Društvene znanosti-rasprava

poruka: 12
|
čitano: 2.204
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

Pošto dosta vremena proučavam društvene znanosti,pogotovo psihologiju,odlučio sam otvoriti temu,čisto da malo raspravljamo o ljudskom karakteru,i ponašanju.

Naravno,dobrodošla su i ostala područja društvenih znanosti,kao što su antropologija,pravo,lingvistika..

Nadam se da mi nećete zamjeriti zbog otvaranja ovakve teme,koja se nikako ne uklapa u IT,koji sačinjava dobar dio foruma,ali bih volio da  tema zaživi..

Uglavnom,molio bih kolege forumaše voljne sudjelovanja u temi,da se pridržavaju pravila foruma.U suprotnom ću sam tražiti lock.

Hvala na pozornosti.

Do you know who ate all the doughnuts?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 22:41 (Cave Johnson).
12 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava
Evo da ja prvi komentiram.Mene uzasno zivcira kad je netko totalno druga osoba u drustvu,nego kad prica s nekim na samo.Npr. moj frend iz srednje,on normalno prica samnom o svemu ali kad dodemo u neko drustvo on se totalno promjeni,laze o svemu i svacemu i glumi frajera.Ja stvarno ne kuzim takve ljude kako mogu lagat na svakom koraku i mislit sve najbolje o sebi.Najrađe bi ga udario sakom u glavu
Ljubomorne duše mogu da mi puše
12 godina
neaktivan
offline
Re: Društvene znanosti-rasprava
xR4Z3R kaže...
Evo da ja prvi komentiram.Mene uzasno zivcira kad je netko totalno druga osoba u drustvu,nego kad prica s nekim na samo.Npr. moj frend iz srednje,on normalno prica samnom o svemu ali kad dodemo u neko drustvo on se totalno promjeni,laze o svemu i svacemu i glumi frajera.Ja stvarno ne kuzim takve ljude kako mogu lagat na svakom koraku i mislit sve najbolje o sebi.Najrađe bi ga udario sakom u glavu

to ti je isto kao ekipa na fejsu. neki totalno otkaceni i bahati na fejsu, a uzivo nista.

12 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava
EEE fejs,tamo ima glumaca neznam otkud da pocmem.Od curica od 12 god koje pisu kako ih je ostavio "voljeni",do onih koji se skidaju za lajkove.OMG odma mi se sere od toga.Zasto pobogu nisu stavili dislajkove pa da ih sve po redu stiskam
Ljubomorne duše mogu da mi puše
11 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

Što se ovog  trećeg posta tiče,mislim da se takve osobe ne mogu uklopiti u društvo.

Lakše se opuste na Facebooku..Takve osobe su antisocijalne u većini slučajeva..

Obično svoje osjećaje ne mogu iskazati socijalnim putem,već se mogu izražavati samo u virtualnom svijetu..

 

Nego, temu sam zamislio drugačije,u smislu da raspravljamo o ,recimo,psihologiji,i svemu vezanome za to..

Volio bih da se u temu uključe poznavatelji tematike ,koji bi znali objasniti neke pojmove..

Na primjer,mene zanima fenomen serijskih ubojica.Negdje sam gledao dokumentarni film u kojem se spominje "skala" kojom se određuje stupanja zla serijskih ubojica,koji se djele 

na kategorije. Ne znam postoji li službeno takva skala u psihologiji..

 

Opet kažem,dobrodošli su i ovakvi(blagi)odmaci od teme,a da ne bi samo psihologija imala prioritet,možemo raspravljati o drugim područjima... 

 

EDIT:Sam koristim Facebook samo zbog razredne grupe..Ne vidim nikakvu potrebu za ostalim(po mom mišljenju)nepotrebnim dodacima,tipa onih igara,neprestanog lajkanja..

     Nego,mislim da nema dislikeova samo da se korisnici ne bi osjećali nesretni..Većina FB korisninka ima nekakve fobije od loših komentara.

Do you know who ate all the doughnuts?
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2012 23:26 (Cave Johnson).
11 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

Bumpam temu..

Do you know who ate all the doughnuts?
11 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

Pošto se u temi o našem društvu jednom prilikom razbuktala rasprava o roditeljstvu,eugenici, i IQ-u,mislim da bi bilo dobro proći kroz te teme iz psihološkog aspekta.

Zanima me,može li se nekako regulirati odnos roditelj-dijete? Dosta ljudi se drži one da bi svakome trebalo dozvoliti roditeljstvo,ali ja sam mišljenja da nisu svi pogodni za to.

Što vi mislite? 

Društvo ne može mijenjati čovjeka.Čovjek može mijenjati društvo.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Društvene znanosti-rasprava
Cave Johnson kaže...

Pošto se u temi o našem društvu jednom prilikom razbuktala rasprava o roditeljstvu,eugenici, i IQ-u,mislim da bi bilo dobro proći kroz te teme iz psihološkog aspekta.

Zanima me,može li se nekako regulirati odnos roditelj-dijete? Dosta ljudi se drži one da bi svakome trebalo dozvoliti roditeljstvo,ali ja sam mišljenja da nisu svi pogodni za to.

Što vi mislite? 

regulacija odnosa roditelj-dijete,hmm.ne znam konkretno ali nema previse tu filozofije.ja sam za onu da je batina iz raja izasla.ako je dijete neposlusno i radi probleme treba ga malo smiriti.Pritom ne mislim ludacki isprebijati do nesvjesti.Da su nsiu svi roditelji zreli za obitelj,slazem se.bolje ga je odvojiti od losih roditelja(pijanaca,psihopata,kriminalaca) sto je prije moguce jer ako odrasta u toj okolini sam ce takav postati.

11 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

U principu se slažem, osim za fizičko kažnjavanje.

No,što je s roditeljima koji nisu nasilni prema djetetu,ali se ne trude pri njegovom odgoju?

Dakle,nezainteresirani su,socijalno nerazvijeni. Dijete bi sigurno imalo problema.

 

Društvo ne može mijenjati čovjeka.Čovjek može mijenjati društvo.
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 12:46 (Cave Johnson).
13 godina
protjeran
offline
Društvene znanosti-rasprava

Problem je u sistemu, previše smo uživljeni u lažno Ja.

Ja sam doktor Pero Perić, imam diplome te i te, imam ženu, dvoje prekrasne djece i psa, predivnu kuću na kraju grada, toliko i toliko eura u banci... iluzije.

 

Mi cijeli život podredimo tome lažnom ja zato što se to lažno ja jedino može uklopiti u ovakvo društvo, i onda jednog dana umremo, i sve te iluzije koje je Pero Perić (lažno ja) ne vrijede ništa.

Rješenje je da se um prestane indentificirati sa tom iluzijom nametnutom od strane sistema.

 

Neki si stvore više iliuzija, pa forsiraju drugu, treću osobu, ovisno o društvo u kojem se u datom trenutku kreće.

15 godina
neaktivan
offline
Društvene znanosti-rasprava

Hm roditelj-dijete diskusija. 

Ja sa svojim ocem nisam progovorio rijec vec mjesec dana. Zivim sa roditeljima (19 god uskoro). Ova situacija mi je jako cudna. Cijeli zivot sam u dobrim odnosima sa njima, sa ocem sam imao razmjerica uvijek, ali nikada ni ja ni on nismo preterali. Ja ga nikada npr nisam vrijedjao dok on nikada nije podigao ruku na mene. Ovih mjesec dana mi uopste nije "falio". Tj, potpuno mi je svijedno. U rijesavanju svojih problema mi nije potreban. Sam svoj novac za trosak zaradim. Neznam sta bih uopste trebao da uradim u ovoj situaciji.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.8.2012 13:57 (Arxi).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Društvene znanosti-rasprava
Tawals kaže...

Problem je u sistemu, previše smo uživljeni u lažno Ja.

 

Nekako mi se čini da ovo što si napisao nema nikakve vez s temom,ali svejedno.

Arxi kaže...

Hm roditelj-dijete diskusija. 

Ja sa svojim ocem nisam progovorio rijec vec mjesec dana...

I meni se to događa sa majkom.Doduše,riječ je o prolaznoj fazi.

Odnosi između roditelja i djeteta se lako ohlade. 

 

Društvo ne može mijenjati čovjeka.Čovjek može mijenjati društvo.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice