Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.951
|
čitano: 10.921.343
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Oneplus Nord vaše mišljenje?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

@maci Možda je zalagaonica?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 23:11 (Kregol).
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kregol kaže...

@maci Možda je zalagaonica?

 Nije nije bas je priv.osoba 

11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da li se isplati uzet s20 ultra za 4000 u tcomu? Ogroman je mob, a i ima exynos procesor, citao sam da guta bateriju. Mob najviše koristim za whatsapp, tu i tamo video na youtubeu, malo prosufram.

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MaciStyle kaže...

Ekipa moze pomoc . sto mislite i kakva su iskustva kupovina mobitela od ljudi preko njuskala koji se bave pretprodajom mobitela konkretno ovaj je u pitanju https://www.njuskalo.hr/iphone-xr/iphone-xr-128gb-garancija-oglas-33112213

Dali oni uzimaju ostecene mobitele pa popravljaju , jer ne vidim kako moze drugacije profitirati 

 

 Ovo je konkretno Luka, uzeo sam od njega par mobitela. Nikad problema.

Uređaji nisu popravljeni, jednostavno je tip u tome 10+ godina, javljaju mu se ljudi kad kupe nešto na pretplatu, kad oce dat mobitel i nadoplatit za jaci, kad oce prodat svoj itd.

 

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djorg kaže...

Da li se isplati uzet s20 ultra za 4000 u tcomu? Ogroman je mob, a i ima exynos procesor, citao sam da guta bateriju. Mob najviše koristim za whatsapp, tu i tamo video na youtubeu, malo prosufram.

 Po meni ne. To je kao da kazes da trebas auto za do ducana i gledas Ferrari. Bacanje novaca

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ma mislim koristim mobitel u svim mogucim scenarijima, i nije novac problem. Bitno mi je da je sve fluidno, dovoljno memorije i baterija da izdrzi 6-7h screen on time. Koji biste preporucili onda a da se moze uzet u tcomu?

14 godina
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Zanima me da li postoji mob koji moze napravit totalni backup, dakle, ukljucujuci sve sifre, net banking itd. Mislim da Apple radi takav image. Jos neko? Thx.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Ne postoji takav backup zbog enkripcije.
 
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Imam Huawei P20 Pro i gledam mob da ima bolju kameru i da je dimenzija visine do 152 mm. Što bi predložili? Do cca 3500-4000. Gledam za sada Pixele.
Btw, da li netko naručivao iz Saturn ili Mediamarkt DE na Mailboxde? Google store ne šalje tamo. Hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

ja isto gledam kompaktne uređaje i osim pixela, još jedino iPhone dolazi u obzir, a da je solidan uređaj...ako nađeš još nešto, javi...

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
To je i moja dvojba. Imam dobru ponudu za i12 ali me nervira notch koji se ne može sakriti. Osim toga i12 Pro je još uvijek skup. i12 mi se ne da uzimati. I sad razmišljam uzeti privatno Pixel pa za godinu dana i13. Valjda će se više riješiti notcha.
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Imate samsunge s10+ i maltene nista vise..

JA narucio sebi novu 5t..

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 19:10 (R3nchi).
9 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Pozdrav, uzeo bi tati novi mob. Sad je na xperia z5 compact pa mu je premali ekran. Na tele2 bi uzeo Redmi Note 9 Dual SIM te bi me ispao 1350kn,  zanima me isplati li se mob ili ima sta bolje za oko 200€. Mogu i naručit nedje iz EU ako dolazi do Bozica.

Nije neki zahtjevni korisnik whatsapp, viber, navigacija i google većinom i bitna je dobra kamera. 

Čuo sam da je Xiaomi imao problema sa pozivima jer nije imo proxi senzor nego je to odradivao software pa je stalno mob znao zablokirat.

 

Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Nemoj uzimati obični RN9 već uzmi RN9s ili pro.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Loo kaže...

Pozdrav, uzeo bi tati novi mob. Sad je na xperia z5 compact pa mu je premali ekran. Na tele2 bi uzeo Redmi Note 9 Dual SIM te bi me ispao 1350kn,  zanima me isplati li se mob ili ima sta bolje za oko 200€. Mogu i naručit nedje iz EU ako dolazi do Bozica.

Nije neki zahtjevni korisnik whatsapp, viber, navigacija i google većinom i bitna je dobra kamera. 

Čuo sam da je Xiaomi imao problema sa pozivima jer nije imo proxi senzor nego je to odradivao software pa je stalno mob znao zablokirat.

 

 

 

Ako imas Diners, imas na eKupi Realme 6S sa 50% popusta.

Ispadne 899 Kn sa dostavom...sasvim solidan mob sa dobrim mid range procesorom, lijepim velikim 90HZ ekranom, lijepim dizajnom, prekrasnim suceljem koje je slicno Pixelovom (vlasnik Oppo, koji drzi i Oneplus pa to ne treba cuditi) i solidnim kamerama.

 

Mane koliko sam vidio, plasticno kuciste i nedostatak NFC chipa kome je bitan npr. Gpay.

Za te novce nema bolje.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Nažalost nemam diners, ali vidim da ga ima za kupit po 1150kn. Jel bolji realme 6S ili redmi note 9? Vidim da rn9 ima dosta vecu bateriju, a nfc za plaćanje stvarno ne igra nikakvu ulogu pošto je stari stara skola pa samo cash&carry.

 

Gogo zašto ne rn9, a pro model je skoro duplo skuplji 

Dvaput pokušavati istu stvar, a očekivati drugačije rezultate je ludost.
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Loo kaže...

Nažalost nemam diners, ali vidim da ga ima za kupit po 1150kn. Jel bolji realme 6S ili redmi note 9? Vidim da rn9 ima dosta vecu bateriju, a nfc za plaćanje stvarno ne igra nikakvu ulogu pošto je stari stara skola pa samo cash&carry.

 

Gogo zašto ne rn9, a pro model je skoro duplo skuplji 

 

 

Pa sigurno ti neki clan obitelji ima Diners, zamolis ga da ti kupi i ti mu das cash.

 

Od ta dva mislim da je Realme nesto bolji, ima 90hz ekran i ako dobro gledam, nesto bolji procesor, brze punjenje i manju bateriju.

Bas sam nedavno gledao recenziju, iznimno fluidan mob.

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 16:10 (ocean77).
11 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Dakle nedavno san presao sa Mate 20 pro na Note 20 ultra.

Sa svime sam extra zadovoljan ali baterija je banana teska.

Ne trazim da mi traje 2-3 dana ali bar jedan cijeli dan da se nemoran mislit ocu li ga stavit punit to mi je dovoljno pa trazim neku adekvatnu zamjenu za njega koji ce porkit taj dio sa baterijom

Stavke koje su mi bitne osim toga su da je dual sim i da je kamera jednako dobra ili bolja kao na mate 20 pro.

Bez razmisljanja bi isa na p40 pro ali neman volje sa instalacijom stora itd tako da nezz sta drugo mogu dobit od boljih uredaja.

Mozda mi10 ili mi 10 pro, one plus 8 ili 8pro...ili nesto trece 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

@Loo

 

Redmi Note 9s lošije radi od Realme 6s, provjereno. Jednostavno je sporiji, animacije nisu tako glatke, a Realme ima i 30W punjač, koji donekle kompenzira manju bateriju. Napuni do 100% za manje od sat vremena. Realme UI je dosta stabilniji, puno manje bugova i znam nekoliko ljudi koji ga imaju i zadovoljni su. Imamo ga u kući nekih 4 mjeseca i radi prilično dobro...Za 900 kn jednostavno nema bolje, pa čak i da je 1200kn, koliko košta u drugim shopovima...

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 18:50 (vepar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

I mislim da ima NFC Realme 6S jer sam ga kupovao u Instaru prije 3 mjeseca na akciji i ima NFC. Mob je odličan, pogotovo za 900kn nema se kaj razmišljat.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

I mislim da ima NFC Realme 6S jer sam ga kupovao u Instaru prije 3 mjeseca na akciji i ima NFC. Mob je odličan, pogotovo za 900kn nema se kaj razmišljat.

 Ima NFC...

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Odlična kupnja ali nema recimo IR, nema Gcam, xda podrška za custom rom...
Meni osobno Xiaomi bolji.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
DiRT kaže...

I mislim da ima NFC Realme 6S jer sam ga kupovao u Instaru prije 3 mjeseca na akciji i ima NFC. Mob je odličan, pogotovo za 900kn nema se kaj razmišljat.

 

 

Ako ima i NFC onda zbilja nema nekih posebnih mana.

Ja sam sebi narucio jedan, za te novce se nema sta puno misliti.

 

13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

@Loo

 

Redmi Note 9s lošije radi od Realme 6s, provjereno. Jednostavno je sporiji, animacije nisu tako glatke, a Realme ima i 30W punjač, koji donekle kompenzira manju bateriju. Napuni do 100% za manje od sat vremena. Realme UI je dosta stabilniji, puno manje bugova i znam nekoliko ljudi koji ga imaju i zadovoljni su. Imamo ga u kući nekih 4 mjeseca i radi prilično dobro...Za 900 kn jednostavno nema bolje, pa čak i da je 1200kn, koliko košta u drugim shopovima...

 "Redmi Note 9s lošije radi od Realme 6s, provjereno." Ova rečenica ti je ono, totalno netočna i to je tvoja neka definicija, provjereno. Brži punjač ne može kompenzirati manju bateriju, ili lošije performanse baterije, provjereno. "Realme UI je dosta stabilniji, puno manje bugova" ovo je isto tako "provjereno" samo kod tebe. . Jesi ti onaj tip koji sad reklamira Realme kao da ti je tata vlasnik firme, ili uvoznik?

7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
I Realme UI i MIUI imaju svojih prednosti i mana, ali su u osnovi isti klinac. Ni prvi ni drugi se ne ističu nekim ubersuper funkcijama.

EDIT: prešao sam s Realme 6 na Poco X3 i razlike u svakodnevnom radu su nikakve.
Poruka je uređivana zadnji put čet 10.12.2020 8:21 (robogo).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Koji od ova dva mobitela bolje kupit. Xiaomi redmi note 9 pro ili galaxy a51. Najveća neudomica mi je ekran, to što xiaomi nema amoled ekran i max. svjetlina ekrana kod redmi note 9 pro je kažu po nekim recenzijama niska. No na gsmarena, gledam po testovima je čak nešto i viša nego na a51. I koje bi bile još možda neke bitnije razlike između ta dva modela.. Dosad nisam imao xiaomi, samo samsung pa šta očekivati. Svaki savjet je dobrodošao. Hvala
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@itomic009

Rekao sam da brži punjač donekle kompenzira bateriju. Brži punjač+ manja baterija= brže punjenje. Nije isto ako mob napuniš za 50min do 100% ili za 1,45h. Neki su uvijek u žurbi. MIUI je bugovitiji kod Redmija nego kod MI. Vjerojatno jer puno više pažnje daju skupljim telefonima.
Nisam nikakav promotor Realmea, nemam ništa od toga, ali kad mob s takvim hardverom košta 900kn, ne treba previše razmišljati.
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
@Sage

Ako uzimaš Samsung onda gledaj A71
 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Bitnija razlika ti je MIUI na xiaomiu, nece se mozda svakome dopast. Najbolje bi ti bilo ako mozes otic do neke poslovnice isprobat neki xiaomi da vidis sami UI. Ja bi osobno isao na redmi note 9 pro jer ne vjerujem ovim jeftinijim modelima samsunga. No, to je samo moje osobno misljenje.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice