Samsung i5800 Android - jel ima tko

poruka: 48
|
čitano: 25.307
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Pozdrav :)

Prije neki dan kupio sam samsung i5800, OS je Andorid 2.1, aparat je vrlo zanimljivi, a tko god ima Andorid telefon, zna da je market bogat, prebogata aplikacijama, a kod VIP-a trenutno ima krasnih aplikacija, svaka čast našim programerima doista su se potrudili. Vrlo je elegantan na dodir bez obzira na stražnju plastiku, ekran izvrsno reagira na dodir, na tu temu bi se mogli uključiti iPhoneovci, brz je u radu (imam i Nokiu 5800 XM pa znam o čemu govorim). Fotić je jadan, slike su loše, doista jadne, čak je u fotiću bolja Nokia 5800, a ona je jadna. No, tko želi bolje slike neka kupi fotoaparat. Jedino što nisam nikako uspio, barem do sada, pokrenuti navigaciju, kako čitam to je problem sa svim Andoridima ili barem seriji Galaxi kod Samsunga.Zgodno je što se pri priključenju na računalo, naravno putem kabla telefon odmah puni. Sa baterijom sam zadovoljan, dobro drži, jer trenutno ga stalno držim na Wlanu, zovem i šaljem poruke, a on se sporo prazni, nisam testirao koliko dugo može držati baterija ali sa tim mojim maltretiranjem mislim da bi bez problema izdržao 2 dana.

Ako ima netko sa više iskustva za gore navedeni mobitel, neka se javi, da nadopunim znanje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Pozdrav, zanima me kakvo je surfanje preko wlan-a? I gdje si ga kupio.. Planiram uzeti ovaj mobitel a čitao sam na gsmareni komentare korisnika da im krivo pokazuje stanje baterije. I imaju isti problem kao što si ti naveo sa gps-om.

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Surfanje tj. otvaranje stranica putem wlana ide brzo, otvara stranice bez problema i elegantno se prstima raširi stranica ili skupi. Tu doista nisam imao problema. Kućni wlan je odmah uhvatio, prepoznao i odradio, a kada se šetam gradom hvata tuđe wlanove kao živčan, još da su otključani veselju ne bi bilo kraja. Aparat sam kupio u Tele2 centru, zaključan na njihovu mrežu. Odnio sam ga lokalnom magu koji je to lijepo oktljučao, u pitanju je šifra i sada furaju sve kartice i sve mreže. Oko baterije i stvarnog stanja, ne znam što bih ti rekao, npr. jučer cijeli dan sam držao uključen wlan i podatkovni promet ( u VIP-u koristim uslugu 200 MB ), zatim sam imao uključen  GPS ( mislim oko 2 do 3 sata ) i sigurno sam surfao tijekom dana oko 3 sata internetom, razgovore niti ne brojim, baterija mi je pokazala napunjenost oko 70 %. Da li je to pravo stanje ili... ne znam. Uglavnom telefon je ispunio ono štto sam od njega očekivao, za sada. Ponavljam, market me je oduševio, toliko aplikacija... Super

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 12:06 (sinisa5).
15 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Gdje si to čudo nabavio?

 

Gledam po njuškalu nema ni jednog...

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Kako velim u Tele2,  produžio ugovor, pretplata 100 kuna. Čekao i čekao i eto, a da je nekakva egzotika, izgleda da je. Jeftin, relativan pojam, dobro radi i za sada sve aplikacije otvara i pokreče

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.9.2010 12:13 (sinisa5).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Hvala na odgovoru. I meni se svida mob ima skoro sve, a za ovo gps cu probati naci pa podijeliti s vama.

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Nadopunjujem iskustvo sa baterijom, uz silno igranje sa mobitelom, tu mislim na surfanje internetom, stalno igranje u stilu pogledaj ovu aplikaciju, pogledaj imenik, pogledaj... malo slušanja glazbe i radia, pozivi i sms, aparat mi je izdržao 31 sat i tada mi je baterija crkla, tj. ispraznio se do jaja. Prosjek mobitela koji koristi dosta aplikacija u pozadini, lijepog ekrana i drugih sitnih gluposti. 

 

Da, zamijetio sam jednu glupost, kada se ugasi aparat NE RADI alarm Plač To mi je zeznulo jedno jutarnje ustajanje Viče

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.9.2010 9:47 (sinisa5).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Super onda ako baterija izdrzi toliko.. Kako mislis ugasi se mobitel ? Ne razumijem.

www.crogen-clan.com
16 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko
sinisa5 kaže...

Nadopunjujem iskustvo sa baterijom, uz silno igranje sa mobitelom, tu mislim na surfanje internetom, stalno igranje u stilu pogledaj ovu aplikaciju, pogledaj imenik, pogledaj... malo slušanja glazbe i radia, pozivi i sms, aparat mi je izdržao 31 sat i tada mi je baterija crkla, tj. ispraznio se do jaja. Prosjek mobitela koji koristi dosta aplikacija u pozadini, lijepog ekrana i drugih sitnih gluposti. 

 

Da, zamijetio sam jednu glupost, kada se ugasi aparat NE RADI alarm Plač To bi je zeznulo jedno jutarnje ustajanje Viče

Heh, mislim da je to greška androida, pošto se to isto događa i na htc desireu.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.9.2010 22:46 (denix).
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Ugasio mi se mobitel kada je baterija iscrpila zadnje atome energije iz sebe, to sam mislio u smislu gašenja aparata. Namjerno je nisam punio dok nije sve izvukla iz sebe. 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Jel skidas aplikacije s neta za njega? Jel se moze na neku foru instalirati msn a da nije preko onog ebuddy-a?

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Jedan od linkova sa kojih skidam aplikacije direktno na računalo ... http://www.freewarelovers.com/android/category/entertainment

 

Može ti i ovaj link pomoći ... http://mob.hr/hrvatske-android-aplikacije-sazetak-1/#more-5348 i http://mob.hr/gdje-skidati-android-aplikacije/

 

 

 

Na drugo pitanje nemam odgovor Neodlučan

16 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Da li se zna da li ide službeno android 2.2 (froyo) na njega? E da, naveo si u drogoj poruci da si koristio GPS 2-3 sata. Da li to znači da si riješio problem sa navigacijom ili sam ja nešto krivo razumio :D ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Ma jok, nisam riješio problem GPS-a. Igrao sam se sa tim opcijama sve mi je to još uvijek novo. Sam Android je relativno nov OS, a i svaki mobitel koji ga koristi nije baš za svaku aplikaciju. Ima tu nekakvih sitnica koje moram skužiti. Fora je u tome što ima doista veliki spektar aplikacija čija svrha je upitna ali ih moraš probati jer misliš da će one nešto korisno raditi na aparatu, a ono... banana. Uglavnom, što se tiče navigacije pratim što se dešava na tuđim iskustvima ... http://cafe.mobil.hr/threads/67014-Navigon-GPS-navigacija?highlight=gps+android 

a i ovdje http://cafe.mobil.hr/threads/66246-Android-Navigacija-iskustva?highlight=gps+android

16 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

neodlucan sam izmedju Samsunga i5800 i LG Optimusa. Jel bi tko mogao napisati stogod da si pomognem u odluci Osmijeh

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Pogledaj link http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=3395&idPhone2=3081 usporedi, ako imaš priliku probaj uzeti u ruke jedan i drugi, probaj kakvi su u radu, razlika je i u Androidu, Samsung je 2.1, a LG 1.6, sitnica ali bitna. Razlika je u brzini rada (procesorima). Razlika u multi-touch (jako koristan prilikom pregleda interneta, novina, dokumenata). Pogledaj na forumima iskustva ima dosta tih sitnica koje utječu na izbor. Moje subjektivno mišljenje, da je Samsung bolji - da je LG Optimus za one koji se prvi puta susreću sa tzv. pametnim telefonima. Samsung je "gotov" proizvod.  

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Evo jedne zanimljive stranice za i5800, ima nekakavih sitnica za GPS   http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880 Nisam probao, moram to malo bolje pročitati i naravno imati "kesu" jer ako nešto zabrljam... Ako netko uspije nešto zanimljivo napravit nekla javi iskustva. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko
sinisa5 kaže...

Evo jedne zanimljive stranice za i5800, ima nekakavih sitnica za GPS   http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=778880 Nisam probao, moram to malo bolje pročitati i naravno imati "kesu" jer ako nešto zabrljam... Ako netko uspije nešto zanimljivo napravit nekla javi iskustva. 

evo citat sa tog linka koji spominje neki program sa kojim gps funkcionira

Hi,

I've try to find a solution to the GPS issue on my i5800.
To do so I've developped an application that configures the GPS
to make it work correctly (if it is not enabled it request the
activation through the settings before).

The application is still experimental but works very well on
my i5800. The GPS work very well after.

I put it on android market for free. You can search it with one
of the following keywords: octy, GPS optimisation or GPSopt.


If you want you can test it on your i5800/i5801.
I'm interested by your feedbacks.

If the application make GPS work better for a significant
number of people, I will upgrade it to a better one with a
more intuitive and beautiful interface.

ako je tko probao ili će probati, neka se javi sa reultatima :D

13 godina
neaktivan
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Može li se taj mob nabaviti gdje a da nije na pretplatu

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Mislim da cu ga dobiti kroz par danaCool.. ghaal ja cu ga uzeti u tmobile-u ali jeftinije, kroz one bodove.. ovako se ne isplati uzimati jer mu je cijena start paketa oko 1900 kuna. Na njuskalu ga jos nisam nasao a u privatnim trgovinama se cijena isto tako krece.

www.crogen-clan.com
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko
sinisa5 kaže...

Ma jok, nisam riješio problem GPS-a.

upravo sam dobio informaciju od kolege koji radi u tmobileu da im dolaze ti mobiteli sa navigacijom.. mozda su oni rijesili problem i prckali po softweru.. uglavnom uskoro cu znati pa cu podijeliti sa vama.

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Skinuo sam sa marketa aplikaciju GPSopt i sa tom aplikacijom brzo ali doista brzo uhvati satelit, sada još ostaje pronaći dobar krekiran program i onda bi to bilo to, što se tiče GPS-a. Ostalo na aparatu, bogu hvala odlično radi, a market me i dalje zabavlja svojim ogromnim brojem aplikacija.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

skidanje s marketa je besplatno jel?

www.crogen-clan.com
16 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Da, jer kod nas ni nemreš skinuti aplikacije koje se plačaju, tak da sve što skineš je free

 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

jel zna itko hoce li biti moguce upgrejdati 2.2 verziju androida na ovaj mobitel.. Na gsmareni pise da je moguc upgrade, iako nisam nasao nista na drugim stranicama vezano za taj problem..

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
Samsung i5800 Android - jel ima tko

Evo da javim, uspio sam postaviti GPS na aparat, I5800, koristio sam iskustva drugih, a kako drugačije. Kao prvo instalirao sam "GPSopt" - sa marketa, zatim sam sa "Cafe Mobil" foruma pod linkom "Andorid aplikacije" pogledao ovo http://cafe.mobil.hr/threads/67014-Navigon-GPS-navigacija skinuo programe, skinuo sam karte Hrvatske, Bosne, Mađarske, Slovenije, Austrije u Njemačke, postavio u aparat i radi, za sada Hrvatska, Osijek. Sve funkcionira, samo je program onako, funkcionalan je ali nije lijep, za kojih par metara promaši moju lokaciju, npr. ja stanujem na kućnom broju 10, a on pokaže da sam na broju 12. Ništa ozbiljno.  

Ako je netko nabacio nešto drugo, a da je OK, neka javi, da se proba.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

evo dobio i ja ovaj mobitel.. imam pitanje Sinisa, jel se tebi sam spaja povremeno na internet i kako provjeriti to. Posto mi dode poruka od operatera(imam 0 kn trenutno na racunu) da nemam dovoljan iznos za prijenos podataka. Pa bi htio to rijesiti prije nego uzmem bon. Ako netko drugi zna mozda neka slobodno kaze. hvala

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Ne, ne spaja mi se sam na internet. Naime, moj aparat sam odmah odnio na otključavanje, jer sam ga kupio u Tele2 mreži. Nakon toga sam morao ponovo postaviti APN postavke (VIP internet i MMS). Imam instaliran program APN on/off sa marketa i na taj način kontroliram kada želim da skidam podatke sa mreže, naravno ako nisam u blizini moje Wlan mreže ili nečije tuđe, a otključane. Možda je prilikom kupnje bila uključena opcija da sam skida podataka sa mreže ali ja to nisam primjetio, a i ne znam što bi skidao kada nisam primjetio niti jedan program koji bi to sam radio. Instaliraj navedeni APN on/off odličan program za nadzor.   

14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

hvala rijesio sam problem:-) jedino jos ostaje navigacija.. imao sam od tmobile-a ono Twisepilot novo ali to samo pretplatnici koliko sam procitao a ja nisam na pretplatu. Uglavnom obrisao sam tu njihovu aplikaciju jer je ne mislim koristiti.

www.crogen-clan.com
14 godina
offline
RE: Samsung i5800 Android - jel ima tko

Probaj navigaciju koju sam ja instalirao, radi bez problema, minus je što je sve na engleskom, no to i nije nekakav veliki problem. Brzo se poveže sa satelitom, dobro prati put, uglavnom služi svrsi. Da ima boljih, vjerojatno ima.  

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice