Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 31.272
|
čitano: 8.339.697
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
dos2074 kaže...

A5 2016 ili Huawei p10 lite ? i zasto ? 

P10 lite: noviji je, bolja baterija, vise RAM-a

2 godine
neaktivan
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav!

Ima li tko kakva iskustva sa Ulefone Armor 2

0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
lkruno kaže...

Pozdrav!

Ima li tko kakva iskustva sa Ulefone Armor 2

http://www.racunalo.com/ulefone-armor-2-recenzija-pouzdani-robusni-smartfon-koji-puca-od-snage/

4 godine
neaktivan

Pozdrav svima, nakon kvara iPhonea 4, koji je dosta dugo izdržao (5 godina) i kojeg sam kupio rabljenog, vrijeme je za kupovinu novog mobitela. Budžet je do 2.700 kn i želim kupiti novi, a ne rabljeni mobitel. Nemam preferencu prema iOS-u ili Androidu iako bih možda sada želio probati s Androidom. Ono što želim od novog mobitela su: dobre performanse (da je ugodan za svakodnevni rad), izdržljivost (da može raditi par godina i da se ne razbije ili ošteti lako), podrška proizvođača što se tiče novog softvera još barem nekoliko godina, dovoljno memorije, podrška za najnovije aplikacije i slično. Nisu mi važne toliko performanse u igrama, kvaliteta kamere, dual SIM, bežično punjenje. Dakle, naglasak je na tome da potraje neko vrijeme i da za to vrijeme bude ugodan za koristiti. Zapeli su mi za oko iPhone SE i Huawei P10 Lite. Što mi preporučate?

0 0 hvala 0
8 godina
Podrsku kod androida par godina zaboravi, ako gledas huawei za te novce nadjes proslogodisnji flagship P9, P10 lite je mid-range

0 0 hvala 1
8 godina
Podrsku kod androida par godina zaboravi, ako gledas huawei za te novce nadjes proslogodisnji flagship P9, P10 lite je mid-range

0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
thomas42 kaže...

Pozdrav svima, nakon kvara iPhonea 4, koji je dosta dugo izdržao (5 godina) i kojeg sam kupio rabljenog, vrijeme je za kupovinu novog mobitela. Budžet je do 2.700 kn i želim kupiti novi, a ne rabljeni mobitel. Nemam preferencu prema iOS-u ili Androidu iako bih možda sada želio probati s Androidom. Ono što želim od novog mobitela su: dobre performanse (da je ugodan za svakodnevni rad), izdržljivost (da može raditi par godina i da se ne razbije ili ošteti lako), podrška proizvođača što se tiče novog softvera još barem nekoliko godina, dovoljno memorije, podrška za najnovije aplikacije i slično. Nisu mi važne toliko performanse u igrama, kvaliteta kamere, dual SIM, bežično punjenje. Dakle, naglasak je na tome da potraje neko vrijeme i da za to vrijeme bude ugodan za koristiti. Zapeli su mi za oko iPhone SE i Huawei P10 Lite. Što mi preporučate?

ja bi ti zbog ovoga preporucio mi a1, sada ce dobit oreo, ima podrsku sigurno jos za 2 androida 

9 godina
iPhone SE mu je logičan upgrade ako prelazi sa starijeg iPhone-a
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina

@mile 59:Ne mora biti baš tako, plus Android sistem prosto funkcioniše drugačije. iPhonei zaista godinama uredno dobijaju update na nove verzije, no Androidi nastavljaju biti 100% funkcionalni i kada im je verzija OS-a nekoliko brojeva ispod poslednje: gotovo da nema aplikacije koja ne radi najurednije čak i na verziji 4.4 (mnoge i na malo nižima), iako je poslednja objavljena 8.0, a time su, igrom slučaja, i zaštićeni od mogućnosti da dobiju update na verziju OS-a koju njihov hardware više ne može ugodno pokretati. 

No, to na stranu, Motorolina Moto serija je poznata po brzim i ažurnim updateima, ranije Nexus, a sada Google Pixel, kao i uređaji (raznih proizvođača) koji pripadaju Android One programu (npr Xiaomi Mi A1), dobijaju update direktno od Googlea. Takođe, i ako uređaj ne dobije major nadogradnju, to ne znači da ne dobija podršku: recimo, Xiaomi kroz dosta dug period izdaje nadogradnje čak i za svoje jeftinije Redmi modele: dobijaju se osveženi UI, sigurnosne zakrpe, nadogradnje za ugrađene aplikacije, novi MIUI featurei (ukoliko ih je moguće podržati na datom uređaju)...  A aplikacije uredno funkcionišu jer Android ekosistem prosto tako funkcioniše da se ne očekuje da će odmah po zlasku nove verzije OS-a svi aktivni uređaji biti updateovani, pa developeri aplikacija vrlo uredno podržavaju i starije uređaje i verzije Androida.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.11.2017 13:47 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina

Nagovorio jednu osobu da uzme Leeco S3 X626 (da ne riskiram ja :)...

Kratki utisci:
- brz, zbilja brz (otvaranje aplikacija i multitasking)
- baterija cca 4h SOT-a (viber video pozivi, smsanje, facebook, slikovanje, surfing)...
- dual sim, 32 gb meme, 4 gb rama
- zvuk u slušalici (ali i na mikrofon), top notch
- kamera nije loša, i mogu se po danu dobit ekstra slike u manual modu
- kvaliteta izrade veoma dobra, aluminij, sve se slaže jedno s drugim (naravno neke mane, kao brzo propadanje tipaka će se tek nakon dužeg vremena vidjet, ako postoje)
- ekran lijep za gledat (može se toplina podesit)
- ugodno iznenađenje je ugrađen Dolby Atmos (ovisi o preferencijama naravno)
- softver (s kojim je došao iz neutrina), lijepo radi i ima možda jednu leeco (bloatware aplikaciju). Čak moram priznat da mi se sviđa i puno mi bolje paše kaj su većinu stvari izgurali iz notifikacija i prebacili na tipku za multitasking. Ima tu nešto.
- baterija od 10-100% za 1:10H...
-jučer otkriveno da na njega pašu romovi s ostalih Leeco MTK mobitela, tako da ima AOSP (lineage), ako je baš to potrebno.

Sve u svemu, za 1.200,00kn moram priznat da ne vidim mane ovom mobu. Pogotovo kad iz šale uđeš u trgovinu pa kreneš uspoređivat s istim cjenovnim rangom (može da se sakru)... Doduše za koju kunu više, jako sličan Note 4x, samo sigurno duplo veći SOT, i slabiji proc, lošiji ekran, kamera, zvuk, manje rama... (priznam da Note 4x nisam držao u ruci, samo prenosim ono što sam dosad pročitao).

1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan

mile59 Deutsch zuper Ivan(4) hvala na odgovorima, pogledao sam malo navedene modele i volio bih se prebaciti na Android, ono što mi se ne sviđa je činjenica da se trude izrađivati te modele što tanjima i po meni krhkijima, postoji li možda neki model koji zadovoljava ono što želim + možda neku čvrstu građu ili sam osuđen na maskice?

0 0 hvala 0
9 godina
Ako ti nije bed sa njuškala uzeti, pogledaj novi HTC 10. On je baš robusne izrade
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina

Dobri su općenito Leeco (bivši LETV) mobiteli. Najveća mana je što nemaju utor za sd karticu. Sve drugo je OK. Prije su bili nešto skuplji a sad im pada cijena. Navodno je firma u problemima i pitanje je podrške. Svejedno i dalje izbacuju nove modele.

6 godina
Koliko vidim LeEco Le S3 nema LTE 800 frekvenciju, i nema 3.5 mm ulaz za slusalice. Znaci ako se zeli slusati mjuza ili pricat handfree treba nabavit jos i bluetooth slusalice sa mikrofonom.
Posto je dual sim trebao bi imat mogucnost sd kartice umjesto 2.sima?
Kome ne smeta tih par detalja mislim da je ovo je dobra ponuda za 1200 kuna

0 0 hvala 0
6 godina
I android 6.0. vjerojatno nece biti sluzbene nadogradnje, pa ostaju ROM-ovi

0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan

Pozdrav. Uskoro kupujem mobitel i neodlucan sam u izboru, doduse nisam ni neki poznavatelj pa bi mi pomoc dobro dosla. Najbitnije na mobitelu mi je kamera, vecinom cu ga koristiti za slikavanje na putovanjima  i čitanje online članaka, kindla i sl. Daklle igrice ne igram niti namjeravam.

Budžet mi je negdje 2500 kn, naravno da bi htio da cijena bude što niža. Ugl ja sam istraživajući naišao na potencijalne buduce kupnje a to su:

LG G5 SE

Honor 8

Huawei P9

LG V20..iako je malo skuplji pa se svako malo predomisljam

Honor 6X

Dakle što vi mislite, imate li vi neke prijedloge? 

0 0 hvala 0
6 godina

Ima na njusci nov Samsung S7 za 2500kn! Ima i jeftinije pa pogledaj ako hoces! Lp!

http://www.njuskalo.hr/samsung-galaxy-s7/galaxy-s7-32-gb-crni-zapakirano-oglas-23927296

Odmori se u Istini! :))
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.11.2017 0:22 (veseli007).
3 godine
srcetame123 kaže...

Pozdrav. Uskoro kupujem mobitel i neodlucan sam u izboru, doduse nisam ni neki poznavatelj pa bi mi pomoc dobro dosla. Najbitnije na mobitelu mi je kamera, vecinom cu ga koristiti za slikavanje na putovanjima  i čitanje online članaka, kindla i sl. Daklle igrice ne igram niti namjeravam.

Budžet mi je negdje 2500 kn, naravno da bi htio da cijena bude što niža. Ugl ja sam istraživajući naišao na potencijalne buduce kupnje a to su:

LG G5 SE

Honor 8

Huawei P9

LG V20..iako je malo skuplji pa se svako malo predomisljam

Honor 6X

Dakle što vi mislite, imate li vi neke prijedloge? 

Ako u Elipsu još uvijek traje Huawei akcija, možeš dobiti Honor 8 za 2400 kn. S dodatnom garancijom na ekran uključenom u cijenu. EDIT: nema ih više.

Honor 6X izbjegavaj kao i G5 SE (LG ima ponešto problema s trajanjem matičnih ploča iako nisam čuo za probleme na G5). S7 možeš naći na njuškalu za te novce i to je vrlo vrlo dobra kupovina, a i AMOLED zaslon može pomoći s čitanjem članaka. 

2 godine
neaktivan

Ne znam, radije bi kupio novi mobitel nego sa njuškala. A i samsung me ne privlaci nešto.

Jel ima tko P9 lite, kakav je mobitel opcenito, kakva mu je kamera?

1 1 hvala 0
3 godine
neaktivan
srcetame123 kaže...

Ne znam, radije bi kupio novi mobitel nego sa njuškala. A i samsung me ne privlaci nešto.

Jel ima tko P9 lite, kakav je mobitel opcenito, kakva mu je kamera?

Moto G5 plus ima dobru kameru.

10 godina
neaktivan
Jedna dvojba: LG V20 ili Huawei Mate 10 lite 😎 Cijena im je otprilike ista no Huawei je tek izasao a LG je lanjski model no idalje jako zanimljiv....Kamera, baterija?

0 0 hvala 0
6 godina
Pozdrav!
Ima netko da zna dali ima kod nas za kupiti skin sticker cover? Tnx!

Sry, sta nisam u temi! :)
Odmori se u Istini! :))
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan

Bio u sličnoj situaciji i danas naručio u elipsu Huawei P9 za 2699 preko webshopa.. vagao i odvagnuo..

9 godina

Pozdrav.
Molio bih za pomoć. Trenutno imam S4 mini star xy godina i već je u banani. Htio bih si kupit novi mob, a dosad sam imao samo Samsunge i vrlo sam zadovoljan s njima.
Radim dosta u radioni, mehanici itd, pa su mi se Samsungi pokazali vrlo izdržljivi (padali su na pod, ulje, vodu i nijednom nikad ništa). Imam budžet od nekih 1500 kn s tim da neću nikakve pretplate i slično. Zapeli su mi za oko sljedeći modeli: J3 2017-1500 kn, J5 2016-1400 kn te bih se mogao produžiti još 200 kn da uzmem J5 2017- 1700 kn.

Molim pomoć, ako znate za kakve mane tih mobitela, i koji mi se najbolje isplati uzet.

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen

ZAsto J5? Uzmi neki tipa s6 active ako se mozes uklopiti....

9 godina

A neću ja sad s njim nogomet igrat, pazim ja na mobitel, al desi se.
I hoću novi mob kupit.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
odjavljen

Baci pogled i na huawei p9 lite. Odlican mob. Ja sam komplet sa samunga presao na huawei.... P9 P10 p9 lite i P10 lite.....

3 godine
Došlo je ono doba godine pa dajte preporuku ili alternativu navedenom. Oko 5.5", 4+ GB RAM, Oreo poželjan, cca 3300+ mAh...

HTC U11+: brate preskupo.

Huawei Mate 10 Pro: nisam fan cijene i 18:9 omjera ekrana

OnePlus 5T: izbjegavaju Oreo što će imati posljedice na dulje staze. Iako je cijena OK.

Samsung Galaxy S8+: infinity display mi je meh (smeta za grip).

Samsung Galaxy Note 8: 18,5:9+cijena (iako se da naći za manje od Mate 10 Pro) mi nisu baš nešt.

Sony Xperia XZ Premium: iako se narod kune u suprotno sumnjiva mi je baterija.

LG V30: još uvijek ga nema, a i preskup je.

LG G6: no.

Razer Phone: katastrofa svjetlina i trajanje baterije.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
robogo kaže...
Došlo je ono doba godine pa dajte preporuku ili alternativu navedenom. Oko 5.5", 4+ GB RAM, Oreo poželjan, cca 3300+ mAh...

HTC U11+: brate preskupo.

Huawei Mate 10 Pro: nisam fan cijene i 18:9 omjera ekrana

OnePlus 5T: izbjegavaju Oreo što će imati posljedice na dulje staze. Iako je cijena OK.

Samsung Galaxy S8+: infinity display mi je meh (smeta za grip).

Samsung Galaxy Note 8: 18,5:9+cijena (iako se da naći za manje od Mate 10 Pro) mi nisu baš nešt.

Sony Xperia XZ Premium: iako se narod kune u suprotno sumnjiva mi je baterija.

LG V30: još uvijek ga nema, a i preskup je.

LG G6: no.

Razer Phone: katastrofa svjetlina i trajanje baterije.

A onda ništa.. :D

9 godina

Oneplus će dobiti Oreo do kraja godine sigurno

BTW HTC U11 je u Njemačkoj trenutno na 480€što je odlična cijena

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.11.2017 14:12 (zuper).
Moj PC  
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice