Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 74.311
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
odjavljen
offline
Potresi u Hrvatskoj
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
12 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Poceli su fake fundraiseri: https://www.gofundme.com/f/help-to-croatia-petrinja-sisak-glina-zagreb/sign-up/email

 

Gofundme kampanja se nemoze opce startat is hrvatske znaci neko se sjetio uzet pare, comments disabled...

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
k1klop kaže...

Poceli su fake fundraiseri: https://www.gofundme.com/f/help-to-croatia-petrinja-sisak-glina-zagreb/sign-up/email

 

Gofundme kampanja se nemoze opce startat is hrvatske znaci neko se sjetio uzet pare, comments disabled...

 zalosno netko već uzima keš na tuđoj nesreci

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ja ne znam jesu li potresi kod nas programirani za buđenje u 6 ili? Prvo jedan u 6:15, pa drugi u 6:27.

8 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Haha ovaj potres tocno zna kad moram na posao

12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Ja ne znam jesu li potresi kod nas programirani za buđenje u 6 ili? Prvo jedan u 6:15, pa drugi u 6:27.

 Nevjerovatno. Poštimani na izmedu 6 i 7 ujutro. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Nije baš bog zna što biti i na kenjari dok se trese... 🙃
14 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

cijelu ovu godinu koristim lastquake i pomalo zaboravio na njega i sad opet, provjeravam svko malo koliko je treslo. prolazi teži kamion pored kuće i uvijek srce u petu, taman to prošlo i sad opet, zagrmi i načuliš uši da li je potres ili samo grmljavina.

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

Ja ne znam jesu li potresi kod nas programirani za buđenje u 6 ili? Prvo jedan u 6:15, pa drugi u 6:27.

 Bome ko da su umjesto budilice. Čak ima i snooze opciju pa ak slučajno ostaneš u krevetu drugi te bude sigurno natjerao da se odeš oblačit 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
8 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj
Čudi me što inače nisam "paničar" ,ali ovo već po malo utječe na mene.. Srce udara i nelagodan osjecaj...Cimam se na svaki fcking zvuk ko zec...Završili bumo na normabelima pas mater i potresima...u zadnjih nek bude 20god nisam osjetio potrese i here comes 2020 😒😒
Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Ma sve je ovo ok osim za područje epicentra. Treba prihvatiti da je i ovo novo normalno. Nažalost
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Mislim da je to zato što Mjesec i Sunce utječu na to tektonske ploče, zajedno s temperaturom. Ne puno, ali dovoljno malo.

Jutros sam dočekao budan, dva puta je bio(jači)
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 7:24 (Dex.pwn).
14 godina
moderator
offline
Potresi u Hrvatskoj

3 komada jutros, taman zadnji par minuta prije alarma na mobitelu za ić na posao...

“The saddest aspect of life right now is that science gathers knowledge faster than society gathers wisdom.” - Isaac Asimov
10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
sseennoonn kaže...
Čudi me što inače nisam "paničar" ,ali ovo već po malo utječe na mene.. Srce udara i nelagodan osjecaj...Cimam se na svaki fcking zvuk ko zec...Završili bumo na normabelima pas mater i potresima...u zadnjih nek bude 20god nisam osjetio potrese i here comes 2020 😒😒

 Ma nek idu u pm više. Ni ja nisam paničar što se potresa inače tiče jer nas janezi tu malo malo pa drmaju, al ovaj jučer je bio baš koma. Trčim dole po stepenicama do stare koja se nemre dić iz kreveta sama a stepenice mi pod nogama idu lijevo desno tak da ne znaš di da staneš Za kuću se ne bojim, može ona bez ikakvih problema i 7.5 naravno ako se cijelo brdo ne odvali i odemo u vražju mater skup sa brdom.

Inače ovaj jučer je bio puno jači kod nas od onog na proljeće. Na proljeće je pola "upilo" Sljeme pa je po repu dobilo Zagorje a mi mnogo manje, al sad ima dosta štete u okolici. U Zaprešiću je jako zdrmalo cijeli stari dio centra. Zgrade kraj placa su najvjerojatnije za rušenje, osnovna škola je u banani i tak. Uglavnom globalni kakanac.  

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
12 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Znam da životinje predosjećaju,ali ovo što moje rade,toj je zaista impresivno.Uzgajam ukrasne kokoši i ove moje pjevaju(pijetlovi),ujutro,kada vide prvu zraku sunca...
Ponedjeljak,ustajem na posao 05:00 h,pijetlovi se uspijevali-sat vremena nakon potres!Jučer,oko 11:00 pijetlovi opet pjevaju,koke pobjegle u spavaonice-sat vremena nakon potres!Jutros opet oko 05:00 raspjevali se - opet potres nakon sat vremena!Znam da životinje predosjećaju,ali sat vremena prije?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Čista slučajnost.
I ja sam djevojci rekao da bude spremna ujutro na novu seriju, pa eto 💁‍♂️
Mislim da psi bolje osjećaju zbog šapa. U trećem mjesecu sam čitao gdje su se kerovi uzhebali par minuta prije potresa, a vlasnici mislili da moraju van na wc
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Milka30 kaže...

Znam da životinje predosjećaju,ali ovo što moje rade,toj je zaista impresivno.Uzgajam ukrasne kokoši i ove moje pjevaju(pijetlovi),ujutro,kada vide prvu zraku sunca...
Ponedjeljak,ustajem na posao 05:00 h,pijetlovi se uspijevali-sat vremena nakon potres!Jučer,oko 11:00 pijetlovi opet pjevaju,koke pobjegle u spavaonice-sat vremena nakon potres!Jutros opet oko 05:00 raspjevali se - opet potres nakon sat vremena!Znam da životinje predosjećaju,ali sat vremena prije?

Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

Dex.pwn kaže...
Čista slučajnost.
I ja sam djevojci rekao da bude spremna ujutro na novu seriju, pa eto 💁‍♂️
Mislim da psi bolje osjećaju zbog šapa. U trećem mjesecu sam čitao gdje su se kerovi uzhebali par minuta prije potresa, a vlasnici mislili da moraju van na wc

Zato mene hvata jeza kad čujem vani lavež psa.

7 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

1) Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

Dex.pwn kaže...
Čista slučajnost.
I ja sam djevojci rekao da bude spremna ujutro na novu seriju, pa eto 💁‍♂️
Mislim da psi bolje osjećaju zbog šapa. U trećem mjesecu sam čitao gdje su se kerovi uzhebali par minuta prije potresa, a vlasnici mislili da moraju van na wc

2)Zato mene hvata jeza kad čujem vani lavež psa.

1) da, i naš isto, zatrčal se za gazdaricom jer je mislil da idu u šetnju, a potres još trajal 

2) smiri malo, ziher si jedan od onih kaj laje na pesa kad zalaje i odmah paranoja. Ne osjete oni ništa, samo ljudi vide povezanost u svemu, a nema je. Tak bi ja mogao reći da sove dobro osjećaju potrese, jer eto zadnjih par dana razgovaraju s nama, očito da nas upozore...

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...
Milka30 kaže...

Znam da životinje predosjećaju,ali ovo što moje rade,toj je zaista impresivno.Uzgajam ukrasne kokoši i ove moje pjevaju(pijetlovi),ujutro,kada vide prvu zraku sunca...
Ponedjeljak,ustajem na posao 05:00 h,pijetlovi se uspijevali-sat vremena nakon potres!

Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

 Ja sam kraj Velike Gorice, potreslo nas je to jučer onak dosta da nam je sve popadalo u kući, a sad ću baš ić par crijepova posložit koji su se pomaknuli oko dimnjaka. Fizički smo ok ali psihički... ne znam više jel potres trese ili mi srce tolko lupa. No htio sam se nadovezati na životinje, moj pas je prespavao sve potrese osim največeg, ali na njega je reagirao tek kad je počeo, imam i kokoši i apsolutno ih nije bilo briga za potres ni prije ni poslije njega, niti su ičime naznačile da bude nekaj loše. Tak da odsad više ne vjerujem u te priče.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Eh moj mudar pas je samo snjofao cak i tijekom onog najveceg potresa ikad... taj kad je u setnji apsolutno nis ga ne dira 

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
12 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Ma moj mačak izvali se pored peći i ne mrda,morao sam ga mrdnuti poslije potresa da vidim dali je živ!
U jednoj FB grupi sam gdje su sve ljubitelji ptica i svi potvrđuju da su im se ptice prije potresa uznemirile.
Valjda čuju rumblanje iz dubina?

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
fer-de-lance kaže...
Marko :D kaže...

1) Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

Dex.pwn kaže...
Čista slučajnost.
I ja sam djevojci rekao da bude spremna ujutro na novu seriju, pa eto 💁‍♂️
Mislim da psi bolje osjećaju zbog šapa. U trećem mjesecu sam čitao gdje su se kerovi uzhebali par minuta prije potresa, a vlasnici mislili da moraju van na wc

2)Zato mene hvata jeza kad čujem vani lavež psa.

1) da, i naš isto, zatrčal se za gazdaricom jer je mislil da idu u šetnju, a potres još trajal 

2) smiri malo, ziher si jedan od onih kaj laje na pesa kad zalaje i odmah paranoja. Ne osjete oni ništa, samo ljudi vide povezanost u svemu, a nema je. Tak bi ja mogao reći da sove dobro osjećaju potrese, jer eto zadnjih par dana razgovaraju s nama, očito da nas upozore...

Moj pas je malo naporan. Čim obučeš ili majcu ili hlače, ona odmah laje i ne prestaje jer misli da ide van. Ili, kad otvorim balkonska vrata, ode na balkon i laje bez razloga. Onda moram bit strog prema njoj i reć tiho, ne laji i slične fore.

 

Doduše, ako psi zapravo ništa ne osjete, zašto se čudno ponašaju prije potresa; ne znaju gdje bi, laju, cvile? Ja vjerujem da predosjećaju nešto, a sad što im ukazuje da će se nešto dogoditi, ne znam.

Dud kaže...
Marko :D kaže...
Milka30 kaže...

Znam da životinje predosjećaju,ali ovo što moje rade,toj je zaista impresivno.Uzgajam ukrasne kokoši i ove moje pjevaju(pijetlovi),ujutro,kada vide prvu zraku sunca...
Ponedjeljak,ustajem na posao 05:00 h,pijetlovi se uspijevali-sat vremena nakon potres!

Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

 Ja sam kraj Velike Gorice, potreslo nas je to jučer onak dosta da nam je sve popadalo u kući, a sad ću baš ić par crijepova posložit koji su se pomaknuli oko dimnjaka. Fizički smo ok ali psihički... ne znam više jel potres trese ili mi srce tolko lupa. No htio sam se nadovezati na životinje, moj pas je prespavao sve potrese osim največeg, ali na njega je reagirao tek kad je počeo, imam i kokoši i apsolutno ih nije bilo briga za potres ni prije ni poslije njega, niti su ičime naznačile da bude nekaj loše. Tak da odsad više ne vjerujem u te priče.

Uf, ja sam u neboderu na predzadnjem katu. Ljuljalo nas samo tako. Kako su se ormari tresli mislio sam da će mi televizor roknut dolje. Sad je na mom krevetu, za svaki slučaj. 

 

Eh, da. Kad smo već kod toga; koji je najbolji način za zaštitit TV od prevrtanja? Montiranje na nosivi zid?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 10:05 (Marko :D).
3 godine
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
k1klop kaže...

Poceli su fake fundraiseri: https://www.gofundme.com/f/help-to-croatia-petrinja-sisak-glina-zagreb/sign-up/email

 

Gofundme kampanja se nemoze opce startat is hrvatske znaci neko se sjetio uzet pare, comments disabled...

 

Samo jedna u nizu krađa koja će se desiti uz krađe po kućama (najmanja vjerojatnost), kroz humanitarne organizacije, a najviše kroz obnovu.


To je Hrvatska, ni prvi ni zadnji put.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 10:07 (foofajter).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Potpisujem.
Prije šest godina kad su bile poplave u Županjskoj posavini, u Crvenom križu se kralo i to bez pardona.
Sestra je bila volonter tamo(skladište) i mahom starije žene zvane mečke(mečka u jednini), koje su svake nedjelje prve u crkvi, krale su sebi i svojima - stvari, čizme, hranu, slatkiše, igračke....
Kao da su se dijelili paketići za Božić.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
7 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj
Marko :D kaže...

1) Moj pas je malo naporan. Čim obučeš ili majcu ili hlače, ona odmah laje i ne prestaje jer misli da ide van. Ili, kad otvorim balkonska vrata, ode na balkon i laje bez razloga. Onda moram bit strog prema njoj i reć tiho, ne laji i slične fore.

 

2) Doduše, ako psi zapravo ništa ne osjete, zašto se čudno ponašaju prije potresa; ne znaju gdje bi, laju, cvile? Ja vjerujem da predosjećaju nešto, a sad što im ukazuje da će se nešto dogoditi, ne znam.

Dud kaže...
Marko :D kaže...
Milka30 kaže...

Znam da životinje predosjećaju,ali ovo što moje rade,toj je zaista impresivno.Uzgajam ukrasne kokoši i ove moje pjevaju(pijetlovi),ujutro,kada vide prvu zraku sunca...
Ponedjeljak,ustajem na posao 05:00 h,pijetlovi se uspijevali-sat vremena nakon potres!

Moj pas hrče i boli njega briga bio potres 3.5 ili 7. Taj vrag ne reagira. U ponedjeljak je ležala u svojem krevetu, ustala se prošetala zalajala i vratila u krevet. Onda je nakon 20-ak sekundi bio novi potres (4.9), ali sve mi nekako liči na slučajnost jer ni jedan drugi potres nije predvidjela.

3) Ja sam kraj Velike Gorice, potreslo nas je to jučer onak dosta da nam je sve popadalo u kući, a sad ću baš ić par crijepova posložit koji su se pomaknuli oko dimnjaka. Fizički smo ok ali psihički... ne znam više jel potres trese ili mi srce tolko lupa. No htio sam se nadovezati na životinje, moj pas je prespavao sve potrese osim največeg, ali na njega je reagirao tek kad je počeo, imam i kokoši i apsolutno ih nije bilo briga za potres ni prije ni poslije njega, niti su ičime naznačile da bude nekaj loše. Tak da odsad više ne vjerujem u te priče.

Uf, ja sam u neboderu na predzadnjem katu. Ljuljalo nas samo tako. Kako su se ormari tresli mislio sam da će mi televizor roknut dolje. Sad je na mom krevetu, za svaki slučaj. 

 

4) Eh, da. Kad smo već kod toga; koji je najbolji način za zaštitit TV od prevrtanja? Montiranje na nosivi zid?

1) da, tak je i naš.

Pogotovo ako i izgovorim neku od kljunih riječi koje asociraju na šetnju (bilo koja koja sadrži samoglasnik, ili č,ć,ž,š,h,d,c,f,r,s,k,l i još par slova koje sam zaboravio ).

Ništa čudno, pasi vole društvo i ekspedicije, pa ako ju šetaš (obavezno) onda se i raduje tome, postane joj gčavna zanimacija i nestrpljivo isčekuje.

Ali to je skroz ok, šetat pasa čim više.

2) ili slučajnost, ili...

Ne znam, sumnjam da mogu išta predosijetiti, mislim da si kjudi umišlalju,ali ok, možsa nwtkp napravi i znanstvenu analizu, npr. u Japanu bi mogli, tamo su potresi 0-24.

3) samo smireno kolega, bit će toga još, bez panike.

Ako ti je kuća donekle stabilna, na sigurnom si, naravno osim krova, to saniraj čim prije.

BTW, do kad nije juečr bilo struje?

Navodno do noći nisu osposobili mraclin...

4) da, nosač na nosivi zid. Ili zabetoniraj na stol 

I onda stol za pod...

 

Kruha i igala...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Poleć ga i na ekran stavit prizmu 😁
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
16 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
k1klop kaže...

Poceli su fake fundraiseri: https://www.gofundme.com/f/help-to-croatia-petrinja-sisak-glina-zagreb/sign-up/email

 

Gofundme kampanja se nemoze opce startat is hrvatske znaci neko se sjetio uzet pare, comments disabled...

 

Ne mora biti da je fake. Mi imamo nesto slicno organizirano u Irskoj i vrlo je transparentno (organizirala je osoba koja vec godinama organizira takve akcije za potrebite u HR). To sto su komentari disableani - mozda je zbog kojekakvih idiota to napravljeno. Ja sam isto vrlo skeptican i tesko bih nekome tako "na lijepe oci" poslao novce. Zato sam novce poslao tom liku ovdje u Irskoj za kojeg znam kako radi. Ali posve je sigurno da ima onih koji love u mutnom.

Freak Show Inc.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
www.vecernji.hr/zagreb/umjesto-da-krenemo-u-petrinju-poslali-su-nas-da-kruzimo-po-kvartovima-i-budemo-videni-1457471

Ne mogu cijeli link staviti.
Vjerojatno najgori član ove zajednice 🤷‍♂️
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 11:20 (Dex.pwn).
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Čitatelj kaže...

A Tuzla je izgradjena na tlu od kamene soli,

u mnogo prokopana - tu kad voda ispere i lupi potres, ode cijeli grad u MP3.

Nisi u pravu, jer i ja i mnogi građani Tuzle smo mislili tako pa se sada ovo gradi u  tuzli ne računajući jednu od najvećih zgrada od 110 metara visine.

Ali eto nije ovo tema, da ne oftopičarimo. 

13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Što drugo reći nego sramota.

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2020 11:31 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice