Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access point

poruka: 13
|
čitano: 33.876
|
moderatori: Danny_HR, Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina

Pozdrav,

zanima me mogu li i kako iskoristiti stari SpeedTouch kao wireless access point za novi router koji nema wireless...

Why so serious?! Let's put a smile on that face!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
RE: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p
jocker'86 kaže...

Pozdrav,

zanima me mogu li i kako iskoristiti stari SpeedTouch kao wireless access point za novi router koji nema wireless...

Može

Spoji ih internet kabelom Lan to Lan

Na ST isključi DHCP i postavi mu IP npr.192.168.1.10

Na routeru bez bežične opcije DHCP on i IP 192.168.1.1

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
9 godina

Kako misliš Lan to Lan internet kablom?! misliš obični UTP kabel u ethernet sučelja u obadva routera??

Na ST sam stavio novi firmware i tvorničke postavke, pa me zanima jel treba još nešto podešavati unutra ili samo gore navedeno, IP i DHCP?

12 godina
neaktivan

Evo nacrtao sam ti   {#}  {#}

lan port na žičnom u lan port na ST

internet kable rj 45

spojiš komp. s ST i u njemu isključiš DHCP i staviš IP npr 192.168.1.10

U žični router ulaziš s 192.168.1.1 i tu stavljaš podatke od ISP.

I know that probably somebody will think this is stupid but i have nothing better to do
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.11.2010 22:11 (Verbatim).

1 0 hvala 2
9 godina

ej, puno hvala, uspio sam već :D

bas tako kako si i rekao, jedino sto su mi IP adrese druge, zbog ISP-a, ali nije bilo s tim problema i iskljucim DHCP i to je to..

moram priznat da sam sumnjičav bio, ali evo ga, sve radi ;)

Puno hvala još jednom! :D

12 godina
neaktivan

Stavi zaštitu na ST, npr. WPA2 (AES) i to je to.

Port Forward radiš na žičnom routeru ako ti treba

{#}

1 0 hvala 0
9 godina

Sve jasno, zaštita je prva stigla (WPA, nipošto WEP), a za Port Forward nemam potrebe, ali znam kome se obratiti u slučaju potrebe :D hehe

9 godina
neaktivan

Dali to vrijedi za T-com-ov SpeedTouch

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
Re: Thomson SpeedTouch 780wl kao wireless access p
master-x kaže...

Dali to vrijedi za T-com-ov SpeedTouch

I koristio sam T-com-ov ST, samo sam firmware flashao.. Malo si proguglaj, 10 min posla.. Ako kaj zapneš pitaj, budem ti objasnio i dao linkove.

7 godina
neaktivan

molim te da postaviš linkove , pa kad budem  imao vremena ,da se poigram sa tim ruterom , jer mi treba u vikendici da pokrije sve katove, pozz

5 godina
neaktivan

Pozz

Htio bi se istim ovim routerom spojiti na susjedov router. Jeli to moguće i kako? Susjed ima TP-LINK neznam koji model, ali zgrada je prepuna armature pa se jedva spajam na njega isko mu je router pored prozora pa bi htio svojim routerom se spojit na njega i odašiljat wireless signal. Ako može pomoć bio bi neopisivo zahvalan.

Osim ovog routera imam i Thomson twg850-4 i zyxel P-2601HN-F3 pa ako je moguće neki od njih stavit u Repeater Mode jer koliko sam skužio to je mod u kojem se na oba routera mogu spajati wireless uređaji, a i kod mene i kod susjeda je više wireless uređaja koje bi trebali spojiti na istu mrežu. A ako se ne varam u bridge modu se uređaji bežično mogu spajati samo na moj router. Jesam u pravu?

LP 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.10.2014 16:57 (Robi-Tim).

0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
Pozdrav, trebao bih na Thomson SpeedTouch 780i WL, prenamjenit da ga koristim kao wireless acces point, ako je moguće, internet mi je spojen u drugoj kući preko onog bijelog thomson rutera od tcoma, a ja sam u drugoj kući udaljen 7-8m pošto su debeli zidovi max dobijem 3 crtice na netu, ako bi netko mogao pojasnit kako napravit WAP preko gore navedenog rutera, ili moram preko kabela spojit jedan u drugi? Speedtouch 780i wl, ima original firmware nije od tcoma flashan je
8 godina

Ponovno aktiviram temu iz razloga što sam dosao do dijela u kojem neznam sto da napravim osim sto sam iskljucio dhcp (slika), neznam koju tocno da upisem ip adresu ili adrese.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice