Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

poruka: 13
|
čitano: 9.396
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
Pozdrav svima,

imam ''običnu'' bušilicu koja je kupljena u lokalnoj željezariji.
Danas sam s njom probao izbušiti strop,međutim jedva da sam uspio izbušiti 2,5cm jer je to beton.
Zanima me da li mogu kupiti neko posebno svrdlo,ili mora kupovati novu bušilicu?
16 godina
odjavljen
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Kak misliš obična? Pa svaka elktrična bi trebala imati "čekič" opciju i trebala bi uredno bušiti, osim ak nisi pogodio na željeznu armaturu u stropu.

11 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
XXX kaže...

Kak misliš obična? Pa svaka elktrična bi trebala imati "čekič" opciju i trebala bi uredno bušiti, osim ak nisi pogodio na željeznu armaturu u stropu.

 Pod obična mislim na električnu.

Sorry ne razumijem se u to pa stoga nisam točno ni siguran što je čekić opcija.

Armaturu nisam pogodio jer sam propao bušiti na više mjesta.

Inače imam ovu bušilicu:
basic meister bsb 580e

Također sam stavio i sliku,ali je mala.

7 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Gurni ovaj kockasti narančasti birač ispred glave s jedne strane na drugu.

 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
fer-de-lance kaže...

Gurni ovaj kockasti narančasti birač ispred glave s jedne strane na drugu.

 

 

 

 I obavezno koristi vidia borer (svrdlo)!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
14 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
Iznajmi jaču bušilicu, imas u bauhausu https://www.bauhaus.hr/usluge/najam-strojeva-i-alata/
11 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
fer-de-lance kaže...

Gurni ovaj kockasti narančasti birač ispred glave s jedne strane na drugu.

 

 

 

 OK,hvala.

Pretpostavljam da je to ''čekić'' ili...

Milka30 kaže...
fer-de-lance kaže...

Gurni ovaj kockasti narančasti birač ispred glave s jedne strane na drugu.

 

 

 

 I obavezno koristi vidia borer (svrdlo)!

 Mislim da ga imam,ako ne imam željezariju blizu stana pa skoknem po njega.

Diablo86 kaže...
Iznajmi jaču bušilicu, imas u bauhausu https://www.bauhaus.hr/usluge/najam-strojeva-i-alata/

 Ukoliko ne bude pomoglo s tim narančastim gumbom,čini se kao dobra ideja.

15 godina
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Prošle godine sam bušio 3 rupe u betonskom plafonu za dio karniže.  Boschova obična bušilica + svrdla i obični boreri, jednostavno sam podero borere i svrdlo koliko je jak beton, isto tako 2 cm sam jedva izbušio.

 

Nakon par dana došli majstori za neke druge stvari i vidim imaju veću bušilicu i borere, pa sam im usput rekao da to odrade, jednostavno u 3 poteza čovjek za 3 sekunde izbušio.

 

Uglavnom da ti skratim muke, bez kvalitetnog svrdla i kvalitetnije bušilice ćeš se namučiti.

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
11 godina
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Samo uzmi koliko toliko kvalitetnu busilicu, ali da je jace snage i svrdlo za beton. to je sva filozofija

No matter how much suffering you went through, you never wanted to let go of those memories.
13 godina
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Često ispadne da bez alata nema zanata.

[img]http://www.pohrani.com/f/3P/LZ/2VcjQeoa/katana.jpg[/img]
9 godina
neaktivan
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?

Pozzz,

Sad sam se nasmijao na pitanje kao i Vi ponekad na moja pitanja vezana za računala.

Za bušenje betona koristi se buàilica (kako je svi zovu) "hiltijevka". Ona ima prihvat SDS za borer i najbolji je izbor. Imaš je po centrima već po 500kn. Ova tvoja namjenjena je za drvo/željezo i zid od cigli pa zato ti ne ide. Ako iznajmiš istu pripazi na odgovarajući borer jer ga većinom ne dobiješ sa bušilicom.

12 godina
offline
Re: Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
Versso kaže...

Pozzz,

Sad sam se nasmijao na pitanje kao i Vi ponekad na moja pitanja vezana za računala.

Za bušenje betona koristi se buàilica (kako je svi zovu) "hiltijevka". Ona ima prihvat SDS za borer i najbolji je izbor. Imaš je po centrima već po 500kn. Ova tvoja namjenjena je za drvo/željezo i zid od cigli pa zato ti ne ide. Ako iznajmiš istu pripazi na odgovarajući borer jer ga većinom ne dobiješ sa bušilicom.

Sve to stoji,ali "Hiltijevku" ne moze svatko priustiti,pogotovo ako mu treba da izbusi 2 rupe u 10 godina.

Ja imam ovu Ainhellovku i koristim ju vec 15 tak godina za bušenje vecih rupa,štemanje itd.Ali nju nikada ne koristim za busenje rupa u recimo plafonu,zidovima jer je jednostavno preteška!

Sasvim dovoljna je i obicna  busilica poput ove koju ja koristim.

Najbitniji je kvalitetni borer i to je sva filozofija.

 

Naravno da kvalitetnije busilice brze izbuse,ali nikada ne bih kupovao kvalitetnu busilicu kada bih kao autor teme trebo izbuziti 10-tak rupa....u životu.

Ja se "furam" na Enihell,jer su dosta jeftine i poprilicno kvalitetne.

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
11 godina
offline
Može li se s običnom bušilicom bušiti strop?
Evo samo da javim da sam kupio srvdla za beton i uz dosta muke uspio izbušiti 5 rupa.
Hvala svima na pomoći.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice