UTorrent premala brzina?

poruka: 37
|
čitano: 16.332
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Znači ovako bugovi :D DL mi je 4mbit i sada svaki torrent (naravno legalan) koliko god imao seeder-a uvijek je brzina 400kbit i nikad ne prelazi preko... Da li se to može nekako popraviti s obzirom da sam propustio kroz firewall i router i zelena je kvačica na uTorrentu :D

 

Hvala svima...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Brzina je u redu,ne možeš puno toga učiniti.Brzina ovisi i o udaljenosti od centrale i još nekim faktorima.

alrighty then
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Aha :D ma ok onda :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?

Misliš 400 kB. Vidi koliko ti je brz internet na http://www.speedtest.net/

 

4 Mbit ti odgovara max brzini od ~488,3 kB tako da ti to nije ni loše.

A ako tebi ne ide preko 400kB to znači da ti je internet 3,27 Mbit, što je dosta dobro u odnosu na neke forumaše ;)

 

'Ajd baš testiraj pa javi.

Kadir beneath Mo Moteh
15 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

ajd ne kukaj ja imam 4mb paket a od toga dobivam nekih 1.8 znaci dl mi je oko 180-200kb/s

Life will kill you, even if you're in a rock and roll band
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Ne kukam ja ništa nego me čosto zanimalo da li se može ubrzati...

 

EDIT: da je meni takva situacija ne bi se skidao s telefona dok gospoda iz T-Coma ne smanje cijenu, a ne da plaćam 4 a ne dobijem skoro pola...

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 18:08 (xDinichx).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?

Zanimljivo... Nešto ga ipak guši. Uz pretpostavku da je test točan, zna nekad dati razne rezultate ali nema veze.

Kadir beneath Mo Moteh
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: UTorrent premala brzina?

Da bi video stvarno koliko ti moze ici  μtorrent onda idi na oficijalnu stranu Ubuntua u sekciji za download, odnsno u dijelu za alternativne mogucnosti za download iliti preko torrenta.

 

Evo ti link Download Ubuntu skrolaj na strani sve dok ne naides na BitTorrent sekciju i odaberi torrent za skidanje, odaberi  ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso.torrent  (Ubuntu verzija za kucne korisnike)

 

Ovaj torrent nije opterecen i pun je seedera ..cini mi se da ih ima preko 10.000 a leechera max. 5 :) Da ne tupimo, zapicni download...pricekaj jedno 5 minuta da vidis koliko ide max. brzina i to je to.

Inace na "opterecenim" torrentima vjerojatno znas, koliko dajes toliko uzimas a ponekad vise dajes...sve ovisi od broja ljudi koji skidaju doticni program/film/muziku

██████████████████████
14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

Otkud skidaš?

Ja skidam s privatnog trackera brzina mi je do 915kbps,a na javnim 100-200kbps,nekada malo veća.

14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
Lazarus Long kaže...

Da bi video stvarno koliko ti moze ici μtorrent onda idi na oficijalnu stranu Ubuntua u sekciji za download, odnsno u dijelu za alternativne mogucnosti za download iliti preko torrenta.

 

Evo ti link Download Ubuntu skrolaj na strani sve dok ne naides na BitTorrent sekciju i odaberi torrent za skidanje, odaberi ubuntu-10.04.1-desktop-i386.iso.torrent (Ubuntu verzija za kucne korisnike)

 

Ovaj torrent nije opterecen i pun je seedera ..cini mi se da ih ima preko 10.000 a leechera max. 5 :) Da ne tupimo, zapicni download...pricekaj jedno 5 minuta da vidis koliko ide max. brzina i to je to.

Inace na "opterecenim" torrentima vjerojatno znas, koliko dajes toliko uzimas a ponekad vise dajes...sve ovisi od broja ljudi koji skidaju doticni program/film/muziku

Stavio sam i dođe do 460 pa se spusti malo na 350 i tako u tom rangu... evo sad se spustio 130 -.- sad na 65 itd itd a ima 66 seed 4 peer...

 

Mislim da točna jer sam radio i prije speedtest i tako je negdje varirao :D

 

@software s privatnih :) nekas s javnih, ali većinom privatni :D

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 18:17 (xDinichx).
16 godina
neaktivan
moderator
offline
RE: UTorrent premala brzina?

Kako to 66 seedera? Kod mene su 1466 za onaj torrent (Ubuntu) koji sam ti naveo. Evo slike, brzina kod mene se ppopela na preko 500 u privh 5-10 sec sa tendencijom rasta. Da nisi mozda krivi torrent odabrao?

 

Ajde pokusaj ponovo i updateiraj klient preko help---check for updates. Proveri portove na routeru i na tvom firewallu vidi sta se zbiva.

██████████████████████
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Najnovija je verzija :D

 

Port je propušten kroz ruter

Kroz FW je proušten utorrent i isto tako kroz eset firewall... točan port neznam kako pustiti kroz ta dva firewalla...

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

pa 465 down je dovoljno, kuda ce vise pisati?

btw dht mozes iskljuciti ako si na privatnima ponekad, zbog statistike i spojivosti.

 

sve dok ti je zelena kvacica dolje, spojiv si.

 

eset vjerojatno ima bijelu listu za utorrent i ne diraj.. u routeru se samo add-a aplikacija utorrent i neki port izmedju 50 000 i 60 000.

ako u postu ne podrzavas misao nekih moderatora, to znaci da trolas! http://a.imagehost.org/0175/epic.jpg
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 18:54 (torrente).
 
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
xDinichx kaže...

Znači ovako bugovi :D DL mi je 4mbit i sada svaki torrent (naravno legalan) koliko god imao seeder-a uvijek je brzina 400kbit i nikad ne prelazi preko... Da li se to može nekako popraviti s obzirom da sam propustio kroz firewall i router i zelena je kvačica na uTorrentu :D

 

Hvala svima...

Garant Smijeh

Sweettooth
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
torrente kaže...

pa 465 down je dovoljno, kuda ce vise pisati?

btw dht mozes iskljuciti ako si na privatnima ponekad, zbog statistike i spojivosti.

 

sve dok ti je zelena kvacica dolje, spojiv si.

 

eset vjerojatno ima bijelu listu za utorrent i ne diraj.. u routeru se samo add-a aplikacija utorrent i neki port izmedju 50 000 i 60 000.

Dodao sam defaultni utorrent sa dosta portova... a među njima je i ovaj moj :)

Inače kada u postavkama isključim Enable UpNP port mapping brzina drastično pada...

14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

skini bitcomet i namjesti upload na 10 kb /s

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Neznam nebi klijente prebacivao sada :S sve sam postavke namjestio na uTorrentu :D Pa neka onda bude ovakva brzina dobra je :D

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

ja sam sebi instalirao taj kljent i preporodio sam se,ne trebaš mu ništa naštelavati,nemaš što izgubiti ako probaš

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Stvarno čudno :S Instalirao sam bitcomet onaj torrent od Ubuntu-a sam uzeo i pogledajte brzinu :S

Bez firewalla, neki random port je uzet :D i tako stoji nema da ide 200 > 400 > 500 > 100 itd itd

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

eto bio sam u pravu

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 19:48 (blackalbum).
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Evo da i ja pitam.

 

Ja kada sam naručiva internet reka san flat 2Mbit. Ali zašto mi onda na speedtestu dođe skoro do 4?

 

 

OĆU NOVI NICK!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 20:20 (dr. zlo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

vjerovatno su ti sami nadogradili brzinu

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
blackalbum kaže...

vjerovatno su ti sami nadogradili brzinu

Znači onda je 4 Mbit? Zar nebe brzina trebala bit preko 500?

 

Ni u bitCometu neće. Može bit do toga da mi u njemu nije port forwardan. Može neko reć kako?

OĆU NOVI NICK!
14 godina
offline
RE: UTorrent premala brzina?

stavi upload na 10 kb /s

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
15 godina
offline
UTorrent premala brzina?

Zato sto je t-mobile u jednom trenu ( prije god. i pol povecao brzine sa 2mb na 4, 8mb na 10 i 16mb na 20.

 

Btw. ja imam sa 4mb interneom prema speedtestu 4.4mb download :D

I i7 920 I HD5970 I 12Gb Kingmax I EX-58 UD-5 I Xilence1200W I 2Tb Hitachi I Antec 1200 I
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
blackalbum kaže...

stavi upload na 10 kb /s

Evo, i dalje ništa. Di da ovde forwardan port možda je to.

OĆU NOVI NICK!
14 godina
offline
UTorrent premala brzina?

pa imaš dobru brzinu tolika je otprilike meni

dovoljan mi je jedan uređaj sa os u sebi
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: UTorrent premala brzina?
blackalbum kaže...

pa imaš dobru brzinu tolika je otprilike meni

Pa po ovome gore ispada nije tako. I ovaj ima 4 mbit pa ima preko 500 download.

OĆU NOVI NICK!
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2010 20:31 (dr. zlo).
16 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

da se nebi ponavljala ucestalo ista pitanja:

zasto ne ide brze?

 

pitat wikipediju ili google, sto je to peers , seed , leech.

gledajte koliko ima seedera ispred zagrada te koliko je od toga ostvarenih peerova te gdje ste vi u svemu tome spojivi.

 

ne morate imati punu brzinu,nigdje vam to nitko ne garantira na torrent protokolu.

ako u postu ne podrzavas misao nekih moderatora, to znaci da trolas! http://a.imagehost.org/0175/epic.jpg
 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
UTorrent premala brzina?

Torrent je ovaj sa odličnim seed/leach omjerom kojeg je da Lazarus Long.

OĆU NOVI NICK!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice