Grill funkcija u pećnici

poruka: 11
|
čitano: 3.750
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Grill funkcija u pećnici

Ekipa da li je netko koristio grill u pećnici za meso? 

 

Imam kilu i pol napacanih otkoštenih zabataka. Ne da mi se na električnom roštilju jer je jako neuredno a na grill tavi ću morat 4 ture peć. Grill funkciju nisam nikad koristio.

 

Mislio sam samo puknut to na protvanj pa pod grill ali piše i da se stavlja na rešetku pa ispod nje protvanj za ulje da kapa..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
12 godina
offline
Re: Grill funkcija u pećnici
Možeš i tako ali će ti pećnica također biti neuredna.
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
13 godina
offline
Re: Grill funkcija u pećnici
U pravilu stavim protvan, na njega papir za pečenje i gore malo ulja. Pred kraj malo da se zapeče odozgo i to je to.

Nema biti šta loše ako staviš na rešetku osim što ćeš ju poslije morati čistiti.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
15 godina
odjavljen
offline
Re: Grill funkcija u pećnici

Ako imaš pećnicu s pirolizom ili katalitičkim pločama, onda će ti to biti urednije od električnog roštilja, a ako nemaš, čišćenje kompletne pećnice ti ne gine.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
online
Grill funkcija u pećnici

Baš si mislim, pa kaj ne može kruv umakat dok se pac cijedi dolje?

Otvoriš malo pećnicu i umočiš, pa zatvoriš da se dalje peče...

Ko kad se odojak vrti.

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.5.2020 11:34 (fer-de-lance).
10 godina
offline
Grill funkcija u pećnici

Ionak je vrijeme za čišćenje, bar mogu napokon isprobat ovu novu foru sa tabletom za suđericu 

 

Stavit ću na gornju rešetku meso, ispod rešetke protvu sa krumpirom i stavit grill sa ventilatorom. 

 

Prvo moram solo upalit grill jer nikad nije korišten da se spali ak kaj ima. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
15 godina
offline
Re: Grill funkcija u pećnici
gocc01 kaže...
Stavit ću na gornju rešetku meso, ispod rešetke protvu sa krumpirom i stavit grill sa ventilatorom. 

 Ovo ti nije dobra ideja.

 

Otkosteno meso zabatka treba jako malo vremena na visokoj temperaturi, rekao bih oko 8 minuta maksimum, s time da okrenes na pola pecenja.

 

Krumpir ce ti prebrzo dobiti boju izvana, sasusiti se, a nece biti pecen.

Grill pece sa gornje strane (jer se pali samo gornji grijac) pa ce ti tako krumpir samo sa vrha zagoriti.

 

Bolja ti je ideja staviti aluminijske folije po protvanu, kako se ne bi zaprljao sokovima koji kapaju iz mesa i koji ce zagoriti.

Meso nece toliko prskati ako ga ostavis neko vrijeme na sobnoj temperaturi, i ako uklonis vecinu tekucine - ne znam kakav je bio pac/marinada - vodeniji ili masniji?

 

Ako je bila neka pivska ili BBQ marinada tj. vodenija, mozes ju reducirati na tavi, pa time premazati meso par minuta prije kraja pecenja.

Ako je bila uljasta ukloni visak ulja, pogotovo ako ima koze na mesu i ako je masnija piletina. PA ti nece taj visak prskati po grijacu, i nece zagoriti.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
9 godina
online
Re: Grill funkcija u pećnici
gocc01 kaže...

Ionak je vrijeme za čišćenje, bar mogu napokon isprobat ovu novu foru sa tabletom za suđericu 

 

Stavit ću na gornju rešetku meso, ispod rešetke protvu sa krumpirom i stavit grill sa ventilatorom. 

 

Prvo moram solo upalit grill jer nikad nije korišten da se spali ak kaj ima. 

 Koja fora? Ima nešto bez ribanja?

10 godina
offline
Re: Grill funkcija u pećnici
miki_the_pirat kaže...
gocc01 kaže...

Ionak je vrijeme za čišćenje, bar mogu napokon isprobat ovu novu foru sa tabletom za suđericu 

 

Stavit ću na gornju rešetku meso, ispod rešetke protvu sa krumpirom i stavit grill sa ventilatorom. 

 

Prvo moram solo upalit grill jer nikad nije korišten da se spali ak kaj ima. 

 Koja fora? Ima nešto bez ribanja?

 Naravno da ima, odeš u neki bolji restoran 

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
10 godina
offline
Grill funkcija u pećnici

U marinadi je od jucer navecer, senf ulje i zacini. Fino se upilo tako da nema vode ni ulja previse. Sad sam vec slozio meso na resetku jbg i krumpir u protvu. 

 

Probat cu onda ovako, stavit krumpir da se pece normalno i zadnjih 10 minuta upalit grill i puknut resetku sa mesom iznad krumpira, nek kaplje lijepo po njemu i vidjet onda di sam zajebo 

 

A najfiniji krumpir su strugotine naravno 

 

Kad moram komplicirat a zapeo sam bas da probam s tim grillom. Ima opcija solo grill i grill sa ventilatorom. I klasicne gore, dolje i kombinacija sa ventilatorom.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
10 godina
offline
Re: Grill funkcija u pećnici
miki_the_pirat kaže...
gocc01 kaže...

Ionak je vrijeme za čišćenje, bar mogu napokon isprobat ovu novu foru sa tabletom za suđericu 

 

Stavit ću na gornju rešetku meso, ispod rešetke protvu sa krumpirom i stavit grill sa ventilatorom. 

 

Prvo moram solo upalit grill jer nikad nije korišten da se spali ak kaj ima. 

 Koja fora? Ima nešto bez ribanja?

 

Ženska je u malo tople vode umočila bijelu stranu tablete, tek toliko da se ne raspadne i ostrugala staklo i pećnicu unutra sa tom tabletom. Zgleda dost lagano.

 

Kad razmisliš..

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice