Prevara na njuškalu

poruka: 48
|
čitano: 11.997
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Prevara na njuškalu
Pozdrav, otvaram novu temu jer na starim mi nitko ne odgovara (a ipak su neke pare u pitanju ha-ha), dakle javio sam se gospodinu za neku grafičku karticu on mi je sve ljubazno objasnio i dao mi ime i račun na koje da uplatim novce, kada sam uplatio više ni riječi od njega, vrijedi li mi uopće ići na policiju, inače se radi o iznosu od 600 kuna
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Pozdrav, otvaram novu temu jer na starim mi nitko ne odgovara (a ipak su neke pare u pitanju ha-ha), dakle javio sam se gospodinu za neku grafičku karticu on mi je sve ljubazno objasnio i dao mi ime i račun na koje da uplatim novce, kada sam uplatio više ni riječi od njega, vrijedi li mi uopće ići na policiju, inače se radi o iznosu od 600 kuna

 Mislim da policija ne reagira na manje od 2000kn.

Ja bih inzistirao na plaćanje pouzećem, bar da sam malo sigurniji.

Zovi ga, piši mu mail-ove, budi uporan. 

Lijep da umreš!
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 18:25 (pqweasdyxc).
13 godina
neaktivan
offline
Prevara na njuškalu

Nađi ga na telefonskom imeniku i sačekaj ga ispred kuće pa se dogovorite oko povrata novca.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
11 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu

Ako je tako kako kažeš obavezno prjavi policiji da se taj prevarant pronađe i kazni i nije istina da policija neće postupati,odradit će oni to bez greške.

9 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
chutac kaže...

Nađi ga na telefonskom imeniku i sačekaj ga ispred kuće pa se dogovorite oko povrata novca.

 I neka za svaki slučaj uzme pajser.

Lijep da umreš!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
pqweasdyxc kaže...
chutac kaže...

Nađi ga na telefonskom imeniku i sačekaj ga ispred kuće pa se dogovorite oko povrata novca.

 I neka za svaki slučaj uzme pajser.

 To neka bude kamata.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
9 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Pozdrav, otvaram novu temu jer na starim mi nitko ne odgovara (a ipak su neke pare u pitanju ha-ha), dakle javio sam se gospodinu za neku grafičku karticu on mi je sve ljubazno objasnio i dao mi ime i račun na koje da uplatim novce, kada sam uplatio više ni riječi od njega, vrijedi li mi uopće ići na policiju, inače se radi o iznosu od 600 kuna

Ja mislim da policija ne odgovara na slučajeve ispod 1000 ili 2000kn. Sad točno ne znam. Pitaj u ovoj temi:http://www.bug.hr/forum/topic/internet/njuskalo-oglasi/49137.aspx

Savjet: Kad kupuješ nešto za osjetljive novce, onda traži primopredaju ukoliko ti je prodavač blizu. Tako ćeš imati mogućnost da pogledaš predmet,a barem ćeš znat za što daješ novce.

Windows 8 + DVDROM
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 18:31 (Flexan22).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Sve je lažno čini mi se, i adresa i ime i sve...hahaha da mogu tako već bi on bio pod zemljom, pročitao sam negdje da se onaj prag za sitni kriminal po novom zakonu smanjio na 1000 kuna, ali moja je cifra još uvijek ispod tog...tužno pomalo moram priznati...600 po 600 skupit će milione, nije toliko ni glup sve mi se čini haha
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu

Ispod 2000 kn ne možeš ništa osim privatne tužbe.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Za cifru od 600 kuna to mi se baš i ne isplati zar ne?
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu

Sam odluči. Po meni neisplativo.

13 godina
neaktivan
offline
Prevara na njuškalu

Kako bilo, daj link na prodavača i stavi link u ovu temu

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put uto 26.1.2016 20:51 (chutac).
Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Prevara na njuškalu

Za sve vrijednosti ispod 1000 kn ti ide privatna tužba. Ti sam odluči kako ćeš i šta. Svaki dan netko nekoga prevari i stvarno mi nije jasno kako ljudi opet nasjedaju na jeftine fore.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Account više ne postoji, ili ga je sam obrisao ili ga je njuškalo obrisao, jer sam ga i njima prijavio ali oni mi rekli da do 2000 kn oni ne mogu ništa poduzet...sramotno, ali eto što je tu je...
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Prevara na njuškalu

Slobodno daj ime i prezime onda :)

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
2 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
Flexan22 kaže...
Nenzi kaže...
Pozdrav, otvaram novu temu jer na starim mi nitko ne odgovara (a ipak su neke pare u pitanju ha-ha), dakle javio sam se gospodinu za neku grafičku karticu on mi je sve ljubazno objasnio i dao mi ime i račun na koje da uplatim novce, kada sam uplatio više ni riječi od njega, vrijedi li mi uopće ići na policiju, inače se radi o iznosu od 600 kuna

Ja mislim da policija ne odgovara na slučajeve ispod 1000 ili 2000kn. Sad točno ne znam. Pitaj u ovoj temi:http://www.bug.hr/forum/topic/internet/njuskalo-oglasi/49137.aspx

Savjet: Kad kupuješ nešto za osjetljive novce, onda traži primopredaju ukoliko ti je prodavač blizu. Tako ćeš imati mogućnost da pogledaš predmet,a barem ćeš znat za što daješ novce.

 kad se skupi više prevarenih (ne moraju grupno podnositi prijavu) i pređe se iznos, murija će reagirati

zato je dobro prijaviti govno jer će nahebati kad tad

16 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Pozdrav, ...

 A što te košta da odeš sa svim podacima koje imaš na policiju i tamo obrazložiš svoj problem? Moguće da nisi jedini koji je nasjeo na ovog prevaranta. A inspektori znaju što tražiti kod takvih stvari. Trag novca nije baš lako zamaskirati.

Zora puca, biće dana ...
14 godina
offline
Prevara na njuškalu
Ajoj,jeli to ona gtx 970ka za 600kn?
Uplatio prvo 100kn pa ostalo ili?
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Prevara na njuškalu

Ja ne zivim u HR ali pratim forum i bilo je ovakvih slucajeva mali milion i opet neko uplati pare unaprijed. Ne mogu vjerovati. Ne zelim sipati sol na ranu al stvarno... Zar niti jedna kurirska sluzba u hr ne podrzava otvaranje posiljke prije placanja?

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Gtx 580 ;)
Bilo kako bilo danas ću otići na policiju pa vidjeti što će mi oni reći
14 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi

Nije on glup ali sori ti si ga popusio svijetski. Kako mozes uopce biti tako lakovjeran. Pouzece majka
Stranice su trenutno nedostupne.
12 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Gtx 580 ;)
Bilo kako bilo danas ću otići na policiju pa vidjeti što će mi oni reći

 Lika sam skužio odma da je prevarant. Slike u oglasu su "njegove", grafa je 3Gb verzija, a na slikama piše 1,5Gb. Nema broj, muljaža na veliko.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Najsmješnije je što mi je dao ime i prezime a banci zapravo nije bitno...samo da je broj računa ispravan i uplata će biti izvršena, a bitno da mi teta u banci sve svece skine ako dođem samo sa ibanom. Sumnjam da će banka otkriti njegove podatke policiji
 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Prevara na njuškalu

To su potpuno dvije razlicite vrste transkacija...

8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Najsmješnije je što mi je dao ime i prezime a banci zapravo nije bitno...samo da je broj računa ispravan i uplata će biti izvršena, a bitno da mi teta u banci sve svece skine ako dođem samo sa ibanom. Sumnjam da će banka otkriti njegove podatke policiji

 Da li ti je palo na pamet da ti je možda dao krivo ime i prezime?

10 godina
neaktivan
offline
Prevara na njuškalu

Preko ibana saznaj koja je to banka. Zamoli nekog sa online bankingom iz te banke da pokuša napraviti uplatu i trebali bi sr povući podatci o primatelju.

Pošalji mi na pm iban i podatke koje znaš da ti probam pomoći.

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Prevara na njuškalu
Ako je iz PBZa slobodno stavi IBAN pa cu ja provjeriti...

Inace popusio si svjetski ali ako se moze pomoci vrijedi probati...

Policija ne postupa po sluzbenoj duznosti na stetu manjubod 2000...tako da ti u obzir dolazi jedino privatna tuzba ili ako taj lik ima vise sitnih prijava pa ima neka nada ...
Budi ponosan!
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Iz Erstea je, probali smo ga naći preko internet bankarstva ali ništa, u policiji mi je jedan ljubazni kolega rekao da i ako ima više tih sitnih prevara da će bit teško jer ga ljudi moraju prijavit u istom gradu/MUP-u.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Prevara na njuškalu
Nenzi kaže...
Iz Erstea je, probali smo ga naći preko internet bankarstva ali ništa, u policiji mi je jedan ljubazni kolega rekao da i ako ima više tih sitnih prevara da će bit teško jer ga ljudi moraju prijavit u istom gradu/MUP-u.

 Ja sam iz erste banke, pošalji mi iban.

15 godina
online
Prevara na njuškalu

Nevezano za prijevaru. Kako možete dobiti podatke od fizičke osobe kroz bankarstvo? Kaj ne funkcionira to samo za pravne?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice