Zvučne kartice - Generalni Topic izdvojena tema

poruka: 1.878
|
čitano: 544.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
djigibao kaže...
irrelevant kaže...

Pozdrav svima!

jel moze preporuka zvucne kartice za moj laptop , glazbu slusam preko Sennheiser HD 202 slusalica i Genius SP-HF1800A zvucnika. S cime bi mogao izvuci max. iz ovih slusalica i zvucnika na laptopu?

 

Moja preporuka je - FiiO E10K Olympus DAC 

Hvala na preporuci kolega,  ali pitanje je dali uopce ima smisla uzimati DAC od 750 kn za slusanje MP3-ica na slusalicama od 300 kn i zvucnicima od 500 kn?
Da imam kvalitetnije komponente za slusanje glazbe onda bi i razmislio o tome ali ovako neznam bas xD
Vise sam mislio na neku zvucnu karticu od parsto kuna s kojom bi dobio nesto bolji zvuk nego ga trenutno imam sa onboard zvucnom na laptopu, pa eto ako ima netko kakvu preporuka slusam

16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
FTWTitanium kaže...
Father_Dougal kaže...

 Možeš li to snimiti, da čujemo o čemu se radi? Koji mikrofon je u pitanju?

Audio poping se događa s Realtekovim ili Asus driverima, bilo kojim. Samo ne s onim od Windowsa, koji se sam instalira.

Na

 linku je problem detaljno prikazan.

 

A ovako zvuči šum mikrofona od headseta Kingston HyperX Cloud.

Au, bogte... ovo je gašenje i paljenje DACa... no ne bi se smjelo dešavati na ovakav način, niti bi smio imati ovakav timeout.

Nova zvučna. Nema ti druge. Ovo je šit samo takav, a koliko znam, nije baš jeftina matična...

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...

Au, bogte... ovo je gašenje i paljenje DACa... no ne bi se smjelo dešavati na ovakav način, niti bi smio imati ovakav timeout.

Nova zvučna. Nema ti druge. Ovo je šit samo takav, a koliko znam, nije baš jeftina matična...

A čudno je da kad koristim Windows drivere sve je u redu, jedino s Realtekovim ili Asusovim driverima se to događa...

Steam: S1CK
12 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Problem!

 

Nanovo sam instalirao Win 7 64-bit i nema zvuka. Instalirao sam sve s cd-a od matične ali mi daje samo digitalne izlaze HDMI audio a Speakers je zatamnjen i ne mogu pristupiti postavkama. Kada sve digitalne izlaze disejblam i dalje ne mogu pristupiti analognom Speakers izlazu. Zvučnici stolni stereo su spojeni iza na zeleni izlaz ali ih integrirana zvučna ne prepoznaje da su spojeni i stalno izbacuje upitnik da spojim zvučnik ili slušalice. Sve sam drajvere nove istalirao i stare i od čipseta i već sam lud. Niti jedno rješenje s neta ne pomaže osim da kupim neku jeftinu zvučnu preko njuškala i ubacim je u pci slot. Ima u opcijama Realtek HD audio ali isto samo digitalni izlazi za podešavanje a analogno se zatamnjeno. deinstalirao sam Hd audio i ostao na defaultnim win drajverima ali svejedno ne radi. Probao sam i u biosu enable/disable front panel audio ali ne funkcionira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Još uvijek nisam uspio natjerati integriranu da proradi analogno. Baš mi je glupo jer već 2 dana nemam komp i 2x sa Win7 instalirao i stvarno ne kužim. Sad sam odlučio u Protisu kupit jednu PCI karticu. Glupo mi je jer znam da je ispravna al' eto pametniji popušta.
9 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Pozdrav,

nabavio sam Medusa NX 5.1 headset, ali onu verziju koja ima i 4 jacka uz usb (moja matična ima 3 utora), pa bih zamolio nekoga ako može preporučiti vanjsku zvučnu proporcionalne cijene?

 

Hvala!

 

 

P.S. matična mi je GIGABYTE GA-970A-DS3P, AM3+

13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Posjedujem zvučnu http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_DS/

u fazi sam nabavke slušalica pa me zanima dali ih mogu spojit odnosno dali zvučna ima pojačalo za slušalice i u koju rupu treba ubost :) ?

 

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Zekat kaže...

Posjedujem zvučnu http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_DS/

u fazi sam nabavke slušalica pa me zanima dali ih mogu spojit odnosno dali zvučna ima pojačalo za slušalice i u koju rupu treba ubost :) ?

 

 Pozdrav, slusalice spajas u zeleni konektor ako nisi vec tamo spojio zvucnike, imas valjda i front panel konektor za sluse(vecina kucista ih ima danas, samo provjeris jel spojen). 

Nemas pojacalo za sluse s tom zvucnom, ali imas sigurno snazniji output on onboard sounda. 

coffe,coffe,coffe.....
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
metallic kaže...
Zekat kaže...

Posjedujem zvučnu http://www.asus.com/Sound_Cards_and_DigitaltoAnalog_Converters/Xonar_DS/

u fazi sam nabavke slušalica pa me zanima dali ih mogu spojit odnosno dali zvučna ima pojačalo za slušalice i u koju rupu treba ubost :) ?

 

 Pozdrav, slusalice spajas u zeleni konektor ako nisi vec tamo spojio zvucnike, imas valjda i front panel konektor za sluse(vecina kucista ih ima danas, samo provjeris jel spojen). 

Nemas pojacalo za sluse s tom zvucnom, ali imas sigurno snazniji output on onboard sounda. 

 Na zeleni izlaz mi je več spojen kabl koji ide u Technics amplifer na AUX.  Po mojoj nekoj logici zvučna daje samo signal pojačalu a nikaku snagu na zelenom izlazu dok mi za slušalice treba ono što Technics pojačalo šalje zvučnicima (Jamo Studio 140) koji su spojeni na njega, možda ne kužim...

Ovo "front panel konektor" se misli na izlaz za slušalice na integriranoj zvučnoj na matičnoj? 

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
11 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Front konektor treba bit spojen takodjer na zvucnu, i nudi ti obicno izlaz za slusalice i ulaz za mikrofon. Tamo spoji sluse i uzivaj.

coffe,coffe,coffe.....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Zekat kaže...

 Na zeleni izlaz mi je več spojen kabl koji ide u Technics amplifer na AUX.  Po mojoj nekoj logici zvučna daje samo signal pojačalu a nikaku snagu na zelenom izlazu dok mi za slušalice treba ono što Technics pojačalo šalje zvučnicima (Jamo Studio 140) koji su spojeni na njega, možda ne kužim...

Ovo "front panel konektor" se misli na izlaz za slušalice na integriranoj zvučnoj na matičnoj? 

A zašto slušalice ne ukopčaš na pojačalu?

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Još jedna opcija ako se ispostavi da front panel daje slabiji zvuk od direkt priključivanja na zvučnu kao što je slučaj s mojom Xonar DGX, nabavio sam ovakav splitter i 3.5mm produžni da dođe do stola (ja sam ga zakačkom sakrio ispod tako da se niti ne vidi) pa se ne moram istezati iza kompa stalno tako da su mi slušalice direkt spojeni na zvučnu kao i zvučnici.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
1 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
metallic kaže...

Front konektor treba bit spojen takodjer na zvucnu, i nudi ti obicno izlaz za slusalice i ulaz za mikrofon. Tamo spoji sluse i uzivaj.

 Znači slušalice mogu ubost u 1. jer 2 je zauzet (ide prema pojačalu), cilj mi je da slušalice idu na zvučnu jer je ili bi bar trebao biti bolji zvuk nego sa matične, evo malo slika kako to izgleda:

 

 

Prema pojačalu... Prema pojačalu...
Sa matične.. Sa matične..
Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Father_Dougal kaže...
Zekat kaže...

 Na zeleni izlaz mi je več spojen kabl koji ide u Technics amplifer na AUX.  Po mojoj nekoj logici zvučna daje samo signal pojačalu a nikaku snagu na zelenom izlazu dok mi za slušalice treba ono što Technics pojačalo šalje zvučnicima (Jamo Studio 140) koji su spojeni na njega, možda ne kužim...

Ovo "front panel konektor" se misli na izlaz za slušalice na integriranoj zvučnoj na matičnoj? 

A zašto slušalice ne ukopčaš na pojačalu?

 Na totalno drugom kraju sobe je..

Ja sam novi vozač s malo radnog staža, široka mi kola a uska garaža...
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Probaj ubost slusalice bilo gdje (osim u mic) pa ce te mozda pitat sta si stavio.
Na Realtek zvucnim ima tako.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Xonar DS ne podržava prenamjenu utora kao određeni Realtekovi čipovi.

 

Tri rješenja:

  1. Spajanje slušalica na Front panel utor za slušalice, ako ga imaš i ako je spojen na Front panel audio header (6) na DS-ici - ako se radi o HDA kompatibilnom panelu, kada ubodeš slušalice u utor automatski bi se trebao isključiti stražnji izlaz (2)
  2. Splitter kabel, spojen Headphone utor (2), a slušalice i kabel prema pojačalu na splitter
  3. Slušalice na Headphone utor (2), pojačalo na Side Surround utor (3), podesi izlaz na 4.0 u driverima - na zvučnicima pojačala će vjerojatno biti zamijenjeni lijevi i desni kanal

 

EDIT: Oko 3. točke - ako igra ima autodetekciju postavki zvučnog sustava i koristi pozicioni audio, mogli bi nedostajati zvukovi iza igrača budući da se usmjeravaju na zvučnike pojačala (koje će vjerojatno biti isključeno) i obrnuto. Prije igranja samo postaviti izlaz u Xonar Control Panelu na Headphone / 2.0 i vratiti nakon igranja na 4.0 za uživanje u glazbi.

It doesnt matter how beautiful your theory is, it doesnt matter how smart you are. If it doesnt agree with experiment, its wrong. - Richard P. Feynman
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2015 22:44 (hrx).
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ovako dobio sam zvučnu asus xonar dg 5.1 , sad me zanima da li ću dobit nekakvo poboljšanje zvuka pošto imam dosta stare zvučnike creative inspire p5800 5.1 i sadašnju zvučnu Creative Audigy 4 model SB0610?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Nope. Ako želiš poboljšanje zvuka, investiraj u kvalitetnije zvučnike.
Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

k,a ova zvučna inače kakve je ? kad bi uzeo nove zvučnike jel se isplati zadržat ili ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
polymer1234 kaže...

k,a ova zvučna inače kakve je ? kad bi uzeo nove zvučnike jel se isplati zadržat ili ?

Gledaj ima li stvari koje ti trebaju - neke Sonarice imaju dobro pojačalo za slušalice, Creative, koliko znam, nije puno o tome brinuo. Isplati se zadržat ako ti radi i ako ima mogućnosti koje ti trebaju. Odnos signal/šum i ostali tehnički detalji su ionako daleko iznad bilo čijih slušnih mogućnosti.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
9 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Dobar dan!

 

Može li preporuka neke dobre zvučne kartice do nekih 300-400 kn i da se može kupit u nekim našim dućanima ili nekim webshopovima koji nemaju skupu dostavu?

 

Znači to bi išlo na matičnu Asus M5A78L LE i najviše bi se koristilo za slušanje, pa i za neku amatersku produkciju muzike, plus igrice tu i tamo.

 

 

 

Hvala unaprijed.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

U našim shopovima i nema nekog izbora do tolikog iznosa ali taman ti je ASUS Xonar DG, 230 kn najniža cijena (preporučam Centro) + 40 kn koliko je u našim shopovima koliko pratim najviša cijena isporuke.

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 15:29 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Jao, rado bih je uzeo, al' nemam PCI uopće na matičnoj, matična pod Moj PC.

Ima ona PCI-E x1, al' ona je skuplja, zar ne? I manje dostupna. 
U ADM su mi nudili za 320kn, al' bi im trebalo tjedan dana, nije mi se dalo čekati, mislio sam to kupiti uz još neke stvari.


EDIT1 (zaboravih):
Ima tko da prodaje ASUS XONAR/DGX?

Ili ikakvu karticu koja ide na PCI-e x1 i da košta kao ASUS XONAR/DGX?

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 17:40 (VedranMik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Ima Centro za 300 kn ali je trenutno neraspoloživo ali ih kontaktiraj pa naruče, svoju sam bio uzeo tamo. Gledam ponude shopova i nikakva je, osim ovih Xonarica ništa vrijedno spomena do 300 kn. Jedino Creative labsova Audigy ali ona je samo PCI sučelje. Xonar DSX je PCI-e ali košta 450 kn.

---Life is ours, we live it our way---
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.6.2015 17:57 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
vrinho kaže...

Ima Centro za 300 kn ali je trenutno neraspoloživo ali ih kontaktiraj pa naruče, svoju sam bio uzeo tamo. Gledam ponude shopova i nikakva je, osim ovih Xonarica ništa vrijedno spomena do 300 kn. Jedino Creative labsova Audigy ali ona je samo PCI sučelje. Xonar DSX je PCI-e ali košta 450 kn.

 Još ću razmisliti, uzeo sam HS-260 od Func-a, na integriranoj mi je sasvim okay, no nisam probao na nekoj dedicated, nije da mi treba, al' ono, želim iskoristit puni potencijal slušalica.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic

Kakva je ta Xonar DSX? Nije mi problem dat nešto više novaca ako se stvarno isplati.

13 godina
neaktivan
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

 Bok ljudi.

 

Pomozite sa izborom zvucne. Imam i PCI i PCI-ex1.

Koja je od ove dvije bolja.

Asus Xonar DG - oko 250

Creative Audigy FX - oko 270

Pretpostavljam koja je bolja, ali da cujem vase misljenje.

Sad imam integriranu. Ako ima neka bolja za te novce, ili jednaka za jeftinije, recite. Ima i audigy se 7.1..ta je jeftinija.

Kod nas nema bas izbora, pogotovo u tom rangu. Jos mi samo recite isplati li se prelaziti sa integrirane i dat 300 kuna za malo bolji zvuk?imam pioneer slusalice i genius sw 3000 zvucnike.

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 18:28 (brane47).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
brane47 kaže...

 Bok ljudi.

 

Pomozite sa izborom zvucne. Imam i PCI i PCI-ex1.

Koja je od ove dvije bolja.

Asus Xonar DG - oko 250

Creative Audigy FX - oko 270

Pretpostavljam koja je bolja, ali da cujem vase misljenje.

Sad imam integriranu. Ako ima neka bolja za te novce, ili jednaka za jeftinije, recite. Ima i audigy se 7.1..ta je jeftinija.

Kod nas nema bas izbora, pogotovo u tom rangu. Jos mi samo recite isplati li se prelaziti sa integrirane i dat 300 kuna za malo bolji zvuk?imam pioneer slusalice i genius sw 3000 zvucnike.

Hvala

Pogledaj na njuškalu izbor zvučnih. Zvučne se ne kvare tako lako, tako da ne možeš promašiti sa kupovinom, a Audigy SE se ne isplati kupovati obzirom na ponudu modernijih kartica.

Who would have thought being hit by lightening would land you in hospital?
13 godina
offline
Zvučne kartice - Generalni Topic

Imam iste zvučnike i mogu reći da se razlika osjeti između integrirane i Xonar DGX koju imam. Zvuk je čišći i bas je naglašeniji, uglavnom isplatio mi se prelazak.

---Life is ours, we live it our way---
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zvučne kartice - Generalni Topic
Duane Allman kaže...

Kakva je ta Xonar DSX? Nije mi problem dat nešto više novaca ako se stvarno isplati.

 Dakle, može li mi netko reći otprilike kakva bi bila ta zvučna za tu cijenu? Može li se naći nešto malo bolje po toj sličnoj cijeni ili je ovo vrh?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice