Sony Xperia Z

poruka: 3.343
|
čitano: 922.171
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
khans kaže...

Molim za pomoć ako netko ima sličnih problema ili može dati savjet.

Odmah da kažem da imam garanciju za Z3 još godinu i pol i da ga mogu dati na reklamaciju,no možda netko zna kako riješiti bez toga.

Naime zvučnik za razgovor mi je nekako tih,kada sam u uvjetima gdje nema buke mogu razgovarati.
Ako je buka radio netko glasnije priča ili tako nešto stisnem mob u uho da ostane crta na uhu:D

Pojačan je do kraja isključio sam staminu i razne štednje i ništa.

Opcija garancija je prisutna no ako nemoram ga slati bolje nebih.

unaprijed hvala na pomoći

 Odi u settings-call i tamo imas neke điđe za upalit i gasit pa si pogledaj.

 

Ima -microphone noise suppresion

    -speaker voice enchantment i equalizer

They have descended from heavens in fire chariots, and made humans on their own image.
16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Pozdrav!

Ažurirao sam mobitel i od tada se ne pali..upali se sony logo i ugasi instant..pokusao sam sa sony pc companion (repair, piše da je uspješno, ali ista stvar)..u recovery nece uci

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Probaj naći na xda forumu temu oživljavanja iz soft brick stanja za xperia uređaje.

16 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Evo preko flashtoola sam flashao stock firmware, i opet isto..jedino što je drukciji logo sad..valjda je do drugog firmwarea....

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Onda imaš kvar na matičnoj 99% sam siguran

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

poštovani, imam xperiu z, instalirao sam novi software lolipop. imam problem ne radi mi zvučnik kako treba, kada stavim slušalice automatski se pokreče wolkmen, pjesme počnu svirat same, kada isključim slušalice na zvučniku ne svira, kada me neko zove ili poruka dolazi normalno se čuje na zvučnik, u čemu je problem,

 

unaprijed zahvaljujem !

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
rođo123 kaže...

poštovani, imam xperiu z, instalirao sam novi software lolipop. imam problem ne radi mi zvučnik kako treba, kada stavim slušalice automatski se pokreče wolkmen, pjesme počnu svirat same, kada isključim slušalice na zvučniku ne svira, kada me neko zove ili poruka dolazi normalno se čuje na zvučnik, u čemu je problem,

 

unaprijed zahvaljujem !

 To ti je zbog Smart connect (tako se nekako zove) aplikacije - može se podesiti da kad ukopčaš slušalice automatski počne svirati muziku ili radio, možeš podesiti i da otvori neku drugu aplikaciju.

Uglavnom, poigraj se s time.

Ako se mene pita radi se o gluposti koja samo radi bezvezne wakelockove i izbacuje one notifikacije pa sam ju deinstalirao 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

poštovani, istina problem je u toj aplikaciji jer mi se ina na početku uključivala kad bi prištekao slušalice... ali sam prekopao tu aplikaciju i ne mogu naći da to podesim izgleda mi da jr sve na mjestu.. kako izbrisati tu aplikaciju....

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Vidi da ti nije u profilu slušalice-glazba doma mora biti onemogućeno. Ako je omogućeno onda to uzrokuje problem najvjerojatnije. Ako ne, onda preko play store skini aplikaciju Link2SD i unutra pronađeš Smart connect i dugo zadržiš stisnuto dok se ne pojavi izbornik i preko izbornika onemogućiš. Ako nema te opcije onda za to treba root.

12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
bubimir13 kaže...

Vidi da ti nije u profilu slušalice-glazba doma mora biti onemogućeno. Ako je omogućeno onda to uzrokuje problem najvjerojatnije. Ako ne, onda preko play store skini aplikaciju Link2SD i unutra pronađeš Smart connect i dugo zadržiš stisnuto dok se ne pojavi izbornik i preko izbornika onemogućiš. Ako nema te opcije onda za to treba root.

 Može probati i Postavke > aplikacije > smart connect > onemogući (ako neće rootati i preo Titaniuma maknuti)

Pošto je nemam instaliranu ne mogu provjeriti dali funkcionira, ali ako mogu disableati Album app onda se vjerojatno može i to

10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Može i tako evo baš sam provjerio, treba stisnut onemogući i ta aplikacija više neće raditi.

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Evo deaktivirao sam aplikaciju i dalje je sve po starom, zvucnik se ne cuje, a kad ustekam slusalice glazba se pokrece sama, ali ne stalno...neznam u cem.je problem, probat cu repair napravit...?!

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Imam problem sa xperiom Z otkako sam instalirao novi softver lolipop. Naime, kada me neko zove ne ostavlja mi obavještenje da me je zvao, odnosno notifikaciju, nego tek kad udjem na slusalicu vidim da me je neko zvao. Napominjem da se to ne desava uvijek, nekada mi normalno ostavi obavjestenje o propustenom pozivu. Zna li neko sta bi moglo biti, jer me pravo izludjuje ?! Pozdrav 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Bilo je već prijava na tu anomaliju, na cijeloj Z seriji mobitela jer je bug u softveru. Nadam se da će ispravit u sljedećoj verziji koja treba stići za tvoj telefon 5.1.1.

8 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

ok hvala druze, zna li se kada ce stici ta verzija :))

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

To ni u Sonyju ne znaju, kažu nakon Z1 serije, a tek je Z2 pušten, znači 3-4 tjedna cirka

 

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z

Poštovani,  dali moze neko napisat neki tutirijal za vraćanje sa lolipopa na kitkat, htio bih prebaciti na stari sistem, jer mi je onda sve super radilo... Unaprijed zahvaljujem! 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Evo

14 godina
offline
Sony Xperia Z

imam problem s mobitelom ,mislim da je baterija otišla pa me zanima sta vi kazete ,znaci dok sam igrao igru na mobu ugasio se ,mislio sam da je do pregrijavanja ,ali pokušao sam ga upaliti i nije htio 7,8 puta samo prođe sony znak android pri paljenju i ugasi , i ako se upali ugasi se odmah ..e sad vratio sam ga na tvornicke postavke ,napunio ga na 40% i izdržao je cca. pet minuta,probat cu ga sad napuniti do kraja pa da vidim

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Vrlo vjerojatno je baterija otišla.

14 godina
offline
Sony Xperia Z

znaci naounio se do 73% sve normalno sat vremena izdrzao dosao do 6x% i ugasio se

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...

znaci naounio se do 73% sve normalno sat vremena izdrzao dosao do 6x% i ugasio se

 definitivno baterija otišla. kupi novu i zamjeni.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Oprostite na smetnji,

Htio sam isprobati lolipop 5.02 official update na xperia z ali ima greske, te zelim natrag kitkat 4.4.4, stavio sam gore generic unbranded njemacku verziju, ali mi lose hvata signal, mozes mi uploadati na net i dati link da skinem i stavim natrag, xperia z je od tmobile

Poruka je uređivana zadnji put sub 15.8.2015 18:11 (croplaya007).
14 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
ranko091 kaže...
loky4i4 kaže...

znaci naounio se do 73% sve normalno sat vremena izdrzao dosao do 6x% i ugasio se

 definitivno baterija otišla. kupi novu i zamjeni.

 znaci zamjenio sam je bio tada i evo sad je opet otišla , prvi puta je bilo dok sam igrao igre i opet sada tako ,jel moguce da je jos u necemu problem

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 20:58 (loky4i4).
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
ranko091 kaže...
loky4i4 kaže...

znaci naounio se do 73% sve normalno sat vremena izdrzao dosao do 6x% i ugasio se

 definitivno baterija otišla. kupi novu i zamjeni.

 znaci zamjenio sam je bio tada i evo sad je opet otišla , prvi puta je bilo dok sam igrao igre i opet sada tako ,jel moguce da je jos u necemu problem

 daj slikaj potrošnju baterije... i snimi neki program da ti vidi voltažu baterije po njoj se najbolje vidi kakva je. pri 1% napunjenosti nesmije past ispod specifikacija. ako padne loša je. ako ne onda imaš problema sa softwareom koji ti jede bateriju.

13 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...
ranko091 kaže...
loky4i4 kaže...

znaci naounio se do 73% sve normalno sat vremena izdrzao dosao do 6x% i ugasio se

 definitivno baterija otišla. kupi novu i zamjeni.

 znaci zamjenio sam je bio tada i evo sad je opet otišla , prvi puta je bilo dok sam igrao igre i opet sada tako ,jel moguce da je jos u necemu problem

Obrisat igru,ništa čudno da je igra napravila neki bug ili što već,frendu na T3 ekran se nije htio se okrenut,stajao je stalno u 16:9 i dok neizvadi karticu(da se mob restarta jer ništa nije radilo na ekranu) ne može ga koristit i opet mu se isto sranje dogodilo sutra dan nakon iste igre(Farming Simulator ako se dobro sjećam),probaj igru obrisat ako ne onda na tvorničke.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
14 godina
offline
Sony Xperia Z

jel znas neki program ,koji da skinem ? ovaj pad oko 1 sat je isto bio tokom igre ,obrisao sam je al cim maknem mob sa punjaca ugasi se

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 21:11 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia Z
loky4i4 kaže...

jel znas neki program ,koji da skinem ? ovaj pad oko 1 sat je isto bio tokom igre ,obrisao sam je al cim maknem mob sa punjaca ugasi se

 unutar te slike ima neka opcija... dobit ćeš ovakav ekran

 

https://www.dropbox.com/s/y8xdfekvam2nmdz/Screenshot_2015-09-05-21-16-31.png?dl=0

14 godina
offline
Sony Xperia Z

nesto sam sad citao na xda da je moguce da je do stamina modea(iako mi nije ukljucen) pa sam isao na clear data i disable sad radi bez punjaca al vidjet cemo koliko ce to potrajati...evo riknio je opet

...jel moguce da je do lollipopa ?

McLaren Mercedes:1974.Emerson Fittipaldi-1976.James Hunt-1984.Niki Lauda-1985.-1986.Alain Prost-1988.Ayrton Senna-1989.Alain Prost-1990.-1991.-Ayrton Senna-1998.-1999.Mika Hakkinen-2008.Lewis Hamilton
Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 21:35 (loky4i4).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z

Sasvim moguće. ali ovo mi nije baš normalno... Više mi liči na neispravnu bateriju

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.9.2015 23:52 (bubimir13).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice