Sony Xperia Z2 - rasprava

poruka: 376
|
čitano: 101.819
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Jučer sam stavio 17.1.2.A.0.314 germany - unbranded - 1281-4640 Stock firmware jer mi onaj T-com bloatware i logo pri bootu dizu zivac na najjace.

Za svaki slucaj sam napravio backup starog firmware-a makar mislim da problema s garancijom ne bi trebalo biti posto je to official sony firmware te mob nije niti trebao biti rootan da se instalira na njega taj firmware.

 

Dojmovi zasada su više nego dobri. Zvuk prilikom poziva je sada puno jasniji.

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.9.2014 22:41 (LeskiRM).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

flashao sam onaj mod za zvuk i ne radi mi vise zvucnik,ne cujem nista na njega, kako bi to mogao popravit?

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2758189

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Pa vrati onda stock (orginal) mixer_paths.xml, restartiraj mob i vidi jel onda radi..ako ne onda nosi na garanciju.
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

ko bi mi mogao uploadat taj file za 17.1.1.A.0.402 verziju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Pozdrav,zanima me dali mogu rootat xperiu z2 bez racunala.trenutno nisam u hr i nemam nikakav pc kraj sebe.

Dobio sam informaciju od jednog korisnika na bug forumu da se nemoze,ali zelim cuti jos koje mišljenje.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...

ko bi mi mogao uploadat taj file za 17.1.1.A.0.402 verziju?

Pogledaj na xda uvjeren sam da ima stock

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Robilad kaže...
4L4N kaže...

ko bi mi mogao uploadat taj file za 17.1.1.A.0.402 verziju?

Pogledaj na xda uvjeren sam da ima stock

A ima al trebam cijeli frimware skidat na zalost.. A ovako neko ko ima rootanu mi samo kopira i sharea. 

Dali ce se mob moc nadogradit normalno preko wifia nakon roota?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Lecram kaže...

Pozdrav,zanima me dali mogu rootat xperiu z2 bez racunala.trenutno nisam u hr i nemam nikakav pc kraj sebe.

Dobio sam informaciju od jednog korisnika na bug forumu da se nemoze,ali zelim cuti jos koje mišljenje.

Hvala.

Ne mozes na zalost, trazio sam i ja po svuda al je nemoguce jer nema stock recovery preko kojeg bi mogao flashat SU. 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...
Robilad kaže...
4L4N kaže...

ko bi mi mogao uploadat taj file za 17.1.1.A.0.402 verziju?

Pogledaj na xda uvjeren sam da ima stock

A ima al trebam cijeli frimware skidat na zalost.. A ovako neko ko ima rootanu mi samo kopira i sharea. 

Dali ce se mob moc nadogradit normalno preko wifia nakon roota?

Nemoras skidati cijeli..rekao sam da ima na xda sigurno i evo u roku keks sam nasao rjesenje...naime kad si flashao taj mod automatski ti se uradio backup starog, a taj stari odnosno orginal ti se nalazi u system-etc-myxer_paths.xml.bak

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Robilad kaže...
4L4N kaže...
Robilad kaže...
4L4N kaže...

ko bi mi mogao uploadat taj file za 17.1.1.A.0.402 verziju?

Pogledaj na xda uvjeren sam da ima stock

A ima al trebam cijeli frimware skidat na zalost.. A ovako neko ko ima rootanu mi samo kopira i sharea. 

Dali ce se mob moc nadogradit normalno preko wifia nakon roota?

Nemoras skidati cijeli..rekao sam da ima na xda sigurno i evo u roku keks sam nasao rjesenje...naime kad si flashao taj mod automatski ti se uradio backup starog, a taj stari odnosno orginal ti se nalazi u system-etc-myxer_paths.xml.bak

Nemoj mislit da nisam gledao, nema tog back filea. ;)  al rijesio sam stvar. Neko je jos prije postao org file istog frima ko sta ja imam pa je sad sve ok. Al sam radi toga procitao sve stranice te teme hahaha 

12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

moze li mi neko reci zasto se telefon tako tiho cuje tijekom reproduciranja muzike? Skinuo sam i viperandroid ali nema velike razlike. Ima li neko neke korisne tweakove/postavke za preporucit?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...

moze li mi neko reci zasto se telefon tako tiho cuje tijekom reproduciranja muzike? Skinuo sam i viperandroid ali nema velike razlike. Ima li neko neke korisne tweakove/postavke za preporucit?

Poweramp+MusicFX su jako dobra kombinacija! ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Tonči kaže...

Još nema 4.4.4??

ne -.-   z1 je dobila prije nas....

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

I Z, lol. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Bojim se da su imali pravo ovi s kritikom da će šestomjesečni ciklus biti poguban za nadogradnje. 

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

A doći će 4.4.4, ubrzo. Niti moj One M8 nije na 4.4.4, trenutno sam na 4.4.3...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Deawood kaže...

A doći će 4.4.4, ubrzo. Niti moj One M8 nije na 4.4.4, trenutno sam na 4.4.3...

 

Ako se ne varam HTC nece ni izbacivat 4.4.4. jer su novosti stavljene pod 4.4.3. update.

iPhone 4-iPhone 4s-Nokia N9-Iphone 4s-Sony Xperia S-iPhone 4s-HTC 8x-iPhone 5-Galaxy s3- HTC One- iPhone5 - HTC One-iPhone 4s-Sony Xperia Z-Google Nexus 5 i iPhone 5s - Nexus 5 - Nexus 5 i iPhone 5s
12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

A niti nisu neke novosti. Iako je trunčicu stabilniji (na 4.4.3 mi se do sada nije niti srušio, niti freezao niti ništa, a na 4.4.2 mi se zaključao ekran i nisam ga mogao otključati bez PB + VD), ali one geste za otključati ekran rade osjetljivo lošije, odnosno ponekad trebam dva puta swajpati gore, a u zadnje vrijeme uopće niti ne radi, iako se rijetko događa, ali se događa... 

 

A na Z2 mislim da nemaju što popravljati, dok su na Z i (ako se ne varam) na Z1 usrali sa 4.4.2, Z je laggao do bola, mislim, ajde, nije sad to S3 lagg, ali Notification bar kad se slajdao dolje je trokirao, task manageru, odnosno recent apps, je trebala sekunda i pol da se otvori, meni puno previše i kod prekidanja poziva je delay. Iako nije da se ne može živjeti s tim, ali s obzirom da me još onda razmazio s 4.3 "buttery-smooth" radom, teško je bilo živjeti s tim, iako nije problem vratiti na 4.3...

 

No sad već idem u offtopic, iako se nadam da nitko neće zamjeriti jer je ova tema skroz mrtva. 

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Onaj ko ima rootan z2,a nema ovaj mod,nije normalaaaan!!! :)   http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/port-x-reality-super-vivid-t2870101

Nevijerovatna razlika!!!

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.9.2014 13:33 (4L4N).
 
0 3 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Dakle, xperia z2 kupljena u T-mobile i privatno otključana kodom. Pitanje: Zašto još nisam dobio mogućnost nadogradnje softwarea, odnosno ažuriranja moba na novu međuverziju (17.1.2.A.0.314). Još uvijek imam onu koju sam imao i kad je mob kupljen (17.1.1.A.0.402). Da li je to zato što je mobitel otključavan privatno ili to nema veze? Svaki put kad idem provjeriti u centar za ažuriranje daje mi da su na uređaj već instalirane najnovije dostupne aplikacije. Hvala!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...

Onaj ko ima rootan z2,a nema ovaj mod,nije normalaaaan!!! :)    http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/port-x-reality-super-vivid-t287010

 

Nevijerovatna razlika!!!

isprobajte prvo pa me pose*ite

11 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...
4L4N kaže...

Onaj ko ima rootan z2,a nema ovaj mod,nije normalaaaan!!! :)    http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/port-x-reality-super-vivid-t287010

 

Nevijerovatna razlika!!!

isprobajte prvo pa me pose*ite

Znam na koji mod si mislio, ali pos*an si jer link ne valja, barem meni otvori nesto sasvim deseto. ;)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Robilad kaže...
4L4N kaže...
4L4N kaže...

Onaj ko ima rootan z2,a nema ovaj mod,nije normalaaaan!!! :)    http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/port-x-reality-super-vivid-t287010

 

Nevijerovatna razlika!!!

isprobajte prvo pa me pose*ite

Znam na koji mod si mislio, ali pos*an si jer link ne valja, barem meni otvori nesto sasvim deseto. ;)

http://forum.xda-developers.com/xperia-z2/themes-apps/port-x-reality-super-vivid-t2870101

Ispricavam se i ispravljam gresku,postam sa mobitela pa mi nije kopirao kako treba. Volio bi da ova tema malo zazivi pa se trudim postat nes korisno. 

12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

17.1.2.A.0.314 azuriranje mi je doslo. Ako azuriram gubim samo root? Ne i aplikacije koje koriste root itd? I ponovno rootam i sve bude kao i sada ili?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Imam opciju  modus prezivljavanja u su... dali bi mi to moglo i root zadrzat?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
4L4N kaže...

Imam opciju  modus prezivljavanja u su... dali bi mi to moglo i root zadrzat?

Ne prolazi mi provijera tako da cu morat ostat na ovom frimwareu 

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Pa apdejtaj i skini si towelroot. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Deawood kaže...

Pa apdejtaj i skini si towelroot. 

al gore imam xposed i razno razne modove, to ce mi se sve obrisat? kako da updateam,preko pc-a? 

12 godina
odjavljen
offline
Sony Xperia Z2 - rasprava

Ako radiš OTA onda mislim da ti se neće pobrisati. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z2 - rasprava
Deawood kaže...

Ako radiš OTA onda mislim da ti se neće pobrisati. 

neznam kako bi radio tu nadogradnju, preko wifia ne mogu jer imam custom recovery, preko racunala cu sada probat. Ma najbolje bi bilo da ima rootan frimware za skinut pa da samo flasham preko recoverya. 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice