Klima uređaj - pitanje izdvojena tema

poruka: 1.117
|
čitano: 788.598
|
moderatori: pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
odjavljen
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
LG ipak nije neko ime u svijetu klima?
4 godine
protjeran
offline
Klima uređaj - pitanje

Sad pred početak ove jeseni  kad sam palio svoju mitsubishi electric klimu radi dogrijavanja, dogodilo mi se jedno jutro da sam na vanjskoj primjetio puno dima koji je više sličio na bijelu prozirnu paru a unutranja se bila zaustavila i izgasila. Jel zna tko što bi to moglo bit?

Moram naglast da je to jutro bilo dosta i jako prohladno sa preko 90% vlage u zraku.

Otkad sam to primjetio nisam je više ni palio nit namjeravam tamo do ljeta a onda opet probat upalit ili zvat servis, nikako mi nije jasna onolika para/dim iz vanjske jedince a kad sam otvorio prozor nisam osjetio nikakvu paljevinu ili miris dima da nešto gori...hmm.

Poruka je uređivana zadnji put uto 12.11.2019 22:27 (Darkec_Crni).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pa obično vanjske jedinice prvo odvrte program odmrzavanja ako ima leda na njima prije nego počnu grijati i cirkulirati zrak, sad ovisno koliko je vlažno i koliko se ugrije može se pojaviti para, mada osobno nikad nisam na svojim klimama to primijetio ali nisam ni gledao to. Jer obično klime ne griju stalno, nego se svako malo okrene plin tako da grije vanjsku i odmrzne ju da led ne bi slučajno zaustavljao zrak ako ga ima.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.11.2019 0:16 (JozoBozo121).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Darkec_Crni kaže...

dogodilo mi se jedno jutro da sam na vanjskoj primjetio puno dima koji je više sličio na bijelu prozirnu paru a unutranja se bila zaustavila i izgasila. Jel zna tko što bi to moglo bit?

Moram naglast da je to jutro bilo dosta i jako prohladno sa preko 90% vlage u zraku.

Otkad sam to primjetio nisam je više ni palio nit namjeravam tamo do ljeta a onda opet probat upalit ili zvat servis, nikako mi nije jasna onolika para/dim iz vanjske jedince a kad sam otvorio prozor nisam osjetio nikakvu paljevinu ili miris dima da nešto gori...hmm.

 Nemas razloge za brigu. Klima je odradila tzv. Defrost ciklus pri cemu se otopi nagomilani led na izmenjivacu. Tokom ove radnje klima naprosto promeni tok freona pa tako (na kratko) napolje pocinje grijati a unutra hladiti ALI bez ventilatora.

Tako se u kratkom vremenu razvije velika toplota i otopi se led. 

Kada se ciklus zavrsi ova opet promjeni ciklus i tada se ukljuci spoljni vent koji oduva vodenu paru (koju si vidio).  Isto tako normalno je slusati/cuti sistanje iz unutarnje jedinice i ponekad jako "mumlanje" vanjske jedinice.

 

Vrijeme trajanja ovisi od proizvodaca do proizvodaca. Kod Mitsubishija je od 3 do 5 minuta.

13 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav,

 

imam klimu Vaillant climaVAIR VAI 2-025 WN te kada stavim na grijanje na klimi mi se pojavi ikonica " 5. defrost indicator" ( slika u prilogu)... to jednostavno stoji i nikako da unutarnja jedinica počne grijati a vanjska jedinica se vrti.....

 

dok recimo na hlađenju radi sve kao spada....

 

hvala unaprijed na odgovoru

5. defrost 5. defrost
10 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Gale92 kaže...

Pozdrav,

 

imam klimu Vaillant climaVAIR VAI 2-025 WN te kada stavim na grijanje na klimi mi se pojavi ikonica " 5. defrost indicator" ( slika u prilogu)... to jednostavno stoji i nikako da unutarnja jedinica počne grijati a vanjska jedinica se vrti.....

 

dok recimo na hlađenju radi sve kao spada....

 

hvala unaprijed na odgovoru

 Taj defrost služi kako bi se otopio eventualno led koji se stvorio na vanjskoj jedinici! Dali si prije koristio klimu u režimu grijanju i dali je imala ikakvih problema ili je tek nedavno počeo taj problem?? Zna se dogoditi nakon naglog nestanka struje i odmah pojave, da se EPROM "zblesi".

Probaj klimu odspojit sa struje i pričekaš par sekundi i onda opet uključiš nazad u struju(spojiš). Ako to ne uspije na vanjskoj jedinici se nalazi "termostat" koji je pričvršćen za kondenzator (aluminijske rešetke) , skineš njega i držiš gamalo u ruci da se zagrije i trebao bi se defrost isključiti ali ne odmah, nakon 15sec. Može se dogoditi da je zablokirao ekspanzijski ventil. Ako ništa od navedenog ne pomogne, javi se ponovo. Jer i mene zanima do čega je :)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 5:51 (CPU).
13 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Hvala svakako probam :)
5 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav svima,
Kupujem novi klima uređaj za stan cca 100 m2, jer dosadašnji Samsung od 3,5 kW nije ni približno snažan za ohladiti cijeli stan u ljetnim mjesecima, pa se mislim između sljedećih modela:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as71s2sf2fa_cl1u71s2sg1fa-flame_green__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2074/187

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh24qe_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/117/27

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL%2C-inverter-klima-ACP-24CH70AEMI-R32-7-62-kW-%2B-WiFi-modul/p/EK000250471

 

Vivax je dosta povoljniji, ali ima samo godinu dana garnaciju i imao sam iskustva sa jednom slabijom klimom Vivax na poslu koja doslovno nije hladila ni najmanje.
Sa ostale dvije marke i nemam istkustva, pa vas molim za pomoć.

U prvom redu me zanima hlađenje, jer imam centralno grijanje za zimu, a stan je kompletno okrenut na jug i jako je vruće u srpnju i kolovozu!

Unaprijed hvala na pomoći.

Srdačan pozdrav,

15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
M1G kaže...

Pozdrav svima,
Kupujem novi klima uređaj za stan cca 100 m2, jer dosadašnji Samsung od 3,5 kW nije ni približno snažan za ohladiti cijeli stan u ljetnim mjesecima, pa se mislim između sljedećih modela:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as71s2sf2fa_cl1u71s2sg1fa-flame_green__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2074/187

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh24qe_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/117/27

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL%2C-inverter-klima-ACP-24CH70AEMI-R32-7-62-kW-%2B-WiFi-modul/p/EK000250471

 

Vivax je dosta povoljniji, ali ima samo godinu dana garnaciju i imao sam iskustva sa jednom slabijom klimom Vivax na poslu koja doslovno nije hladila ni najmanje.
Sa ostale dvije marke i nemam istkustva, pa vas molim za pomoć.

U prvom redu me zanima hlađenje, jer imam centralno grijanje za zimu, a stan je kompletno okrenut na jug i jako je vruće u srpnju i kolovozu!

Unaprijed hvala na pomoći.

Srdačan pozdrav,

 Bok,

frend mi radi u MB Frigo i oni ti imaju 3 klime u ponudi: Maxon, Haier i Toshibu (glavni su uvoznici za Maxon i Haier).

Isti je redoslijed sto se tice cijene i kvalitete. S time da kazu da je Maxon najisplativiji jer prakticki nije nista puno losiji od Haiera, a dosta je jeftiniji. I zato sto je ful jednostavna klima, uglavnom nemaju nikakvih reklamacija na Maxon dok su Haier neke serije znale dolazit i sa tvornickom greskom.

Sto se Toshibe tice, to se tek isplati ako ces se grijat, a to vidim nije u planu.

Sto se ostalih klime tice (Vivax, Gree i ostalih slicnih kineza) o njima ne znam puno, ali Maxon/Haier su OK klime za hladjenje i nebi trebao imati nikakvih problema.

 

Tako da moja preporuka je za razliku u cijeni Haier-Maxon bolje uzet jaci Maxon. Pogotovo sto spominjes 100kvadrata..za to nije dovoljno ni ovih 7 kilovata sto si linko. Ja bi radje iso na dvije ili tri manje klime (ovisno o rasporedu prostorija). Cjenovno nebi trebalo bit skuplje, a ipak je puno bolje rjesenje. Trebalo bi ipak znat malo vise informacija za konkretne prijedloge.

 

Ak se slucajno odlucis za Maxon/Haier slobodno se javi u inbox. Na ove cijene sto imaju na web stranici ti ide jos poprilican rabat.

 

 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
M1G kaže...

Pozdrav svima,
Kupujem novi klima uređaj za stan cca 100 m2, jer dosadašnji Samsung od 3,5 kW nije ni približno snažan za ohladiti cijeli stan u ljetnim mjesecima, pa se mislim između sljedećih modela:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as71s2sf2fa_cl1u71s2sg1fa-flame_green__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2074/187

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh24qe_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/117/27

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL%2C-inverter-klima-ACP-24CH70AEMI-R32-7-62-kW-%2B-WiFi-modul/p/EK000250471

 

Vivax je dosta povoljniji, ali ima samo godinu dana garnaciju i imao sam iskustva sa jednom slabijom klimom Vivax na poslu koja doslovno nije hladila ni najmanje.
Sa ostale dvije marke i nemam istkustva, pa vas molim za pomoć.

U prvom redu me zanima hlađenje, jer imam centralno grijanje za zimu, a stan je kompletno okrenut na jug i jako je vruće u srpnju i kolovozu!

Unaprijed hvala na pomoći.

Srdačan pozdrav,

Baš danas mi u obitelji ugradili Haier Flame...3.5kw..

Ima i doma Haier Tundra Green 3.5kw

 

Ne uzima direktno preko MB frigo ili sličnih jer su dosta skuplji. Ja sam prošle godine uzeo preko MB frigo pa me je klima ispala 500kn skuplja nego da sam direktno uzimao od ovih koji klimu ugrađuju. 

 

Moja preporuka za Tklec-ing...danas bila ugradnja 1200kn + 3771kn Flame Haier klima. 

 

Ja imam oko 90 kvadrata stan i moja klima od 3.5kw ohladi sve...

Ovo da ti treba više od 7kw za ohladi stan od 100 kvadrata su priče za malu djecu. 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
R36 kaže...

Baš danas mi u obitelji ugradili Haier Flame...3.5kw..

Ima i doma Haier Tundra Green 3.5kw

 

Ja imam oko 90 kvadrata stan i moja klima od 3.5kw ohladi sve...

Ovo da ti treba više od 7kw za ohladi stan od 100 kvadrata su priče za malu djecu. 

 Ako hladiš stan sa 30 na 28 stupnjeva, da, bit će ti dosta onda i 3.5kW. A ako se želiš hladiti na nekih 23-24 stupnjeva, onda ti neće biti dosta ili će klima raditi konstantno pri punoj snazi što baš i nije neka idealna situacija. 

A i zanima me kakav to točno tlocrt stana imaš da jedna klima može hladiti sve prostorije u stanu efektivno.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
R36 kaže...
M1G kaže...

Pozdrav svima,
Kupujem novi klima uređaj za stan cca 100 m2, jer dosadašnji Samsung od 3,5 kW nije ni približno snažan za ohladiti cijeli stan u ljetnim mjesecima, pa se mislim između sljedećih modela:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as71s2sf2fa_cl1u71s2sg1fa-flame_green__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2074/187

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh24qe_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/117/27

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL%2C-inverter-klima-ACP-24CH70AEMI-R32-7-62-kW-%2B-WiFi-modul/p/EK000250471

 

Vivax je dosta povoljniji, ali ima samo godinu dana garnaciju i imao sam iskustva sa jednom slabijom klimom Vivax na poslu koja doslovno nije hladila ni najmanje.
Sa ostale dvije marke i nemam istkustva, pa vas molim za pomoć.

U prvom redu me zanima hlađenje, jer imam centralno grijanje za zimu, a stan je kompletno okrenut na jug i jako je vruće u srpnju i kolovozu!

Unaprijed hvala na pomoći.

Srdačan pozdrav,

Baš danas mi u obitelji ugradili Haier Flame...3.5kw..

Ima i doma Haier Tundra Green 3.5kw

 

Ne uzima direktno preko MB frigo ili sličnih jer su dosta skuplji. Ja sam prošle godine uzeo preko MB frigo pa me je klima ispala 500kn skuplja nego da sam direktno uzimao od ovih koji klimu ugrađuju. 

 

Moja preporuka za Tklec-ing...danas bila ugradnja 1200kn + 3771kn Flame Haier klima. 

 

Ja imam oko 90 kvadrata stan i moja klima od 3.5kw ohladi sve...

Ovo da ti treba više od 7kw za ohladi stan od 100 kvadrata su priče za malu djecu. 

 

 Znam da su skupi za maloprodaju zato sam i reko da se javi u inbox jer sa rabatom bi trebali bit najeftiniji. Nista ga ne kosta usporedit ponude.

 

 A gle, proracun kojim se odredjuje potrebna snaga je vrlo jednostavan i nije prica za malu djecu. Al ne bi sad ulazio u nepotrebnu raspravu..

 Ak si ti zadovoljan kak ti klima hladi - super. Al siguran sam da mnogi (mozda cak i vecina) ipak nebi bili zadovoljni u tvom slucaju.

 

7 godina
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Pozdrav ekipa,

 

trebam preporuke vezane za klima uređaj. Potreban mi je uređaj za hlađenje sobe površine cca. 20 m^2. Objekt u kojem je soba ima običnu žbuku bez toplinske izolacije, PVC stolarija s izo staklom, vanjski zidovi debljine 40 cm, spušteni stropovi visine cca. 2.3 metra. Također, uređaj bi se koristi kao primarni izvor grijanja tijekom hladnijih mjeseci. U ovom slučaju zanima me koje klima uređaje preporučate (snaga, brend, cjenovni rang, ugradnja, gdje i od koga kupiti)?

Svaki je savjet dobrodošao! 

 

3 godine
neaktivan
offline
Klima uređaj - pitanje

Molila bih vas pomoć oko izbora podne/parapetne klime, primarno za hlađenje ljeti. Trebala bih odabrati klima uređaj od 3,5 KW za prostor od nekih 50 kvadrata. Gledala sam razne klime i jako se razlikuju po cijeni. Molim vas preporuku.

Hvala unaprijed!

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ja imam stan od 80m2,klima Panasonic stara preko 17 godina..3.5KW nikad nije mogla ohladit cijeli stan kako treba,u dnevnoj polarna zima u sobama toplo.I jace klime bi imale problema zbog rasporeda soba i hodnika!
Ali eto uskoro cu morat uzet neku noviju i snazniju..4-5 KW ciljam
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 9:47 (volegradele).
16 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Pa naravno da je bitan raspored. Možeš ti imati i 50 m2, ali ako imaš čudan raspored naravno da ti neće ništa (dovoljno) dobro ohladiti.

 

Bolje možda uzeti 2 slabije klime na različite strane stana i tako hladiti nego jednu pa da ti u jednoj sobi bude polarna hladnoća, a u drugim sobama ništa ne dođe.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
To bi bilo najbolje rijesenje samo onda moram od balkona vuc cijevi po cijelom stanu i moram uzet s jednom vanjskom jedinicom a te ne kostaju ispod 10K kn.
I ova sto sad stoji van balkona ne bi smijela bit tu a kamo da stavim jos jednu vanjsku jedinicu!
Uglavnom probat cu sa jacom klimom samo cu je stavit da puse put hodnika pa mozda ekikasnije bude!!
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
volegradele kaže...
To bi bilo najbolje rijesenje samo onda moram od balkona vuc cijevi po cijelom stanu i moram uzet s jednom vanjskom jedinicom a te ne kostaju ispod 10K kn.
I ova sto sad stoji van balkona ne bi smijela bit tu a kamo da stavim jos jednu vanjsku jedinicu!
Uglavnom probat cu sa jacom klimom samo cu je stavit da puse put hodnika pa mozda ekikasnije bude!!

Ja ne znam,di tocno zivis,ali kod mene u Slavoniji nekakva prosjecna klima od 3.5KW,sa vanjskom jedinicom,sa ugradnjom kosta oko 4000 KN.

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Livia kaže...

Molila bih vas pomoć oko izbora podne/parapetne klime, primarno za hlađenje ljeti. Trebala bih odabrati klima uređaj od 3,5 KW za prostor od nekih 50 kvadrata. Gledala sam razne klime i jako se razlikuju po cijeni. Molim vas preporuku.

Hvala unaprijed!

 Ponavljam post, help!!!

 

12 godina
offline
Klima uređaj - pitanje

Ona koja ima najvecu garanciju.

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Livia kaže...
Livia kaže...

Molila bih vas pomoć oko izbora podne/parapetne klime, primarno za hlađenje ljeti. Trebala bih odabrati klima uređaj od 3,5 KW za prostor od nekih 50 kvadrata. Gledala sam razne klime i jako se razlikuju po cijeni. Molim vas preporuku.

Hvala unaprijed!

 Ponavljam post, help!!!

 

 Haier Flame Green klima...2 klima u obitelji ugrađena. 

 

Nazovi firmu Tkalec Ing - 7 godina garancije daju.

 

3.7kw - 3800kn ti je klima + 1200kn ugradnja. 

9 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Ako si možeš priuštiti Mitsubishi, ja ne bih tražio dalje.

14 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Codename19 - ako je u pitanju samo 20m2 i bitno je grijanje, preporucam Mitsubishi ili Toshibu od 2.5 kw....s njima si miran jako dugi period.
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Lobinka kaže...
hara_zg kaže...
R36 kaže...
M1G kaže...

Pozdrav svima,
Kupujem novi klima uređaj za stan cca 100 m2, jer dosadašnji Samsung od 3,5 kW nije ni približno snažan za ohladiti cijeli stan u ljetnim mjesecima, pa se mislim između sljedećih modela:

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/haier_klima_uredaj_as71s2sf2fa_cl1u71s2sg1fa-flame_green__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/2074/187

 

https://www.klimakoncept.hr/hr/gree_klima_uredaj_gwh24qe_r32-lomo_regular__komplet_zidna_unutarnja_i_vanjska_jedinica/117/27

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ku%C4%87anski-aparati/Grijanje-i-hla%C4%91enje/Klima-ure%C4%91aji/Klime-za-dom/VIVAX-COOL%2C-inverter-klima-ACP-24CH70AEMI-R32-7-62-kW-%2B-WiFi-modul/p/EK000250471

 

Vivax je dosta povoljniji, ali ima samo godinu dana garnaciju i imao sam iskustva sa jednom slabijom klimom Vivax na poslu koja doslovno nije hladila ni najmanje.
Sa ostale dvije marke i nemam istkustva, pa vas molim za pomoć.

U prvom redu me zanima hlađenje, jer imam centralno grijanje za zimu, a stan je kompletno okrenut na jug i jako je vruće u srpnju i kolovozu!

Unaprijed hvala na pomoći.

Srdačan pozdrav,

Baš danas mi u obitelji ugradili Haier Flame...3.5kw..

Ima i doma Haier Tundra Green 3.5kw

 

Ne uzima direktno preko MB frigo ili sličnih jer su dosta skuplji. Ja sam prošle godine uzeo preko MB frigo pa me je klima ispala 500kn skuplja nego da sam direktno uzimao od ovih koji klimu ugrađuju. 

 

Moja preporuka za Tklec-ing...danas bila ugradnja 1200kn + 3771kn Flame Haier klima. 

 

Ja imam oko 90 kvadrata stan i moja klima od 3.5kw ohladi sve...

Ovo da ti treba više od 7kw za ohladi stan od 100 kvadrata su priče za malu djecu. 

 

 Znam da su skupi za maloprodaju zato sam i reko da se javi u inbox jer sa rabatom bi trebali bit najeftiniji. Nista ga ne kosta usporedit ponude.

 

 A gle, proracun kojim se odredjuje potrebna snaga je vrlo jednostavan i nije prica za malu djecu. Al ne bi sad ulazio u nepotrebnu raspravu..

 Ak si ti zadovoljan kak ti klima hladi - super. Al siguran sam da mnogi (mozda cak i vecina) ipak nebi bili zadovoljni u tvom slucaju.

 

 ja sam imao u stanu 40m2 Fujitsu Nocriu, znači ne mercedes nego rolls royce/bentley/buggati među klimama, pa se u tako malom stanu osjetila razlika da najudaljenija prostorija je toplija nego druge, a ovaj sa kinezom od 3.5kW hladi nogometno igralište 

 

 

Ma da imao si Concept One od klime., a mi imamo kineze... 

 

Imao sam Koncar klimu 13 godina...prosle godine sam dobio dijete i normalno da sam htio novu klimu. Pošto sam u potkrovlju a imam ukrasni lim umjesto crijepa...bez klime ne mogao živjet. 

 

Da mi Haier ne hladi cijelu kuću...ne bi uopće dvojio i kupio bi još jednu klimu od 2.5kw za spavaću sobu gdje mi dijete spava., da sobu umjereno ohladim. 

 

Meni klima radi svaki dan min 12h...cijelu noć je upaljena.

 

Tako da me pusti tih priča...

 

12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
JozoBozo121 kaže...
R36 kaže...

Baš danas mi u obitelji ugradili Haier Flame...3.5kw..

Ima i doma Haier Tundra Green 3.5kw

 

Ja imam oko 90 kvadrata stan i moja klima od 3.5kw ohladi sve...

Ovo da ti treba više od 7kw za ohladi stan od 100 kvadrata su priče za malu djecu. 

 Ako hladiš stan sa 30 na 28 stupnjeva, da, bit će ti dosta onda i 3.5kW. A ako se želiš hladiti na nekih 23-24 stupnjeva, onda ti neće biti dosta ili će klima raditi konstantno pri punoj snazi što baš i nije neka idealna situacija. 

A i zanima me kakav to točno tlocrt stana imaš da jedna klima može hladiti sve prostorije u stanu efektivno.

Hladim na 26C i to su sve prostorije otvorene...jer niže mi je hladnije. 

 

Znači soba 2 gdje je dječji krevet...klima ohlad tu sobu jer su mi vrata između boravka i hodnika u kosu tako da jedan dio puhanja uđe u hodnik. 

Vrata su od 1 sobe najčešće zatvorena i otvorena su vrata sobe  broj 2...

 

Takoder u boravku imam stepenice za galeriju (soba3) - visoko potkrovlje

 

I ja sa Haier klimom od 3.5kw sve uspijem ohladi. 

 

Da ne uspijem onda bi kupio još jednu klimu i tu klimu 2 bi ugradio u spavaću sobu broj 2 tako da bi direktno puhala i u sobu 1 kao i u hodnik.

 

Ali ponavljam posto s jedno klimom iz boravka sve ohladim, druga klima mi ne treba.

 

Tlocrt u prilogu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 19:33 (R36).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Lobinka kaže...
R36 kaže...

 

I ja sa Haier klimom od 3.5kw sve uspijem ohladi. 

 

 

 

ma tako je, ja malo otvorim friđž i hladim svoj i susjedov stan, i garažu na -1 razini 

I kakve bi ja imao koristi od toga da lažem... 

 

Pa tvoj stan od 40 kvadrata ohladi i ventilator 

 

Boli mene ona stvar hoćeš ti ili netko drugi vjerovat ili ne...ja samo kažem kako kod mene stvari stoje.

 

A nastavno na ove Ferrari klime...punac ima Daikin - kupljen na moju preporuku...

Hladi isti k.. kao i Haier. 

Tako da bacat love na Ferrari klime nema jebenog smisla ako je samo hladnje u pitanju. Ako je u pitanju i grijanje e onda je već druga priča. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2020 21:53 (R36).
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Milka30 kaže...
volegradele kaže...
To bi bilo najbolje rijesenje samo onda moram od balkona vuc cijevi po cijelom stanu i moram uzet s jednom vanjskom jedinicom a te ne kostaju ispod 10K kn.
I ova sto sad stoji van balkona ne bi smijela bit tu a kamo da stavim jos jednu vanjsku jedinicu!
Uglavnom probat cu sa jacom klimom samo cu je stavit da puse put hodnika pa mozda ekikasnije bude!!

Ja ne znam,di tocno zivis,ali kod mene u Slavoniji nekakva prosjecna klima od 3.5KW,sa vanjskom jedinicom,sa ugradnjom kosta oko 4000 KN.

 Govorim od 2 unutarnje i jedna vanjska jedinica!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
volegradele kaže...
Milka30 kaže...
volegradele kaže...
To bi bilo najbolje rijesenje samo onda moram od balkona vuc cijevi po cijelom stanu i moram uzet s jednom vanjskom jedinicom a te ne kostaju ispod 10K kn.
I ova sto sad stoji van balkona ne bi smijela bit tu a kamo da stavim jos jednu vanjsku jedinicu!
Uglavnom probat cu sa jacom klimom samo cu je stavit da puse put hodnika pa mozda ekikasnije bude!!

Ja ne znam,di tocno zivis,ali kod mene u Slavoniji nekakva prosjecna klima od 3.5KW,sa vanjskom jedinicom,sa ugradnjom kosta oko 4000 KN.

 Govorim od 2 unutarnje i jedna vanjska jedinica!

Svejedno...oko 5000 KN

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
12 godina
offline
Re: Klima uređaj - pitanje
Ma di??Daj link!
AUDIOFIL
3 godine
neaktivan
offline
Re: Klima uređaj - pitanje

Hvala na pomoći! Zaboravila sam napisat da smo u Zadru, nadam se da to neće biti problem. Ugodno sam se iznenadila navedenom cijenom jer od ovih podnih klima najjeftinija koju sam vidjela bila je Vivaxova od 5000kuna.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice