Jednostavan zadatak - geometrija

poruka: 6
|
čitano: 6.194
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Jednostavan zadatak - geometrija

http://i31.tinypic.com/zvr8tw.jpg

tu je slika pravokutnika s točkama,a ja trebam istaknuti presječnicu ravnina BCH i AGH.

sad me zanima jel to dužina BH,pošto se te 2 ravnine dodiruju samo u tim točkama, ili nešto drugo?

16 godina
offline
RE: Jednostavan zadatak - geometrija

Meni se čini da te traže presječnicu ravnina, a ne trokuta (geom. likova). U skladu s time, njihova presječnica nije dužina, nego pravac.

Zatim, u koje se dvije točke ti pravci sijeku?¨Za početak, jedna točka je točka H (jedina zajednička objema skupovima točaka BCH i AGH). Sada nam fali još druga točka da bismo mogli odrediti smjer pravca. Najjednostavniji način (ovako, bez crtanja) mi se čini presječnica dijagonala geom. tijela - dakle, gdje se sijeku dužine AG i BH (točka u centru geom. tijela).

Kada pogledaš malo bolje, dobiješ da ova dužina (presječnica) zapravo leži na dužini BH, što je u skladu s činjenicom da su rečene ravnine (BCH i AGH) zapravo jednake ravninama ABHG (AGH) i BCHE (BCH) - to su dijagonalne presječnice geom. tijela, tek je za opisivanje ravnine dovoljno navesti tri točke.


Pazi, gledam te!
16 godina
offline
Jednostavan zadatak - geometrija

Da, je. BH.


Bolje ispast budala nego iz aviona!
16 godina
offline
RE: Jednostavan zadatak - geometrija

Potpuno točni odgovor glasi: pravac koji prolazi točkama Be i Ha(hahaahaha) 100%


It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Jednostavan zadatak - geometrija

hvala svima.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Jednostavan zadatak - geometrija

Pomoć :( Neznam riješiti zadatak, ko pomogne bit će nagrađen :P 
zadatak je sa slike, dobio sam bazu u tlocrtu ali pravac ne prolazi kroz središte :( 

 

 

Edit: riješeno !

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.3.2013 21:27 (tony THE Noob).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice