Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O izdvojena tema

poruka: 10.423
|
čitano: 2.459.648
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
16 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

S poštarinom to čudo košta preko 600kn i po meni to nije nikakav poseban deal.

 

600kn je puno...i osobno bi rađe pucao na d15 ili vodeno od npr corsaira.

Moj PC  
3 5 hvala 0
12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

ne znam, mislio sam da je dobra ponuda jer u njemačkoj je 80e a kod nas čak i 700kn a koliko znam u toj cijeni nema niti jedno vodeno

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Moj PC  
3 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
FakeDeath kaže...

ne znam, mislio sam da je dobra ponuda jer u njemačkoj je 80e a kod nas čak i 700kn a koliko znam u toj cijeni nema niti jedno vodeno

Ovo je super cijena sto se vodenog tice, uspio sam naci par reviewa jer sam i sam u potrazi za vodenim, cak jedan koji je meni idealno dosao posto je lik imao i7 kao moj. 

Stavio je SS-ove gdje su temperature jako dobre ali ono sto muci vecinu njih je tih 2 god garancija i aluminijski hladnjak. 

U toj cifri ne postoji niti jedno vodeno koje ima 2x140 ventove i to je veliki plus

[19xx]C3c1l
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 

 

Also just noticed ... they are using an aluminum radiator (not copper) and using nickle-plated copper for a block. That is a HUGE "No no" when it comes to water cooling. Galvanic corrosion will be horrible in that thing. Aluminum has an Anodic Index of -0.90 to -0.95 and Nickel a -0.30 and copper -0.35. You REALLY want to keep the delta of your metals in your loop to less than 0.25 at most, and 0.15 ideally. That loop at best will be 0.55.

Sad me to malo zbunjuje jer koliko znam Corsair H100i/110 koristi aluminijski radijator. Da li to znači da ovakva kombinacija gdje baza hladnjaka nije 100% bakrena, podložna koroziji?!! 

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
amd freak kaže...

S poštarinom to čudo košta preko 600kn i po meni to nije nikakav poseban deal.

 

600kn je puno...i osobno bi rađe pucao na d15 ili vodeno od npr corsaira.

 Kak nije dobra ponuda kad slijedeće vodeno sa takvim radijatorom košta preko 800 kn ?? Corsair-ovo vodeno sumnjam da je išta bolje od ovog po ičem.

12 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

te x79 su moje, ugl za bug forumaše 50kn cijena dole i moja dostava :)

Moj PC  
7 0 hvala 2
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Bulldozer kaže...

te x79 su moje, ugl za bug forumaše 50kn cijena dole i moja dostava :)

S obzirom da je bulk, ima limiće ili je bez njih?

12 godina
protjeran
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

moram vidjet u firmi ali mislim da su gole ploče samo u kutiji bez limića samo sata kabeli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Imaju li kakvi pousti za laptope gdje ako tko zna možda ili da će biti u skorije vrijeme?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&#3
Bulldozer ta x79 bigbang je tvoja kazes? Na mobu sam pa ne vidim ako si se na to referirao. Kako god ak je ja je zelim kupit pa mi samo posalji u pp kad se i di nademo. Inace sam sa krk-a al za dva dana sam u ri pa se lako nademo...
&Black_Sheep
12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
Djeye kaže...

 

 

Also just noticed ... they are using an aluminum radiator (not copper) and using nickle-plated copper for a block. That is a HUGE "No no" when it comes to water cooling. Galvanic corrosion will be horrible in that thing. Aluminum has an Anodic Index of -0.90 to -0.95 and Nickel a -0.30 and copper -0.35. You REALLY want to keep the delta of your metals in your loop to less than 0.25 at most, and 0.15 ideally. That loop at best will be 0.55.

Sad me to malo zbunjuje jer koliko znam Corsair H100i/110 koristi aluminijski radijator. Da li to znači da ovakva kombinacija gdje baza hladnjaka nije 100% bakrena, podložna koroziji?!! 

 

apsolutno, samo sve ovisi koliko ce trebati galvanskim strujama da pojedu :) odi za primjer pogledati jedan EK radijator, sama cijena ce ti reci odmah u startu da se radi o kvalitetnom proizvodu.

ima par tema u vezi toga na stranim forumima gdje su cak i slike otvorenih corsair sistema .. mozda nadjem pa stavim tu link

[19xx]C3c1l
12 godina
protjeran
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&#3
u2Noobish4Me kaže...
Bulldozer ta x79 bigbang je tvoja kazes? Na mobu sam pa ne vidim ako si se na to referirao. Kako god ak je ja je zelim kupit pa mi samo posalji u pp kad se i di nademo. Inace sam sa krk-a al za dva dana sam u ri pa se lako nademo...

 

Da, javio sam ti se na PP

10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&#3

Steelseries 6gv2 je bila u vise ducana po 380-400kn. Neznam koja je fora sa dizanjem cijena i jos da je 500kn nekakva akcija, a do nedavno dok nije nestala sa trzista je to bila normalna cijena !

12 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Bila akcija, sada vec dugo nije...kod ostalih je preko 580kn

 

Tako da smatram da je dobra ponuda :) Jer ipak, ima li sada gdje jeftinije?

 

p.s. do nedavno je tečaj dolara bio manji :D

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.12.2014 23:50 (FakeDeath).
Moj PC  
1 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

To je to vjerojatno i zato sto je prije onaj model iste te tipkovnice sa vise utora i onim sranjem za ruke bio na akciji..

 

A to kaj velis, i dalje najbolja mehanicka tipkovnica u odnosu na taj prakticki jeftiniji rang mehanickih.

 

Kad smo kod mehanickih tipkovnica i akcija, Zalman ZM-K500 je nesto na akciji u Futuri - klik, komotno editaj post di si stavio 6gv2 ;) Znam da ima Kailh tipke, ali ono fina cijena i vrlo kompaktan dizajn.

 

EDIT: pogledao malo usporedbe tog zalmana i 6gv2 i nekako mislim da je razlika prilicno velika i vjerojatno vrijedna novcane razlike

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.12.2014 0:09 (The_Fichek).
14 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Coolermaster Reaper na akciji u linksu za 299 kn. Odličan mišonja.

 

Glodavac

ASUS ROG G750JX / LG G3 2/16
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Je li Cooler Master Storm Havoc noviji mis od Reapera? Kosta 370kn bez akcije, cini mi se ergonomicniji..

 

@BOGDO

Vidim da imas Reapera, moze kakav feedback pls :) Sa strane je guma ili plastika? Kakav je kotacic, ima li mozda hyperscroll? Opcenito dojam?

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 1:26 (The_Fichek).
14 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
The_Fichek kaže...

Je li Cooler Master Storm Havoc noviji mis od Reapera? Kosta 370kn bez akcije, cini mi se ergonomicniji..

 

@BOGDO

Vidim da imas Reapera, moze kakav feedback pls :) Sa strane je guma ili plastika? Kakav je kotacic, ima li mozda hyperscroll? Opcenito dojam?

Miš je odličan, nije plastičan neg je gumiran, gornji dio je od nekakvog metala, kotačić je odličan, nema hyperscrolla, kabel je opleten, senzor je avago 9800.

Glede veličine niti je prevelik niti premali, kak bi po domaći rekli taman. Svjetli jedino u bijeloj boji. Po mom skromnom mišljenju nemaš kaj preveć razmišljati.

Koristim ga već godinu dana i iznimno sam zadovoljan sa kvalitetom izrade, nema habanja, uzeo sam ga drugi dan kad je došao na naše tržište na blef i nisam požalio. LP

ASUS ROG G750JX / LG G3 2/16
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Kad netko dobije Tritona nek nam javi dojmove.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
itomic009 kaže...

 Kad netko dobije Tritona nek nam javi dojmove.

 

Jel ga je itko uzeo uopce?

[19xx]C3c1l
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Nemam pojma, netko će valjda kupit {#}.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
C3c1l kaže...
itomic009 kaže...

 Kad netko dobije Tritona nek nam javi dojmove.

 

Jel ga je itko uzeo uopce?

Na Futurinoj stranici je pisalo: Ispostava od 15-20.12.

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Vidio sam i ja to ali nitko nije komentirao da je naručio pa nemam pojma. Uglavnom, kako god ga tko nabavi nek napiše koju riječ jel mene baš zanima to vodeno.

11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Nabavio u petak :) za sada samo rijeci pohvale.

 

Prije toga sam imao Enermax white cluster u push-pull konfiguraciji, također odličan hladnjak i razlika je očigledno vidljiva.

Jedina zamjerka je da se ventovi kotroliraju pomoću potenciometra, a ne softverski. Ipak nije veliki problem jer ionako na najmanjoj brzini drži i5 2500k @4.7, 1.376V bez problema ispod 65C u igranju BF3. Također uskoro stiže novi score za 3DMark, uspio sam na 5.3Ghz, htio sam probat i na 5.4 ali kad uhvatim vremena.

E da, što se tiče boje, ukoliko želite sačuvat garanciju ne možete obojat rashladnu tekućinu, i ovako izgleda lijepo.

 

Ako ima kakvih pitanja, pucajte :D

Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Pa kakva je to glupost da se ne smije bojat tekućina a da se gubi gara ?? Pa oni to sami omogućuju s proizvodom i onda da gubio garu ???? Mene zanima prevenstveno buka. Dakle, čuje li se pumpa ili ne kad je tišina u sobi u zatvorenom kućištu i ako ti je sve ostalo na kompu tiho ??

 

P.S. Može i koja slika :).

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 17:23 (itomic009).
11 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Da bi ulio tekućinu moraš otvorit čep koji se nalazi na pumpi, a onda se može dogodit da netko ulije nešto drugo ili šta

Pumpa je praktički nečujna, mislim da se čuje kad dođeš 10cm od nje. Ventovi na najmanjoj brzini također vrlo tihi, dapače ne mogu ih razaznat pored stock ventova na zaman z11+, a slike uploadam večeras

 

13 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

 Vidio sam sad na slici da imaju onaj sticker da se gubi gara na čepu ali mi opet nije jasno. Nije da sd ti kupuješ nešto sa strane pa lijevaš nego oni sami prodaju te boje uz hladnjak !!!! Pa šta ti onda daju ako ne smiješ nalit ?? Šta bi kupac trebao slat na servis da mu netko otvori čep i nalije ili ?? Poslao sam im mail da se očituju pa da vidimo {#}.

12 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
itomic009 kaže...

 Vidio sam i ja to ali nitko nije komentirao da je naručio pa nemam pojma. Uglavnom, kako god ga tko nabavi nek napiše koju riječ jel mene baš zanima to vodeno.

kako nitko nije? :D

 

FakeDeath kaže...
Pa navali narode! ja sam si bezecirao jedan, ak ništa drugo bum prodao {#}

 

 

 

Mael kaže...

E da, što se tiče boje, ukoliko želite sačuvat garanciju ne možete obojat rashladnu tekućinu, i ovako izgleda lijepo.

 

šališ se? znaci boje dobivam da nasujem gdje točno? nema šanse da mi zbog toga odbiju garanciju...

 

btw ti si kupio u centru ili?

 

itomic009 kaže...

 Vidio sam sad na slici da imaju onaj sticker da se gubi gara na čepu ali mi opet nije jasno. Nije da sd ti kupuješ nešto sa strane pa lijevaš nego oni sami prodaju te boje uz hladnjak !!!! Pa šta ti onda daju ako ne smiješ nalit ?? Šta bi kupac trebao slat na servis da mu netko otvori čep i nalije ili ?? Poslao sam im mail da se očituju pa da vidimo {#}.

može ta slika di je ta naljepnica vidljiva?

 

jer ja to nigdje ne vidim

 

(4:20)

https://www.facebook.com/profile.php?id=100005212124705
Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 22:07 (FakeDeath).
11 godina
offline
Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O

Evo slike :D

 

Ventovi su odozgo jer nestane unutar kućišta

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.12.2014 22:48 (Mael).
Moj PC  
11 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver] - P&O
flukscro kaže...

http://www.links.hr/?naziv=memorija-usb-3-0-flash-drive-8-gb-kingston-dt-100-g3-crni&option=artikl&id_artikl=100.000.1405
Neznam kolko je dobra ponuda al čini se ok cijena. Samo me zanima dali netko ima iskustva s stickom i može li mi reći da li mogu stvarno očekivati brzine na razini 3.0 jer sam imao neki PQI koji nije valjao po tom pitanju, hvala!

Ne valja g3 model nego gledaj dt r3.0 g2 ako ces od Kingstona. Ja imam prvi model dt r3.0 (bez g2) isto super. Znaci 16/32gb kapacitet bas i nije toliko skuplji od 8gb, procitaj malo zadnje postove ove teme di sam ja malo sumirao kupnju 3.0 USBa u Hrvatskoj i sta su drugi pisali (imas i benchmarkove): http://www.bug.hr/forum/topic/memorije/kupnja-brzog-usb-stick/205776.aspx?page=1&jumpto=4374429&sort=asc&view=flat

Naravno najbolja kupnja je ona sa ebaya ako zelis stvarno brzi 3.0 USB i cak od 64gb ispod 200kn.

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.12.2014 0:19 (The_Fichek).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Popusti, akcije i dobre ponude[Hardver]
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice