Čitate li knjige? Preporuke... izdvojena tema

poruka: 816
|
čitano: 303.930
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Luuka kaže...
karakteran kaže...

ti si luka stvarno ogorčen i niskoprofiliran čovjek kada nečiji pamet mjeriš fakultetom, novcem i statusnim uspjehom.

zar si zaista toliko nisko pao?

ja samo želim reći vi koji čitate knjige (ne diram se u stručnu literaturu) niste ništa pametniji od onih koji ih ne čitaju. to svi dobronamjerni vide, ali nažalost ne postaju ovdje.

Ne mjerim nečiju pamet fakultetom niti statusnim uspjehom. Poznajem puno ljudi koji su jako inteligentni i uspješni a da nisu završili fakultet. Isto tako znam još više oni koji jesu pa su svejedno društveno dno.

Samo me zanima gdje si ti u društvu? Jesi li baš ti taj ogorčeni mali čovjek koji jedino online može prodavati svoju veliku pamet i kulturu jer se u pravom društvu izgubi? Dosad sam samo to od tebe vidio, nikakvu kulturu niti visoku intelektualnu razinu. Čim ti netko da argumentirane stavove koji se kose sa tvojim ti dijagnosticiraš alkoholizam, disfunkcionalnu obitelj i razne druge društvene probleme od kojih ta osoba pati. Pričaš o komplexima, a mislim da ih baš ti tu imaš najviše. Ovakve "rasprave" će samo od tebe napraviti jadnika kojeg nitko ne shvaća ozbiljno, al zašto ja to tebi pričam, pa ti to već sve znaš. Bilo na Discoveryju

Imamo i dr. Phila na forumu... {#}

16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Father_Dougal kaže...

Trenutno ponovo čitam Clarkeovui 2001. odiseju. Odlična knjiga.

... osim ogromnih rupa u priči {#}Radio signal s Mjeseca je bio nevidljiv, nikako nisu mogli znati da je usmjeren prema Jupiteru. Čak i da jesu, nisu mogli znati je li primatelj blizu Jupitera, ili 54321 svjetlosnih godina dalje u istom pravcu. Čak i uz pretpostavku da je primatelj unutar Sunčevog sustava, zašto bi pomislili da bi ostao čekati na istom mjestu još godinama nakon što primi očito značajnu poruku? Čak i da sumnjaju je ostao čekati, zašto u ovakvu rizičnu misiju poslati najskuplji brod dotad napravljen, nikad testiran u sličnoj situaciji? Na kraju bez ikakvog razloga, monolit oduševljen ljudskim napretkom u istraživanju svemira "nagradi" slučajnog šljakera koji nit' je konstruirao brod, ni AI u brodu, ni znao ili razumio  išta relevantno. Inače mi je Clarke jako dobar, ali mislim da je 2001. promašio...

 

14 godina
protjeran
offline
Re: Čitate li knjige?
scenesports kaže...
Imamo i dr. Phila na forumu... {#}

{#}

{#} dobra!

Kad bi pametni popuštali svijetom bi budale vladale. Krleža: sačuvaj me Bože hrvatske kulture i srpskog junaštva.
14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Ne znam jesam li se javljao u ovoj temi, ali ako nešto volim još od kad sam bio malo dijete je čitati. Tako sam i pročitao svaku lektiru koje se sjećam, a i usput mnoge knjige tipa Harry Potter i ta slična ''moderna'' dijela. Ne čita mi se ništa teže trenutno, pa sam neki dan završio sa Dan Brownom, pročitao trilogiju Stieg Larssona, te sad počinjem čitati norveškog pisca Jo Nesbø-a i njegove krimi romane - moj najdraži ''žanr''.

 

Kad to završim bacam se na Anu Karenjinu jer će mi biti lektira tijekom godine, a nekad prije početka škole možda počnem čitati i Zločin i kazna.

 

Nabavio sam i ''Ja, Robot'' - ne znam kako to još nisam pročitao.

Mes que un Club! FCBarcelona!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.6.2011 15:46 (PLASMAorLCD).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...

ja samo želim reći vi koji čitate knjige (ne diram se u stručnu literaturu) niste ništa pametniji od onih koji ih ne čitaju. to svi dobronamjerni vide, ali nažalost ne postaju ovdje.

Ovo me ubolo u oči dovoljno da moram reagirati.

 

Knjige su veliko blago i nakon pročitane uvijek nešto naučiš, saznaš, otkriješ, ovisi kakva je knjiga i o čemu je riječ o njoj. Istina, danas kad su zavladala računala, mobiteli, mailovi, i slične stvari čini se staromodno uzeti knjigu, sjesti i pročitati je. Čak da iz knjige i ne izvučeš ništa poučno uvijek možeš, kao što je već spomenuto, naučiti nešto bolje gramatiku. I meni se prije činilo smiješnim čitati knjigu kad imam filmove, serije, i nisam baš razumio ljude koji čitaju hrpu knjiga, ali kad ti jednom sjedneš i protičaš neku knjigu onda se mišljenje drastično promijeni, onda shvatiš koliko blago kriju. Samo treba vremena i volje.

 

Sad da se vratim na srž teme - čitam knjige, u zadnje vrijeme nešto slabije nego inače, ali kad uspijem izdvojit nešto više vremena onda svakako. Ono što ja čitam je duhovnog sadržaja, baš me zanima ima li još takvih ovdje?

 

http://www.prisonbreaker.bloger.hr/
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
DigiMagic kaže...

... osim ogromnih rupa u priči {#}Radio signal s Mjeseca je bio nevidljiv, nikako nisu mogli znati da je usmjeren prema Jupiteru. Čak i da jesu, nisu mogli znati je li primatelj blizu Jupitera, ili 54321 svjetlosnih godina dalje u istom pravcu. Čak i uz pretpostavku da je primatelj unutar Sunčevog sustava, zašto bi pomislili da bi ostao čekati na istom mjestu još godinama nakon što primi očito značajnu poruku? Čak i da sumnjaju je ostao čekati, zašto u ovakvu rizičnu misiju poslati najskuplji brod dotad napravljen, nikad testiran u sličnoj situaciji? Na kraju bez ikakvog razloga, monolit oduševljen ljudskim napretkom u istraživanju svemira "nagradi" slučajnog šljakera koji nit' je konstruirao brod, ni AI u brodu, ni znao ili razumio  išta relevantno. Inače mi je Clarke jako dobar, ali mislim da je 2001. promašio...

 

Ne budi cjepidlaka. Triangulacijom se svašta da odrediti... {#} a što se ostalog tiče, tebi je da si posložiš i objasniš rupe... :)

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Father_Dougal kaže...

Ne budi cjepidlaka. Triangulacijom se svašta da odrediti... {#} a što se ostalog tiče, tebi je da si posložiš i objasniš rupe... :)

Uistinu {#}, objašnjavam ih ovako: sjedi Clarke kod kuće u hladovini i pijucka rashlađeno pivo, radostan što je upravo dovršio knjigu. Jest da ju je napisao prema filmu na koji su skoro svi gunđali da uopće nema smisla (povijesne reference npr. ovdje: http://www.palantir.net/2001/meanings/essay05.html), ali knjiga je ispala prilično dobro. I tada mu sine: "ajoj, ček', ne, pa ovo je totalno bezveze... i ovo... i ovo... ajojojoj... što mi bi da napravim ovakvu besmislicu? Što ću sad?! Još nije izmišljen copy&paste nego bih sve morao ručno pretipkati... a ništa, ne da mi se, nek' ide ovako kako je, možda ljudi neće skužiti..."

 

Triangulacija, priznajem da sam i sam pomislio na to, ali... evo ovako je to bilo, vratimo se na trenutak malo dalje u prošlost {#}: "Da vidimo... i onda oni iskopaju monolit na Mjesecu, hm, ok... i što onda? Ok, ovo sigurno ne bi valjalo: nitko nikada nije s tog mjesta ili iz blizine slao radio signale prema Jupiteru. Dakle, kolika je vjerojatnost da bi itko uložio milijarde dolara i lansirao opremu u duboki svemir, za slučaj da možda jednom netko emitira prema Jupiteru, možda čak ni ne znamo što, i bude nužno, iako ne znam zašto bi bilo, svejedno, odrediti smjer tog emitiranja? Zašto bi to itko ikada napravio, ionako se taj smjer nastavlja milijarde svjetlosnih godina dalje?" Tad mu slučajno padne krovna greda na glavu, dodatno istrulila od zadnje kiše. Obliven krvlju, puzajući pridigne se s poda da zapiše zadnje ideje prije nego ga odvezu u bolnicu. "Aha, pa da! Monolit emitira signal prema Jupiteru i to se ustanovi triangulacijom!" Pada u nesvijest.

Lijen za popravljanje i pretipkavanje, što smo već dokazali, nakon povratka iz bolnice...

 

13 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
karakteran kaže...

@ velečasni

neću se referirati na tvoje floskule tipa malo i veliko slovo jer ovo je forum, a ne maturalni rad ili magisterij, ali samo da te pitam kad te slušam tako krutog, ogorčenog, ograničenog i iskompleksiranog, jesi li alkoholičar? možda tu leži bit problema? kakve su ti bile partnerske veze?

 

Baš su mi zanimljivi ovi tipovi kojima je pravopis na forumu jedan mukotrpan posao kao rad na baušteli. Ako već ne želiš pisati kako treba, nemaš se što ljutiti ako ti netko kaže da si nepismen.

Uz to još i trola i osjeća se pozvanim komentirati tuđi život o kojem nema pojma.


Odakle tolka mržnja prema knjigama i onima koji ih čitaju? Jesu te tjerali šibom da čitaš lektire (da se malo spustim na tvoj nivo)?

 

Usput, oni koji čitaju uglavnom imaju višu razinu kulture, bolje izražavanje, itd... To su sve činjenice koje je tebi teško prihvatiti iz k'o zna kojeg razloga. 

Za kraj samo, jedini kompleksirani lik si ti koji nije naučio još ni raspravljati kako treba, a argumenti su ti totalna nepoznanica. Eto za početak da ti predložim nešto za pročitati. Ne brini, nije knjiga.{#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.6.2011 12:23 (Camalus).
16 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Camalus kaže...

Usput, oni koji čitaju uglavnom imaju višu razinu kulture, bolje izražavanje, itd... To su sve činjenice koje je tebi teško prihvatiti iz k'o zna kojeg razloga. 

Za kraj samo, jedini kompleksirani lik si ti koji nije naučio još ni raspravljati kako treba, a argumenti su ti totalna nepoznanica. Eto za početak da ti predložim nešto za pročitati. Ne brini, nije knjiga.{#}

 

Pusti ga. Dobio je svoju dozu pažnje.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Čitam kad stignem, preko ljeta češće. Čitam sve što mi padne pod ruku, nisam književni elitist (uglavnom zato što i nemam neko znanje iz područja književne kritike i teorije književnosti).

 

Treba visiti za kompom, treba izlaziti, treba boraviti u prirodi, a uz sve to treba i čitati - što više.

13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Uvijek. To mi je ko droga. Sve je manje vremena, ali kad god se ukaže prilika - samo slova!

 

Ovdje su se razbuktali ratovi čitači vs nečitači, čitanje i kultura - ja čitam zato što mi je to gušt, ne da bih nekoga impresionirao ili da bi pričao okolo kako sam ja sada ultra kulturan.

 

Tko voli nek izvoli, a čitanjem se izgubiti ne može ništa... samo dobiti!

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.7.2011 21:15 (Guardsman Of Gor).
16 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

John Ringo: Posleen wars / Legacy of Aldenata serija

 

Varira od odličnog do zatupljujućeg. SF dijelovi i vojna tematika su fino zastupljeni i te dijelove je baš gušt čitati... međutim svako malo pojave se čudni dijelovi gdje autor nije uspio odvojiti knjigu od svojih osobnih ultra desničarskih religioznih stavova. Tako od više vanzemaljskih rasa ljudi su najpametniji i najsposobniji, većina ljudi pogine pri napadu na Zemlju jedino se Amerikanci obrane, u zakulisnim špijunskim igrama su dobri samo Amerikanci, američki kršćanski misionari privole cijelu vanzemaljsku rasu na kršćanstvo... uočili ste pravilnost. {#}

 

David Weber je daleko bolji... mislim da nova zbirka priča iz Honorversea izlazi ovih mjeseci.

 

16 godina
offline
Čitate li knjige?

Po X-ti put čitam Dan Simmonsov "Hyperion", a poslije ću nastaviti u revijalnom tonu... "Pad Hyperiona", a nadam se da ću poslije pronaći i "Endymion" te "Uspon Endymiona".

Poslastica za sve ljubitelje SFa.

Također, ako niste čitali, preporučam Snježnu i Ljetnu kraljicu. Vrlo ugodne knjige.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

čitam stalno, tokom školske godine većinom stignem lektire samo, ali zato preko ljeta čitam sve ono ostalo šta me zanima...

trenutno čitam Pjesmu leda i vatre, iako inače ne volim knjige s previše stranica, ali ajde dosta je zanimljivo :)

Some say the world will end in fire. Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who favor fire...
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Odličan izbor!
14 godina
offline
Čitate li knjige?

Uh, naravno da citam, evo, upravo mi je Šaman Noaha Gordona na repertoaru, prije toga sam procito iscjelitelja, stvarnno je super knjiga.

14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Trenutno Bibliju čitam.

:)
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

e da, jel netko možda čitao ono Stupovi zemlje od Kena Folleta? zanima me jel se isplati čitati ^^

Some say the world will end in fire. Some say in ice. From what I’ve tasted of desire I hold with those who favor fire...
15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Nisam to čitao. Zadnje sam pročitao one s kioska. Kraljevstvo na kraju puta,Ja nisam serijski ubojica,Tajna stonehangea. Preporuka.
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Arabarran kaže...
Nisam to čitao. Zadnje sam pročitao one s kioska. Kraljevstvo na kraju puta,Ja nisam serijski ubojica,Tajna stonehangea. Preporuka.

Cijelu trilogiju ja preporucam:

1. Put u Jeruzalem

2. Vitez templar

3. Kraljevstvo na kraju puta

15 godina
offline
Re: Čitate li knjige?
Pročitano ;-)
13 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Aleksandar Solženjicin-Arhipelag gulag

A fanatic is one who can't change his mind and won't change the subject.
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Čitam dosta knjiga, uglavnom SF (Warhammer 40k većinom), knjige o fitnessu, knjige o zanimljivim činjenicama, povijesne knjige itd....

Koja http://www.18plusnightclubs.com/homepage/bostonssexiestbartenders_1.jpg Warhammer 40k Colonel Miles Quaritch is my hero
15 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Ja trenutno citam Smojino Velo Misto. Kako medu ostalim cuvam neke pozornice i tu nema nekog posla nego sidit samo, a kako nisam ima laptop uz sebe, a ispraznija se mob, uzea tu knjigu u dida i sad lagano dovrsavam prvi dil, a sutra na poslu procitat drugi... Onda mi je u planu ponovit Metro 2033, prije nego se uhvatim Metro-a 2034, u planu i A Song of Ice and Fire koji imam vec nekoliko godina ali nikako pocet citat.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Čitate li knjige?

Tražim jednog autora kojeg se spominjalo u dosta rasprava, ali sam zaboravio ime. Znam da je u par tema(sf,fizika,nastanak svjeta) spomenut u smislu:"Za početak pročitaj malo ______"

O tempora, o mores !
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Keops kaže...

Tražim jednog autora kojeg se spominjalo u dosta rasprava, ali sam zaboravio ime. Znam da je u par tema(sf,fizika,nastanak svjeta) spomenut u smislu:"Za početak pročitaj malo ______"

Stephen King mozda?

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
Mitsuoka kaže...
Keops kaže...

Tražim jednog autora kojeg se spominjalo u dosta rasprava, ali sam zaboravio ime. Znam da je u par tema(sf,fizika,nastanak svjeta) spomenut u smislu:"Za početak pročitaj malo ______"

Stephen King mozda?

{#} misliš Stephen Hawking?

iddqd
15 godina
neaktivan
offline
Re: Čitate li knjige?
badmad kaže...
Mitsuoka kaže...
Keops kaže...

Tražim jednog autora kojeg se spominjalo u dosta rasprava, ali sam zaboravio ime. Znam da je u par tema(sf,fizika,nastanak svjeta) spomenut u smislu:"Za početak pročitaj malo ______"

Stephen King mozda?

{#} misliš Stephen Hawking?

je hahahahah mozak mi se pretvorija u zvaku {#}... iako je i King pisa SF knjige, ali je Hawking fizika i te sheme...
Hvala na ispravku

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
14 godina
offline
Re: Čitate li knjige?

Trenutno Ples zmajeva Georga R.R. Martina (prije čega sam u dahu pročitao prva četiri dijela). Čovjek je majstor prevrata i zakulisnih igara, ali nekako kao da mi to forsira u zadnja dva dijela. Uvođenje potpuno novih likova koji ispadaju ključni za priču dok istovremeno fale neki stari čime me je u potpunosti izbacio iz ritma. Ipak, daleko od toga da je knjiga nezanimljiva ili ne daj Bože loša, odlično je štivo i za svaku preporuku. Žao mi je samo što nemam originalna izdanja nego prevedena na hrvatski.

 

Prije toga pročitao Povratak Sherlocka Holmesa - Gary Lovisi koji mi se i nije nešto dopao. Nema do Doylea.

14 godina
neaktivan
offline
Čitate li knjige?

Trenutno citam "Tumacenje prirode i psihe" - C.G. Jung i W. Pauli ; "A love for the life" - Penny Hancock i "Uvod u karate" - Dragan Janjic i Vladislav Gigov.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.8.2011 19:34 (Dragon23288).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice