Literatura za Unity

poruka: 6
|
čitano: 5.134
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Literatura za Unity

Molim da mi preporučite literaturu, ako uopće i postoji, na hrvatskom jeziku za Unity - Game Engine.

 

Ako nema za program, onda barem za JavaScript u kojem se rade skripte. 

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Literatura za Unity

Neka pomoć?

ZOTAC: It's Time to Play.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Literatura za Unity

Literatura na engleskom ti ne smije biti problem ako se iole ozbiljnije misliš baviti programiranjem.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Literatura za Unity
Bobobo-bo Bo-bobo kaže...

Literatura na engleskom ti ne smije biti problem ako se iole ozbiljnije misliš baviti programiranjem.

Može i na engleskom, svejedno mi je. Znam da postoji online script reference , ali to mi nije nešto. U redu je za neke stvari i postoji search, ali pola toga ne znam ni da postoji i kako korisiti, pa ni ne služi baš u potpunosti.

 

Samo da je u tiskanom izdanju, to mi je najlakše korisiti.

ZOTAC: It's Time to Play.
16 godina
neaktivan
offline
Literatura za Unity

Taj link na dokumentaciju će ti puno značiti kad se već naučiš raditi u Unity-u

 

Inače ima fakat hrpa knjiga za učiti:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_noss_1?url=search-alias%3Daps&field-keywords=unity

https://www.google.hr/search?tbm=bks&hl=en&q=unity

Ako nemaš para za knjige, snaći češ se već kako ih nabaviti jeftinije (besplatno)

 

Usputno ovisi što te zanima napraviti, nađeš neke jednostavnije projekte koje je zajednica podijelila po forumu i proučavaš. Večina knjiga i tutoriala dođe sa nekim takvim kodom. Tak sam ja počeo sa nekom auto trkom i promijenio kontrole na akcelerometar za android/iphone i mic po mic, godinu dana i par objavljenih projekta poslije još uvijek pojma nemam. :) GL

 
0 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Literatura za Unity
Imaš na Codecademy Javascript, izgleda sasvim dobro.
Samo da te podsjetim da su igre najteže za pravit (pogotovo za 1 osobu), za Unity 3D Javascript moraš imat u malom prstu, a gdje je još 3D grafika, zvuk ...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice