Slanje mb na popravak vs carina

poruka: 8
|
čitano: 2.179
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Slanje mb na popravak vs carina

Imam jedno pitanje, prije par dana sam uspio na svom thl w100 sahraniti lcd/display ekran i u kontaktu s proizvodjacem receno mi je da ima posaljem mb nazad te da ce mi ga oni zamjeiti i da placam samo shipping fee..


E sad mene zanima kako se osigurati  da mi g*vna /gamad ne naplate pdv kad ga budem dobio nazad, jer sam pri narucivanju mb uspio izbjec doticni...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

Imaš račun od kupovine?

 

Ako ti odluče naplatit carinu/PDV, samo im pošalji kopiju org računa i račun od popravka tj. neki dokaz da je popravljen besplatno.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
14 godina
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

Ajmo jos jednom za  vas sto ne citate s razumjevanjem..Mobitel je  kupljen prije par mj (mislim 8mj) i uziman je direktno od THl te  je bio oznacen kao gift i prosao je carinu bez placanja pdv...

Naravno da imam racun od paypalla al koja korist kad je neplacen pdv..

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 17:28 (R3nchi).
15 godina
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

Mislim da ti ne gine placanje PDV-a jer sumnjam da ce i drugi put proci bez carinskog pregleda. Probaj dogovoriti sa prodavacem da ti posalje samo ekran po nizoj cijeni jer je vjerojatnije da ce ekran proci bez PDV-a pa ga zamijeni sam. Veci rizik je slati cijeli mob u Kinu i ocekivati da ce po drugi put proci bez PDV-a.

12 godina
neaktivan
offline
Slanje mb na popravak vs carina

Imaš brdo tutorijala na youtubu kako zamijeniti ekran, imati alat za skidanje i pratiti postupak kako što odspojiti, a kako je @cyclone već rekao najisplativije naručiti ekran.

"Just A Dream ".
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.1.2014 19:09 (Fero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

ekran narucen s ebaya.. al sam danas razbio mb

 

15 godina
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

heh, mislim da vecina tih kineza "umre" u padovima i ostalim aktivnostima. steta

14 godina
offline
Re: Slanje mb na popravak vs carina

Vjeruj mi to nije biopad , to je bilo zakucavanje u beton..Jbga imam tanke zivce...

Nrucen digitalizer,stize za par dana pa ce opet nadam se da fercera.. ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice