Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.151
|
čitano: 11.134.636
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Samsung mi je bitan radi drugih njihovih gadgeta i povezivosti, neda mi se kemijati radi 100 kn razlike.

Odbijam kupovati iz stranih dućana da bi uštedio 35 kn i sl.

 

Tražim preporuku mobitela, mogu si priuštiti ono preklopno smeće od 12k kn, ali to nije poanta, glupo mi je dati previše nova za mob. MOže biti i 4k.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Flas1987 kaže...

Svejedno. Znam da je loša čim su oprečna mišljenja.

Od flagshipova gdje su baterije dobre su 21 i 22 Ultra. Ostale modele bi zaobilazio u širokom luku.

 

To pričam za flagshipove.

 

Imam poslovno a52s, na njemu baterija dobro drži od prvog dana, učio Samsung navike ili ne.

To da Samsung ima neke navike učenja, ne vjerujem. Imao sam S21 FE par dana i baterija kriminal. Kolega ga ima dva mjeseca i isto kaže....Vjerujem da Samsung koristi ili neku noviju reviziju SD888 ili  su spušteni taktovi pa se ne pregrijava previše, ali i dalje jede bateriju...

Bolje uzeti S20 FE SD verziju i imaš 7h sot bez problema...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

To ja cijelo vrijeme govorim. No, sad ce ti doci ovaj i pocet trubit da nisi mjerodavan jer nisi neki renomirani recenzent. Samo se treba znat sluzit internetom pa se sve moze istrazit.

Eto... covjeku kojem je bitna baterija, on predlaze S21 FE.

 

Gasi internet, motaj kablove 🙈

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela
A što to znači kriminal baterija? Loša baterija? Koju autonomiju očekujete? Jer ja iskreno, stvarno iskreno sumnjam da S21 FE ne može cijeli dan izdržati na bateriji ma kakvo god korištenje bilo. Ako netko očekuje dvodnevno korištenje ili igra cijeli dan e onda jbg...
Ja na S21+ već godinu dana nisam ubio bateriju do kraja dana, u pravilu mi ostaje između 40 i 50% i 3-4h ekrana uključenog. I svejedno ga opet na kraju dana stavim na punjač.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne igram apsolutno ništa, upaljen je BT 0/24 kao i WiFi, i to je to. Uvijek je uparen s pametnim satom i autom.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nitko ne spominje Ax3 seriju? Kupio sam A53 8GB/256GB i oduševljen sam mobitelom. Zamijenio sam savršeni dobar s20 5G njime i nisam zažalio. Ekran standarno odličan, 6.5" savršena veličina za mene, 120Hz ekran, 4 godine OS updatea(!!), i najbitnije 5000mAh baterija koja traje poprilično uparena sa 5nm procesorom. Vjerojatno najbolji midrange dostupan trenutno.
Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Meni osobno je kada imam manje od 5 sati SOT-a. Onda mi ne može izdurat dan. 

Eto vidiš. Dve kolegice imaju S21+ i njima je loša baterija, ne izdrži niti dan. Obje imaju oko 3ipol do 4 sata SOT-a. Jedna od njih je imala p30 Pro prije S21+ i kaže da joj je na Huaweiu duplo više trajala baterija. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Entry Point kaže...
Nitko ne spominje Ax3 seriju? Kupio sam A53 8GB/256GB i oduševljen sam mobitelom. Zamijenio sam savršeni dobar s20 5G njime i nisam zažalio. Ekran standarno odličan, 6.5" savršena veličina za mene, 120Hz ekran, 4 godine OS updatea(!!), i najbitnije 5000mAh baterija koja traje poprilično uparena sa 5nm procesorom. Vjerojatno najbolji midrange dostupan trenutno.

 Eh, što nisi uzeo a52s? Bolji, jeftiniji. 

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Točno to što kolega kaže, a52s je bolji mobitel od a53. Jedino što mu je lošije od a53 je godinu dana manje nadogradnji i 500mah manja baterija nauštrb 3,5mm utora

 

Što se s21fe tiče, kupit ću ga i koristiti tjedan dana pa da vidimo. Trkeljanje ljudi na internetu koji očekuju da će im uz snimanje videa, fotkanje i igranje igrica mob trajati dva dana uzimam "sa zrnom soli" jer za doslovno svaki mobitel ima hrpetina članaka na internetu da im se baterija brzo prazni a ja imam drugačija iskustva. Služiti se internetom =/= tražiti negativna iskustva random ljudi kako bi dokazao neutemeljenu tvrdnju

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 9:57 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

I dalje trkeljaš gluposti. 

Stavim ti komentar s drugog foruma, kolega forumaš napiše svoje iskustvo, i iskustvo svog kolege s posla, stavim linkove renomiranih recenzenata gdje neki čak hvale bateriju, dok drugi nisu zadovoljni i nije dovoljno.

 

Ti ideš kupovat uređaj da bi nešto dokazao, haha. Svaka ti čast :)

 

Da ne pričamo kako si u jednom postu napisao da je loša baterija na s22 Ultra, da bi na drugoj temi hvalio bateriju na s22 Ultra, sve kako ti odgovara.

Piši i dalje, gušt te je čitat :) 

 

 

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Ljudi napišu katastrofa baterija na s22+, imaju 40% i preko 4h SoT, kako uzimati izjave random ljudi van konteksta? Ljudi imaju bogznakakva očekivanja. To ti pokušavam utuviti dovraga. Ljudi kupe mob, koriste ga prvih tjedan dana 10 puta više nego što su koristili svoj prethodni mob i onda wow kako loša baterija, a naslikavaju se, igraju se itd cijeli dan na mobu. Kod recenzenata imaš referentne točke u obliku drugih mobitela pa možeš usporediti i to mi je relevantno, znaš njihov usercase scenarij otprilike. 

 

Za s22u sam rekao oprečno mišljenje samo da pokažem kako je tvoja teza "čim postoje oprečna mišljenja, baterija ne valja" apsolutna besmislica. I da, baterija je lošija od s21u i grozno nepouzdana, jedan dan bi mi trajala fantastično, drugi dan bi nakon 2h sot bila na 40%. Koristio sam ga 10 dana, kupio na launchu, znam da su došli updatei za to pa nek drugi koji ga sad koriste napišu dojmove. Sve što napišem je ili cinizam ili educirani zaključak ili osobno iskustvo jer sumnjam da si koristio 5% uređaja koje sam ja koristio. I opet, naš usercase nije isti i za nešto što je meni dobro, tebi ne mora biti.

 

To isto tako ne mora nikome NIŠTA značiti, ali ne možeš doći citirati random ekipu na netu koji imaju potencijalno nespravan mob i govoriti da je baterija usrano sranje i da je mobitel sranje zbog toga te se postaviti da sam budala a ti tu objektivna vertikala. Doslovno guglaj "telefon x battery drain" i dobit ćeš rezultate, izdvajati jednog može biti opaska ali ne i konačan OBJEKTIVNI zaključak. Pametnom dosta i također, užitak čitanja i demantiranja forumskog bulšita i ljudi koji ne žele razmisliti prije pisanja mi je svakako poseban užitak 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 12:08 (maks0806).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Pa ljudi i koriste mobitele za slikanje, i igranje. Navike se neće promijeniti. Pa neću prvih deset dana koristit sve navedeno, i onda stat sa svime. Svašta...

Plus, napisao sam ti da "radne navike" od Samsunga možeš okačit mački o rep. Jer mi je baterija na a52s dobra od prvog dana i dva mjeseca poslije. Kao što je kolegi na s21 FE loša od prvog dana kao i dva mjeseca kasnije. 

 

Hhaahaha, sada je već potencijano neispravan mob.  Da, ljudi koji nisu zadovoljni s baterijom, nije problem loša baterija, nego su nesipravni uređaji. 

 

Ja više vjerujem ljudima koji pričaju svoja osobna iskustva, nego plaćene recenzente. Jer nisu mjerodavni, niti im se može vjerovat. Ako mi dve kolegice kažu da je baterija loša i lošija nego na p30 Pro, rađe ću njima vjerovat nego nekom recenzentu ili random tipu na forumu koji u jednoj temi govori da je baterija na s22 Ultra dobra, dok na drugoj temi (gdje mu to odgovara) da je baterija loša.

 

Izgubio si odmah kredibilitet, jer očito pišeš kako ti odgovara. 

 

Kao dokaz sam i stavio linkove, oprečnih mišljenja. Plus, kolega se na ovoj temi nadovezao i rekao da je i njemu baterija kriminalna kao i njegovom kolegi na s21FE. Što dovodi do zaključka, da sam ipak u pravu kada kažem da čim su oprečna mišljenja najbolje mjerilo kakva je zaista baterija. Sada slobodno odi i tog kolegu uvjeravat da je baterija dobra (makar ne koristiš navedeni uređaj)  Ili ćeš na drugoj temi ipak govorit da je baterija loša na s21FE, pošto smo iz priloženih dokaza vidjeli da se niti sa samim sobom ne možeš dogovorit. 

 

Sad hitro u dućan kupit s21FE i dođi nas sve ovdje lagat, ups, uvjeravat da si prezadovoljan s baterijom 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 12:33 (Flas1987).
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Eh i ovime si dokazao da se raspravljati s tobom ne da, a voditi te kroz svaku točku napisanog mi se ne da. Elaborirao sam ti komentar o Ultri. 

Uzet ću mob čisto iz znatiželje jer sam našao povoljno, pa ću se poigrati. Pun net i youtube recenzija i komentara ljudi kako je mob super i da je baterija ok. Nitko ne kaže da je fantastična ali da je dealbreaker većini - nije. 

Ali ne, svi su potplaćeni, svi komentatori su potplaćeni samsung botovi i jedini relevantan si ti koji ima A52s i traži negativne komentare i tvoj kolega kojeg uzimaš za jedino pravo mjerilo. Bravo.

 

Isčitavaš ono što ti paše za svoje tvrdnje, omalovažavaš 99% mišljenja ljudi koji se bave time profesionalno, a dižeš pojedince koji napišu random komentar na netu bez da znaš jel imaju uopće taj mobitel i pričaš o nekom kredibilitetu? Podsjećaš me na ljude nakon potresa koji znaju bolje od statičara jer im je susjed tako rekao. Stvarno ću se osjećati kao idiot ako posvetim još sekundu vremena "raspravi" sa nekim poput tebe, samo se nadam da te i drugi neće shvaćati ozbiljno 

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Svaki mob koristim na isti način bio kod mene 3 dana ili 3 mjeseca. Kad je nov, podesim sve i normalno koristim. Nikakvo silovanje, gaženje igrama, benchmark testovima i slično. S21FE sam koristio par dana i baterija se troši jako brzo. Stand by je ajmo reći ok, grije se dosta,ali ne koliko sam očekivao. 4h sot uz moj način korištenja je malo (4g, BT, 3 Gmail accounta, oko 2h razgovora, malo gejming kad imam lufta, dosta surfanja, tu i tamo YouTube, Tapatalk i HBO navečer)

Kolega ga ima nešto više od 2 mjeseca i koristi mu najviše za posao, potpuno drugačiji scenarij korištenja, ali je i on nezadovoljan baterijom. Za razliku od mene, on ga neće prodati, jer mrzi mijenjati mobitele....😁

Usporedba S21FE i S20 FE SD je legitimna, jer su vrlo slični, a trajanje baterije itekako različito. Nije problem One UI, već isključivo čipset...
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Takve nebuloze kakve ti pišeš i treba omalovažavat. Sad pročitaj ponovno post ispod tvog ili je ipak kolega forumaš neki bot.  ?

 

P.S. nije da je na Samsungovom forumu otvorena tema o lošoj bateriji na S21FE.

 

https://eu.community.samsung.com/t5/galaxy-s21-series/s21-fe-battery-drain/td-p/4848228/page/2

 

Probao sam čak upisat u Google excellente battery on S21FE i ne nalazi ništa 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 13:01 (Flas1987).
11 godina
protjeran
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja koristim strogo za pozive, mail, messengere. 

3 put tjedno ako okinem sliku.

 

Tu i tamo znam izvrtit neku excelicu u prolazu, i otvorim pokoji pdf radi posla.

 

Nikakve igre, videi i sl.

 

Tako da u mom slučaju baterija nebi smjela biti problem?

 

Iskreno gledam S22 (normalni) ... da ili ne? Da radije idem na A 52/53?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ako nisi jako zahtjevan i nije ti bitno imati flagship, onda A52s. To je najbolji Samsungov midranger zadnjih godina. Dobra baterija, pristojne kamere, vodootporan i dobiješ punjač. Najveći plus je SD778G i One UI s 4 godine softverskih nadogradnji.

 

A53 je po meni promašen i preskup...

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Ako nisi jako zahtjevan i nije ti bitno imati flagship, onda A52s. To je najbolji Samsungov midranger zadnjih godina. Dobra baterija, pristojne kamere, vodootporan i dobiješ punjač. Najveći plus je SD778G i One UI s 4 godine softverskih nadogradnji.

 

A53 je po meni promašen i preskup...

 U potpunosti se slažem sa napisanim. Za tvoje potrebe ne treba skupi flagship tako da A52s +1

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.4.2022 20:21 (hardcoree).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 8 u pola cijene 824 kune,  još 2 30 minuta, 18 komada ostalo

 

https://www.links.hr/hr/smartphone-realme-8-6-4-4gb-64gb-android-11-punk-crni-0401001072

BE HAPPY 要開心 : )
Moj PC  
3 0 hvala 3
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

 Btw i besplatna dostava je preko Overseas kod naruđbe Realme 8

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nema više, zasad 😁
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

 Dap, u sat vremena se sve rasprodalo

16 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok svima, nisam baš u mobitelima godinama pa sam neugodno iznenađen performansama Samsunga A71 kojeg sad koristim, mobitel je dosta čist, tek podešen itd. a non stop imam neki micro lag, aplikacije zaštekaju, osnovne stvari rade kao da mobitel košta 500kn ili je star 7 godina.

Nikad nisam volio Samsung baš zbog sličnih prijašnjih iskustava, mislio sam da to više nije tako nakon toliko godina, ali nažalost ipak je.

Ne želim ulazit u fanboy ratove i ako imate Samsung i vama je to što govorim nevjerojatno može neki prijedlog što da napravim, a da ne šteka? Mislio sam staviti LineageOS ili Pixel Experience pa vidim na XDA komentare da je moguće da ne radi jedna od milijun stvari, a to bi me tek dokrajčilo, želim jednostavno mobitel koji out of the box radi kako treba.


Zanimaju me vaša iskustva - koji brend mobitela i UI su danas na novom androidu najfluidniji i s najmanje micro laga i stutteringa? Mislio sam mora da je Pixel ali čak i za njega čitam da nije više kao stari pixeli, da ima dosta glitcheva i neočekivanih štekanja...

Prije ovog sam koristio Huawei P30 koji ni nakon 2-3 godine svakodnevnog gaženja nije ovako loše radio.

Znate ono kako kažu za iphone da je najfluidniji i najresponzivniji - e ko je od androida najsličniji? (ne dizajnom sučelja, nego performansama)

Welcome my son...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 13:42 (zv'jer2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ako hoces da sve bas klizi onda moras gledat top serije mobitela

Od UI-A Realme/Oneplus
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I Samsung flagship štuca u animacijama, tako da...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Jučer kupio Huawei Nova 9(crni).Kako je dobar mobitel od izgleda,kamere,brzine i fluidnosti.Sve top.Povukao backup sa starog jer nema Google i sve insalirao za sat vremena.Promjenio sam 3 mobitela u 6 mjeseci. Xiaomi Redmi Note 10pro- užas od uređaja,zezao senzor blizine,stalno neka zajebancija i podešavanja.Svaki dan se morao s njime zezati kao da imam malo dijete.Optimizacija me ubila u pojam.Prodao ga nakon 10 dana.Galaxy A72 imao 3 mj.Dobar uređaj ali vidi se da je A serija.Kamera dobra,baterija isto dobra,ekran standardno dobar ali mob. mi nije sjeo tj.prevelik mi je bio.Prodao ga i kupio OnePlus Nord 2.Mobitel jako dobar,brz,ekran tako-tako tj.na suncu se slabo vidi,kamera jako dobra,baterija se brzo troši iako ima brzi punjač.Nije bio prevelik ali isto mi nije sjeo onak na prvu.Dobar je mob.ali....I sad sam kupio Huawei Nova 9 i baš sam se oduševio kako je dobro zaokružen proizvod.Ekran vrh,baterija traje i traje,brz i sve ide fluidno,kamera predobra a izgleda sigurno najljepše od svih do sada.Cijeli dan čačkam po njemu i navečer sam na 25%.Za sad sam s ovim mobitelom prezadovoljan a šta če biti u budučnosti,vidjet čemo.Eto malo da vam približim moja razmišljanja.Ako ima tko kakvih pitanja,tu sam.

 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

I Samsung flagship štuca u animacijama, tako da...

 Meni ne ... ja do sad nisam primjetio

9111963 kaže...

Jučer kupio Huawei Nova 9(crni).Kako je dobar mobitel od izgleda,kamere,brzine i fluidnosti.Sve top.Povukao backup sa starog jer nema Google i sve insalirao za sat vremena.Promjenio sam 3 mobitela u 6 mjeseci. Xiaomi Redmi Note 10pro- užas od uređaja,zezao senzor blizine,stalno neka zajebancija i podešavanja.Svaki dan se morao s njime zezati kao da imam malo dijete.Optimizacija me ubila u pojam.Prodao ga nakon 10 dana.Galaxy A72 imao 3 mj.Dobar uređaj ali vidi se da je A serija.Kamera dobra,baterija isto dobra,ekran standardno dobar ali mob. mi nije sjeo tj.prevelik mi je bio.Prodao ga i kupio OnePlus Nord 2.Mobitel jako dobar,brz,ekran tako-tako tj.na suncu se slabo vidi,kamera jako dobra,baterija se brzo troši iako ima brzi punjač.Nije bio prevelik ali isto mi nije sjeo onak na prvu.Dobar je mob.ali....I sad sam kupio Huawei Nova 9 i baš sam se oduševio kako je dobro zaokružen proizvod.Ekran vrh,baterija traje i traje,brz i sve ide fluidno,kamera predobra a izgleda sigurno najljepše od svih do sada.Cijeli dan čačkam po njemu i navečer sam na 25%.Za sad sam s ovim mobitelom prezadovoljan a šta če biti u budučnosti,vidjet čemo.Eto malo da vam približim moja razmišljanja.Ako ima tko kakvih pitanja,tu sam.

Huawei je po tome uvijek bio poznat. Jedino taj EMUI njhov ima nekih nelogičnih stvari.

 Kakvo je stanje sa google appovima. Jel radi Gpay? Znam da ima ona app gspace kako to radi?

10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Nisam probao Gplay ali ono što mi je bitno na prvu (Whatsapp,Facebook,Viber,Google photo,Youtube Vanced...sve radi.Povukao sa starog moba.

 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma super je EMUI,pravo osvježenje nakon Samsunga kojeg gledam isto već 15 god.O MIUI od Xiaomia ne treba trošiti riječi.To je toliko sve loše napravljeno da je to čudo jedno.Milion optimizacija i opet baterija izdrži pola dana ha,ha,ha...

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice