Plaćate li TV pretplatu?

poruka: 257
|
čitano: 77.587
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Perica kaže...

 Znaš za onu kakvo pitanje takav odgovor.

 

Inače ne plačaš pretplatu nego pristojbu.

Zašto je zakon takav.... pitaj donositelje zakona.

 

Mislim da shvaćaš poantu... ali ipak ideš cjepidlačiti.

 

No dobro, da budem kao ti... Isto kao što nije pretplata nije ni plačanje.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plačate li TV pretplatu?

Nažalost plaćam, ali većina oko mene ne plaća

ceRina:)
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Danny_HR kaže...
Perica kaže...

 Znaš za onu kakvo pitanje takav odgovor.

 

Inače ne plačaš pretplatu nego pristojbu.

Zašto je zakon takav.... pitaj donositelje zakona.

 

Mislim da shvaćaš poantu... ali ipak ideš cjepidlačiti.

 

No dobro, da budem kao ti... Isto kao što nije pretplata nije ni plačanje.

 Nije plačanje, priznaje se, moj grijeh

14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Eto da se i ja malo uključim u raspravu.Budući da sam podstanar moram plaćati režije inače gdje radim kuću neću plaćati.Da je zakon takav slažem se svašta nam se brani i nameće ali zato u svakom zakonu postoje rupe.Navesti ću nekoliko primjera kojima se mnogi koriste.

Prvo ako imate prijavljen TV treba ga odjaviti-to se isto može učiniti i sa nekim starim TVom ako budu zahtjevali da ga zapečate,odnosno da blokiraju prijemnik u TVu.

Kada nemate prijavljen TV nemogu vas niti globiti niti kazniti jer niste sa njima sklopili ugovor-taj ugovor je sporan uvijek dokle god TV nije odjavljen jer tada se i ugovor raskida.

Isto tako nigdje u zakonu ne piše da se mora plaćati pristojba za monitore-to nisu TV.

Televizijski program se može gledati i prko kompjutera što isto nije regulirano zakonom.

Nakraju treba napomenuti da NIKAKO ne potpisivati ugovor jer tada se prihvatili sve uvjete HRTa-to je isto jedna od fraza za koje se love jer ako potpišete ugovor nećeju vas tužiti a onda vam naplate šestomjesečnu pretplatu,a vi se žalite onda.

Nadam se da nisam nikoga zamorio ovim dugim opisom namjera mi je samo pomoći...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
protjeran
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
General Zed kaže...

 

Prvo ako imate prijavljen TV treba ga odjaviti-to se isto može učiniti i sa nekim starim TVom ako budu zahtjevali da ga zapečate,odnosno da blokiraju prijemnik u TVu.

 

što točno oni tada naprave na tvu?

Sk8er Boi
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
filip avril_fan kaže...
General Zed kaže...

 

Prvo ako imate prijavljen TV treba ga odjaviti-to se isto može učiniti i sa nekim starim TVom ako budu zahtjevali da ga zapečate,odnosno da blokiraju prijemnik u TVu.

 

što točno oni tada naprave na tvu?

Jedno treba imat na umu da HTV nije banka a tu se ne radi o komunalnoj naknadi, smece, T-Com ,plinu ,struji ili nekaj slicno jer u tim slucajevima vas oderu ovrhom vrlo brzo. Pa di ste culi jos da su nekom nekaj na ovrsi uzeli zato kaj niej htel platit preplatu ko auto, ormar ili slicno  kucu ak niej htel dat svoj racun u banci .Cool Oni samo prjete tim ovrhama tj zastrasivanje pa ljudi neki i plate onda ali vecina ne jer sud njih previse kosta puno slucajeva ogroman novac moraju platit za postupak a kojeg nemaju velika vecina dugovanja je nenaplacena zauvjek i tak ce ostat popapala maca.Nevinašce Zato i je HTV u krizi jer nemaju love sve manje ljudi to placa to je cinjenica  i sve manje marketinga njima ide na kraju ce ta preplata bit ukinuta. Oni se budu financirali na drzavnim jaslima jer sad izgledaju ko komercijalna televizija a htjeli bi ovce i novca pa to ne bu dugo islo tak nikak ja inace ne placam vec 15 godina nista nit lipe.Cool

15 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Edit:

Sje*o sam se. Ne placamo vec duze vrijeme. Nikakvih problema nije bilo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 18:04 (VirtUoso).
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
Nekad je to mozda bilo tako, kad smo imali HTV1 i HTV2. Medjutim, danas je situacija posve drugacija. Ne vidim po cemu je HRT drustveno potrebniji od RTL-a ili Nove. Tim vise sto konkurentke kuce nisu toliko pod pritiskom politike. Sto to HRT nudi, a drugi ne, a da je od tako velikog drustvenog znacaja? Sto HRT nudi toliko bolje od neke IP televizije koja kosta jednako ili cak manje, a nudi desetine programa? Ili sto u HRT-u vrijedi 75 kuna vise od programa Nove i RTL-a zajedno?

 

...

 

Zasto je zakon takav da pretplatu na HRT moraju placati i oni koji ne gledaju/slusaju HRT?

 

Već ti je mačak odgovorio na ovaj dio o dokumentarnim filmovima, sadržajima domaće/vanjske produkcije i sl. pa neću duljiti dalje. Također, zakon propisuje određeni omjer domaćeg/stranog sadržaja, koji je za nacionalnu televiziju stroži nego za privatne. O zakonu se također može razglabati, kao i o tome koliko je taj program loš i zašto netko na HRT-u realno ne radi svoj posao. Koliko se sjećam, u Francuskoj su zabranili prikazivanje reklama na nacionalnoj televiziji. Po meni je to sasvim OK i pravi smjer u kojem treba ići.

Gledam te!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
filip avril_fan kaže...
General Zed kaže...

 

Prvo ako imate prijavljen TV treba ga odjaviti-to se isto može učiniti i sa nekim starim TVom ako budu zahtjevali da ga zapečate,odnosno da blokiraju prijemnik u TVu.

 

što točno oni tada naprave na tvu?

 naprave glupost stave neku blombu na kabel i to je to ja sam im  uvalijo neki stari TV ČAJAVAC i sad skuplja prašinu negdje na tavanu

i naravno ne plaćam pretplatu CoolCool

15 godina
offline
RE: Plačate li TV pretplatu?
MorciTheCroat kaže...

Evo na BOL-u je aktivna anketa dali placamo TV pretplatu i mene zanima ako prestanem placat istu, koje

su moguce nepozeljne posljedice za moj novcanik jer vidim da zasad nekih 30% surfera ne placa.

Hvala.

Pa naravno da plaćam Cool Kad se mora, mora se. Belji se

http://tinychat.com/bug - Chat za sve Bug forumaše
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?

Mislim da ovdje nije zgorega obavijestiti ljude i kako, kada otkazuješ pretplatu, zapravo pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljuješ kako nemaš TV uređaj. Nemaš zakonsko pravo okazati pretplatu ako imaš uređaj, jer zakon to ne dozvoljava. Čisto da BUG ne bude odgovoran za širenje nekakvih poluinformacija.

Gledam te!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Veliki Brat kaže...

Mislim da ovdje nije zgorega obavijestiti ljude i kako, kada otkazuješ pretplatu, zapravo pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljuješ kako nemaš TV uređaj. Nemaš zakonsko pravo okazati pretplatu ako imaš uređaj, jer zakon to ne dozvoljava. Čisto da BUG ne bude odgovoran za širenje nekakvih poluinformacija.

Da, time LAZES.

To je slicno onome kad te pandur pita dali si pio, a ti kazes da nisi, a u sebi drzis 2 pive...

 

Nitko ovdje ne placa HRTu njegov program, vec porez za urešaj koji prima ono sto prima, a to zasto ide HRTu treba pitat vladu, ipak bolje ne jer se bojim nekog glupog odgovora.

Masa nacionalnih televizija se naplacuje putem reklama, a kladim se da bi oni brzo propali da je tako.

 

Konkurenciji unistavaju prihode time da oni svoju cijenu reklama snizavaju do najvece moguce granice

potpis :D
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Veliki Brat kaže...

Mislim da ovdje nije zgorega obavijestiti ljude i kako, kada otkazuješ pretplatu, zapravo pod materijalnom i krivičnom odgovornošću izjavljuješ kako nemaš TV uređaj. Nemaš zakonsko pravo okazati pretplatu ako imaš uređaj, jer zakon to ne dozvoljava. Čisto da BUG ne bude odgovoran za širenje nekakvih poluinformacija.

Da ali isto tako možeš preko monitora gledati TV program preko tv tunera.Jedan frend je rekao kad su mu došli zapečatiti TV nek zapečate stanice na kojima je HTV jer će gledati druge programe jer ako mu sje... TV da ih bude tužio.Budući da je malo udaren i ne izgleda baš normalno ostavili su TV i otišli,nikad poslije više ga nitko nije kontaktirao a to je bilo prije 6 godina...

1% sam normalan,75% neuracunljiv,23%zaboravan ali sam 100% otkvacen
14 godina
odjavljen
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Za onaj šrot od programa koji se vrti svakodnevno ne namjeravam plaćat niti lipe, prije godinu dana mi je inkasator dosao na vrata sa izjavom "da je HRT sa specijalnim uređajima uhvatio signale koji putuju u ovaj stan" (ROFL)

 

Rekao je da mora uc i pogledat dali imam kakav prijemnik, na sto sam ga ja upitao zasto bi ga ja uopce pustio u svoj stan? onda je on izvukao neku sturdy magičnu knjizicu sa nekim tzv. zakonom kojeg je cak zaokruzio i nabio mi ga u facu, ja sam ga pustio unutra (iako nemam tv jer ga jako malo gledam, usb tv kartica rules za gledanje tv-a 3 i pol puta godisnje) i  s gustom mu pokazao kako nemam apsolutno ništa (osim linije u ormaru koju ofkors nisam naveo, a radio i onako ne slusam uopce). Od onda se nije vratio nazad Šutim ali i onako sam rekao

cimerima da ako se pojavi slucajno da ga ne puštaju unutra makar im to bilo zadnje.

Metal Is The Game I Play Because My Mind Thinks That Is The Right Way
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 17:25 (D.N.R.).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
rambox kaže...

Jedno treba imat na umu da HTV nije banka a tu se ne radi o komunalnoj naknadi, smece, T-Com ,plinu ,struji ili nekaj slicno jer u tim slucajevima vas oderu ovrhom vrlo brzo. Pa di ste culi jos da su nekom nekaj na ovrsi uzeli zato kaj niej htel platit preplatu ko auto, ormar ili slicno  kucu ak niej htel dat svoj racun u banci .Cool Oni samo prjete tim ovrhama tj zastrasivanje pa ljudi neki i plate onda ali vecina ne jer sud njih previse kosta puno slucajeva ogroman novac moraju platit za postupak a kojeg nemaju velika vecina dugovanja je nenaplacena zauvjek i tak ce ostat popapala maca.Nevinašce Zato i je HTV u krizi jer nemaju love sve manje ljudi to placa to je cinjenica  i sve manje marketinga njima ide na kraju ce ta preplata bit ukinuta. Oni se budu financirali na drzavnim jaslima jer sad izgledaju ko komercijalna televizija a htjeli bi ovce i novca pa to ne bu dugo islo tak nikak ja inace ne placam vec 15 godina nista nit lipe.Cool

ovrha

mladi ljudi na početku čine pogrešku, jer vide gdje je moć, postaju zli, sve za novac, sveti novac, prljavi novac, krvavi novac, oprani novac, zato neka se čudo desi, čudo osvještenja!
14 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

kad bih sve plačao tko bi mi nadodao dovoljno para,i osim toga program im ne vridi ni lipe,stalno reklame  ,reprize filmova treće razredne serije itd..,baš mi roditelji komentiraju kako razbacivaju novce ,stalno zapošljavaju nove ljude,na kvizovima dijele pare,zašto jednu emisiju ne može voditi jedan novinar već ih treba biti petero,kad se samo sjetim gdje sve bacaju šolde to je nevjerovatno,ako i imaju koju emisiju to je po licenci ništa ne mogu sami da izmisle,a tu licencu sigurno skupo plačaju,a što se tiče sporta zašto puštaju samo je... nogomet,ima još miljun sportova

16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Verbatim kaže...
rambox kaže...

Jedno treba imat na umu da HTV nije banka a tu se ne radi o komunalnoj naknadi, smece, T-Com ,plinu ,struji ili nekaj slicno jer u tim slucajevima vas oderu ovrhom vrlo brzo. Pa di ste culi jos da su nekom nekaj na ovrsi uzeli zato kaj niej htel platit preplatu ko auto, ormar ili slicno  kucu ak niej htel dat svoj racun u banci .Cool Oni samo prjete tim ovrhama tj zastrasivanje pa ljudi neki i plate onda ali vecina ne jer sud njih previse kosta puno slucajeva ogroman novac moraju platit za postupak a kojeg nemaju velika vecina dugovanja je nenaplacena zauvjek i tak ce ostat popapala maca.Nevinašce Zato i je HTV u krizi jer nemaju love sve manje ljudi to placa to je cinjenica  i sve manje marketinga njima ide na kraju ce ta preplata bit ukinuta. Oni se budu financirali na drzavnim jaslima jer sad izgledaju ko komercijalna televizija a htjeli bi ovce i novca pa to ne bu dugo islo tak nikak ja inace ne placam vec 15 godina nista nit lipe.Cool

ovrha

To ima da normalno na penziju to se radi ali u ne puno slucajeva zapravo ja znam puno primjera tj susjeda koji ne placaju to 20 godina i nikom nista nit lipe nisu platili za to vrjeme. U ovom slucaju je zanimljivo na kom su odlucili trenirat strogocu na nekim siromasima s ultra mizernim primanjma vrlo zanimljivo kaj ne da bog da ih grom ošinul svaki dan.Nevinašce

15 godina
odjavljen
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Ako vam HRT pošalje pismeno da trebate platiti, pa opomenu, a vi ne platite, oni mogu poslati ovrhu. Kad pošalju ovrhu, imate 8 dana od primitka za žalit se ili platit inaće vam sjedaju na račun, plaču, bilo što na što mogu sjesti. Ako ste odjavili morate imati dokaz da ste odjavili, a ako niste prijavili oni moraju imati dokaz da vi imate TV.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?

imaju ti neko cudo-detektor tv.a....tako da znaju dali ga imas ili ne....ja ne placam,nemam signal...presao sam na max tv.zasad to placam.a necu im nikad placat pretplatu,bar do tad dok mi ne omoguce kvalitetnu sliku...inkasatore jednostavno ne pustam u kucu.a imam vanjsku antenu za ukras.u biti mogu tv gledat na comp.

prascic
14 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

trebaki bi onda napravit da ti možeš birati oćeš gledat HRT ili nećeš.

Ako hoćeš gledat plaćaj ako nećeš plaćat nemoj gledat

Dobra vila mi je ispunila dvije želje. Treći put nisam mogao.
Poruka je uređivana zadnji put uto 22.12.2009 19:25 (cuspajz).
14 godina
protjeran
offline
Plaćate li TV pretplatu?

za anketu:

 

naravn da ne plačam

Sk8er Boi
16 godina
moderator
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
macak kaže...
mbaksa kaže...

Sto to HRT nudi, a drugi ne, a da je od tako velikog drustvenog znacaja?

Odakle početi?

 

Ne sjećam se da sam na RTL-u ili Novoj ikada vidio neki dokumentarni film, neku emisiju posvećenu odgoju ili obrazovanju djece, neku znanstvenu emisiju ili pak informacije iz kulture ili posvećene očuvanju hrvatske baštine, emisije religijskog karaktera ili emisije posvećene manjinama itd.

Ja se ne sjecam kad sam zadnji put gledao neki zanimljiv dokumentarni film na HTV-u - oni dolaze na kapaljke. I u cudne termine. Gledam danasnji program i vidim "cak" jednu dokumentarnu seriju, i to prijepodne - ne znam bas dal ljudi na poslu smiju gledati TV. A upalis neku kabelsku ili IP televiziju i da vidis - za istu lovu (ili marginalno visu) dobis kvalitetnog sadrzaja koliko ti srce zeli. Od ovako drugih nekih emisija nista mi nije zapelo za oko, tek par emisija pred neko vrijeme. Od nekakvih mozaickih/informativnih gledam samo Potrosacki kod.

 

Komercijalne televizije nemaju nekakve edukativne i ine sadrzaje jer oni ne donose novac. HRT si to moze dopustiti jer ima stalne prihode u obliku pretplate i ne mora odgovarati za svoj program - nema nikakve kazne za los ili dosadan program. Zar ti mislis da druge televizije, kad bi se novac od pretplate razdijelio i medju njima i kad bi se propisalo koliko sadrzaja domace produkcije moraju imati, zar mislis da ne bi mogli napraviti barem jednako dobre emisije? Ne mozes sad direktno usporedjivati HRT i komercijalne televizije, kao da su u istoj situaciji - nisu! Stavi ih u istu situaciju pa da vidimo sto ce biti.

 

Kako god okrenes, tu nesto ne stima. Prevelik je nesrazmjer pretplate i sadrzaja kojeg HRT nudi, a kakvog komercijalne televizije ne nude, ili opet nesrazmjer sadrzaja kojeg HRT nudi za istu cijenu koje nude kabelske i IP televizije.

 

doxy kaže...

I naravno, Red Carpet i slične gluposti. SVE vijesti vezane uz život Simone i sličnih...totalno glupi programi, RTL i NOVA, isto ko i novine 24 sata, samo dezinformacije, laži i gluposti...baš me zaboli kaj *** ***** već 3 dana nemože kenjati i ide doktoru.

Jel te netko tjera da gledas te gluposti? Ili, jos bolje pitanje, jel te netko tjera da placas te gluposti? Ako ih hoces gledati, platit ces ih gledanjem reklama. Ako ne zelis, nikome nista. Ako ne zelis gledati HRT - nema veze, platit ces svejedno 75 kuna svaki mjesec.

 

Perica kaže...
mbaksa kaže...
Perica kaže...
mbaksa kaže...
...Tocno to. Macak - ti nisi odgovorio na moje pitanje, ti si odgovorio na neko pitanje koje nitko nije postavio. Moje pitanje je bilo: zasto bi placali tu pretplati ako ne gledaju/slusaju HRT?

 Zato jer je takav zakon (članak 53).

Mozes li se ubuduce suzdrzati od glupih odgovora, ako vec ne razumijes poantu pitanja? Pa da ne moram kao malom djetetu dodano obrazlagati pitanje? Zasto je zakon takav da pretplatu na HRT moraju placati i oni koji ne gledaju/slusaju HRT?

 

 Znaš za onu kakvo pitanje takav odgovor.

 

Inače ne plačaš pretplatu nego pristojbu.

Zašto je zakon takav.... pitaj donositelje zakona.

Ako i dalje mislis trollat, ja cu te rado sankcionirati. Ako ni dalje ne razumijes o cemu je rijec u ovoj temi, evo moj zadnji pokusaj: Zasto bi zakon trebao biti takav da pretplatu na HRT moraju placati i oni koji ne gledaju/slusaju HRT?

 

BTW po kojoj liniji ta "pristojba" nije ujedno i pretplata? Ti svaki mjesec placas za uslugu gledanja/slusanja HRT-ovog programa. Ne mozes mi reci da ti placas mogucnost gledanja TV-a zato jer ti novci odlaze iskljucivo (i direktno) HRT-u.

 

Veliki Brat kaže...

Čisto da BUG ne bude odgovoran za širenje nekakvih poluinformacija.

Nesto sam propustio? Ne igraj se moderatora ili odvjetnika ili stovec, ne uplici Bug u nekakvu svoju besmislicu. Kakve sad veze ima Bug tu s icim?

 

prascic kaže...

imaju ti neko cudo-detektor tv.a....tako da znaju dali ga imas ili ne....

Da, imaju - prislone uho na ulazna vrata. Smijeh

16 godina
offline
Plaćate li TV pretplatu?

Živim u BiH i NE PLAĆAM pretplatu. Žašto?! Više je razloga u igri. U principu sve se svodi na to da ne želim plaćati televiziju čiji je temeljni cilj zatiranje mojih temeljnih građanskih prava i sloboda. Plaćanje neistinitog izvještavanja i opetovanih novinarskih grijeha bi značilo isključivo njihovo amnestiranje, a ne podršku državnoj televiziji.

 

Kod nas se gleda ISKLJUČIVO HRT i da imam mogućnost legalno plaćati pretplatu na HRT to bi činio. Međutim, pošto su stvari ovakve kakve jesu (HRT imam i gledam, BHT1 i FTV ne gledam nikako) odlučio sam se na neplaćanje pretplate.

 

Neka me tuže...

...ali sutra, dragi moj Samsone, trofej i slava neće nas zaobići!
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
...

Komercijalne televizije nemaju nekakve edukativne i ine sadrzaje jer oni ne donose novac. HRT si to moze dopustiti jer ima stalne prihode u obliku pretplate i ne mora odgovarati za svoj program - nema nikakve kazne za los ili dosadan program.

...

 

Zasto bi zakon trebao biti takav da pretplatu na HRT moraju placati i oni koji ne gledaju/slusaju HRT?

Pitaš i sam sebi odgovaraš na pitanje, i to u istom postu.

Ako želiš, možemo i ovako - zašto je uopće bitno tko gleda HRT a tko ne? Zašto bi jedna država uopće trebala imati nacionalnu televiziju? I onda, nakon što malo razmisliš, shvatiš da nacionalna televizija služi nečemu osim samo da zapošljava ljude - ona bi trebala educirati ljude, informirati ih i sve ostalo što privatna televizija nije obavezna.

 

mbaksa kaže...
Veliki Brat kaže...

Čisto da BUG ne bude odgovoran za širenje nekakvih poluinformacija.

Nesto sam propustio? Ne igraj se moderatora ili odvjetnika ili stovec, ne uplici Bug u nekakvu svoju besmislicu. Kakve sad veze ima Bug tu s icim?

Da, propustio si dosta toga. Kao prvo, propustio si da je Bug u nekakvu besmislicu upleo Zdravko svojim postom, linkom na drugi post u kojem se direktno govori ljudima kako da krše zakon i budu odgovorni za to. Kao drugo, odgovornost Buga leži u tome da netko tko slijedi taj link kasnije uredno može reći da je do toga došao preko Bug foruma (a post je još uvijek tamo, što znači da je primijećen i potvrđen kao relevantna informacija). Kao treće, ja se ne igram moderatora, niti me to zanima. Da se igram moderatora vjerojatnije je da bi bio bezobrazan, izvlačio stvari iz konteksta i prijetio ljudima sankcijama. Kao ti na primjer. Belji se

Gledam te!
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
 

 

Ako i dalje mislis trollat, ja cu te rado sankcionirati.

No comment.

 

Ako ni dalje ne razumijes o cemu je rijec u ovoj temi, evo moj zadnji pokusaj: Zasto bi zakon trebao biti takav da pretplatu na HRT moraju placati i oni koji ne gledaju/slusaju HRT?

 

Zakon je takav.

 

Vlasnici radijskih i televizijskih prijamnika na području Republike Hrvatske dužni su HRT-u plaćati pristojbu.

 

 

mbaksa kaže... 

BTW po kojoj liniji ta "pristojba" nije ujedno i pretplata? Ti svaki mjesec placas za uslugu gledanja/slusanja HRT-ovog programa. Ne mozes mi reci da ti placas mogucnost gledanja TV-a zato jer ti novci odlaze iskljucivo (i direktno) HRT-u.

 

 

Vidi gornji odlomak, dakle plaćaš pristojbu zato jer posjeduješ TV.

Ako ti se zakon ne sviđa ti pokreni postupak za njegovu izmjenu.

 

 

16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Perica nijemi jasno jel se namjerno praviš bedast ili kaj?

Nije pitao je li zakon takav. Nego zašto bi trebao biti takav.

Trollaš i ne sudjeluješ konstruktivno u temi.
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
mbaksa kaže...
Komercijalne televizije nemaju nekakve edukativne i ine sadrzaje jer oni ne donose novac. HRT si to moze dopustiti jer ima stalne prihode u obliku pretplate

 

Pa upravo to i jest ključna stvar. Pristojba je glavni izvor prihoda i jedan od elemenata osiguranja financijske neovisnosti. Pitam se kakav bi program bio da se ukine pristojba.

 

A zasad, osim Potrošačkog koda koji si spomenuo, postoji još pregršt kvalitetnih emisija za koje ne postoje alternative na komercijalnim televizijama - Pola ure kulture, More, Parlaonica, putopisi Gorana Milića, Reporteri, Alpe-Dunav-Jadran...  Osim toga, što se filmova tiče, s vremena na vrijeme prikazuju razne cikluse: umjetničkog filma, njemačkog, francuskog itd.

 

 

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
macak kaže...
mbaksa kaže...
Komercijalne televizije nemaju nekakve edukativne i ine sadrzaje jer oni ne donose novac. HRT si to moze dopustiti jer ima stalne prihode u obliku pretplate

 

Pa upravo to i jest ključna stvar. Pristojba je glavni izvor prihoda i jedan od elemenata osiguranja financijske neovisnosti. Pitam se kakav bi program bio da se ukine pristojba.

Ni malo različit jer HRT ubire love od reklama i sl. stvari nekoliko puta više nego komercijalne televizije.

 

Dakle tko tu koga prči s oproštenjem?

 

HRT ubire lovu od reklama, radi sve što rade i komercijalne televizije, uspješno. Ali uz to naplaćuje pretplatu, pristojbu ili kako god to volite zvati.

Je li to fer i ispravno?

 

Da, sad će Perica uletit' sa izjavom da je to zakon.

 

A da ne spominjem cenzure, planirana iznošenja vijesti i prilagođavanja potrebama moćnika. Pliz...

Pa i sami ti se novinari HRT-a bune zbog cenzure. Toliko o kvalitetnom programu.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
14 godina
neaktivan
offline
Plaćate li TV pretplatu?

a da li se može neka peticija napraviti da onaj tko ne gleda HTV ( ja nikad ne gledam HTV, gledam satelit ), nego da plaćamo ono što gledamo ( DIGI paket ), mislim da bi bilo puno više zainteresiranih  da se ukine kako oni to zovu pristojba, glupo mi je plaćati nešto što ne koristim. telefon ( koristim dva moba ) moram plaćati jer jedino tako u mojoj žabokrečini možeš imati adsl, ali  mi se čini da mali čovjek ( u ovom slučaju smo mi ) nemožemo ništa učiniti, možemo se sagnuti samo još više da nas n.....

16 godina
offline
RE: Plaćate li TV pretplatu?
Zna li netko kako funkcionira sa recimo MaxTV-om ili kablovskom?

Ne plaćaju li oni naknadu HRT-u za uvrštavanje njihovog programa?
When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Dragi HTV..
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice