Kadet MORH-a

poruka: 204
|
čitano: 106.992
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

kad zavrsis faks jel ti daju poso u zagrebu ili te mogu poslat u vukojebinu

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

šalju te tamo di im fali ljudi.. znači možeš dobit posao bilo di..

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
hej, evo i ja imam par pitanja za tebe :)

prvo, sad završavam 1.godinu FKITa (fakultet kemijskog inženjerstva i tehnologije) u zagrebu! mogu li se ja i dalje prijaviti bez obzira na to što sam već završila/završavam 1.godinu?
drugo, pretpostavljam da to što sam inače iz zagreba (dakle živim tu odmalena) ne utječe na obavezni smještaj u vojnom domu?
treće, koliki je uopće postotak cura u kadetima? nije se javila niti jedna cura pa me zanima kako to izgleda iz ženske perspektive... :)
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

Pošto si već na faksu mislim da se ne možeš uključiti u program kadet, nego se po završetku faksa možeš prijaviti dobrovoljno pa te šalju na temeljnu časničku izobrazbu.... ( nisam kadet, tako da ovo pričam po onome što sam čuo )

Nema veze odakle si, obaveza ti je biti smještena u vojarni na Črnomercu..... A što se cura tiče, mislim da nema razlike, u vojsci je svima jednako.....

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

koliko otprilike svake godine prime kadeta?

Neću žvaku oću kusur
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

ovisi o tome kolko ima slobodnih soba... prošle godine 60, godinu prije 50... sad ako ih prime i 40 bit će dobro

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

jel teško upast za kadeta?? koliko ih se prijavi otprilike ako znaš

Neću žvaku oću kusur
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

svake godine je sve teže upast jer je sve manje mjesta a sve više prijavljenih... po neslužbenim informacijama je prošle godine bilo prijavljeno negdje oko 1000 kandidata, većina ih je pala na lječničkom , neki nisu faks upisali neki su sami odustali.. tako da je na kamp došlo 150 kandidata a samo 60 mjesta je bilo..

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

jel jam mogu ić sa trogodišnjom školom

 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

mislim da sa trogodišnjom školom nemožeš upisat faks..

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
kuba kaže...

jel jam mogu ić sa trogodišnjom školom

 

Možeš samo u višu ili na specijalizaciju.

Faks ne možeš ni da hoćeš...

Svi koji kažu da H50 ne valja, u zabludi su, samo treba staviti 2 venta od scythe-a - http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=1347177
15 godina
protjeran
offline
Kadet MORH-a

Evo malo da oživim temu. Naime, sada završavam klasičnu gimnaziju u Pazinu, živim u Vrbovskom i planirao sam ići na pomorski fakultet u Rijeci, smjer nautika. E sad, sviđa mi se ovaj kadet-program, no brine me što za to moram na pomorski u Split. A problem je u tome što mi je Split predaleko, pa ako ne upadnem u morh, morat ću plačati put itd, tako da neznam da li su moguča prebacivanja iz Splita u rijeku ako je faks isti? Mislim na prebacivanje za vrijeme trajanja faxa.

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
15 godina
offline
Kadet MORH-a

Usput u St-u ti je heben faks,

dosta tezak, jos profesori...

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Kadet MORH-a
Makić kaže...

Usput u St-u ti je heben faks,

dosta tezak, jos profesori...

Misliš na pomorski? Jel ti studiraš na pomorskom?

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
15 godina
offline
RE: Kadet MORH-a
APazinjan kaže...
Makić kaže...

Usput u St-u ti je heben faks,

dosta tezak, jos profesori...

Misliš na pomorski? Jel ti studiraš na pomorskom?

nisam, par prijatelja iz doma, je

triba se dosta ucit, ovaj jedan

je ima 16 predmeta, sad nezzz koji

tocno smjer

Najbolji osjećaj je upala mišića........ Krema Foruma!!!
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

pozz.. ako upadneš u program kadet , nemožeš se prebacit u rijeku zato što si smješten u vojarni u splitu i dužan si tamo biti, a ako ne upadneš u program mislim da se čak i možeš prebacit u rijeku ali za to nisam siguran

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

pozdrav,

mozda kasnim sa temom malo, samo bih 

pitala dali se u morh moze zaposliti kao civil, bez vojnog roka, 

recimo ako ima neki infirmaticki posao a da se 

ne zavrse ove kadetske ili neznam kakve obuke? kao na neki normalan posao

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

koji si ti kadet ajde molim te mi reci koja soba i koji kat.....tko ti je mjerio vrijeme dok si kopao rov i di se taj rov sada nalazi....

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a
Go for Afghanistan :)
http://www.basketballhoopjam.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

ne laži brate mili :)

 

provjerena informacija:

 

pješaštvo - nakon faksa ostaješ za njih raditi 4 godine!

mornarica - nakon faksa ostaješ raditi 6 godina!

vojni pilot - nakon faksa tamo ćeš biti 10 godina!

 

informacija je već odavno provjerena. kad prođeš faks, sva stipendija i džeparac što primaš to se već smatra kao 

budućom plaćom. kadeti sami su mi rekli kad uđemo u nato, bit će ratova, ali ti NE IDEŠ na prvu crtu bojišnice :P

već sam biraš!

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
mislim da se možeš zaposliti. znam jednu curu što radi u uredima vojske, a nije prolazila nikakvu obuku i sl.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
AlPazinjan

to se dogovaraš s njima. a mislin ako upadneš spavaš u lori.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

tvoja provjerena informacija je netočna... naime citiram " UGVOR O STIPENDIRANJU KADETA OS, 2. PRAVA I OBVEZE KADETA ČLANAK 6.- KADET SE OBVEZUJE NAKON ZAVRŠENOG ŠKOLOVANJA OSTATI U DJELATNOJ VOJNOJ SLUŽBI U ORUŽANIM SNAGAMA RH DVOSTRUKO VRIJEME TRAJANJA ŠKOLOVANJA- što znači da ako ti faks traje 3 ili 4 godine kao meni dužan si ostat u oružanim snagama 6 ili 8 godina bez obzira na granu kojoj pripadaš.. i stipendija koji dobivaš  je jedna stvar i nju dobivaš za vrijeme školovanja u programu kadet i nema nikakve veze sa plaćom .. kad postaneš DVO ili ti djelatna vojna osoba prekida se uplata stipendije i počinje uplata plaće koji iznosi negdje oko 5400 kn a ako je to tebi isto kao i stipednija od 800-1200 kn onda bi se trebo malo bolje informirat ..  ako slučajno izbije rat ideš di te pošalju kao i sve ostale vojne osobe, a ne tamo di bi ti volio ić.....

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

nisam siguran ali mislim da moraš odslužit vojni rok kako bi mogla uć u oružane snage..

13 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

evo ljudi i ja sam dobio nedavno zelju za kaddetima...naime trenutno radim kao zastitar, imam 20 god...zanima me dali se isplati vise upisati za kadete ili policijsku akdademiju,to dvoje me zanima jako, pa sam u dvojbi,,,iako moram priznati malko vise vojska, u policiji bi  imao zrlju za interventnom ... i dali su istinite one price o slobodnom vremenu, ono jedan vikend u mjesecu jedino slobodan a dr svi zauzeti?? ako moze jos koja korisna informacija, koji fax bi bilo dobro upisati, isto tako kao i svakog muskarca skoro zanima me oruzje i sve to, i kada sam polagao za zastitara pucali smo na streljani i uzivao sam,,,hehe,,, hvala svimaa !

13 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Kolika je prosječna plača poručnika...bez dodataka?????

13 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

BOK......slijedeće godine završavam srednju.....želja mi je upisati KIF preko vojnog kadeta....inače volim sport i treniram borilačke vještine....ali sam neki dan pročitala na forumu da vojni kadet vše neće financirati KIF...jel zna tko je li to istina?

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
kadet715 kaže...

Pozdrav.. vidim da ljudi šire razne dezinformacije o programu kadet , a pošto sam kadet da vas pobliže upoznam sa tim programom.. Kao prvo ako se prijavljujete za kadeta samo zbog novaca i idealnih uvjeta studiranja... nemojte jer će vas brzo pregazit.. ukoliko vas zanima vojska i još k tome želite napredovat onda je KADET baš za vas.. 

 

Znači svake godine morh raspisuje natječaj za stipedniranjem studenata na zagrebačkim i splitskim fakultetima..Ove godine su to bili FER, TVZ, FSB, Ekonomija, FIlozofski, promet, KIF, a za split nisam točno siguran koji su..

Prije nego što kandidat postane kadet mora proći razna testiranja.. kao prvo liječnički (psihotest,vid,sluh, razgovor sa psihologom i psihijatrom krv, mokraća itd.. ) zatim svi kandidati koji su zadovoljili liječnički odlazi na 1. (od ukupno 3 kampa) selekcijski kamp na kojem moraju dodatne kriterije zadovoljit a to su : proći vojnu obuku , proći test motorike (na tom prvom kampu su norme smiješne.. morate trčat 3200 metara za cca 18 min dečki i cca 22 min cure, trbušnjaci-35 dečki i 30 cure te sklekovi 2 min.. 22 dečki te 10 cure)  zatim test kod psihologa...

 

Nakon što konačno postanete kadeti useljavaju vas u vojarnu petar zrinski u zagrebu te u vojarnu sv. nikola u splitu.. smještaj u zg-u je u jednokrevetnim sobama s tim da dvije sobe imaju zajedničku kupaonicu, a u splitu je u dvokrevetnim sobama..) što se tiče odlazaka kući možete ić skoro svaki vikend doma ( napišete zamolbu i namuljate neki razlog i svaka zamolba je odobrena. )   u vojarnu se trebate vratit do 22.00 h svakim danom osim petkom i subotom imate izlazak do 24:00.. Što se tiče spomenutih radnih subota vrše se jednom mjesečno i to najčešće treba nešto čistit..   U vezi s fakultetom- prema ugovoru sa morhom morate skupit  45 ects bodova i ono što je neki kolega spomenuo da ti netko visi nad glavom 3 sata da ti učiš to su čiste gluposti.. niko tebe ne tjera da učiš sve je samo na tebi hoćeš ili nećeš.. U slučaju pada godine ili svojevoljnog raskida ugovora i to SAMO ONO ŠTO STE PRIMILI NA RAČUN ( školarina, stipendija itd ) te se tako dug nikako nemože popest do 100 000 kn godišnje... već do 20000 tak tisuća godišnje.. 

 

program kadet financira preddiplomski studij u trajanju 3 ili 4 godine.. Nakon  završetka studija idete u časniču izobrazbu u trajanju od 10 mjeseci te dobivate prvi časnički čin( poručnik) .Tada vas raspoređuju u postrojbe te u vojsci morate ostat radit  6 ili 8 god.. ovisno o trajanju studija..

 

Kad postanete djelatna vojna osoba a želite završit diplomski studij ili čak doktorat upišete vanredno željeni studij te vam morh i to financira. Kad postanete čassnici imate mogućnost napredovanja i oni uspješniji mogu ćak doći i do generala  a sa svakim promaknućem vaša plaća ide prema gore..

 Što se tiče mirovnih misija, pošto smo postali punopravna članica nato-a, svakog ne samo vojnika nego i časnika hv vrlo vjerojatno očekuje barem jedna mirovna misija..

 

 to bi bio kratak opis kadeta i ako vas još nešto zanima pitajete...

spominješ preddiplomski studij u trajanju od 3 ili 4 godine....a jel znaš šta je s KIf-om koji traje 5 godina?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

ove godine u zagrebu nije bio kif na natjecaju.. dok je prvi puta uvrsten u splitu.. mislim da ga nece bit ni sljedece godine upravo zbog toga sta je promjenjen na 5 godina, a i kadeti koji su vec upisali kif prosle godine sad imaju problema jer im na faksu kazu da su i oni upisali po programu od 5 godina, iako nisu, pa sad neznaju sta ce bit s njima..

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

misliš,znači nije sigurno? kada bi se mogle znati točne informacije?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice