Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

poruka: 113
|
čitano: 30.343
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

 

 

Za sve moraliste i karmiste evo mala prica:

Bila jednom jedna obitelj, radili puno, zaradili posteno, kupili kucu ,auto i sve to, otvorili obrt, pa firmu,zaposlili preko 30 ljudi,zivili oni lijepo, zimi skijanje,ljeti kupanje, svak imao svoj auto....

I tako dosao dan kad je trebalo platit place(vise-manje sav novac, mozda 10-ak % profita ostane obitelji) za svih 30 radnika(radnici imali placu od 3900 do 7000kn + dače drzavi)  te krenula obitelj obavit svoju duznost.

 

Bila druga obitelj,bez posla, lijena, svadljiva, alkoholicari, drogisti , decu tukli, ono strava.

Pater druge obitelji bas je streso par ljutih i šetucka po kvartu nebi li uzicao koju cigaretu i eventualno naletio na nekog ko ima Ribara kod sebe.

 

A isto tako bio jedan zlatni decko, sin sitnog lokal politicara, dobio fluorescentno zeleni Audi TT za 18 rodjendan koji je obljepio sa tribal naljepnicama(a i zato jer je doveo kući jednu jako lijepu djevojku te ucinio oca ponosnim).

U glavnom vračao se od svojeg decka nakon jako burne noci provedene šmrkajuč bijelo, pio votku iz pupka i seksajuc se(po prirodi voli primat). Jako se zurio jer se trebao vratit na obiteljski dorucak, malo mu se vrtilo u glavi pa se za vrijeme vožnje isao malo popravit.

 

Prva obitelj se vozila poprilicno brzo jer vec se zatvarala Fina, a vole da ljudima legne placa na vrijeme(krediti i to).

Novac je kao i uvijek gospodja drzala u velikoj papirnatoj vrecici u krilu dok je sjedila na suvozackom mjestu te trazila neku stanicu koja ne pusta stranu glazbu. Dosli su do raskrizja, na semaforu je bilo zeleno, al nekim čudom nasred raskrižja,s desne strane dolazilo je je jos nešto zeleno, zeleno i jako brzo.

Udarac je bio tolko jak da je zlatni decko izletio i prepolovio se uzduž  krova auta prve obitelji,gornja polovica trupa je letjela jos nekih 10-a metara, gospoja suvozačica je nastradala jer su se bočna vrata odlucila pomaknuti oko pola metra u lijevo, zračni jastuk je pomogao ostatke razmaljati po licima djece na straznjem sjedalu, makar na kratko, jer djeca su odlucila naglo poletjeti u ljevo van auta(valjda kinetika + gravitacija, ne vjerujem da znaju letit,makar stvarno su bili anđelčići). Gospodin vozač se presavitio, kraljeznica je odlučila puknuti na nekoliko mjesta, a bočni zracni jastuk je rekao :"Ne, danas ne radim."

 

Pater druge obitelji nije imao srece u kvartu pa je krenuo precacem, preko autoputa u drugo naselje, nadajuc se da ce dobiti vise ako ga znaju manje. I tako ide on prema raskrizju, gleda u pod, broji kamenčiće, al svaki put kad dodje do 74 zagubi se u brojanju te krene ispočetka, srečom, puno je kamenčića kraj ceste. Negdje oko 62-gog kamena prene ga grozan zvuk, pogleda gore i vidi čudnu skulpturu izvitoperenog metala te sa strane nekakve crvene krpe.

Potrči prema masi događaja, gurne glavu kroz prozor auta prve obitelji(s vozačeve strane), uvidje krš i torzo koji čvrsto drži na krilu veliku papirnatu vrečicu, prstom pomakne stranu vrečice, uvidje da je puna novaca, uzme je i pobjegne.

 

Druga obitelj nakon prvog vala iživljavanja na novostečenom novcu preispitala je svoje stavove, očistila se od poroka, uložila u sitni obrt koji je s vremenom postala firma s 30-ak zaposlenih,kupili kucu ,auto i sve to,zivili oni lijepo,dugo i sretno, zimi skijanje,ljeti kupanje, svak imao svoj auto....

 

                                                    A FILM BY: N.M.SHAMALAYNAMANAHANAHAJ

 

Moj PC  
3 6 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Endymon kaže...

Izgubio sam u zivotu 2 moba i nikad mi nisu bili vraceni,Ovo sam napravio,zato sto u 90% slucajeva,bi to i drugi napravio.Zato nemojte me sada opisivat kao lopova.Ugl,prije mjesec dana na bankomatu sam nasao kreditnu karticu i nazvao sam policiju i rekao da sam nasao kreditnu karticu i da cu im je donijet u policijsku.Dosao sam do saltera,lik me pita sta hocu.Reko da prijavim nestanak ove kartice,on je uzme u ruke,pogleda ime i prezime i baci je na stol i kaze dovidjenja.Nisam znao da imamo tako jadan i bezobrazan protokol o nestalim stvarima.Tako da ako oni nisu moralne osobe,koji bi trebali biti.Bogami necu niti ja u nekim situacijama.

Sljedeći put kada nađeš karticu u bankomatu, bolje ti je da je ostaviš u banci čija je kartica (ili prva najbliža banka, svejedno) ili nazovi broj koji ti piše na poleđini kartice i reci da si je našao.

11 godina
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
zvonac kaže...

Ne slažem se s Endymonovim razmišljam nikak{#} ali nit ga ne osuđujem, čoek vjerojatno nije loš i kužim ostatak neistomišljenika da izaziva gnjev u njihovim očima/riječima..

Ali svi smo mi ljudi..

 

Al s druge strane, @Endy vjerojatno ti ne bi bilo ugodno da imaš mob od 4-5tkn i neko ga nađe i zadrži ga, vjerujem da onda ne bi bio ravnodušan tj ne bi bi ti bilo svejedno, a i vjerojatno bi poduzel sve korake da nađeš mob tj natjeraš "vlasnika" da ti ga vrati..

Tak da se i ti stavi u tu poziciju, koji je mob izgubio i razmatraj situaciju iz te perspektive..

 

Al ak niš drugo čovek je rekel svoje mišljenje i to je ok, bar nije licemjer..

 

Istina,ali evo,kao sto sam gore napisao.Izgubio sam LG Arenu,koju sam platio 2100 kuna.Krivo mi je bilo,znam da ga je netko nasao i uzeo,moguce cak iz istog tog kafica susjedni stol.Ali sta ja tu mogu sada.Da se ubijem?Ne.Jednostavno,sada imam torbicu oko vrata i furam mob sa sobom.Tako da ga nemogu izgubit nikako.I cak ne osudjujem tu osobu sto ga je uzela.Istina,ljepo bi bilo da ga je ta osoba vratila,ali sta je tu je.Bezobrazno ili ne,uvjek ce biti ljudi koji ce uzeti mob koji nadju na podu.I sam sam bio u situaciji,kada je covjeku ispao novcanik i vratio sam ga vlasniku.Sam sam bio u poziciji usred grada da covjeku ispalo 100 kuna i pare sam podigao i vratio covjeku.A za onaj video sto su linkali mislim u Poljskoj...Pogledajte samo koliko je ljudi oko tog dogadjaja.Da li bi netko tko vidi i padne covjeku mobitel,pare ili novcanik,usred grada podigao i strpao u djep?Ja mislim radi ljudi koji su vidjeli da je covjeku ispalo,ocekivali kakav ce potez ta osoba koja je podigla mob napraviti.Prije bi ekao da je ta osoba koja je podigla mobitel usred trga bilo neugodno,da ga samo strpa u djep.A da je bila neka ulica,di nije bilo nikoga,bi ga pokupio i spremio u djep.Ne mislim da bi svi tako napravili,ali neki pa i vecina.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.6.2014 11:27 (Endymon).
14 godina
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Deawood kaže...

Ma neće se Zvonac vratiti, poginuo je dajući zadnje trunke snage u ratu za Sony Xperiu Z1. 

Da ga nije Vehid izbo nožem{#}{#}

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Inače, Avast ima zgodan android app ukomponiran u standardnu AV zaštitu i firewall - anti theft.

Hrpa opcija, od remote brisanja sadržaja kartice do automatskog slikavanja prednje kamere pri unlocku.

Vjerojatno ima masu sličnih appova ali mi je ovaj jako elegantno izveden i ima pregršt korisnih opcija.

Također free.

 

Nadam se da ga nikad neću u praksi isprobat al svejedno.

 

Za temu, nema sreće u tuđem.

Primamljivo je jako bez iti malo truda postati vlasnikom skupog predmeta ali naprosto nije to to.

A za one koje ne koči moral, vjerojatno se moraju paranoično misliti o lociranju, policiji i baki oštećenog nakon što maznu i ne vrate mob.

Something witty.
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

šta još nema novosti?

Đuro#2155
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Zvonina zadnja prijava je na dan ovog posta... Vrijeme je da zovemo policiju :D

There are some corners of the universe that have bred the most terrible things. Things that act against everything we believe in. They must be FOUGHT.
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
PLASMAorLCD kaže...

Zvonina zadnja prijava je na dan ovog posta... Vrijeme je da zovemo policiju :D

 

Mislim da niti nema više smisla, pitaj boga gdje mu je frend zakopao tijelo, vjerojatno je u Meksiku pod "dijelovi" završio.

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.6.2014 22:50 (Deawood).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
PLASMAorLCD kaže...

Zvonina zadnja prijava je na dan ovog posta... Vrijeme je da zovemo policiju :D

Cudno..Ne javlja vec dugo nista..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Poslao sam mu ja sad privat poruku, sigurno će je dobiti na mail. Pa se možda pojavi. 

 

Ako je živ :)

Pa eto vidjeti ćemo.  

Đuro#2155
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Mislim da je vrijeme da zovemo policiju!

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
14 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
drakula789 kaže...

Mislim da je vrijeme da zovemo policiju!

Zvonetu ni traga ni glasa... sad se već brinem

http://battlelog.battlefield.com/bf4/user/Hurki_CRO/
12 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Alo policija, Zvone se mjesec dana nije ulogirao na bug.hr :)

 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
BlueMax kaže...

Alo policija, Zvone se mjesec dana nije ulogirao na bug.hr :)

Ahahhahahahahahhahahahahahahha

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
12 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Momak je zavrsio u pritvoru jer je polomio prijatelja koji mu je otuđio mobitel. Sve vas pozdravlja i zahvaljuje se na brizi.
Moj PC  
33 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
assassin.st kaže...
Momak je zavrsio u pritvoru jer je polomio prijatelja koji mu je otuđio mobitel. Sve vas pozdravlja i zahvaljuje se na brizi.

Reci tamo nek mu doaju malo slobodno da se javi na forum :P

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
9 godina
protjeran
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Neš ti "prijatelja" koji ti popali usra*i mobitel...{#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Mogu mu, kad ga posjetim, srediti hotspot, ali zeznuto je odakle ce se logirati iako je mobitel spasen i ceka ga kuci. Ali rekao je da ga je stvarno iznenadila briga. Inace, ovaj drugi je zaradio prijavu i kuci se oporavlja od ozljeda :D
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
assassin.st kaže...
Mogu mu, kad ga posjetim, srediti hotspot, ali zeznuto je odakle ce se logirati iako je mobitel spasen i ceka ga kuci. Ali rekao je da ga je stvarno iznenadila briga. Inace, ovaj drugi je zaradio prijavu i kuci se oporavlja od ozljeda :D

Haha, daj nemoj me jebat da ga he stvarno našuto. Pozdravi kralja :D

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it, is what you do with the gift of life that determines who you are. -Mewtwo
12 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Prvi put vidim da je netko na ovaj nacin rjesio takvu situaciju.
Obicno ga ne nadju, ili policija nemoze pomoci, ili se odustane od potrage, ili se oprosti, ili se boji prijave....
Sto vi kazete o ovom raspletu i pretucenom lopovu?
3 Protiv nasilja sam!
61 Bas mi je drago :)
Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
CyberDemonVZ kaže...
Prvi put vidim da je netko na ovaj nacin rjesio takvu situaciju.
Obicno ga ne nadju, ili policija nemoze pomoci, ili se odustane od potrage, ili se oprosti, ili se boji prijave....
Sto vi kazete o ovom raspletu i pretucenom lopovu?

 

Svakako sam protiv nasilja i ne podnosim kretene koji žele ispasti "jaki" pa prebiju nekog, ali u ovom slučaju netreba imati milosti, vjeruj mi, da je meni to netko napravio 20x gore bi taj lik završio.

12 godina
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Deawood kaže...
CyberDemonVZ kaže...
Prvi put vidim da je netko na ovaj nacin rjesio takvu situaciju.
Obicno ga ne nadju, ili policija nemoze pomoci, ili se odustane od potrage, ili se oprosti, ili se boji prijave....
Sto vi kazete o ovom raspletu i pretucenom lopovu?

 

Svakako sam protiv nasilja i ne podnosim kretene koji žele ispasti "jaki" pa prebiju nekog, ali u ovom slučaju netreba imati milosti, vjeruj mi, da je meni to netko napravio 20x gore bi taj lik završio.

Da, da, hvala. Mislio sam na ovaj specifican slucaj. Malo slova stane u opis pa sam ukratko napisao.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
12 godina
odjavljen
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Pa gledaj, iako je malo glupo što ga je prebio. Mogao je uzeti mob, otići i ajde bok da te nikad više nisam vidio. Ali pitaj boga što se tamo dogodilo između njih dvojice.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Svaka čast sokole šta si ga naprokida, triba si i više.

Krivo mi je jedino šta si zbog tog kretena završija u prdekani.

Drži se proći će i to. LP

koristimo dijalekte kojih je Hrvatski jezik prepun a ne Englesko smeće
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
odjavljen
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

HAHAHAHAHAHAHAHA ova tema mi je uljepsala dan!

Ne slazem se sa ovim deckom sto tvrdi da bi uzeo mobitel, u takvim stvarima se sam pokusavam staviti u situaciju zrtve, ja svoj Z1 nedam svima da mi prcka po njemu, a kamoli da mi ga drpi netko

 

Sto se tice samog razvoja situacije, ne volim nasilje, ali slazem se sto je zvone napravio, ako te tako prijatelj zezne, onda stvarno zasluzuje da ga se namlati gadno 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Ja mislim da vas assassin malo zeza, ali ok {#}

Svi smo mi Mentalist.
 
10 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Ukradeni mobitel - čudna sms poruka
Jakovp kaže...

Ja mislim da vas assassin malo zeza, ali ok {#}

Ocito je, al pusti nas da se veselimo :D 

12 godina
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Hehe, nemojte da još moramo objavljivati dokazne materijale.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

odakle ideja da ga je taj lik pretučen, tj. da ga je on pretukao?

Koliko je to pouzdano? Jer nismo dobili direktno informaciju od oštećenog momka (Zvoneta)

 

 

Jer ako mu je taj frend stvarno maznuo mob, baš mi je drago da se to otkrilo, što je treba da malo pozdraviti. Nije da se ne slažem ako je prebijen. takve i treba. Ali samo da mi je znati jel to pouzdano :D

 

Đuro#2155
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 21:21 (Franjo15).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ukradeni mobitel - čudna sms poruka

Evo mob pa ga zovite.

@modovi, Sunce se okreće oko Zemlje,ne?
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.6.2014 21:48 (zerocool12).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice