Općenito o kupnji hardvera u EU izdvojena tema

poruka: 2.170
|
čitano: 578.238
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
roby27 kaže...

Od kad se sad placa HR porez na finalnu cijenu? 

Plaća se uvijek u EU kad trgovina ima veći godišnji promet od definiranog iznosa prema RH.

Inače se može platiti i porez države u kojoj je transakcija obavljena. Bez poreza ne može.

9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Old Iggy kaže...
roby27 kaže...

Od kad se sad placa HR porez na finalnu cijenu? 

Plaća se uvijek u EU kad trgovina ima veći godišnji promet od definiranog iznosa prema RH.

Inače se može platiti i porez države u kojoj je transakcija obavljena. Bez poreza ne može.

 

Da, ali kad jednom platiš porez je gotovo jel tako? ne može biti da platiš nijemcima 19% a onda kad stigne u RH našima 25% + neke carine? otkad smo u EU toga nema više ako se ne varam, ispravite me ako griješim.

 

dakle ako naručim neštu u alzi ili computer universeu, ona cijena koja mi bude na kraju košarice, cijena komponenata + poštarina je konačna zar ne? nema šanse da mi bilo šta naplate naši?

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...
roby27 kaže...

Od kad se sad placa HR porez na finalnu cijenu? 

Plaća se uvijek u EU kad trgovina ima veći godišnji promet od definiranog iznosa prema RH.

Inače se može platiti i porez države u kojoj je transakcija obavljena. Bez poreza ne može.

 

Da, ali kad jednom platiš porez je gotovo jel tako? ne može biti da platiš nijemcima 19% a onda kad stigne u RH našima 25% + neke carine? otkad smo u EU toga nema više ako se ne varam, ispravite me ako griješim.

 

dakle ako naručim neštu u alzi ili computer universeu, ona cijena koja mi bude na kraju košarice, cijena komponenata + poštarina je konačna zar ne? nema šanse da mi bilo šta naplate naši?

Porez se ne plaća dvaput jer je jedinstveno tržište.

Ako si platio vani PDV u bilo kojoj zemlji članici, to je to. Dalje roba ide na unos u RH, ne uvoz.

Ono što se kod velikih trgovina sve češće mora očekivati je plaćanje RH PDV-a (25%), sve rjeđe će ići niža stopa (npr. njemačkih 19%).

13 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Old Iggy kaže...

Ono što se kod velikih trgovina sve češće mora očekivati je plaćanje RH PDV-a (25%), sve rjeđe će ići niža stopa (npr. njemačkih 19%).

 Mislim kako ovo vrijedi od 1.1.2015, bdw u Alzi na naruđbu plačaš 25% PDV-a.

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Tiby kaže...
Old Iggy kaže...

Ono što se kod velikih trgovina sve češće mora očekivati je plaćanje RH PDV-a (25%), sve rjeđe će ići niža stopa (npr. njemačkih 19%).

 Mislim kako ovo vrijedi od 1.1.2015, bdw u Alzi na naruđbu plačaš 25% PDV-a.

To vrijedi i od ranije (Amazon je to čak uveo ulaskom RH u EU, ako se ne varam).

Inače je ovisno o godišnjem prometu (nakon određenog limita mora ići naš PDV). Ubi me sad koliki je limit, morao bih tražiti (a ovisi i o državi, ako se ne varam).

9 godina
online
Općenito o kupnji hardvera u EU

u computer universeu piše porez 19% kad staviš da si iz RH, ima popis nekih zemalja koje plaćaju svoj porez ali mi nismo među njima, e sad je pitanje koliko će to dugo trajati. 6% gore i nije tako malo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Cansee kaže...

u computer universeu piše porez 19% kad staviš da si iz RH, ima popis nekih zemalja koje plaćaju svoj porez ali mi nismo među njima, e sad je pitanje koliko će to dugo trajati. 6% gore i nije tako malo

Ako se ne varam, CU je iz Njemačke, a njihov je limit 100k€.

Ali je ovo napamet.

9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...

u computer universeu piše porez 19% kad staviš da si iz RH, ima popis nekih zemalja koje plaćaju svoj porez ali mi nismo među njima, e sad je pitanje koliko će to dugo trajati. 6% gore i nije tako malo

Ako se ne varam, CU je iz Njemačke, a njihov je limit 100k€.

Ali je ovo napamet.

 

tako je, iz njemačke je, 100k eura je limit samo za CU jel tako? aj mi molim te to malo pojasni, dakle u toku jedne godine državljani RH mogu naručiti robe od CU u vrijednosti 100k eura da im se naplaćuje njemački porez, a iznad tog limita se naplaćuje RH porez? 2016. kreće iz početka onda, krećemo od nule prema 100 k, ili?

16 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Cansee kaže...
Old Iggy kaže...
Cansee kaže...

u computer universeu piše porez 19% kad staviš da si iz RH, ima popis nekih zemalja koje plaćaju svoj porez ali mi nismo među njima, e sad je pitanje koliko će to dugo trajati. 6% gore i nije tako malo

Ako se ne varam, CU je iz Njemačke, a njihov je limit 100k€.

Ali je ovo napamet.

 

tako je, iz njemačke je, 100k eura je limit samo za CU jel tako? aj mi molim te to malo pojasni, dakle u toku jedne godine državljani RH mogu naručiti robe od CU u vrijednosti 100k eura da im se naplaćuje njemački porez, a iznad tog limita se naplaćuje RH porez? 2016. kreće iz početka onda, krećemo od nule prema 100 k, ili?

Otprilike tako.

14 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pitanjce koliko se isplati kupovati vani tocnije u njemackoj, imam mogucnost da vani kupim sve komponente. 

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU

Ako ima netko iz Zagreba ili okolice da kupuje u skoro vrijeme iz CU / Cyberport / Amazon iz Njemacke (ili nekog drugog ducana koji drzi Nanoxiu DS3), a zeli podijeliti troskove postarine i placanja nek mi se javi.

 

 

kl1203

Mislim da ti se isplati, ako kupujes puno toga i nije ti problem njemacko jamstvo, ili, ako kupujes nekaj ceg nema za kupiti u HR.

Poruka je uređivana zadnji put ned 25.10.2015 15:39 (The_Fichek).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
kl1203 kaže...

Pitanjce koliko se isplati kupovati vani tocnije u njemackoj, imam mogucnost da vani kupim sve komponente. 

 

Staviš sve na papir pa izračunaš.

8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Today 5 percent discount on DDR4 and DDR3 Crucial Balistix Sport memory in computeruniverse.net

 

More details: https://computeruniversegutschein.wordpress.com/2015/11/08/crucial-speicher-mit-zusatzlichen-5-rabatt-im-computeruniverse-net/

 

Crucial Ballistix Sport DDR4-2400 16GB Kit (2x8GB) – 96,80 €

 

Crucial Ballistix Sport 32GB DDR4 Kit – 198,55 €

 

Crucial Ballistix Sport 8GB DDR3 Kit 1600MHz – 38,85 €

 

Crucial Ballistix Sport 16GB DDR3 Kit – 74,0 €

FW2KBL8 computeruniverse coupon code for new members.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pokušavam se registrirati na computeruniverse. Nije mi jasan dio za ulicu. Što treba pisati za Address Annotation, a što za Street?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Haj, koliko košta poštarina sa Amazon.de? Točnije, za ovaj SSD? 

 

Našao sam ovo i ispada da standarna pošiljka košta  samo 7,5€ odnosno 11€ ekspresno?

 

Da li je to točno?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Ubaci u košaricu pa pogledaj (imaš s desne strane opciju), sasvim jednostavno i najtočnije.

Split your lungs with Blood and Thunder
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Baš da ću naručiti konponenete za novi konp iz Computer universa i odem na plaćanje putem paypal-a i vidim da konvertira kune u eure po 7,95 mamicu im, 

e sad pošto nudi opciju da moja banka izvede konverziju to bi značilo da ide naš kupovni tečaj 7,59?

Da idem uopće sa plaćanjem putem paypal-a ili da direktno kreko kartice?

Radi se o 1200€ tako tih paypal-ovih 7,95 radi razliku od cca 400kn

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Anti-fa kaže...

Baš da ću naručiti konponenete za novi konp iz Computer universa i odem na plaćanje putem paypal-a i vidim da konvertira kune u eure po 7,95 mamicu im, 

e sad pošto nudi opciju da moja banka izvede konverziju to bi značilo da ide naš kupovni tečaj 7,59?

Da idem uopće sa plaćanjem putem paypal-a ili da direktno kreko kartice?

Radi se o 1200€ tako tih paypal-ovih 7,95 radi razliku od cca 400kn

 stavi konverziju banke, ici ce po tecaju od banke

battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Anti-fa kaže...

Baš da ću naručiti konponenete za novi konp iz Computer universa i odem na plaćanje putem paypal-a i vidim da konvertira kune u eure po 7,95 mamicu im, 

e sad pošto nudi opciju da moja banka izvede konverziju to bi značilo da ide naš kupovni tečaj 7,59?

Da idem uopće sa plaćanjem putem paypal-a ili da direktno kreko kartice?

Radi se o 1200€ tako tih paypal-ovih 7,95 radi razliku od cca 400kn

 

A otići u mjenjačnicu promijeniti kune u eure i staviti 1200 eura na karticu?? postoji li mogućnost za to i ima li smisla?

 

također me zanima je li bolje preko paypala ili preko kreditne, vidim da naplate nešto skuplje ako se uzme preko kartice...

12 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Mozes staviti eure na karticu, to je najjeftiniji nacin. Ali ti treba posebna, devizna kartica za strane valute. Tj ako to nemas, moras ju zatraziti itd. Ja sam to napravio kad sam narucivao komp izvana. I onda lijepo na paypal spojis tu novu karticu i odaberes da te billa direktno u eurima bez ikakvih pretvorbi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Odes u banku i direktno uplatis njima na racun. Za 2-3 dana njima sjedne na racun i oni posalju komponente. Banka uzima dio sebi, pogledaj mislim da je 10 - 20 €. Dode te sve isto na kraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

Odes u banku i direktno uplatis njima na racun. Za 2-3 dana njima sjedne na racun i oni posalju komponente. Banka uzima dio sebi, pogledaj mislim da je 10 - 20 €. Dode te sve isto na kraju.

 ako nije problem samo par pitanja vezano za ovo: direktno uplatiš u eurima? je li uplaćuješ poslije što si sve stavio u košaricu i naručio sa obavezom plaćanja? i također koju opciju plaćanja onda biraš?

 

ja ću isto skoro naručivati i biti će sličan iznos pa me zanima

13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Stavis sve u kosaricu, stavis advanced banking. Posalju ti mail s detaljima kako platit. Znaci racun, u kojoj banci, te broj narudžbe koji obavezno stavis na uplatu da znaju novac povezat s narudzbom.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Platio sam preko paypala i odabrao da moja banka odradi konverziju kuna u eure i sa računa mi je skinuto točno koliko sam računao mislim po 7,59 tečaju,naravno tu je još provizija od cca 20€ za plaćanje preko paypala.

Nemam devizni račun.

Nije mi problem tih 20€ provizije nego ovih 40€ koje bih popušio da nisam pratio.

Plaćam dosta vremena preko paypala ali se uglavnom radi o malim svotama pa nisam to do sada primjetio a nisam ni provjeravao.

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Uspoređujem malo cijene komponenti (zasad samo graficke i procesori) izvana - Amazon.co.uk, Amazon.de, Misco i cijene su zapravo jako slične našima. Shipping ti doda tih nekih 10-15 eura i cijena je identična. 

Možda ostatak opreme ispadne jeftinije? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Pozdrav,

 

Dali mi moze netko rec dali je isplativije kupovat negdje u EU komponente ili se drzat nasih ducana stim da mi oni to moraju sastavit ili kad sve dode uzet nekoga da mi to sastavi? Ako bolje iz EU mozete molim vas preporucit neke ducane?

 

Hvala 

 

LP

 
1 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Španjolska je stranica, zašto mi ne naplaćuju porez? Samo zbrajaju cijenu bez poreza i slanje. Adresa za slanje je u RH

 

There is no job like cron job!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Općenito o kupnji hardvera u EU

Evropska unija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
gocc01 kaže...

Haj, koliko košta poštarina sa Amazon.de? Točnije, za ovaj SSD? 

 

Našao sam ovo i ispada da standarna pošiljka košta  samo 7,5€ odnosno 11€ ekspresno?

 

Da li je to točno?

 jesi doznao koliko je shiping sa amazon.de u Hr? 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Općenito o kupnji hardvera u EU
Zajeb kaže...

Evropska unija.

 Europska unija pa nema carine. Nisam još čuo da ne naplaćuju PDV u zemlji kojoj kupiš?

There is no job like cron job!
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.11.2015 11:11 (hrvooje).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice