HDMI na USB / USB na HDMI adapter

poruka: 15
|
čitano: 28.285
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Imam 2 pitanja.

 

 

1. Jel netko zna gdje se u Zagrebu moze kupiti adapter s hdmi na usb/usb na hdmi (ako uopce postoji kod nas).

 

2.Jel moguce s tim adapterom na TV-u preko HDMI ulaza reproducirati video/audio formate sa USB-stickom

 

(razlog kupnje : svaki LCD TV ima HDMI,a malo koji ima USB ulaz,pogotovo za reprodukciju videa i audia, a i skuplji su ovi sto imaju u sebi i DVD-playere i USB za reprodukciju, tako da ako je moguce to sve preko ovog adaptera vrtiti,onda bi mi se novcano to jako isplatilo,a i vecini vjerujem)

16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Za ovo prvo ne znam al za ovo drug 99,99% sam siguran da nece ici.

14 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter
Lunatic1407 kaže...

Imam 2 pitanja.

 

 

1. Jel netko zna gdje se u Zagrebu moze kupiti adapter s hdmi na usb/usb na hdmi (ako uopce postoji kod nas).

 

2.Jel moguce s tim adapterom na TV-u preko HDMI ulaza reproducirati video/audio formate sa USB-stickom

 

(razlog kupnje : svaki LCD TV ima HDMI,a malo koji ima USB ulaz,pogotovo za reprodukciju videa i audia, a i skuplji su ovi sto imaju u sebi i DVD-playere i USB za reprodukciju, tako da ako je moguce to sve preko ovog adaptera vrtiti,onda bi mi se novcano to jako isplatilo,a i vecini vjerujem)

ne,ne i ne ništa od taga neide

Neznam di se ide za to .
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Ok.Vazno da je potvrdeno nesto do kraja.Hvala

 

I sad,ak se nekom da neka mi objasni u detalje zasto nebi isto,zanima me.thx

14 godina
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Imaš nešto slično, ali sumnjam da ćeš tako nešto nać kod nas..

Samo sa nekim converterom ne možeš reproducirat video s usb-sticka, jer nešto taj isti video mora i obraditi. Opcija tu je kupnja tunera (DVB-T, DVB-S...) s USB portom..

Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
16 godina
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter
Lunatic1407 kaže...

Ok.Vazno da je potvrdeno nesto do kraja.Hvala

 

I sad,ak se nekom da neka mi objasni u detalje zasto nebi isto,zanima me.thx

Pa HDMI ulaz je tu da primi i reproducira video signal, a ne da ti prikazuje podatke koje imas na sticku pa da ih pokrene.

 

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
odjavljen
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter
DamageHigh kaže...

Imaš nešto slično, ali sumnjam da ćeš tako nešto nać kod nas..

Samo sa nekim converterom ne možeš reproducirat video s usb-sticka, jer nešto taj isti video mora i obraditi. Opcija tu je kupnja tunera (DVB-T, DVB-S...) s USB portom..

Ili DVD player s mogučnošću reprodukcije s USB-a. A imaš one media centre s diskom ili bez rađene baš u tu svrhu.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

a ok hvala,ali ja sam od onih koji zele ima 10 stvari u jednom :) ...Tako da najblize do cega sam dosao su Grundig LCD TV-i koji imaju u sebi ugraden DVD-player sa USB-om za produkciju,pa izgleda da cu neki njihov kupiti.Ne volim imati ono 5,6 stvari sa 100 kablova,rade bi to sve u jednom.E sad nasao sam jedan od 22'' za sobu,koji ima dvd-player i usb pa me zanima jel se mogu i kako povecavati fontovi subtitlova preko toga?I jedino sto vidim sve je ok,ali nema podrsku za MPEG-4 ,pa ak neko ima volje nek objasni razliku izmedu mpeg2 i mpeg4.thx

14 godina
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Font u većini TV-a (ne usudim se reći svim, ali najvjerojatnije) se ne može mijenjati. Eventualno ako se ustanovi da je premali, onda se može riješiti updateom firmware-a (ako proizvođač TV-a tako odluči). Kada se kod nas masovno počne reproducirati HD video (sada ima samo jedan kanal s HD videom (HD Promo)), reproducirat će se u MPEG4. Dakle čut ćeš zvuk, ali neće biti slike.

Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Mozda postoji onda neko rjesenje da eventualno povecam font titlova na pcu,i tako ga sejvam,to stavim na stick pa onda bude veci font :)

 

A ne znam,muci me mpeg2 i mpeg4 ,tv ima sve osim sto nema pod. za mpeg4 ,a volio bi da i to moze derat,pa sam miran i btw 720p je.al to mi ne smeta

16 godina
neaktivan
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Nijedan samostalni player pa tako i taj u TV-u ne koristi postavke fonta iz samog titla vec ima u firmwareu font koji ne mozes mijenjati. Jedini nacin je flash firmwarea ako to tv i proizvodjac podrzavaju. A to sto hoces sve u jednom nece ici iz prostog razloga sto ce ti uvijek nesto faliti. Taman ces naciuredjaj koji to moze izadje novi codec i sipak. Opet nista. Moj prijedlog ti je da kupis tv koji ima dovoljno ulaza, podrzava MPEG 2 i MPEG 4, DBT-T, DVB-C i slozis sebi jdan HTPC sa logitech harmoni daljisnkim na kojem ti je podeseno i TV i HTPC i onda imas sve u dva i siguran si da ti nista nece faliti dok ne dodje 3D TV. SVe u jednom je sveti gral.

14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Ja kupio grundig ima sve u sebi i super sam zadovoljan,jedina primjedba je font,ne znam kako to napravit da povecam,tj sta treba upgrade ili downgrade firmware-a

14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

ako netko zna tocno di se moze skinuti firmware i kako se to radi...

14 godina
offline
RE: HDMI na USB / USB na HDMI adapter

95% je da nisu povećali font..=)

Dijelim pozivnice za Demonoid.com! // Dijelim časopis VIDI u PDF-u! (iz arhive, dakle svaki mjesec imam za prošli mjesec)
14 godina
neaktivan
offline
HDMI na USB / USB na HDMI adapter

Rjeseno. Sa AVIAddXSub programom.Hvala

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice