Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega" zaključana tema

poruka: 441
|
čitano: 432.786
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Okolosam kaže...

Daj mi molim te objasni tu pozitivnu energiju i negativnu energiju s razine službene fizike ?!

Već je objasnio nekoliko puta!

Gravitacijska energija je negativna energija jer se tijelo nalazi u potencijalnoj jami - moraš uložiti energiju da bi tijelo oslobodio od djelovanja gravitacijskog polja.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
14 godina
protjeran
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Opet ti govorim da u oficijelnoj fizici nitko ne barata s pozitivnim i negativnim energijama.

Na koju se stranu okreće plesačica ?
16 godina
neaktivan
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Prostor... pfff... što je to prostor? prostor je udaljenost između dvije ili više čestica koje se kreću odnosno udaljenost između krajnjih točaka jedne čestice, ništa više i ništa manje, prostornost je samo atribut koji se odnosi na čestice ili valove koji se prostiru, prostor nema esenciju već samo formu, davati prostoru esenciju je isto kao i davati npr. 1 omu esenciju, prostor je mjerna jedinica i ne postoji samostalno IMO, što se tiče dimenzija isto tako, ukoliko se čestica kreće toliko komplicirano da joj je potreban veći stupanj slobode kretanja no što ga nudi trodimenzionalni prostor ona će se i kretati u više od tridimenzioniranom prostoru, ne radi toga što prostor ima više od tri dimenzije već zato što čestica ima "fizikalnu potrebu" bolje reći "fizikalno moranje" kretati se na način na koji se kreće...

shameless Comodo evangelist
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 19:04 ((s)izgoreo).
16 godina
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Vi morate skuziti da u subatomskom svijetu a pogotovo na razimana nize zakoni fizike postaju specificni. Jedna stvar je mikrokozmos (da ne kazem pikokozmos) dok je druga stvar makrokozmos.

I'm going woo woo
14 godina
protjeran
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Da bi se postiglo da je "ukupna energija svemira nula" moramo najprije imati:

 

--svemir

--gravitaciju (a to pretpostavlja TVAR)

--tvar

--kvantne fluktuacije

 

Dakle, kad je ukupna energija svemira nula, on već postoji. Nadalje, TVAR nije isto što i NIŠTA, nego je NEŠTO. to je što se tiče materije a isto vrijedi i za zakone, kao što su zakon gravitacije i zakoni kvantnih fluktuacija.

 

Znači, tu imamo i materiju i zakone a to definitivno nije ništa.

 

Taj Krauss indirektno skače sam sebi u labrte.

Postavio je problem tako da posljedica prethodi uzroku i to na krivi način, vadeći se na čisto matematički pojam nule, međutim ta matematička nula nije i stvarna nula već nula na papiru.

 

U praksi imamo dvije sile koje su u međusobnoj ravnoteži, pa se njihova snaga poništava, ali to nije apsolutna nula.

 

Primjer: imate dvije lokomotive na tračnicama koje se kreću u suprotnom pravcu pa se guraju međusobno, no zbog ravnoteže u snazi, ni jedna ne može odgurati drugu.

Znači, imamo dva objekta kao i u Kraussovom primjeru imamo dva "objekta" "pozitivnu i negativnu2 energiju, a to je različito od NULE.

Ne mogu se te dvije sile kao razlomci "skratiti" na nulu, jer najmanji cijeli broj na kojeg možeš skratiti jest jedan.

 

Nije mi jasno kako jedan profesor može napraviti ovakav gaf kad se to uči u nižim razredima.

 

Što se tiče Hawkinga, on je toliko opsjednut opovrgavanjem Boga (vjerojatno tu ima i malo psiholoških razloga a znamo zbog čega) koji je zaboravio na osnovne zakone očuvanja energije, ponajprije prvog zakona termodinamike prema kome energija (i materija, koja je oblik energije) NE MOŽE NASTATI ILI NESTATI, NEGO SAMO PROMIJENITI OBLIK. (ili se prenijeti s jednog tijela na drugo).

 

Dakle, zaključak

 

Svemir je u biti jedan veliki perpetuum mobile (stvara energiju iz jničega).

 

Nonsense.

Na koju se stranu okreće plesačica ?
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

O Okolosame, čuj i počuj; hajde malo uči fiziku a i matematiku, dobro bi došlo..

 

Mada nema smisla; kvantne fluktuacije postoje ovako ionako. Ti znaš za zakon o kvantnim fluktuacijama?? To mi je otkriće nekako promaklo. Daj nas malo prosvijetli u tom smislu. Ili možda misliš na teoriju kaosa i efekt leptira, pa si napravio lapsus? I to je samo teorija, nije još zakon, mada čisto sumnjam da si i čuo za to..

 

Silu i objekt - lokomotivu ne možeš komparirati niti u osnovnoj školi, a ako imaš dvije sile iste po veličini a suprotne po smjeru upravo se poništavaju. Kakvo kraćenje cijelih brojeva, kakav jedan? Valjda si fulao to u nižim razredima.

 

Daj ti profesoru objasni što je sila, jadan brlji po kvantnoj fizici, a nema pojima o osnovama..

 

I ako je Hawking je toliko opsjednut opovrgavanjem boga radi psiholoških razloga, koji su razlozi za opsjednutost pape bogom?

 

16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Okolosam kaže...

Opet ti govorim da u oficijelnoj fizici nitko ne barata s pozitivnim i negativnim energijama.

Pricas gluposti. Tj. nemas pojma o fizici, a usudis se tvrditi tko cime u "oficijelnoj fizici" barata ili ne barata. Em sam dao linkove, em sam objasnio. Jel ti znas koja je formula za potencijalnu gravitacijsku energiju

 

Ep = -G (m1m2)/r

 

G je gravitacijska konstanta (6.67300 × 10-11 m3 kg-1 s-2), m1 i m2 su mase objekata, a r je udaljenost. Sad - jel Ep uopce moze biti pozitivna? Napomena - r je udaljenost izmedju dva objekta, a ne razlika u visini/udaljenost (delta r, delta h, delta y)? Ne moze.

 

Imam sad u ruci Fiziku 1 za strukovne skole, Jakopovic/Lopac 1998., str. 140: Tako određena potenijalna energija gravitacijske sile uvijek je negativna, a postaje jednaka nuli kad se tijela udalje na beskonačnu udaljenost.

 

I sto sad da ti covjek kaze? To sto mnogi ljudi ne obracaju paznju na te stvari ne znaci da "oficijelna fizika" ne barata s tim stvarima. Na satovima fizike se najcesce bavi s potencijalnom energijom objekta na Zemlji, kad se ona racuna preko formule Ep = mgh - to sto ljudi zaborave da se potencijalna energija drugacije racuna za objekte koji su udaljeni od Zemlje, to je njihov propust ili propust profesora ili nastavnog programa.

 

Okolosam kaže...
...

Dakle, zaključak

 

Svemir je u biti jedan veliki perpetuum mobile (stvara energiju iz jničega).

 

Nonsense.

Cijeli tvoj post je nonsens - potpuno si promasio poantu i nisi razumio o cemu sam pisao. Nikakva energija nije "stvorena iz niceg". Ukupna kolicina energije u Svemiru i dalje je nula - isto kao i kad nije bilo Svemira.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2010 0:27 (mbaksa).
16 godina
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Hawkingova teorija o crnim rupama i i ideja crvotocinama su i dan danas aktualne i poprilicno prihvacene u znanstvenim krugovima.

 

Sto ti imas protiv njega? Vrijedja ti postojanje boga?

 

EDIT: zasto ste mu obrisali post?

I'm going woo woo
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.9.2010 11:01 (tnakir).
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
tnakir kaže...

EDIT: zasto ste mu obrisali post?

Valjda cu jos stoput morati ponoviti - na ovoj temi nece biti trolanja, off-topicarenja i sl. Dosadasnje tvrdnje su mu pobijene 12 godina starom knjigom iz srednje strukovne skole pa potom krene pisati off-topicarski post, koji je u osnovi ad hominem napad na Hawkinga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
M_dipl. kaže...

Tek sad vidim temu, zakasnio, jbg. Samo sam htio kratko reći da mi se čini da je Hawking promašio poantu, ili ne zna osnove filozofije, kako god...

Ni ja. Moze objasnjenje?

I am Jack's burning thirst for destruction
14 godina
protjeran
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Evo ja ću vam sve objasniti...

 

Prije svega postajalo je "ništa"...

 

I onda je to "ništa" eksplodiralo...

 

Tad dan nazivamo "Veliki prasak" iliti "big bang"...

 

Jednostavno, zar ne? ^_^

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
16 godina
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Ja nekom dam nista za 1000€. Jedan dan kad to nista eksplodira, taj netko ce imat privatan svemir. Jel mogu to nista dat u oglas na BOL?

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
tnakir kaže...

Ja nekom dam nista za 1000€. Jedan dan kad to nista eksplodira, taj netko ce imat privatan svemir. Jel mogu to nista dat u oglas na BOL?

"Ništa" ne možeš dati jer se ne radi o fizičkom predmetu, u istom smislu u kojem ne možeš dati "usprkos" ili "osim". Jer "ništa" je samo jezična kratica za "ne postoji nešto takvo da ...".

 

Reći "ništa nije bijelo" isto je što i "ne postoji nešto takvo da je bijelo".

Reći "svemir je nastao ni iz čega" isto je što i "ne postoji nešto za što bi vrijedilo da je iz toga nastao svemira". *

A reći "svemir je nastao iz ničega" gramatička je pogreška; ta rečenica je besmislena, nema značenja, prazna...

 

 

* - Dakako, to ima smisla samo kad se shvati kao "Svemir je nastao, ni iz čega." Ako se pak prihvati da je nezaobilazan dio glagola nastajati i dio "iz x", onda je i ta rečenica prazna, bez značenja itd.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2010 1:44 (itf4n).
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Don Kihoty kaže...
Evo ja ću vam sve objasniti...
Prije svega postajalo je "ništa"...
I onda je to "ništa" eksplodiralo...

Trebao bi prvo objasniti što misliš pod tim "ništa" u jednom, a što u drugom slučaju. {#} Jer, prema znanstvenicima, to "nista" koje spominjes u dva razlicita konteksta nisu jedno te isto. Dakle, ne govoris o Big bangu.

 

tnakir kaže...

Ja nekom dam nista za 1000€. Jedan dan kad to nista eksplodira, taj netko ce imat privatan svemir. Jel mogu to nista dat u oglas na BOL?

Ako mozes garantirati da ce to "nista" eksplodirati u privatni svemir, onda mozes. {#}

 

Takodjer, ako bi htio da ta vasa transakcija bude analogna "stvaranju" svemira ni iz cega, onda bi ti to nista drugome trebao dati za - nista. A ne za 1000 eura. {#}

16 godina
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
itf4n kaže...
tnakir kaže...

Ja nekom dam nista za 1000€. Jedan dan kad to nista eksplodira, taj netko ce imat privatan svemir. Jel mogu to nista dat u oglas na BOL?

"Ništa" ne možeš dati jer se ne radi o fizičkom predmetu, u istom smislu u kojem ne možeš dati "usprkos" ili "osim". Jer "ništa" je samo jezična kratica za "ne postoji nešto takvo da ...".

 

Reći "ništa nije bijelo" isto je što i "ne postoji nešto takvo da je bijelo".

Reći "svemir je nastao ni iz čega" isto je što i "ne postoji nešto za što bi vrijedilo da je iz toga nastao svemira". *

A reći "svemir je nastao iz ničega" gramatička je pogreška; ta rečenica je besmislena, nema značenja, prazna...

 

 

* - Dakako, to ima smisla samo kad se shvati kao "Svemir je nastao, ni iz čega." Ako se pak prihvati da je nezaobilazan dio glagola nastajati i dio "iz x", onda je i ta rečenica prazna, bez značenja itd.

E jbt ti stvarno moras ubit svako veselje u covjeku.

mbaksa kaže...

Ako mozes garantirati da ce to "nista" eksplodirati u privatni svemir, onda mozes. {#}

 

Takodjer, ako bi htio da ta vasa transakcija bude analogna "stvaranju" svemira ni iz cega, onda bi ti to nista drugome trebao dati za - nista. A ne za 1000 eura. {#}

A cuj, stavit cu negdje u ugovoru sitnim slovima da ne snosim nikakvu moralnu, zakonsku niti bilo kakvu drugu odgovornost ako nista ne postane nesto :)

A ovaj drugi dio... posto jos nije sluzbeno potvrdjeno da je negativna energija gravitacije suprotna "ostaloj" energiji, ovaj dio o -1000€ cemo preskocit dok se ne potvrdi vec spomenuta teorija.

 

@Vas dvoje: partibrejkeri :)

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

tnakir kaže...

A ovaj drugi dio... posto jos nije sluzbeno potvrdjeno da je negativna energija gravitacije suprotna "ostaloj" energiji, ovaj dio o -1000€ cemo preskocit dok se ne potvrdi vec spomenuta teorija.

"Suprotna"? Suprotna inherentno je, posto je negativna. Pretpostavljam da mislis na kolicinu, odnosno da je zbroj gravitacijske potencijalne te pozitivne energije + (anti)materije jednak nuli. Pazi sad ovo - ako je doista zbroj svih energija u nasem svemiru jednak nuli (sto jos nije dokazano, ali je vrlo vjerojatno, jer se nas svemir zaista i "ponasa" kao da se radi o plosnom/ravnom svemiru), to znaci da je mogao nastati ni iz ceg. Ako nije (a u ovom trenutku nemamo vise previse razloga vjerovati da nije! da nije, to bi se vidjelo na geometriji na ogromnim udaljenostima), to i dalje ne znaci da je potreban nekakav bog ili ne znamo sto da "stvori" nas Svemir, jer je taj visak energije mogao doci iz nekog drugog hipotetskog (ravnog) svemira, koji je nastao ni iz ceg. Dakle, kako god okrenes, stvari sjedaju na svoje mjesto.

 

I pazi jos jednu stvar - ili je neki svemir (nas?) postojao oduvijek ili je morao nastati spontano, ni iz ceg. Trece mogucnosti nema. Moze netko sad u tu pricu gurati "boga", ali s tim nije napravio nista - uveo je jednu nepoznanicu, kojom nije nista objasnio, nego je samo nepotrebno zakomplicirao situaciju. Za uvodjenje te nepotrebne nepoznanice treba imati zaista dobar razlog.

 

Glede partiprejkanja - pa stavio sam smajlije, ne? {#}

16 godina
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
M_dipl. kaže...
itf4n kaže...
tnakir kaže...

Ja nekom dam nista za 1000€. Jedan dan kad to nista eksplodira, taj netko ce imat privatan svemir. Jel mogu to nista dat u oglas na BOL?

"Ništa" ne možeš dati jer se ne radi o fizičkom predmetu, u istom smislu u kojem ne možeš dati "usprkos" ili "osim". Jer "ništa" je samo jezična kratica za "ne postoji nešto takvo da ...".

 

Reći "ništa nije bijelo" isto je što i "ne postoji nešto takvo da je bijelo".

Reći "svemir je nastao ni iz čega" isto je što i "ne postoji nešto za što bi vrijedilo da je iz toga nastao svemira". *

A reći "svemir je nastao iz ničega" gramatička je pogreška; ta rečenica je besmislena, nema značenja, prazna...

 

 

* - Dakako, to ima smisla samo kad se shvati kao "Svemir je nastao, ni iz čega." Ako se pak prihvati da je nezaobilazan dio glagola nastajati i dio "iz x", onda je i ta rečenica prazna, bez značenja itd.

...

@Mdipl... ubivas me sa tom logikom i filozofijom :( 

@Baksa... ja se u potpunosti slazem sa tvojim razmisljanjem. 

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2010 13:29 (tnakir).
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
tnakir kaže...
@Mdipl... ubivas me sa tom logikom i filozofijom :(

Kljucni moment mu je  Fizicari pricaju gluposti jer ne shvacaju pojam "nista". Tu prestaje svaka daljnja mogucnost rasprave, barem dok ne dokaze da fizicari ne shvacaju pojam "nista", odnosno da je njihovo razumijevanje tog pojma pogresno. Sva daljnja filozofiranja bez da to dokaze su uzaludna.

16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Klasika, drugo nisam ni ocekivao - ad hominem napad, kako ne bi trebao argumentirati svoj stav. {#}

16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Nesto si pobrkao loncice. Nisam ja tema ove teme, niti su fizicari kao fizicari tema ove teme, nego mogucnost spontanog nastanka svemira. Mogao bi se za promjenu malo baviti temom. {#}

15 godina
odjavljen
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

pih, nista je skup niceg a nalazimo ga nigdje... EOD{#}

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
16 godina
protjeran
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

Odlican dokumentarac s zanimljivom teorijom o kozmologiji:

Covjek se - pogotovo s ovih prostora - uvijek moze sa smijeskom zapitati - koliko ce se jos u buducnosti znanstvenici vracati na Nikolu Teslu i njegov rad. ;)

Kakogod - mitolog David Talbot i fizicar William Thornhill u svojim su razlicitim poljima istrazivanja slijedili slicne tragove te se igrom sudbine i konferencija susreli u zajednickom radu.
Iz tog rada stvorena je knjiga ''Thunderbolts of the Gods'' i zamah za jednu novu teoriju, jednu novu kozmologiju koja bi mogla zauvijek promijeniti nase sadasnje stajaliste o svemiru.
Ovo je adresa njihove stranice:

http://www.thunderbolts.info/

Pokusat cemo ovu teoriju povezati s teorijama i otkricima koje cu poredati u nastavku serije.

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.12.2010 21:39 (MorciTheCroat).
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
MorciTheCroat kaže...
Iz tog rada stvorena je knjiga ''Thunderbolts of the Gods'' i zamah za jednu novu teoriju, jednu novu kozmologiju koja bi mogla zauvijek promijeniti nase sadasnje stajaliste o svemiru.

Ne bi mogla, ni nece. Znas zasto? Zato jer, koliko sam shvatio, bave se pokusajima potvrdjivanja mitova. To nije nacin da se istrazuje kozmos. To je proziran nacin za branjenje mitova/izmisljotina - nesto sto rade kreacionisti.

 

Nije mi bas najjasnije sto oni zapravo tvrde - ne da mi se gledati desetak mozgoispirateljskih filmova u pokusaju da saznam par temeljnih informacija o njihovoj "teoriji". Dalje, nije mi bas najjasnije kakve veze oni imaju s temom, pa te molim da pojasnis sto ti gromasi tvrde kako je nastao svemir.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Dajte iznesite neku konkretnu informaciju. Okolisate i brbljate bez da kazete kokos je kokos radi toga i toga. Pojam nista, bar na nacin na koji ga definira ljudska rasa nema nikakva obiljezja i zato ne moze biti nista drugo doli totalna suprotnost svemu onom sto postoji tj. ima odredjena obiljezja. Pojam nista, dakle, postoji samo da predstavlja totalnu suprotnost necemu. Slicno kao i kod dobra (pozitivnog) i zla (negativnog), uz iznimku tog sto je jedino obiljezje pojma nista, ako to uopce mozemo nazvati obiljezjem, izostanak svega osim naziva nista kojim to nista imenujemo.
If creativity is a field, copyright is the fence.
16 godina
neaktivan
offline
Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"

evo Papa kaže: božji um iza svega...

 

Papa: Svemir nije rezultat slučaja

Božji um stajao je iza složenih znanstvenih teorija poput Velikog praska, a kršćani bi trebali odbaciti zamisao da je svemir nastao slučajno, rekao je Papa na misi na blagdan Bogojavljenja na kojoj je bilo oko 10.000 vjernika.


Govoreći o zvijezdi koja je vodila Sveta tri kralja prema Betlehemu, Papa je podsjetio da su tijekom stoljeća pitanja kakva je to bila zvijezda bila "predmet rasprava među astronomima". "Naravno da su to zanimljive stvari, no one nas ne vode onome nužnom za razumijevanje te zvijezde", napomenuo je Papa, kako navodi ANSA.

"Božja riječ je ta prava zvijezda" koja nam nudi "neizmjeran sjaj božanske istine", rekao je Benedikt XVI.

"Razmišljajući o svemiru pozvani smo da u njemu pročitamo nešto duboko: mudrost Stvoritelja, njegovu neiscrpnu kreativnost", rekao je Papa, prenio je Reuters.

"Svemir nije rezultat slučaja kako bi neki htjeli da vjerujemo", istaknuo je Papa.

Papa je rekao da neke teorije o podrijetlu i razvoju svemira i ljudi, iako nisu u suprotnosti s vjerom, "ostavljaju mnoga pitanja neodgovorenima" te je ocijenio da su neke znanstvene teorije "ograničavajuće" i "ne uspijevaju objasniti krajnji smisao stvarnosti".

"U ljepoti svijeta, u njegovim tajnama, veličini i racionalnosti... ne možemo izbjeći da nas to ne vodi do Boga, stvoritelja neba i zemlje", rekao je Papa...

 

 

...a prenosi tportal.hr/Hina

Comodo
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
(s)izgoreo kaže...

evo Papa kaže: božji um iza svega...

 

Papa: Svemir nije rezultat slučaja

.................

 

...a prenosi tportal.hr/Hina

Fora! Cudno mi je samo kako nije umijesao Kvantni Misticizam u cijelu pricu i objasnio kako je to izravni dokaz postojanja boga.

I am Jack's soft, narcosynthesized consciousness...
16 godina
protjeran
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Deus ex machina kaže...
(s)izgoreo kaže...

evo Papa kaže: božji um iza svega...

 

Papa: Svemir nije rezultat slučaja

.................

 

...a prenosi tportal.hr/Hina

Fora! Cudno mi je samo kako nije umijesao Kvantni Misticizam u cijelu pricu i objasnio kako je to izravni dokaz postojanja boga.

Postujem i Papu i Hawkinga (Hawkinga malo vise), ali obojica nisu kompetentni da tvrde kako je nastao svemir.

 

I DONT NEED SEX, THE GOVERNMENT FU*KS ME EVERY DAY, AND DONT STEAL THE GOVERNMENT HATES COMPETITION
16 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
(s)izgoreo kaže...

evo Papa kaže: božji um iza svega...

 

Papa: Svemir nije rezultat slučaja

Božji um stajao je iza složenih znanstvenih teorija poput Velikog praska, a kršćani bi trebali odbaciti zamisao da je svemir nastao slučajno, rekao je Papa na misi na blagdan Bogojavljenja na kojoj je bilo oko 10.000 vjernika.

  Čiji um je stajao iza ravne ploče???

Btw. Naputak za Vjernike

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
15 godina
neaktivan
offline
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
MorciTheCroat kaže...

Postujem i Papu i Hawkinga (Hawkinga malo vise), ali obojica nisu kompetentni da tvrde kako je nastao svemir.

 

Svaka cast na postovanju, prije slijedeceg commenta cisto da se ne osjetis uvrijedjenim, ovo nije ad hominem i postujem tvoje misljenje:

Zasto Ti mislis da si Ti dovoljno kompetentan u vezi cijele price, da bi odlucivao o njihovoj kompetentnosti? Kad budes religiozno educiran kao papa i znanstveno educiran kao Hawking, onda mozes donositi takve zakljucke.

I am Jack's soft, narcosynthesized consciousness...
16 godina
moderator
online
RE: Hawking: "Svemir može biti stvoren ni iz čega"
Deus ex machina kaže...
MorciTheCroat kaže...

Postujem i Papu i Hawkinga (Hawkinga malo vise), ali obojica nisu kompetentni da tvrde kako je nastao svemir.

 

Svaka cast na postovanju, prije slijedeceg commenta cisto da se ne osjetis uvrijedjenim, ovo nije ad hominem i postujem tvoje misljenje:

Zasto Ti mislis da si Ti dovoljno kompetentan u vezi cijele price, da bi odlucivao o njihovoj kompetentnosti? Kad budes religiozno educiran kao papa i znanstveno educiran kao Hawking, onda mozes donositi takve zakljucke.

Papa je ocito nekompetentan, a ovo za Hawkinga se slazem. {#}

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice