Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 319.766
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Je evo pronašao sam, agramservis je mjesto gdje treba odnijet.

Pisalo je ispod računa na onoj knjižici od jamstva.

 

Tnx anyway.

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Zna netko kako otključati Xperiu P? Prošli vlasnik ju je kupio u VIP-u, i još je pod ugovornom obvezom godinu dana. Postoji li neka aplikacija za otključavanje SIM kartice ili moram nositi da mi netko "na crno" otključa?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Crank1d kaže...

Zna netko kako otključati Xperiu P? Prošli vlasnik ju je kupio u VIP-u, i još je pod ugovornom obvezom godinu dana. Postoji li neka aplikacija za otključavanje SIM kartice ili moram nositi da mi netko "na crno" otključa?

http://www.vipnet.hr/o-vipnetu/uvjeti-koristenja/-/journal_content/56_INSTANCE_81Fc/10307706/10337909 

 

kolko sam skužio treba ti 500 kn i račun.. ili čekat još godinu dana, pa su ti ionako obvezni poslati unlock kod na upit (nakon isteka ugovora)
a možeš se igrat sa kojekakvim online servisima s kojih navodno možeš nabavit unlock kod za ~30 eura. pa eto, probaj i javi :D

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Imam Xperiu P, i imam problem s lagom kod poziva, ne čuje se ništa nekoliko sekundi nakon što se javim, nekada i zaštopa itd. Kako to riješiti, vidjela sam da netko spominje rootanje, što to uopće u cijelosti znači, kako to napraviti, mogu li nakon toga oštetiti mobitel, i jel sigurno da će mi to pomoći?

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia P

To ti znači da dobiješ privilegije nad androidom. Možeš prčkati po stvarima u mobitelu koje su inače zaključane.

11 godina
offline
Sony Xperia P

I ja isto to imam . Inače mi je mob odličan samo što mi to ide na živce , taj lag od 3-4 sekunde i to sto mi se ogulila ona plastika ispod kapacitivnih tipki a mob je stalno i maski i nikad nije padao .

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

I meni se također isto samo malo ogulila ta plastika, ovako se ne primjeti ali ja primjetim i najsitniju sitnicu {#} ... A pročitala sam da ih se još par njih tužilo na to.... 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
šaki01 kaže...

To ti znači da dobiješ privilegije nad androidom. Možeš prčkati po stvarima u mobitelu koje su inače zaključane.

 

a kako da to napravim je li prekomplicirano i mogu li s tim pogriješiti i da mi se mobitel pokvari ako nešto zeznem?

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.3.2014 20:46 (polloo).
12 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Imam isti problem sa lagom prije poziva i aplikacija se zna srusiti, strasno iritantno. Ima i par drugih problema i mob je skoro neupotrebljiv.

 

Postoji li neki stabilan Cyanogen ili stock Android  ROM/Firmware za ovaj mob?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.3.2014 19:40 (fade).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Je li ima netko iskustva sa xperiom p i alcatel touch idol .
Pa ako moze da da savjet sta je bolje kupiti.

Zahvaljujem. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia P
stipe1771 kaže...

Je li ima netko iskustva sa xperiom p i alcatel touch idol .
Pa ako moze da da savjet sta je bolje kupiti.

Zahvaljujem. 

Alcatel idol ti ima veći ekran, ali XZ ima bolju kontrast/boje

Xperia P je hardverski nešto jača

Meni osobno Alcatel ima ljepši dizajn
Kamera na P je bolja (na P je zapravo jedna od boljih, rekao bih u rangu sa iP5)

pa najbolje da sam vidiš koji ti paše, ja bi iskreno uzeo P i na njega stavio neki custom ROM jer mi je Alcatel nekako hardverski preslab 

Galaxy S5570-Nokia X2-Nokia Asha 302-Galaxy S6500-HTC Desire Z-iPhone 4s-GSmart Rio R1-GSmart GS202-Prestigio 4500-Xperia S-Galaxy S2-Note I-GSmart Maya M1 v2-Galaxy S3-Xperia Z
14 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Ma teško da možeš nešto zeznut. ovdje odi: http://forum.xda-developers.com/xperia-u. Tu imaš sve

11 godina
offline
Sony Xperia P

Jel zna netko kako riješiti problem s GPS-om . kada ga upalim trazi 15 minuta i  i dalje ništa ne uspijeva se psojiti ? Jel zna netko riješejne ? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Prešao sam na Z3 i svaka mu čast ali Xperia P je junački odradila svojih 2 godine. Još uvjek ju palim i preko WiFi-a nadograđujem aplikacijama. Ne mogu se prestat divit tom zaslonu. Ima vjerniju bijelu boju od Z3. A za onaj analogni sat na njoj bih sve dao.

 
1 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sony Xperia P
RobotTitan kaže...

Prešao sam na Z3 i svaka mu čast ali Xperia P je junački odradila svojih 2 godine. Još uvjek ju palim i preko WiFi-a nadograđujem aplikacijama. Ne mogu se prestat divit tom zaslonu. Ima vjerniju bijelu boju od Z3. A za onaj analogni sat na njoj bih sve dao.

I moja ce sada 2 godine i jos uvijek je kao nova . Da je izašao novi update mogla bi izdrzat jos barem godinu i pol ali sony kao sony . 

12 godina
offline
Sony Xperia P

evo i moja ima preko 2 godine sad. Prominia sam vise custom romova, ali nakon nekog vremena pocne laggat i blokavat. ako jos tko koristi ovaj mobitel, koji je najbolji custom rom? 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Probaj CM11. Meni je najbrzi dosad

12 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Je li popravljena auto rotacija? ne zelim imat stalno ukljucen auto brightness

14 godina
offline
Re: Sony Xperia P

E neznam. Do nedavno više nemam Xperiu P pa neznam kakva je situacija

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Pozdrav svima ..dakle imam xperiu p i ne koristim je ima vec 9 mjeseci a ona je stara godinu i pol..

dakle problem je baterija ... tj baterija kada je napunim sama se isprazni u roku  12-19 sati  bez ikakvog koristenja mobitela ...

ako koristim mobitel onda npr pokazuje 100% nakon 10 ak minuta padne na 90  onda nakon pola sata intezivnog koristenja padne na 40-ak posto i odna se odjedanput spusti na 1 % i ugas i se ...

 

zanima me da li je itko imao slicnih iskustava .. jer zamjenio bih bateriju ali ne znam da li je u bateriji problem .... 

 

hvala

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Re: Sony Xperia P
ante5656 kaže...

Pozdrav svima ..dakle imam xperiu p i ne koristim je ima vec 9 mjeseci a ona je stara godinu i pol..

dakle problem je baterija ... tj baterija kada je napunim sama se isprazni u roku  12-19 sati  bez ikakvog koristenja mobitela ...

ako koristim mobitel onda npr pokazuje 100% nakon 10 ak minuta padne na 90  onda nakon pola sata intezivnog koristenja padne na 40-ak posto i odna se odjedanput spusti na 1 % i ugas i se ...

 

zanima me da li je itko imao slicnih iskustava .. jer zamjenio bih bateriju ali ne znam da li je u bateriji problem .... 

 

hvala

Jesi pokusao vratit mobitel na tvorničke postavke tj. napravit repair  preko pc companion ? 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

hmm nisam ..ali sam ga resetao nekoliko puta ...evo sad cu pokusati 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Re: Sony Xperia P
ante5656 kaže...

hmm nisam ..ali sam ga resetao nekoliko puta ...evo sad cu pokusati 

Napravi to , meni znalo par puta tako jest bateriju i to je rijesilo . 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

e kolega ne snalazim se u ovom companionu .. nezznam kako ga resetat preko nejga??

 

Edit : kolega snasao sam se ..sad cemo napravit reset

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.12.2014 11:43 (ante5656).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Evo nakon instaliranja i čekanja nije pomoglo bateriaj se i dalje sama prazni...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Sony Xperia P

Probaj napuniti do 100 % koristit dok se ne ugasi  i onda opet do 100 % , ako to ne pomogne probaj kupit novu bateriju i odnjet negdje da ti zamjene . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Ma gle brate dovoljno san ja strucan da to zaminin samo meni je najveci problem sta mislin da nije do baterije ...

pa se mislin da izvadin bateriju izmirin napon  i ostavin je priko noci i onda opet izmirin napon ..neznan oce li mi to sta znacit?

 

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
11 godina
offline
Sony Xperia P

Ne znam , probaj pa vidi , mada ja mislim da je baterija problem . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Pozdrav, da li tko ima iskustva sa zamjeom baterije na Xperia P , koliko kosta nova i njena zamjena?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Sony Xperia P
Miro34 kaže...

Pozdrav, da li tko ima iskustva sa zamjeom baterije na Xperia P , koliko kosta nova i njena zamjena?

 Ja sam otvarao mob radi znatiželje.. točnije nije se htio upaliti jednom iz nekog razloga pa reko ajd da zavirim ispod haube..

Kao i svi drugi uređaji nekako je sastavljen. Što znači da se nekako mora moći i rastaviti za potrebe servisa primjerice.

Vjerujem da na yubitubu imaš dovoljno tutoriala za rastavljanje https://www.youtube.com/results?search_query=xperia+p+disassembly

Samo pazi da ne pogubiš šarafe.

 

A evo ti i za bateriju LINK1 i LINK2.

 

Nije baš tako teško za potražiti...

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice