Koju karticu(visa,..)

poruka: 65
|
čitano: 20.735
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Evo interesira me, uzeo bih/izvadio neku karticu poput Visa, Master card ili nešto treće iz razloga da se mogu primati/slati/kupovati preko Paypala ili Alertpaya.
I sad koja kartica odgovara najbolje?  I npr. ako primi novce na paypal mogu li ih prebacit na karticu?

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 15:03 (markoal).
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...

Evo interesira me, uzeo bih/izvadio neku karticu poput Visa, Master card ili nešto treće iz razloga da se mogu primati/slati/kupovati preko Paypala ili Alertpaya.
I sad koja kartica odgovara najbolje?  I npr. ako primi novce na paypal mogu li ih prebacit na karticu?

Već postoji takva tema, pogledaj na: Paypal - pitanja i odgovori.

Inače ja koristim VISA ELECTRON devizna kartica od Splitske banke, radi na PP.
Isključivo VISA omogućava primanje sa PP balanca na karticu.

16 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Visa (electron mislim samo, ne i obična) za sada jedina može primati novce sa PayPala...

I'll f*ck you till' you love me! - Mike Tyson
14 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)
Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
15 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)

Visa electron kod PBZ-a....

ali neznam sad tocno, cuo sam da od sad postoji samo jedan racun, da nema vise devizni, debitni, ziro, kredit.....

Jučer sam bio pametan. Stoga sam želio mijenjati svijet. Danas sam mudar. Stoga mijenjam sebe.
15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Aha okey zahvaljujem, ma trazio sam temu al nisam našao.

Edit:
@Luka_cro  znači šta bi ja trebao učiniti da izvadim tu jednu karticu, otići u banku, koju?, izvadidi šta? hehe
A znači Visa je najbolja

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.4.2011 15:09 (markoal).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
luka_cro kaže...

Visa electron kod PBZ-a....

ali neznam sad tocno, cuo sam da od sad postoji samo jedan racun, da nema vise devizni, debitni, ziro, kredit.....

za PayPal je dovoljno uzet žiro račun u PBZ-u i dobiješ VISA-u Electron karticu i amen

 

provjereno radi {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
14 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)

Radim u banci (ne PBzu, ali mislim da je od 1.1. kod svih banaka sada). Devizni račun kao što je nekada bio ne postoji više, sada se to zove nešto tipa multivalutni račun, a tretira se kao kunski žiro račun, samo što se na njemu drže druge valute.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
WackyZG kaže...

Radim u banci (ne PBzu, ali mislim da je od 1.1. kod svih banaka sada). Devizni račun kao što je nekada bio ne postoji više, sada se to zove nešto tipa multivalutni račun, a tretira se kao kunski žiro račun, samo što se na njemu drže druge valute.

TNX za info {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
WackyZG kaže...

Radim u banci (ne PBzu, ali mislim da je od 1.1. kod svih banaka sada). Devizni račun kao što je nekada bio ne postoji više, sada se to zove nešto tipa multivalutni račun, a tretira se kao kunski žiro račun, samo što se na njemu drže druge valute.

Ja sam prije 2mjeseca otvorio devizni račun i u ugovoru mi piše devizni, a ne mlultivalutni, a radi se o splitskoj banki.

14 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)

Onda očito nije u svim bankama, znam da je ZABA promijenila naziv... tako i tako se sam račun u biti ne mijenja, samo su mijenjali naziv... srry na dezinformaciji

13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
WackyZG kaže...

Onda očito nije u svim bankama, znam da je ZABA promijenila naziv... tako i tako se sam račun u biti ne mijenja, samo su mijenjali naziv... srry na dezinformaciji

Možda banke imaju nekakav rok do kada moraju to promjeniti, pa možda još rok nije istekao pa nisu promjenili. Neznam.

14 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)

Ma 'ko zna šta je, to se treba raspitat kod svake banke posebno, a ovako samo bubamo na slijepo {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
15 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
WackyZG kaže...

Radim u banci (ne PBzu, ali mislim da je od 1.1. kod svih banaka sada). Devizni račun kao što je nekada bio ne postoji više, sada se to zove nešto tipa multivalutni račun, a tretira se kao kunski žiro račun, samo što se na njemu drže druge valute.

Za paypal kunski nije preporučljiv? nego USD ili euro ?
Mogu li se ti novci pretvoriti iz USD u Euro?

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...
WackyZG kaže...

Radim u banci (ne PBzu, ali mislim da je od 1.1. kod svih banaka sada). Devizni račun kao što je nekada bio ne postoji više, sada se to zove nešto tipa multivalutni račun, a tretira se kao kunski žiro račun, samo što se na njemu drže druge valute.

Za paypal kunski nije preporučljiv? nego USD ili euro ?
Mogu li se ti novci pretvoriti iz USD u Euro?

Kad kupuješ preko interneta automatski ti se preračunavaju, i nešto ti sitno uzmu za preračunavanje.

15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Aha hvala, znači dođem u banku i zatražim Visa Electron karticu i odvorim svoj račun.
Samo još koja je najbolja banka, i koliko trebam stavit novca na račun, i te sitnice.

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...

Aha hvala, znači dođem u banku i zatražim Visa Electron karticu i odvorim svoj račun.
Samo još koja je najbolja banka, i koliko trebam stavit novca na račun, i te sitnice.

Odeš u banku, i kažeš da želiš otvoriti Devizni račun u stranoj valuti, pitat će te u kojoj valuti, ti odluči, Euro, USD...
Ispunit ćeš prijavnicu(naznačiti da želiš VISA electron karticu), na šalteru će ti sve reći, i kad to napraviš otvore ti devizni račun, dobiješ ugovor i to je to.
Nakon 4-7dana će ti doći poštar doneti pin od kartice, nakon toga odeš u banku i podigneš karticu.

Ja sam radio u Splitskoj banki, i za kupnju ne mora biti minimalni iznos, znači ako staviš 10€, možeš ih odmah sve potrošiti, dok kod nekih banaka moraš imati uvijek 100kn na kartici.

To je sve.
P.s: Ponesi OIB jer će ti trebati i MBG. 

15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

E Hvala puno :)

Znači najbolje u Splitsku otić :D

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...

E Hvala puno :)

Znači najbolje u Splitsku otić :D

Ili u PBZ {#}

Varaždinsko kiselo zelje...najslađe kiselo :D (pogled na avatar) _ _ _ _ _ _ Ako sam ti pomogao, stisni HVALA ili te NUKE-am B-)
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...

E Hvala puno :)

Znači najbolje u Splitsku otić :D

Ja sam se dvoumio između Splitske i Zagrebačke banke i nisam požalio što sam otvorio u Splitskoj.

3kn/mj po prometu uzmu, ukoliko nema probeta ništa ne uzmu.

Internet bankarstvo je 5kn/mj. (nisam 100%siguran ili je 3 kn ili 5kn)

13 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)
Evo ako si učenik OTP ti daje sve besplatno a uz to super im sve radi!
Tako da ti ja preporucujem OTP!
15 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
Liverpool1892 kaže...
markoal kaže...

E Hvala puno :)

Znači najbolje u Splitsku otić :D

Ja sam se dvoumio između Splitske i Zagrebačke banke i nisam požalio što sam otvorio u Splitskoj.

3kn/mj po prometu uzmu, ukoliko nema probeta ništa ne uzmu.

Internet bankarstvo je 5kn/mj. (nisam 100%siguran ili je 3 kn ili 5kn)

Aha, a jel se još išta plaća osim kad stavim novce na nju, jel moram neku članarinu platit ili nešto treće?

Monopol kaže...
Evo ako si učenik OTP ti daje sve besplatno a uz to super im sve radi!
Tako da ti ja preporucujem OTP!

Idem 4 srednje, heh znači ako odem tu dobijem besplatno sve, sad ima li tu nekih mana u usporedbi s drugim bankama??

EDIT: Znači najbolje otić u OTP

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...
Liverpool1892 kaže...
markoal kaže...

E Hvala puno :)

Znači najbolje u Splitsku otić :D

Ja sam se dvoumio između Splitske i Zagrebačke banke i nisam požalio što sam otvorio u Splitskoj.

3kn/mj po prometu uzmu, ukoliko nema probeta ništa ne uzmu.

Internet bankarstvo je 5kn/mj. (nisam 100%siguran ili je 3 kn ili 5kn)

Aha, a jel se još išta plaća osim kad stavim novce na nju, jel moram neku članarinu platit ili nešto treće?

Monopol kaže...
Evo ako si učenik OTP ti daje sve besplatno a uz to super im sve radi!
Tako da ti ja preporucujem OTP!

Idem 4 srednje, heh znači ako odem tu dobijem besplatno sve, sad ima li tu nekih mana u usporedbi s drugim bankama??

EDIT: Znači najbolje otić u OTP

Ne, neplaća se ništa više.

Ako ideš još u školu onda ti je najbolji izbor OTP jer dobiješ sve besplatni(internet bankarstvo), samo ako ima u tvom gradu ta banka.

15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Ehh vidim da to za OTP, besplatno za studente, sad ja idem još u srednju, neznam jeli to vrijedi?

“Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime"
13 godina
offline
Re: Koju karticu(visa,..)
markoal kaže...

Ehh vidim da to za OTP, besplatno za studente, sad ja idem još u srednju, neznam jeli to vrijedi?

Nazoveš SZK 062 201 555  i pitaš ih

13 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)
Vrijedi jel si ucenik, odi u OTP dobis VISU koja je za internet (paypal) znaci imas njihovo osiguranje od krađe, dobijes karticu ako ju zelis nositi sa sobom za placanje u ducanu i tOken za internet bankarstvo sve besplatno!

Samo donesi potvrdu iz skole da si ucenik!
15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Pošto budem krenuo na fax i   budem živio   u drugome gradu,a i za primanje subvencije za podstanare trebam otvoriti tekući račun,a koliko vidim kod svih banki dobije se maestro kartica pomoću koje se nemože kupovati na ebayu...
Koliko sam citao svi hvale visa electron karticu za kupovanje preko interneta,sad mene zanima ako bi ja otvarao tekući račun dal mogu zatražiti visu electron karticu?

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.8.2011 11:06 (kc-kb).
15 godina
offline
Koju karticu(visa,..)

Ja ti koristim vise elektron iz pbz-a

Ultra zadovoljan

League Of Legends IGN: slinA
13 godina
neaktivan
offline
Koju karticu(visa,..)

Pozdrav, 

 

imam Visu Electron od pbz-a, frend mi zeli uplatiti novce na tu karticu pa sad me zanima koji broj da mu dam onaj 16-znamenkasti na vrhu ili onaj broj ispod imena (kartica je u valuti USD, dakle američki dolari)

 

Molio bih hitan odgovor ako netko posjeduje takvu karicu!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Koju karticu(visa,..)

Nitko?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice