Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

poruka: 10
|
čitano: 2.384
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

Neznam da li sam dobro ''pogodio'' podforum, ali imam jedno pitanje koje me već duže vrijeme tišti. Naime, na disku od 640 GB imam oko 300 GB starih podataka koje se pod nikakvu cijenu ne želim odreći. Nikad ništa nije brisano, pa su se prilikom ''rušenja'' sistema svi dokumenti spremali u nove mape i tako i ostali na D: disku...

Dakle, sada na D: disku imam gomilu nerazvrstanih dokumenata i slika. Pa me zanima: KAKO KOLEKCIONIRATI I GRUPIRATI SVE DOKUMENTE NA DISKU, SLIKE U JEDAN FOLDER, I PODFOLDERE, WORD DOKUMENTE OPET U GRUPACIJU S MAPAMA, FILMOVE, SLIKE. POSTOJI LI PROGRAM KOJI BI TO MOGAO ODRADITI I KAKO SE ZOVE?

(p.s. prije sam vidio nekakav program koji to radi za slike)

Hvala

Procesor: AMD64 X2 5400+ Matična Ploča: GIGABYTE M52-L RAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

Jel moguće da nitko nezna??

Procesor: AMD64 X2 5400+ Matična Ploča: GIGABYTE M52-L RAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
14 godina
neaktivan
offline
Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

Ovako :D

 

Otvoris par foldera. Jedan nazoves SLIKE. U tom folderu otvoris jos xy foldera. Za svaki napises godinu od kada su slike. Folder 2004, 5, 6 etc.

I onda u folderu radis albume. Npr foler za slike s tog i tog putovanja.

 

Kako bi ti da ti neki program razvrsta slike?! Pa ne zna program koja slika je iz kojeg albuma...

 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata
Inače slike se mogu razvrstavat automatski po datumu, danu/mjesecu/godini ako imaju date tag od fotica u sebi...i ima programa koji to rade automatski, po folderima.

Ljudi zaboravljaju na prekrasnu stvar zvanu batch programming. Ono je stvoreno za takve neke custom posliće. Jest da treba malo truda i vremena, ali ništa strašno.

Ako ne znaš ništa o tome, onda možeš koristit windowsov search. Dakle lijepo odeš u search, stavis da ti trazi samo odredjenu extenziju i na odredjenom disku, i kad ti ih izlista onda ih fino rucno prebaciš u folder, i tako za svaku extenziju.

Iako je prvo riješenje "najcool" postoji naravno i lakši način, a to je korištenje već gotovih programa, pa evo ti na izbor nekoliko komada:

I Like to Move It - opis

Move Out - opis

Digital Janitor - opis

Robo Basket

Download Mover - opis

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.6.2010 8:27 (miki1981).
14 godina
neaktivan
offline
Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

s abby find readerom to možeš

XBOX Live: badcxx
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata

ja napravim tih nekoliko foldera na d disku. onda napravim njihove prečace na desktop. onda idem u C:\dokuments and settings\korisnik\send to.   tu odvučem te prečace i onda odem u kupusište i desnim klikom šaljem slike u mapu slike itd...program koji to obavlja nema,a zahvaljujući kojekakvim sinkronizatorima pogubio sam pola dokumenata.

Z
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata
opcom kaže...

ja napravim tih nekoliko foldera na d disku. onda napravim njihove prečace na desktop. onda idem u C:\dokuments and settings\korisnik\send to.   tu odvučem te prečace i onda odem u kupusište i desnim klikom šaljem slike u mapu slike itd...program koji to obavlja nema,a zahvaljujući kojekakvim sinkronizatorima pogubio sam pola dokumenata.

 Pa jel ti čitaš samo prvi post pa lupaš? Kako nema programa koji to obavlja kad sam ih ja naveo 5 komada, od kojih sam neke i sam koristio i rade savršeno. A da ne kažem da uz mrvicu vremena možeš i sam napisat batch koji će ti to raditi. I onda kažeš nema...pa kužim da ti se neda pa nećeš čitat temu od 10 stranica da bi nešto odgovorio, ali ne kužim da netko neće pročitat 4 posta da vidi dosadašnje odgovore, to mi je prestrašno, ja bi stvarno davao žute kartone za takve stvari, jer ako to predje svima u naviku onda ćemo imati teme sa 100 000 odgovora na jednostavno pitanje kao što je ovo...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata
miki1981 kaže...
Inače slike se mogu razvrstavat automatski po datumu, danu/mjesecu/godini ako imaju date tag od fotica u sebi...i ima programa koji to rade automatski, po folderima.

Ljudi zaboravljaju na prekrasnu stvar zvanu batch programming. Ono je stvoreno za takve neke custom posliće. Jest da treba malo truda i vremena, ali ništa strašno.

Ako ne znaš ništa o tome, onda možeš koristit windowsov search. Dakle lijepo odeš u search, stavis da ti trazi samo odredjenu extenziju i na odredjenom disku, i kad ti ih izlista onda ih fino rucno prebaciš u folder, i tako za svaku extenziju.

Iako je prvo riješenje "najcool" postoji naravno i lakši način, a to je korištenje već gotovih programa, pa evo ti na izbor nekoliko komada:

I Like to Move It - opis

Move Out - opis

Digital Janitor - opis

Robo Basket

Download Mover - opis

 

Hvala ti. Čini mi se da je Robo Basket ono što mi treba. Naime, to je baš onaj program koji sam prije koristio za slike, i pokazao se dobar, samo se nisam mogao sjetiti kako se zove. Vidim, ima puno opcija, a jedna od njih koja je dosta zgodna je brisanje praznih foldera. Idealno je što se pomoću njega mogu premjestiti slike u jedan folder, ALI, napominjem još jednom ALI, mogućnost automatskog kreiranja podfoldera po datumima. To je nešto prekrasno. Isto se odnosi i na dokumente, mp3, video...

Budući da imam puno joomla foldera, od dosta web stranica koje radim, nadam se da mi neće požvakati sve dokumente, prepoznati ih kao jedan, pobrisati duplikate i napraviti dar mar. Ima tu dosta svega...

Budem vam javio rezultat.

 

Procesor: AMD64 X2 5400+ Matična Ploča: GIGABYTE M52-L RAM: 3GB (3*1) DDR2 HDD:WD 640 GB Grafička Kartica: ATI Radeon 3650 512 MB DDR3
15 godina
protjeran
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata
miki1981 kaže...
opcom kaže...

ja napravim tih nekoliko foldera na d disku. onda napravim njihove prečace na desktop. onda idem u C:\dokuments and settings\korisnik\send to.   tu odvučem te prečace i onda odem u kupusište i desnim klikom šaljem slike u mapu slike itd...program koji to obavlja nema,a zahvaljujući kojekakvim sinkronizatorima pogubio sam pola dokumenata.

 Pa jel ti čitaš samo prvi post pa lupaš? Kako nema programa koji to obavlja kad sam ih ja naveo 5 komada, od kojih sam neke i sam koristio i rade savršeno. A da ne kažem da uz mrvicu vremena možeš i sam napisat batch koji će ti to raditi. I onda kažeš nema...pa kužim da ti se neda pa nećeš čitat temu od 10 stranica da bi nešto odgovorio, ali ne kužim da netko neće pročitat 4 posta da vidi dosadašnje odgovore, to mi je prestrašno, ja bi stvarno davao žute kartone za takve stvari, jer ako to predje svima u naviku onda ćemo imati teme sa 100 000 odgovora na jednostavno pitanje kao što je ovo...

s kojim pravom mi sereš ? pročitao sam i nema programa koji bi sve sam razvrstao. ima pojedinačno za slike ,pa za ovo... stojim iza onoga što sam napisao,a ti kad budeš mod dijeli žute i crvene,boli me neka stvar. ja ne živim da visim na forumu nego od odgovornog i teškog rada !

Z
14 godina
neaktivan
offline
RE: Sređivanje ''kupusa'' od dokumenata
opcom kaže...

s kojim pravom mi sereš ? pročitao sam i nema programa koji bi sve sam razvrstao. ima pojedinačno za slike ,pa za ovo... stojim iza onoga što sam napisao,a ti kad budeš mod dijeli žute i crvene,boli me neka stvar. ja ne živim da visim na forumu nego od odgovornog i teškog rada !

 Svaki od ovih programa koji sam mu dao link može razvrstati sve tipove dokumenata, ukucaš mu extenzije i u koje foldere koju extenziju da stavi i on dalje sam radi. Neki od njih već imaju i predefinirano 10ak extenzija da sam odvaja bez da išta dodaješ...tako da i ja stojim iza onoga šta sam napisao ali sam za razliku od tebe ja u pravu, a ti nisi.

I ja barem ne napdam osobno kao i ti, ja kažem samo ono što vidim, a ti odmah po životu radu i ne znam čemu a o tome što i kako radim pojma nemaš, pa onda o tome ne možeš ni sudit.

A time je za mene ovo i EOD jer ne želim ja pokupiti karton zbog OT-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice