Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

poruka: 13
|
čitano: 2.399
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Kao sto naslov kaze koje programe preporucate da savladam koji bi mi nekad mogli donijet posao ? 

Npr. hocu da budem web dizajner pa ucim to i to ..  Sta je danas trazeno kakav oblik posla ? 

Nemojte me pogresno shvatit da ja sad ocu da pogledam par videa i da se pravim pametan trazim nekakav posao, nego nakon godina i godina da ako se otvori u nekoj firmi natjecaj za taj posao da se mogu prijavit

12 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

moja preporuka je da ne učiš hrpu različitih stvari u isto vrijeme ...

 

odluči se za neki smjer koji te više zanima ... 

npr. ako želiš radit web dizajn kreni sa HTML/CSS i Adobe paketom (Fireworks je odličan za web dizajn, plus Ilustrator i Photoshop za kompleksnije stvari) 

kasnije onda nastavit sa Javascript-om i JQuery-em

 

a ako si više za programiranje onda si odaberi jedan jezik i uči ga dok ne budeš znao zamislit nešto relativno komplicirano i to sam iskodirat bez pomoći, onda kreni s novim jezikom (preporuka je početi sa C , C++ ili C#) , koliko sam čuo da je Pyton relativno lako savladat (ali nisam probao , pa me ne drži za riječ {#})

Keep calm because Valar Morghulis !!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 1:44 (Noxer).
13 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Nemoj se učit programima,uči se tehnologijama.

 

Tako ćeš biti neovisan o tvrtkama koje te programe rade.

 

Tako da za web dizajnera npr. kreni sa HTML-om 5 i Css 3...zatim uči PHP pa sa njega kreneš na Javascript.Usput bi trebao naučiti osnove mysql-a jer php i mysql odlično surađuju.

 

Ako želiš biti system administrator onda LAMP:Linux,Apache,PHP,Mysql.Istovremeno uči o mrežama kako koji protokol funkcionira,detaljno.Nauči se o radu DNS-a npr.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.6.2014 13:38 (g12356).
15 godina
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Želiš biti dizajner? Prvo kreni sa nečim za što ti netreba nikakav program, teorija. Tipografija, boje, kompozicije i takve stvari. Možeš ti znati napraviti sve što ti netko kaže u photoshopu, ali ako želiš dizajnirati moraš znati sam sebi reći što da napraviš :) I naravno da to liči na nešto. Da ne bude da znaš koristiti tempere i paletu, ali ne znaš crtati.

12 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Ugurat ću se malo u temu, zanima me web design, ali ne kodiranje, već sam design u PS. Da krenem učiti po, ne znam koji put HTML/CSS ili da usavršavam samo design, jer HTML/CSS sam par puta pokušavao i uvijek bi negdje stao i ništa onda, kažem, više me zanima design.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nesto sto mi za par godina moze donijet posao
Defa.psd kaže...

Ugurat ću se malo u temu, zanima me web design, ali ne kodiranje, već sam design u PS. Da krenem učiti po, ne znam koji put HTML/CSS ili da usavršavam samo design, jer HTML/CSS sam par puta pokušavao i uvijek bi negdje stao i ništa onda, kažem, više me zanima design.

Kreni učiti postcript.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Sta vi preporucate sta mislite da je najkorisnije .. i usput ako imate za to nesto neke pocetnicke tutoriale ili sl. ? Hvala unaprijed

11 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

najkorisnije ti je učit malo zidarije, malo soboslikarstva i piljenja drva na cirkularu...sve ove fensi-šmensi C+,Basic, XP, win 95 su gubljenje vremena...vrijeme novih bila gatesa je davno prošlo....

10 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

Gdje si ti procito da ja zelim bit novi bil gates samo me to zanima

13 godina
neaktivan
offline
Re: Nesto sto mi za par godina moze donijet posao
Ostaa kaže...

Gdje si ti procito da ja zelim bit novi bil gates samo me to zanima

lik se zaj**ava

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

ma znam nego me ovo bas zanima,ozbiljan sam pa mi nije do zajebancije heh

9 godina
protjeran
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

ja sam čuo da se može zaradit dobro u australiji,frend mi je mijenjo amortizere klokanima,100€ uzimo po komadu

11 godina
offline
Nesto sto mi za par godina moze donijet posao ?

I ja sam razmišljao o tome neko vrijeme... bilo bi najbolje prvo proučit što se traži na tržištu i predvidjet što će se tražit kroz neko vrijeme, a opet radit nešto što te zanima.

Najbolje je radit nešto što ne radi puno ljudi. Zadat si cilj, polako krenut i biti uporan.

Danas ako imaš net možeš sve naučit samo treba volje i rada.

 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice