OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

poruka: 13
|
čitano: 6.766
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Dakle...

 

U zadnje vrijeme nešto gledam da bi si eventualno kupio zasebnu zvučnu karticu, do sada sam zapravo uvijek koristio OnBoard zvuk koji je već standard na svakoj matičnoj ploči.

 

E sad, zanimaju me prednosti zasebne zvučne kartice u odnosu na onu koja je na matičnoj ploči.

 

Jedini konkretan podatak koji sam uspio izvući iz mora postova na raznim forumima je taj da će zasebna zvučna manje opteretiti procesor, iako ni to nije neka ogromna razlika.

 

Pa sada, ako bi neki 'stručnjak' mogao napraviti usporedbu zvučnih, čisto da se meni ali i ostalim korisnicima foruma malo razjasne neke stvari.

 

 

PODPITANJE:

 

Kada bi kupovao zasebnu zvučnu karticu, koju bi mi preporučili, a da je za neku razumnu cijenu? Dakle ne neki 'škart' za 100 kn, ali ni neku uber karticu za 1200 kn. Nekakvu zlatnu sredinu, svojevrstan best-buy.

 

Hvala na odgovorima.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 9:52 (Danny_HR).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Zbog starih navika, zadrtosti, koristim zasebnu karticu, uvijek CL, prijašnje onboard su bile nešto sporije (tj. opterećivale system za par %) ali sad više nevidim neku razliku, samo jedan 'problem' -zasebna nema priključka za frontpanell (mic-slušalice).

Kad bi trebao nešto za obradu zvuka (chinch/XLR-fantom.. priključke ili midi) onda bi to određivalo koja kartica, ovako može neka Audigy za 150-200kn, jer je CL napokon prestao seruckati s verzijama drivera... ali još uvijek su defacto standard, pa sve radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Zavisi za kaj ti treba zvučna kartica... Ja se amaterski bavim glazbom i zbog toga sam kupil E-mu 0404 u pci izvedbi (dakle nije eksterna).Videl sam da ju preporučuju ljudi koji se kuže u glazbu.Naručil sam je iz Zagreba,cijena je sa poštarinom ispod 700 kn.Ako ti prvenstveno treba za igre,onda si zemi neku jeftiniju.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje
Nisi shvatio.

Prvenstveno me zanimaju prednosti kupovine zasebne kartice.

I da, nikako nebi eksternu. :)
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Ukratko, par stvari:

 

-- više ulaza/izlaza, podrška za front panele i eksterne module sa ulazima i izlazima - za audio produkciju

-- kvalitetniji AD/DA konverteri

-- jači DSP čipovi / audio procesori

-- hardverski MIDI sintisajzer, sa podrškom za soundbankove

-- na Creative Labsovim karticama - podrška za novije EAX (v3, 4 i 5, ovisno o modelu) i EFX - ekstenzije za doživljaj prostornog zvuka u igrama

 

Naravno, što ćeš dobiti ovisi o pojedinoj kartici/proizvođaču, te cijeni kartice.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 12:22 (hrx).
16 godina
neaktivan
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje
Danny_HR kaže...
Nisi shvatio.

Prvenstveno me zanimaju prednosti kupovine zasebne kartice.

 Ti mene nisi shavatio,napisao sam ti da ovisi iz kojih razloga želiš karticu pored one koja ti je na matičnoj ploči. Ako te zanima glazba svakako kupi zvučnu karticu,jer integrirana ima latenciju,tj. kašnjenje.A to je iritantno prilikom iole ozbilnjijeg rada u programima za obradu zvuka.
Inače je ona procesor,samo što se bavi specijaliziranim zadaćama ,tj. zvukom.
 Ako se želiš samo igrati i slušati glazbu na računalu, nemaš potrebe za zasebnom zvučnom karticom.
16 godina
offline
OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Da se ubacim na temu(ako ju tko uopce još prati)... imam integriranu Realtekovu zvučnu na matičnoj Gigabyte EP35-DS3. Ali također imam i SoundBlaster Live sa starog kompa. Da li da ugradim SoundBlaster i disable-am integriranu? I hoce li mi front panel na kucistu raditi i dalje(mikrofon i slusalice) ako je povezano sa matičnom pločom?(posto takve utore nisam nasao na SounBlasteru da ih izravno povezem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje
Neće.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
16 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

a hoce li biti promjene u kvaliteti zvuka? ili su se integrirane vec usavrsile...

16 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Neće biti ni neke promjene u kvaliteti zvuka.

Integralke su više nego dovoljne.

Nakon što sam otvorio ovu temu bio sam kupio zvučnu, međutim vratio sam je za par dana u dućan jer jednostavno sam skužio da razlike gotovo da i nema.

 

Naravno ovo se ne odnosi na high end zvučne.

...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.7.2009 14:20 (Danny_HR).
16 godina
neaktivan
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

vratio sam je za par dana u dućan jer jednostavno sam skužio da razlike gotovo da i nema.

 

 

Razlika se primjećuje itekako,ako radiš obradu zvuka ili radiš u nekom programu tipa Cubasea, Nuenda, Ableton Live-a. Kaj se tiče same reprodukcije zvuka ilitiga slušanja glazbe, tu razlike u zvuku nisu toliko drastične.

16 godina
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje
Jasno, ja govorim iz perspektive čovjeka koji se ne bavi obradom već isključivo reprodukcijom.
...O tempora! O mores! (u prijevodu: O temperama i moru)...
15 godina
neaktivan
offline
RE: OnBoard zvučna vs zasebna zvučna + podpitanje

Realtek + X-FI mod i netreba vam ništa iz CL serije,osim ako patite na EAX. Osobno imam priključen na komp dosta kvalitetan sustav technicsa i isprobao sam 2-3 zvučne iz X-Fi serije i probao nač razliku između njih i Realteka(mod) ali beuzspješno.

Phenomenalni duja X3,Biostar 790GX,XFX HD4830
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice