Sony Xperia Z3 Compact

poruka: 360
|
čitano: 113.554
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

@R36, ono bi mogla bit da (iz mog predhodnog posta) tak velim analogija..

A isto tak, napisao si "nikad vise Sony", pa iz tog tvog zakljucka sam i ja donio zakljucak da je Sony los, bar po onom sto si ti napisao..

Al slazem se s tobom u jednom dijelu recenice, softver nije bas bajan na sonyu..

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 19:42 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
Mozemo vidjeti tu kvalitetnu sliku sa prednje kamere?
Moze i sa glavne u losim uvjetima sa tvog sadasnjeg moba.
Cisto da vidimo po cemu se mjeris?
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
R36 kaže...
MARKOZD15 kaže...
R36 kaže...

Nastavno na ovu cijelu j... s mobitelom.

 

U nedjelju i ponedjeljak počele su se događati čudne stvari. Prilikom poziva nitko nikog ne čuje.Zvučnik i mikrofon su prestali radit. Tek samim gašenjem uređaja mob je došao k sebi.I to se događalo nakon svakog drugog poziva. Tipkovnica je znala nestajati. Znači tipkaš i nestane ti tipkovnica.Razočaranje.Očito Sony ima velikih problema s softverom...

 

Mobitel je jučer vračen u T-mobile.Raskinut ugovor jer im nije jedan Sony ne valja.Isprobao sam Z3 (izlozbeni primjerak) i Z3 compact zapakiran. Isti problemi s kamerom kao i na ovome koji je vračen. To je problem cijele serije a ne samo ovog koji je vračen.Sony me s svojom kamerom razočarao. Također proban Z1 compact koji na prvi pogled radi bolje slike od Z3 što je smiješno.,ali očito je tako.

 

Svim koji če kupovat Z3/Z3 compact obavezno preporučujem da provjere kvalitetu kamere.,jer što sam gore u mini recenziji napisao toga se i dalje držim. Glavna(zadnja) kamera je katastrofa, a prednja sramotno loša.

 

Nikad više Sony.

 

Ps. ovaj koji je vračen, će prodavačica u T-mobile uvalit nekom drugom i nema kraja problema za druge korisnike.

 

Kupljen Huawei P7 preko njuškala - danas ide mala recenzija.

 

 

 

Ocito da ti sa mobom nije nesto u redu.. Inace DX0Mark, najcijenjeniji site za ocijenjivanje mobilnih kamera je Z dvici dao najvisu ocjenu, sto govori samo za sebe.. Ja sam imao 5 Sony telefona iz Z serije (Z bijeli i crni, Z1C i Z1) i jedino sam imao probleme sa Z1c koje sam rijesio.. inace poznajem dva profi fotografa (jedan je u obitelji) i kazu da Z1 pa nadalje od Sony-a ima najbolje kamere na mobitelu iza Lumie 1020 i 808 Pureview.. S cime se slazem, jer iz iskustva mogu reci za svoj Z1 da je kamera vrh, od dinamkckog raspona, isprve boje pogodi, te ogromne kolicine detalja.. Evo tu par primjera mojih fotki, slikanih sa Z1, Superior auto mode, zanemarite moju facu koja je ispala odurno haha, slikano je u zraku dok sam skakao u bazen... sami vidite koliko je senzor mocan za motion shoteve..

https://www.dropbox.com/sh/qlnoqdionsd1sga/AACgPPCEXnqFhHrMhdfL4dM8a?dl=0

 

Na Z1 sam isprobao kameru i stoji da je odlična.,vrhunska ne, ali odlična da...i tu nemam prigovora.

Ove tvoje slike su slikane u odličnim uvjetima i takve su fotografije.,kad se zumira vidi se ta nesavršenost (šum).,nije to do tebe {#} nego do moba.,a na ovom Z3 compact se vidilo trostruko gore.

Tvoje slike su bajne naspram ovog Z3 compact-a. Da su bile približno takve ne bi ga ni vračala.

 

zvonac kaže...

@R36, imal si peh..

Ja pak imam lose iskustvo sa LGijem, dal to znaci generalno da LG ne valja?

Ovo je retoricko pitanje..

Ja ne kažem da Sony generalno ne valja.,ja samo kažem da od tri Sony Z3 modela, ni jedan nije imao upotrebljivu kameru.,ostali je bilo sve odlično što sam i napisao u recenziji. Pretpostavljam a i uvjeren sam da je problem do softvera...

 

brujo kaže...

Bzvz, ocito je da tvoj mobitel nije ispravan, ili stvarno mislis da imas potpuno ispravan mobitel, a mi ostali smo ludi?

I btw, onako usputno, kvalitetu fotoaparata na mobitelu zakljucio si na temelju slikanja u t-centru?

Jel to tvoja ideja bila ili dame koja se inace bavi fotografijom?

Ponavljam još jednom.,probao Z3 i Z3 compact u T-centru i oba dva su imali prednju neupotrebljivu i zadnju tako tako kameru. Ja vjerujem da je problem do softvera...

 

Kvalitetu fotaparata možeš zaključit bilo gdje...jer fotoaparat ne služi samo za slikanje u lijepim, savršenim uvjetima.,služi i za slikanje u nesavršenim uvjetima.,a takvi su uvjeti bili u T-centru.

Ja bi najviše volio da je svaki dan kao dan na slikama od @MARKOZD15, ali jebi ga priroda je promjenjiva, a samim time su i uvjeti slikanja promjenjivi.

 

 

 

Samo cu ti rec nesto, to sto govoris o fotkama je potpuno krivo, cisto da te ispravim ;) to sto ti vidis nesavrsenost, nesto ce vidjeti savrsenost, ocito je da neznas razaznati sum od oversharpeninga? jel vidis slike? zapravo je u pitanju preizostravanje i noise reduction, a ne sum, samo dobro namjerna kritika... a reci cu ti nesto takoder.. Tipa kamera na S5 i Z1, S5 (dnevni uvjeti), S5 hvata vise detalja, zasto?? Ima vise ali puno vise filtera i algoritama za izostravanje, ali zato Z1 ima veci dinamicki raspon zbog veceg senzora, te bolji i vjerniji prikaz boja, to sto se tebi vise npr svida kako S5 obradi sliku, to je subjektivan dojam (ovo sad govorim kao primjer, S5 sveukupno bolje dnevne slike daje)

 

a Z1 je u nocnim uvjetima fantazija, cisto da ti to kazem, trenutno nemam slika za potkrijepiti jer sam ipak ostao bez memorijske od ljetos, zagubio sam ju, ali u nocnim uvjetima, bez blica, gdje zapravo treba najbolju sliku izvuci, tu je Sony glavni u svijetu androida, izvoli primjer G3 vs Z3:

 

http://mob.hr/sony-xperia-z3-vs-lg-g3/3/

 

Takav slican sam primjer u BiH imao kod jednog frenda, kaze on meni da Xperia S daje bolje slike od iPhone-a 5s, kazem ja daj da vidim da me uvjeris u to, a on dosao i samo zumirao do kraja, gdje je Sony koje slovo vise imao, a dinamickom rasponu ni traga, suma svugdje, halos-a od sharpeninga takoder, dok slika na 5s fantasticno izgleda

 

Pazi kako razaznajes odredene elemente na slikama :)

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
zvonac kaže...

@R36, ono bi mogla bit da (iz mog predhodnog posta) tak velim analogija..

A isto tak, napisao si "nikad vise Sony", pa iz tog tvog zakljucka sam i ja donio zakljucak da je Sony los, bar po onom sto si ti napisao..

Al slazem se s tobom u jednom dijelu recenice, softver nije bas bajan na sonyu..

 

"Nikad više Sony" - ma čovjek plane - daš finu lovu za mob a pritom čekaš jer je prenaruđba i onda dobiješ tako nešto - čovjek poludi. Šogorica je bila gora od mene {#}

brujo kaže...
Mozemo vidjeti tu kvalitetnu sliku sa prednje kamere?
Moze i sa glavne u losim uvjetima sa tvog sadasnjeg moba.
Cisto da vidimo po cemu se mjeris?

Nemam tu sad slike,šogorica ima. Mogu ti pokušta objasnit. Kad upališ prednju kameru vidiš pun k... šuma na ekranu. Doslovno kao da ti netko ometa tv pa ti idu one crte po njemu.,e tako je tu bilo.Probat ču nabavit.Evo jedna slika s zadnjom kamerom. Bila fešta pa došao harmonikaš {#}

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2014 20:31 (R36).
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Prednja je katastrofa, slazem se u potpunosti

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
MARKOZD15 kaže...
R36 kaže...
MARKOZD15 kaže...
R36 kaže...

Nastavno na ovu cijelu j... s mobitelom.

 

U nedjelju i ponedjeljak počele su se događati čudne stvari. Prilikom poziva nitko nikog ne čuje.Zvučnik i mikrofon su prestali radit. Tek samim gašenjem uređaja mob je došao k sebi.I to se događalo nakon svakog drugog poziva. Tipkovnica je znala nestajati. Znači tipkaš i nestane ti tipkovnica.Razočaranje.Očito Sony ima velikih problema s softverom...

 

Mobitel je jučer vračen u T-mobile.Raskinut ugovor jer im nije jedan Sony ne valja.Isprobao sam Z3 (izlozbeni primjerak) i Z3 compact zapakiran. Isti problemi s kamerom kao i na ovome koji je vračen. To je problem cijele serije a ne samo ovog koji je vračen.Sony me s svojom kamerom razočarao. Također proban Z1 compact koji na prvi pogled radi bolje slike od Z3 što je smiješno.,ali očito je tako.

 

Svim koji če kupovat Z3/Z3 compact obavezno preporučujem da provjere kvalitetu kamere.,jer što sam gore u mini recenziji napisao toga se i dalje držim. Glavna(zadnja) kamera je katastrofa, a prednja sramotno loša.

 

Nikad više Sony.

 

Ps. ovaj koji je vračen, će prodavačica u T-mobile uvalit nekom drugom i nema kraja problema za druge korisnike.

 

Kupljen Huawei P7 preko njuškala - danas ide mala recenzija.

 

 

 

Ocito da ti sa mobom nije nesto u redu.. Inace DX0Mark, najcijenjeniji site za ocijenjivanje mobilnih kamera je Z dvici dao najvisu ocjenu, sto govori samo za sebe.. Ja sam imao 5 Sony telefona iz Z serije (Z bijeli i crni, Z1C i Z1) i jedino sam imao probleme sa Z1c koje sam rijesio.. inace poznajem dva profi fotografa (jedan je u obitelji) i kazu da Z1 pa nadalje od Sony-a ima najbolje kamere na mobitelu iza Lumie 1020 i 808 Pureview.. S cime se slazem, jer iz iskustva mogu reci za svoj Z1 da je kamera vrh, od dinamkckog raspona, isprve boje pogodi, te ogromne kolicine detalja.. Evo tu par primjera mojih fotki, slikanih sa Z1, Superior auto mode, zanemarite moju facu koja je ispala odurno haha, slikano je u zraku dok sam skakao u bazen... sami vidite koliko je senzor mocan za motion shoteve..

https://www.dropbox.com/sh/qlnoqdionsd1sga/AACgPPCEXnqFhHrMhdfL4dM8a?dl=0

 

Na Z1 sam isprobao kameru i stoji da je odlična.,vrhunska ne, ali odlična da...i tu nemam prigovora.

Ove tvoje slike su slikane u odličnim uvjetima i takve su fotografije.,kad se zumira vidi se ta nesavršenost (šum).,nije to do tebe {#} nego do moba.,a na ovom Z3 compact se vidilo trostruko gore.

Tvoje slike su bajne naspram ovog Z3 compact-a. Da su bile približno takve ne bi ga ni vračala.

 

zvonac kaže...

@R36, imal si peh..

Ja pak imam lose iskustvo sa LGijem, dal to znaci generalno da LG ne valja?

Ovo je retoricko pitanje..

Ja ne kažem da Sony generalno ne valja.,ja samo kažem da od tri Sony Z3 modela, ni jedan nije imao upotrebljivu kameru.,ostali je bilo sve odlično što sam i napisao u recenziji. Pretpostavljam a i uvjeren sam da je problem do softvera...

 

brujo kaže...

Bzvz, ocito je da tvoj mobitel nije ispravan, ili stvarno mislis da imas potpuno ispravan mobitel, a mi ostali smo ludi?

I btw, onako usputno, kvalitetu fotoaparata na mobitelu zakljucio si na temelju slikanja u t-centru?

Jel to tvoja ideja bila ili dame koja se inace bavi fotografijom?

Ponavljam još jednom.,probao Z3 i Z3 compact u T-centru i oba dva su imali prednju neupotrebljivu i zadnju tako tako kameru. Ja vjerujem da je problem do softvera...

 

Kvalitetu fotaparata možeš zaključit bilo gdje...jer fotoaparat ne služi samo za slikanje u lijepim, savršenim uvjetima.,služi i za slikanje u nesavršenim uvjetima.,a takvi su uvjeti bili u T-centru.

Ja bi najviše volio da je svaki dan kao dan na slikama od @MARKOZD15, ali jebi ga priroda je promjenjiva, a samim time su i uvjeti slikanja promjenjivi.

 

 

 

Samo cu ti rec nesto, to sto govoris o fotkama je potpuno krivo, cisto da te ispravim ;) to sto ti vidis nesavrsenost, nesto ce vidjeti savrsenost, ocito je da neznas razaznati sum od oversharpeninga? jel vidis slike? zapravo je u pitanju preizostravanje i noise reduction, a ne sum, samo dobro namjerna kritika... a reci cu ti nesto takoder.. Tipa kamera na S5 i Z1, S5 (dnevni uvjeti), S5 hvata vise detalja, zasto?? Ima vise ali puno vise filtera i algoritama za izostravanje, ali zato Z1 ima veci dinamicki raspon zbog veceg senzora, te bolji i vjerniji prikaz boja, to sto se tebi vise npr svida kako S5 obradi sliku, to je subjektivan dojam (ovo sad govorim kao primjer, S5 sveukupno bolje dnevne slike daje)

 

a Z1 je u nocnim uvjetima fantazija, cisto da ti to kazem, trenutno nemam slika za potkrijepiti jer sam ipak ostao bez memorijske od ljetos, zagubio sam ju, ali u nocnim uvjetima, bez blica, gdje zapravo treba najbolju sliku izvuci, tu je Sony glavni u svijetu androida, izvoli primjer G3 vs Z3:

 

http://mob.hr/sony-xperia-z3-vs-lg-g3/3/

 

Takav slican sam primjer u BiH imao kod jednog frenda, kaze on meni da Xperia S daje bolje slike od iPhone-a 5s, kazem ja daj da vidim da me uvjeris u to, a on dosao i samo zumirao do kraja, gdje je Sony koje slovo vise imao, a dinamickom rasponu ni traga, suma svugdje, halos-a od sharpeninga takoder, dok slika na 5s fantasticno izgleda

 

Pazi kako razaznajes odredene elemente na slikama :)

Ja sam uvijek za dobro namjernu kritiku...tu smo da pomognemo jedni drugima...

 

Slažem se u potpunosti s tobom da je problem to preizoštravanje...koje Sony očito nema,ali ima taj dinamički raspon. Sad kome što više odgovara, takvu kameru će i tražit.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Meni je na Z1C prednja čist pristojna. 

Ukupno sam dvije slike njome uslikao i to samo kada sam morao slikati iza sebe, a da se ne primjeti(selfie najbolje posluži) {#}

 

I evo baš gledam slike sa maturalca i one slikane u Manualu su čisto pristojne. Nema šumova, mutnjikavosti, mrljavosti. Sve čisto i bistro.

No one slikane u sup. auto imaju muljavosti, ali ne sve. Malo ih ima, ali ima.

 

No, nakon toga je sjeo update i mislim da se kvaliteta popravila.

 

 

Sarcasm-ability to insult idiots without them realising it ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Instaliran je viber i pod aplikacije koje troše energiju mi se pojavio viber. Deinstalirala ga i sad je starija verzija i svejedno se za par dana opet pojavi da troši energiju. Danas mi se pojavilo opet pod aplikacije koje troše resurse: skype, whatsapp i viber. Jel neko ima sličan problem?  Ovo mi je prvi sony mobitel tako da neznam jel inace  prikaže koje aplikacije troše.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Ne bih htio raditi necro na staru temu ali da ne otvaram novu.

 

Kupio Z3 compact prije tjedan dana i mogu potvrditi da je kamera najgora koju sam vidio još od starih Nokia. Da se razumijemo - harver je odličan i siguran sam da je moguće dobiti odlične fotke, ali meni to još nije uspjelo. Fora je u tome da, uz sve boljke koje su ljudi rekli ranije, imam osjećaj da fotić okine sliku kojih 1-1.5 sekundi nakon pritiska na okidač.

 

Uzmimo normalan dan, puno svjetla, fotkanje predmeta koji se ne miču - znači najjednostavniji scenario kod kojeg stari Kalamburbut modeli s filmom moraju savršeno uslikat. Kod Z3C kao da je shutter speed stavljen na sekundu-dvije ali nije, okine normalno (1/125 ili brže), ali okidač napravi fotku puno kasnije od onoga kad ja to želim. Rezultat je da zbog pritiska na okidač ruka taman malo pomakne fotić (mobitel) prema dolje, a budući da okidanje kasni mobitel je u pokretu jer naš mozak misli da je fotka već gotova = mutna slika. Možda ne mutna, ali jako primjetno da nije oštra. Znači to je s hrpom svjetla, bez živih ljudi koji se miču. Napominjem da se amaterski kužim u fotografiju jer fotkam niz godina i razumijem sve postavke koje mogu biti. Ali i da sam totalni noob za fotkanje, u ovakvim uvjetima bi slika morala ispasti dobro.

 

a da ne govorim što se događa kad nisu savršeni uvjeti. Majko mila. I to još ne govorim o čudnim bojama, mogućnosti da fokusiram jednu točku a exposure stavim na drugu itd. Imao sam do sad iPhone 4S i fotke su neusporedive. Na iPhoneu sam mogao fotkati bilo što, bilo kad, i fotke su bile vrhunske. Još kad sam instalirao i Camera+ app nije mu bilo ravnog. I da ne započinjem i tu temu s Camera+ appom kojeg nema za Androida i ne postoji ništa slično, a kao Sonyeva glavna snaga su fotići...

 

Općenito strašno razočaran kamerom, vratio bih ga ASAP ali čekam da se možda nešto promijeni kao mobitel stave na 5.0 jer se očito radi o softverskom problemu koji nažalost appovi ne mogu riješiti.

 

Mobitel je u ostalim aspektima odličan i puno bolji od iPhonea4S - responce na ekranu, vodootporan, dobar zvuk, općenito preporod s Androidom nakon iOSa ali to nije do mobitela.

 
1 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Neznam, kao što Echo kaže, vjerojatno dvi serije kamera, očito neki ljudi u startu zadovoljni sa vrhunskom kamerom, a drugi obrnuto, dakle logičan zaključak je da postoji loša serija, jer mi koji govorimo da je vrhunska kamera, očito nismo slijepi, kao ni vi naravno

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Ponosni vlasnik Z3c,prije toga ip4,4s,5,Lumia 925,LG G2...šaram po svim stranama.

 

Kamera je najbolja od svih navedenih i napisanih,pa čak i te prerazvikane Lumie. 

 

Neznam kaj ljudima smeta,čak sam pokidao i u Rayu u petak po mraku 20ak slika i di nisam bio JA out of focus od cuge nije bila ni kamera i 95% slika je ispalo vrhunski.

 
2 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Dali je itko od vas koji jamrate o kameri PROBAO barem stavit drugu aplikaciju kamere,recimo google camera ili lgcamera ? 

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.GoogleCamera

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=rubberbigpepper.lgCamera

 

 

Ja imam acro s i slike su bolje s ovim aplikacijama nego sa stock camera app-om.

CPU-Z http://valid.canardpc.com/2801094
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
Isprobao google cameru sad na brzaka. Sony Cam ima bolje i točnije boje u mraku.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact

Hhahahah ljudi. Uzeo i ja Z3C u Vipu prije 1 tjedan! Pa neznate sta govorite :-o  Neznate slikat pa onda kamera 'LOSA'  a mogu se snimit profesionalne fotke. Da nije usporedivo sa G3? Pa LG nikad nije i nece znat kameru da napravi. Hahah i sigurno neces sve o kameri saznat u Vip ili T-centrima, na mojoj XPERIJI  je kamera odlicna i bljeskalica iako je slabija senzor je mnogo osjetljiviji i nije mu ni potrebna jaka bljeskalica, a ni LASERSKI autofokus da bi snimio saversene fotke. Tako da neznam staidete ljudi pisat sranja a niste niprobali slikat u vise uvjeta. :-o Kupi, probaj, ionda se javipa ces vidit da je kamera odlicna, malo vijezbe u slikanju,bit'ce bolje NOOB'S, evo jedan primjer slike koji je slikan u autpmatskom modu nabrzaka islika je predobra i na velikom ekranu. Preuzmite i probajte a ne da slusate ljude koji procjenjuju kameru ut centru hahahah

11 Z3C
9 G3
4 Lumia 930
0 iPhone 5C
11 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact
Kako si smijesan. Bahat si onak posteno i ne ta xperia nije najbolji mobitel u svemiru nit ima najbolju kameru daleko od toga ali ti ocito mislis da je
 
1 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact
Imam G3, a kratko sam koristio Z3c (3 dana i jednom s njom vanka izašao), G3 daje odlične slike, ali Z3c bolje, pogotovo kad sam vani i okidam u burst modu, puno brža i pouzdanija
 
2 0 hvala 0
10 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Nije istina,lg g3 sa svojih 13 megapixela radi puno bolje slike naspram z3 compact,isprobano,i svatko ko kaze da to nije istina debelo laze 

tomas
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
sheimus kaže...

Nije istina,lg g3 sa svojih 13 megapixela radi puno bolje slike naspram z3 compact,isprobano,i svatko ko kaze da to nije istina debelo laze 

Ja kažem obrnuto, kad ima pokreta u slici u po noći, G3 je nepouzdan jer je spor do bola, nemoš s njim ništa ugvatit, a sa Z3 možeš odlične fotke uhvatit, imao sam oba i isprobao, nemoš mene ludim praviti, uostalom, džaba OIS i mal senzor po noći u motion shotevima, kad oversampling + velik mobilni senzor riješe to u po muke... a neznam ni što se raspravljam s tonom, imaš profi fotografa 'Mitch' na forumu pa se s njim raspravi, ili dođi u ZD da ti ja i moj ujo objasnimo par stvari

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Radi bolje slike u daylightu bez pokreta.. to je jedina prednost kamere na G3, slike sa pokretom u low lightu i daylightu su bolje na Z3c radi većeg senzora, brže aparture i općenito većeg refresh rate-a u camera UI-u. G3 ima brz autofocus, ali nemože pratiti pokret nikako, Z3 prati bez problema sa tipkom kada ju pritisneš napola da fokusiraš.. i okoneš kad trebaš, low light bez blica je bolji na Z3, uostalom evo i domaća usporedba i ujedno usporedba kamere: http://mob.hr/sony-xperia-z3-vs-lg-g3/

A da ne pričam koliko Z3 bolji video ima, iskreno na G3 me 1080p video razočarao, sve izgledo prekompresirano, iako je bitrate prilično visok, dok Z3 daje fantastičan video... i usporedba na domaćoj recenziji je sve na automatskom modu, samo prebačenje na manual daje puno bolje slike na Z3, dok G3 ni nema manual mode.. Zaključak je da je Z3 ipak kompletnija kamera, veći senzor, brža apartura i puno je pouzdanija, dok G3 daje odlične slike, ali nije pouzdana u slikama sa pokretom, niti low lightu radi stvarno tromog sučelja

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 8:07 (MARKOZD15).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Decki mir, Z3 ima dobar fotic al tek u manualnom modu, sonyev je problem softverske prirode.. Ponavljam i dalje, zalosno je da drugj proizvodjaci koriste sonyev senzor a daje drasticno bolje rezultate nego aktualni model...

Dost mi je androida proslo kroz ruku al i dalje tvrdim da sony ima izrazito los softver za kameru (algoritmi).

Vjerujem da ce 5.0 ispravit taj problem.. Z3 je mixed bag po pitanju fotica, nazalost..

Moj PC  
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact

Koji su to proizvođaći(modeli)? Meni auto mode,u mraku(kluba recimo) Z3c daje neusporedivo bolje slike nego LG G2,iP5 običan....ponavljam,auto mode. od iP5 također...hebemu vlasnici ajfona 5(s) me žicali da s mojeg okidaju slike jer bolje ispadaju...sad jel to zato kaj se oni ne kuže u fotografije il neš drugo,stvarno nebih znao. S manualnim modom ću se pohvatat tek iza nove godine.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 22:34 (saintmarcus9).
16 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Xiaomi mi4, meizu mx4, samsung note 4-sony imx 240..

Galaxy S3 i S4 koriste sonyev senzor..

Koja ironija, a da sam sony nemre slozit softver, pa to je vec da se covjek pita, koji je njima vrag..

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
zvonac kaže...

Xiaomi mi4, meizu mx4, samsung note 4-sony imx 240..

Galaxy S3 i S4 koriste sonyev senzor..

Koja ironija, a da sam sony nemre slozit softver, pa to je vec da se covjek pita, koji je njima vrag..

 

 

 

A baci mi neš kaj se da nać u bircu di sad ove čang šlangove kojih ima 5 uvrh glave u metropoli i to kombinirano... drage volje bum usporedbu napravil.

 

S4 je imao frend dok ga nismo utopili u moru pri jedrenju. Mislim da to nebu bio problem nać.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.12.2014 15:36 (saintmarcus9).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
zvonac kaže...

Xiaomi mi4, meizu mx4, samsung note 4-sony imx 240..

Galaxy S3 i S4 koriste sonyev senzor..

Koja ironija, a da sam sony nemre slozit softver, pa to je vec da se covjek pita, koji je njima vrag..

 

 i Apple koristi Sony senzor, LG G2 koristi Sony senzor, a od svih tih što si nabrojao MX4 i Note 4 imaju slike u rangu sa Z3

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Pozdrav!

Uveliko razmišljam o kupnji navedenog telefona, samo što čitajući po netu vidim da ekipa ima dosta problema sa pucanjem prednjeg i stražnjeg stakla, što za sada ne spada pod garanciju...ima netko kakvog iskustva po tom pitanju?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sony Xperia Z3 Compact
MARKOZD15 kaže...

 

 Note 4 imaju slike u rangu sa Z3

 Definitvno se ne slazem, imal Z3 i sad imam N4, razlika je drasticna, ne moram ni govorit da su slike bolje na N4..

13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact
Smiješni su mi takvi ljudi , to su kamere koje na drugačiji način procesiraju slike, stvar je osobnog ukusa, a uostalom pitaj sve profi fotografe što će ti reć na ti nebulozu što si rekao 'drastična'
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Svi jaci modeli ce zadovoljiti prosjecnog korisnika. To sto je sony senzor veci, ne znaci da prima vise svijetla jer ima vise piksela nego 13mpx senzor. Htc one je tu nedodirljiv. Fascinantno je da jedan apple moze napraviti kvalitetnije fotografije sa svojih 8mpx nego drugi modeli sa 13, 16 i 20mpx

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z3 Compact
Veći senzor prima više svijetla, veći pikseli traže manju obradu fotki, ironično je da Z2 prima više svijetla od One-a, pogledaj recenziju od Pocketnow npr

a megapixeli nemaju veze sa kvalitetom fotografija
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z3 Compact

Ne znaci veci senzor nuzno vise svijetla, nego koliko su veliki pikseli na senzoru. Na m8 su pikseli najveci i primaju vise svijetla od z3, s5 iako imaju vece senzore. Imaju mpx odredeni utjecaj na kvalitetu. Opet primjer m8 kojem nedostaju detalji

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice