Uvod u hakiranje

poruka: 17
|
čitano: 44.054
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Uvod u hakiranje

Evo nista ilegalno ,samo da se upoznate sa par najčešćih metoda hakiranja...Iako stalno dolaze neke nove metode ove su onako najčešće...


Keylogging: Keyloggeri su programi koji bilježe koje tipke "žrtva" tipka dok "joj" je računalo upaljeno .Mogu se instalirati na više naćina i slati ono što taj korsinik tipka korisniku na mail ili slićno. S tom metodom se kradu lozinke, osobne informacije i tako dalje. Najčešće nisu vidljivi antivirusnim programima.


Bruteforcing: Bruteforcing je metoda krekanja lozinki, radi tako da korisnik oznaci koliko znamenki ce program pokusavati dok ne pogodi lozinku, koje ce sve brojeve/znakove/slova koristiti , ali što više znakova i što vece lozinke korisnik namjesti to ce duže trajati ,ponekad i po par dana. Nije sigurno ni hoce li program pogoditi lozinku ali sada ima puno takozvanih "password listi" koje sadržavaju dosta najcešcih lozinki i one se takoder mogu upotrebljavati. Bruteforcing metoda je radila super sve dok stranice kao Facebook i slicno nisu pocele uvoditi "capatcha" znakove. Znaci kad bi program fulao lozinku odreden broj puta uz lozinku trebao bi i prepisati nacrtane znakove, a to program ne razumije tako da se ta metoda više baš i ne koristi.


Phishing
: Najčešće dolazi kao program ili na stranici,(evo jedan primjer: Ako vam neko da link na stranicu na kojoj piše log in your Facebook account to see who's whatching your profile, i onda vi upišete svoj e-mail i password i vidite za par dana da vam se nešto ćudno događa s accountom) to radi tako da kad vi date svoje osobne informacije šalje se na mail ili slićno onome ko je napravio taj program/stranicu, najčešće se širi pomoću youtuba,raznih foruma i slićno.

 

DoS(Denial of Service) : Metoda koja se koristi uglavnom za rušenje stranica. Radi tako da šalje puno paketa ( posjeta) na stranicu koja zbog preopterećenja nemože više raditi. Danas se razvijaju programi koji brane stranice od takvih napada.

 

SQL injecting : Metoda hakiranja stranica, radi tako da provjeri većinu(ili svaki) link povezan sa stranicom (kao naprimjer search,home,profile itd...) i pokušava naći neke greške ili slićno nakon čega (ako nađe veće rupe/bugove)  korisnik može mjenjati cijeli kod stranice.

 

Kako se ti programi koji koriste te metdoe šire i kako se zaštiti?

Najčešce vam se podmetnu u mail ili čak u neku pjesmu ,sliku ali to se može prepoznati tako da slika koju pokrenete ima nastavak.exe ili slično... Nije sve u antivirusima trebate se sami znat zaštiti.

Ne otvarajte sumnjive mailove na skidajte filmove,pjesme,slike što god vam neko kaže da je, a završava na exe,bat ili neki drugi sumnjivi format.

Ono što završava na avi,mov,jpg,bmp i dr. je sigurno...

 

Trazim curu kojoj ime ne zavrsava na .JPG
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.8.2010 19:20 (Sacrier).
 
8 3 hvala 4
12 godina
neaktivan
offline
Uvod u hakiranje

Znam da je tema dosta stara, ali ne želim otvarati novu temu, bolje je ovu dignuti.

 

Ovako, jako volim čitati o Anonymousima i ostalim hakerskim skupinama i njihova djela me stvarno fasciniraju. Oduvijek sam želio znati kako oni to sruše neke stranice, kako upadnu u tuđa računala i ukradu podatke itd.

Pa me sad zanima, od kud da je krenem, s tim da imate na umu da sam totalni početnik. Voljan sam uzeti bilo koju knjigu i čitati. Ja u neku ruku ne želim rušiti stranice, nego želim znati kako oni to rade, želim naučiti sve o tome, jer me to jako zanima. Ako ima tko preporučiti neku knjigu s kojom ću počet neka slobodno napiše.

 

Hvala i pozdrav.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Uvod u hakiranje

Skini si Hacker black book i rokaj..{#}

FOR THE HORDE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Uvod u hakiranje
Duje wii kaže...

Znam da je tema dosta stara, ali ne želim otvarati novu temu, bolje je ovu dignuti.

 

Ovako, jako volim čitati o Anonymousima i ostalim hakerskim skupinama i njihova djela me stvarno fasciniraju. Oduvijek sam želio znati kako oni to sruše neke stranice, kako upadnu u tuđa računala i ukradu podatke itd.

Pa me sad zanima, od kud da je krenem, s tim da imate na umu da sam totalni početnik. Voljan sam uzeti bilo koju knjigu i čitati. Ja u neku ruku ne želim rušiti stranice, nego želim znati kako oni to rade, želim naučiti sve o tome, jer me to jako zanima. Ako ima tko preporučiti neku knjigu s kojom ću počet neka slobodno napiše.

 

Hvala i pozdrav.

kolko godina imas? 10,11? kakvo hakiranje, pusti to covjece

12 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
Anonymous najčešće ne hakira stranice, nego vrši DDoS napad na njih, dakle samo preopterećuju servere dok ne padnu. Google je tvoj prijatelj.
14 godina
neaktivan
offline
Uvod u hakiranje

Pocni s ucenjem programiranja, jer je to jedan od najboljih nacina za shvatiti kako racunalo i aplikacije sljakaju "iznutra". Onda si nabavi literature o mreznoj infrastrukturi. Pa malo se onda baci malo na proucavanje kriptografije (za ovo ce ti trebati jaki temelji iz matematike). Kada dodes do te tocke znat ces i sam sto ti dalje treba... :D

 

Ili mozes ici precicom, sve to zanemariti, i jednostavno biti script kiddie :D

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 20:30 (rustweaver).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Uvod u hakiranje

Btw, kad smo kod hakiranja i kojecega, koji keylogger je najbolji po vama?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
rustweaver kaže...

Pocni s ucenjem programiranja, jer je to jedan od najboljih nacina za shvatiti kako racunalo i aplikacije sljakaju "iznutra". Onda si nabavi literature o mreznoj infrastrukturi. Pa malo se onda baci malo na proucavanje kriptografije (za ovo ce ti trebati jaki temelji iz matematike). Kada dodes do te tocke znat ces i sam sto ti dalje treba... :D

 

Ili mozes ici precicom, sve to zanemariti, i jednostavno biti script kiddie :D

 

 

A u kojem programu da počmem učiti. (ako imaš nekakav dobar tut, bio bi zahvalan da staviš)

@mar- ja nisam rekao da ću išta hakirati, nego da želim znati kako se to radi, želim sve o tome znati, jer me to zanima. Ajde molim te reci mi što u tome ima loše

 

btw. fala svima dečki.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.4.2012 22:41 (Duje wii).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
Duje wii kaže...

A u kojem programu da počmem učiti. (ako imaš nekakav dobar tut, bio bi zahvalan da staviš)

Programiranje je daleko preopsirna tema da bi se pokrila jednim tutorialom. Prolistaj malo podforum "programiranje", i vidi zanima li te doista nesto takvo. Ako se s time prvi puta sreces ocekuj barem par godina "grijanja stolice" prije nego budes za sebe mogao izjaviti da si shvatio to podrucje.

My computer once beat me at chess, but we got even after a round of boxing.
12 godina
neaktivan
offline
Uvod u hakiranje

Puno ti hvala.

 
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje

kako hakirati u igricu milion rush

11 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
ramona2 kaže...

kako hakirati u igricu milion rush

ja bi to napravio ovako - zapržio igru na CD/DVD, onda taj disk stavio u kutiju te bacio u peć . kada CD/DVD počne goriti izvadio van i ugasio vatru.

Tako imaš hakiranu igru koju nitko više ne može korisiti. to je i svrha hakiranja.,

8 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
Android igrice mozes hakirati preko game giardiana ali prvo miras root-at mob
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje
Preporucujete li za hakiranje Android igrica aplikaciju Lucky Patcher?
Apple vs. Samsung= :) :)
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje

sto posto skidaj te preko interneta sveje to virusi i ako zelite hakerske programe morate kupit niposto nemoj kreditnom karticom samo  iz ruke uruku kosto se kaze mene je jedan sjebo.

 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Uvod u hakiranje

i da znate morate znat za rutere koji je ruter i morate biti programeri al mozete zbog ovoga zavrsit u cuzi .

14 godina
odjavljen
offline
Re: Uvod u hakiranje
hack back kaže...

sto posto skidaj te preko interneta sveje to virusi i ako zelite hakerske programe morate kupit niposto nemoj kreditnom karticom samo  iz ruke uruku kosto se kaze mene je jedan sjebo.

 

 

hack back kaže...

i da znate morate znat za rutere koji je ruter i morate biti programeri al mozete zbog ovoga zavrsit u cuzi .

 

...to je to, dosta interneta za danas

 

Gravediggers Crew
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice