Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

poruka: 31
|
čitano: 3.641
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

https://www.index.hr/vijesti/clanak/veliko-istrazivanje-hrvatska-je-najtolerantnija-drzava-u-ovom-dijelu-europe/2036181.aspx

 

Hrvatska najtolerantnija u ovom dijelu Europe

Prema objavljenim podacima Hrvatska je najtolerantnija država srednje i istočne Europe. Čak 57 posto ispitanih u Hrvatskoj odgovorilo je da bi prihvatili muslimana kao člana obitelji. U Bosni je taj postotak 42 posto  , u Srbiji 43, Mađarskoj svega 21 posto, a u Italiji 43 posto.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.10.2018 9:12 (Anđeo bez falinge).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

 Pa ovo je prilično točno. Ekstremi poput Bujaneca ili Radničke fronte su glasni i svi ih čujemo, ali ih ne podržava ogroman broj građana.

6 godina
protjeran
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

drago mi je to pročitati jer istraživanje nismo radili mi ili komšije već netko izvan naših dometa...

konačno da se razbije mit o Hrvatskoj kao nekoj zatucanoj malograđanskoj neofašističkoj tvorevini...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Anđeo bez falinge kaže...

drago mi je to pročitati jer istraživanje nismo radili mi ili komšije već netko izvan naših dometa...

konačno da se razbije mit o Hrvatskoj kao nekoj zatucanoj malograđanskoj neofašističkoj tvorevini...

 Pa ja bi rekao da živimo u zatucanoj sredini al ne fašističkoj Hrvati vole primati plaću za nerad, a to je relikt jugoslavenskog socijalističkog sistema, koji se počivao na uhljebljvanju po stranačkom ključu.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Paolo Maldini kaže...

 Pa ovo je prilično točno. Ekstremi poput Bujaneca ili Radničke fronte su glasni i svi ih čujemo, ali ih ne podržava ogroman broj građana.

Je točno, ali nije nužno dobar pokazatelj. U državi u kojoj institucije ne funkcioniraju, ekstremi često mogu manjinama zagorčavati život bez da snose ikakve sankcije, pa onda ispada da je narod tolerantan, ali država baš i nije.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
"Čak 57 posto ispitanih u Hrvatskoj odgovorilo je da bi prihvatili muslimana kao člana obitelji. U Bosni je taj postotak 42 posto"

U Bosni gdje je 50 % Bošnjaka, 42 posto bi prihvatilo muslimana kao clana obitelji? Malo neobično.
8 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

BiH je etnicki podjeljena drzava,tako ako su anketirani stanovnici npr. Banja Luke,Sarajeva i zapadnog Mostara takav rezultat je moguc !

waaagh
8 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

pa jesmo tolerantan narod, političari na pr*aju a mi to toleriramo i uopće se na bunimo

9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
@warhammer, reprezentativni uzorak bi trebao takodje obuhvatiti 50 % Bošnjaka, zar ne?
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

To je točno, no svijet gleda na BIH kao cjelovitu državu a mi ipak bolje poznajemo situaciju.

Ipak, treba gledati na to istraživanje da ne kažem anketu za ostale anketirane države.

BIH je priča za sebe. 

 

Meni je najinteresantnija Mađarska s tako niskim postotkom..

koliko god mislili da vlast misli jedno a narod drugo ipak je Orban promijenio svijest narodnu...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 9:21 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 

Ovime ne pozivam na mržnju, ne prozivam niti bilo šta slično. Svatko ima pravo na svoje mišljenje pa tako i ja.

Gledajući cjelokupnu ovu situaciju s imigrantima i njihovu nemogućnost asimilacije stekao sam takav stav i nema šanse da ga ikad više promijenim.

A anketa nikad ne mora prikazivat ono pravo, suštinsko mnijenje građana, pola njih mogu bit klinčadija od 13, 14 godina kojima je to nekakav oblika-tema humora, tako da.

Al' istina, volio bih vidjet da se realizira ta situacija da ti isti građani, koji su stisnuli odgovor da, žive s njima i koliko dugo bi izdržali s njima jer povijest je u više navrata pokazala netrpeljivost među kršćanstvom i onima koji se tako nazivaju te islamom te također onima koji se tako deklariraju.

Molim vas samo nemojte počet s komentarima, 'ah zatucani hrvatski narod', 'to je bilo prije', bla, bla, bla, gotovo svakodnevno svjedočim takvim situacijama čitajući na internetu šta se događa po svijetu i koja vjera je glavni počinitelj toga te u čemu prednjači...

11 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
playjob kaže...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 

 a što bi napravio da ti se primjerice sestra uda za muslimana?

izbjegavao sestru, muža joj i djecu, odrekao ih se preko novina, bojkotirao obiteljska okupljanja pod motom - ja ili on?

kako bi točno ti to ne-prihvatio muslimana u obitelj, daj pojasni to malo

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
playjob kaže...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 


što da je izbjeglica iz tih većinski muslimanskih država a da je ateist ?

mislim, mi uvijek govorimo o tim ljudima kao vjernicima.

što ako je Sirijac a nije uopće vjernik ? bi li onda prihvatio tu osobu u obitelj ?

ili, Afroamerikanac je, crne boje puti a katolik je ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 11:07 (Anđeo bez falinge).
9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
picajzla0707 kaže...
playjob kaže...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 

 a što bi napravio da ti se primjerice sestra uda za muslimana?

izbjegavao sestru, muža joj i djecu, odrekao ih se preko novina, bojkotirao obiteljska okupljanja pod motom - ja ili on?

kako bi točno ti to ne-prihvatio muslimana u obitelj, daj pojasni to malo

Ne bih ga izbjegavao, al' ne bih ga ni primio u stan/kuću da živi sa mnom...

Ne prihvatio? Tako što se ne bi ni javio da ga prihvatim, a ako bi me prisilili borio bih se protiv toga na sve moguće načine, ako ni to ne uspije, otišao negdje dalje, vrlo jednostavno, oni i ja nikad pod isti krov, al' ama baš nikad...

Ne vidim u čemu je problem? Ja sam izrazio svoje mišljenje, ti sad mene tu napadaš s nekim pitanjima nastojeći me razuvjeriti, neće ti to uspjet da ti odma kažem...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 11:12 (playjob).
9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Anđeo bez falinge kaže...
playjob kaže...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 


što da je izbjeglica iz tih većinski muslimanskih država a da je ateist ?

mislim, mi uvijek govorimo o tim ljudima kao vjernicima.

što ako je Sirijac a nije uopće vjernik ? bi li onda prihvatio tu osobu u obitelj ?

 

 Ne bih nikoga od tamo prihvatio.

12 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

 "Čak 57 posto ispitanih u Hrvatskoj odgovorilo je da bi prihvatili muslimana kao člana obitelji. U Bosni je taj postotak 42 posto, u Srbiji 43, Mađarskoj svega 21 posto, a u Italiji 43 posto."

 

Članak je mega flop.

 

Ah da, budući da u ovoj zemlji (stereotipno) svi nešto licemjerno muljaju, ovaj broj i paše. Isto kao i postotak katolika vs iskrenih katolika :-)

 

Koliko bi ljudi stvarno to napravilo, eh....

 

"Istraživanje Pew Research Centera provedeno je na reprezentativnom uzorku od 1.400 ljudi u svakoj zemlji, telefonom ili u izravnom kontaktu, s marginom pogreške od 2,7 do 3,4-postotna boda, ovisno o zemlji."

 

Playjob je barem iskren. Garantiram da 2/3 od ovih 52 posto u anketi sere.

 

Česi su zakon. Ne yebu živu silu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 13:07 (DarthMarkus).
9 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

Pozivam Mary Sue da svoje aktivno dislajkanje komentara zamijeni raspravom u ovoj temi

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 11:11 (playjob).
9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
DarthMarkus kaže...

 "Čak 57 posto ispitanih u Hrvatskoj odgovorilo je da bi prihvatili muslimana kao člana obitelji. U Bosni je taj postotak 42 posto, u Srbiji 43, Mađarskoj svega 21 posto, a u Italiji 43 posto."

 

Članak je mega flop.

 

Ah da, budući da u ovoj zemlji (stereotipno) svi nešto licemejrno muljaju, ovaj broj i paše. Isto kao i postotak katolika vs iskrenih katolika :-)

 

Koliko bi ljudi stvarno to napravilo, eh....

 

"Istraživanje Pew Research Centera provedeno je na reprezentativnom uzorku od 1.400 ljudi u svakoj zemlji, telefonom ili u izravnom kontaktu, s marginom pogreške od 2,7 do 3,4-postotna boda, ovisno o zemlji."

 

Playjob je barem iskren. Garantiram da 2/3 od ovih 52 posto u anketi sere.

 

Česi su zakon. Ne yebu živu silu.

 Normalno da sam iskren, pratim situaciju u Europi i kakvo mišljenje da ja kreiram na temelju događanja unazad 3 godine otkad su masovno nahrlili Europu?

Da smatram da nisu svi isti, okej to je istina, al' opet ne mogu tak razmišljat jer mi(deklarirani kršćani) ne idemo i ne silujemo njihovu djecu i žene, ne idemo i ne zabadamo noževe u njihove vratove, trbuhe, prepone, ne uništavamo njihovu imovinu (primjer u Francuskoj u središtu Pariza prije 2-3 godine te tijekom Svjetskog prvenstva u nogometu ove godine kad su preokretali tuđe automobile i jedan čak zapalili) i takve neke bedastoće... Mi to njima ne radimo, barem kol'ko znam ne u Europi.

Imamo neki odgoj, neke usađene vrijednosti, moral(političari su ogroman izuzetak), poštenje i poštovanje.

Okej, ne treba generalizirat, al' kako da njih onda gledam drugim očima kad sve ovo, pričam o Europi, dolazi od njih, evo, kako?

A vi lupajte palčeve dolje, očito još spavate jer takvih stvari nema kod nas, probudit ćete se.

Zar su Poljaci, Česi i Mađari ludi što ih ne primaju? Je li Orban homofob što je zauzeo čvrst gard i ne da na svoje sugrađane?

9 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

Ovim putem također pozivam grgaRi da se pridruži raspravi i da nam napiše vlastito mišljenje na ovu temu umjesto da lupa palac dolje bez ikakvog argumenta.

9 godina
neaktivan
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

Opet spamas xd

Zasto bih prihvatio ikoga a ne samo muslimana kao dio obitelji? 

Sve ovisi od covjeka kakav je. Imam muslimana u obitelji,stric se ozenio muslimankom ali sa nase strane je sve bilo uredu dok se ona nije pocela protiviti obicajima koje smo imali. 

9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Kolacic kaže...

Opet spamas xd

Zasto bih prihvatio ikoga a ne samo muslimana kao dio obitelji? 

Sve ovisi od covjeka kakav je. Imam muslimana u obitelji,stric se ozenio muslimankom ali sa nase strane je sve bilo uredu dok se ona nije pocela protiviti obicajima koje smo imali. 

 Eto, umjesto da se prilagodi jer je došla u tuđu kuću, tuđi prostor, među tuđe ljude, ne, ti moraš živjet po njihovom, ma ko su oni?!

12 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Jos jedan u nizu "vjerodostojnih" imbexovih clanaka, uzorak "nasumucno" skupljen na filozofskom u Zagrebu i po peder paradama. Ne znam koja budala bi povjerovala u ovo...
9 godina
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

Socijalno orijentisan medij je postavio anketu, da je desno-orijentirani medij postavio tu anketu, bio bi isti toliki postotak za ne, treba neovisan medij anketirat kroatane...

9 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Anđeo bez falinge kaže...
playjob kaže...

Evo ja ću javno iznijet svoje stajalište, nikad ne bih prihvatio muslimana kao člana obitelji. 


što da je izbjeglica iz tih većinski muslimanskih država a da je ateist ?

mislim, mi uvijek govorimo o tim ljudima kao vjernicima.

što ako je Sirijac a nije uopće vjernik ? bi li onda prihvatio tu osobu u obitelj ?

ili, Afroamerikanac je, crne boje puti a katolik je ?

 

 Malo da se nadopunim, da ne dajem proste odgovore.


Pogledaj, oni ne vole radit. Sišu Merkeličine države sisu. Neradnici, ljenčine, mlatimudani, došli iz pustinje primat finu socijalu i zauzvrat silovat žene, ubijat, palit, krast.
Njima je to normalno, njima je normalno ako vide lijepu ženu, sređenu, u suknji ili haljini, gurnut ju u grm i silovat, to se na njihovim prostorima redovito događa. Svakodnevna pojava.
Pa zbog čega njihove žene nose hidžab? Vjerski i koji je ovako moralni razlog?
Stopa kriminaliteta u Engleskoj se udvostručila, idu od vrata do vrata pa ljude zalijevaju kiselinom, u najbolju ruku žrtve prođu da im ostane vid, nekima unakaze lica.
U Londonu po mraku ne smiješ mrdnut iz kuće, tako je i u Njemačkoj, od moje cure njezina sestrična od 18 godina smije do 22h navečer bit vani, sve poslije toga je rizično.
Također u Londonu nose fantomke navečer i nožine da im jedva u rukav stanu koliko su dugačke - mačete.
Šta je vama ljudi? Jel vama to sve izgleda dobro? Ništa neću govorit, al fascinantno kako toga nije bilo prije 2015., prije tih imigrantskih valova. Samo pogledajte statistiku počinjenih kaznenih djela u svakoj državi zasebno, usporedite stopu kriminaliteta u Švabiji i Engleskoj od cca. 2010. do 2018., krivulja ide gore, ne dolje.

Pa ja kad sam bio u Munchenu 2012. godine na ekskurziji, u jednom trenutku sam htio malo odmorit, sjeo sam na kamenu klupu u obliku kruga i u sredini je bilo stablo, fino pod hladom, mislim da je to Stephan's platz, tako nekako. U jednom trenutku s jedne strane trga dolazi njih, bez ikakve hiperbole, njih 200 umotano u svoje hidžabe. To tad nisam shvaćao ozbiljno, al mi nije ni ugodno bilo oku.

Jel vama tamo u Zagrebu, kad naletite na nekog od njih, jel vama ugodno proć pored nekog njihovog?



Statistika kriminaliteta u Londonu

Potrudio sam se pribavit ti materijale da proučiš.
Ako si toliko lijen i ne zanimaju te takve stvari sve dok tebe 'lično'-osobno ne diraju, onda barem statistiku prouči.

Svaki mjesec po 3000 krađa, dnevno 100 krađa samo London. 
Nasilja 20000 mjesečno, to ti je brojka od 650 dnevno. 
Statistika ti se bazira na vremenu od prosinca 2010. godine do zaključno s kolovozom ove godine, u nekim kaznenim djelima podaci govore o porastu od čak 50% u odnosu na isto razdoblje 2011. godine, pa sad ti vidi. 

Plovi bespućima interneta proučavajući statstiku prije nego mene i meni slične priupitaš takvo pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 12:58 (playjob).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
playjob kaže...

Plovi bespućima interneta proučavajući statstiku prije nego mene i meni slične priupitaš takvo pitanje.

ovo je informativna tema.

 

ti si ju sam odveo na nekakvu osobnu razinu s tim "ja ne bih, ja ovo, ja ono...."

ne arbitriram niti bilo koga osuđujem.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
war3_tft kaže...
Jos jedan u nizu "vjerodostojnih" imbexovih clanaka, uzorak "nasumucno" skupljen na filozofskom u Zagrebu i po peder paradama. Ne znam koja budala bi povjerovala u ovo...

 Nije to Indexov članak već je HINA prenijela članak od neovisnog američkog institutu Pew Research Center a Index je kako vidimo samo tu vijest preuzeo od HINE.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Anđeo bez falinge kaže...
..

ovo je informativna tema.

..

 -misliš?

Anđeo bez falinge kaže...
.. od neovisnog američkog institutu Pew Research Center..

 - ah, onda ok :))

 

-npr što je kesnofobija ili bilo koja fobija? Reduciramo, to je strah.. dok je rasizam mržnja no kao što se često patriotizam/nacionalizam poistovjeti s šovinizam/nacizam.. tako je i s ovim pitanjima.

 

-tema (studija) je bezvezarija, bez mozga, znanja, možda i naručena, možda točna ili ne.. dok će zaključci opet biti 'po želji'. Svatko će viditi što želi, čitati kako želi..

i pri tome će ''ljevi'' zaboraviti da ''desni'' imaju pravo na svoje mišljenje, običaje itd.. da je demokracija-jednakost upravo to, ne dobro-loše, nego pravo osobe, koja svaka za sebe bira, sladoled, životnog partnera, vjeru, nešto. .. i da druga strana nema pravo to pravo osporavati, kritizirati jer tad postaju šovinisti, pa tako ne kriitizirajte playđoba, jer to je njegovo pravo, neovsno slažemo li se s njim. Možda obrnuti pitanje, možete li mu nametnuti npr ženu druge rase/vjere/običaja/spola :)) ovo spola zvuči čudno, ali razmislite.. bira li on, ili mi za njega i što ''ljevi'' zastupaju u tom izboru, pravo izbora ili nametanje 'izbora' kao jedino ispravnog? Jedino 'ispravni' su ubermenšeni.. i nazivamo ih npr nacisti. Poteki iz nacionalsocialdemokrata u vrijeme kad je fašizam bio odgovor na komunizam. Ljevima se sve zmiksalo od definicije? :) ili zabranjuju konzervativizam? :))) neš ti demokracije, i razvoja teme čim kreneš o zadrtosit, glupostima.. otkriješ da oni koji protiv tog viču, samo viču, a rade ''isto'' što prigovaraju ''desnima''.

 

-svaka osoba ima pravo za sebe birati, osobe se organiziraju u države, delegiraju svoje pravo glasa, izbora, svega.. i recimo u manje-više demokratskom ili autorativnom društvu imaju svoja pravila. Kakva god bila, njihova su i to su njihova prava, pa nitko ne može prigovarati npr mađarima-orbanu na tome što za sebe odlučuju na temelju svog prava, jer sam prigovor je automatski negacija tog prava.

-no previše je to za 'ljeve'' slobodoumne.. možda matematički razumiju, dvostuka negacija, dva minusa = plus i postanu desni.

-prilagođavanje je stvar onog tko dolazi. Ako dođem u UK, vozim lijevom stranom, nema veze demokracija ili moje osobno pravo-izbor s tim, kao i npr zakon o alkoholu kad dođem u zemlju gdje je zabranjen itd. itd.. Zašto bi u jednom slučaju to bilo normalno, dok se u drugom traži upravo suprotno? Besmislice, na nivou ispod amebe ili osjećaja za prvdu +IQa ispod sobne temperature kao umnoška.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

što mene citiraš ?!

nisam ga kritizirao.

sam je iznio svoje stavove a ja ga samo pito .. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...
Anđeo bez falinge kaže...

što mene citiraš ?!

nisam ga kritizirao.

sam je iznio svoje stavove a ja ga samo pito .. 

 -ispod citata su pitanja.. ili što već, ostalo je odvojeno odlomkom i nije specifično za tebe, možda za nas.. ili treba li nam neka bezvezna studija s druge strane globusa nešto reći o nama, kao da oni znaju bolje, googleri? .. jednako kao da sad mi tipkamo o masrosvcima..  :)

 

 

edit: ili o tolernaciji, svodi se na :: .. ako radiš ono što JA kažem, tad sam tolerantan (umjereno), ako ne radiš, tad si zadrt, glup, fašist, homofob, hdzovac (ne sdpovac, jeri ih više skoro ni nema), taliban, netjak.. šljam šljamova i nekulturan (datipasmaterpičamaternaiostalopičkaranj koje ide uz hrpu beepova..) :)) karikirano, kakvi su nam kriteriji za bilo što? Argumenti? Strava..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.11.2018 15:05 (ihush).
11 godina
offline
Re: Hrvatska je među tolerantnijim državama ...

" palac dolje " = ne slažem se

 

šta bi ja tu sad trebao argumentirat, prosim lepo ?

 

pregoRI@ Armored Warfare, CReatOr_75 @ wot
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice