Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 38.070
|
čitano: 10.978.510
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Malo smo previse otisli u offtopic, slozimo se da je xiaomi najbolji i nastavimo u tome tonu daje.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ocean77 kaže...

 

 

 

Ja ne kuzim zasto se vi uopce pitate zasto netko daje vise od 600E za mobitel.

Mozes se tako pitati i zasto netko za auto daje 60 000E ako moze voziti Daciu za 20 000...ili zasto netko placa skuplji kvadrat stana u Preckom kada moze naci jeftiniji u Dubravi...bavite se glupostima.

To sto ti mislis da je midrange isto sto i flagship ne znaci nuzno da i je tako, mozda zivis u nekom paralelnom svemiru gdje to tako je...u mojem nije.

Zena mi ima midragne Galaxy FE seriju a ja trenutno imam Galaxy S24 Ultra i ta dva mobitela nikako nisu isto i S serija opravdano vrijedi vise...ima vidljivo bolji ekran, bolje materijale, bolje kamere...uopce ne mogu u istu recenicu ta dva mobitela kao sto ne idu u istu recenicu BMW i Dacia.

 Ali može sve kao i tvoj s24 ultra, jeli tako, je. I sve šta si naveo ne vrijedi 1000 eura, niti 500, nadam se da je sad jasnije, stvar je u tome da Samsung naplačuje previše za ovo šta si naveo i upravo žele da ljudi ovako razmišljaju kao što ti razmišljaš da vam što je moguće više uzmu pare iz đžepa. Tako je namjerno složeno, marketing. Thats' how world works.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2024 9:09 (Cryogenic).
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...

 Talk to the hand.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
Cryogenic kaže...
ocean77 kaže...

Mene takvi upisi ovdje nimalo ne diraju, iskreno me briga ako netko sere sto nekolicina nas kupujemo top modele, dok mogu kupovat cu...kada ne budem vise mogao necu.

Smatram da koristim uglavnom puni potencijal tog mobitela (ne koristim ga jedino za igre), sluzi mi za posao, volim fotografiju opcenito pa koristim i puni potencijal kamera a isto tako ne zamjeram ako netko kupi flagship, iPhone npr. da ga stavi na stol u kaficu i time se istakne...tko sam ja da sudim, neka svatko radi kako hoce i uzme si sto mu se svida...za kes ili na rate...svatko zna svoje.

 Fulao si ceo fubal kako se kaže, koga briga šta ti kupuješ naravno, kolko čitam nije riječ ko šta kupuje, riječ je o pljuvanju entry mid range mobitela koji su stvarno dobri a po njima se pljuje, entry mid level mob može sve ko i flagship,( u zadnjih godinu-dvije-tri) ovdje se tolko umanjuju ti mobiteli da je smiješno, ljudi su uvjereni da će dobit extra bolje ako daju 1000 eura za flagship od mobitela koji košta 200-400 eura. Sve možeš na mobu za 200-400 eura, tipa kolega kupio Xiaomi Redmi Note 13 pro plus , AMOLED, 68B colors, 120Hz, 200 mp pixela fotografija, prezadovoljan je. I na ovom možeš iskoristit puni potencijal tog mobitela. Kako je netko napisao u firmi su nabavili mob od 50 eura i zamisli sve se može radit na tom od 50 eura. Sad davat 600 eura više za mob je po meni notorna glupost. Ali nemojte, ne doslovno ti, znaju koji, nemojte pljuvat jeftinije mobitele. Ako nije flagship, mob ne valja? Upravo to i žele da tako razmišljate da samo kupujete flagshipove i da vam uzmu pare iz džepa. Samsung ponovo na tronu prodaje mobitela, eto zbog čega.

 Ne može sve i ne može na duže staze. To kaj ti za sebe misliš da je tako ne znači da je kod drugih tako. Puni potencijal ne može iskoristi nitko a to u konačnici nije ni bitno. Ako imaš para, želju i para za flagship šta koga briga šta može sa jefinijim ili ne. Kompromise neka si slaže onaj koji nema para ni želju za flagshipom.

Top modeli se rade da se na njima više zaradi jer su pojedinci spremni plaćati mobitele sve više i više, bez velikog pomaka u razvoju. Malo više se titra oko tih kupaca (jer je takvima ego na prvom mjestu), stavi se premaz titana na okvir, malo se promiješaju kamere, staviš malo više RAM-a i vozi. Proizvođači zbog takvih kupaca trljaju ruke jer imaju veću maržu i time veći profit. I onda kupiš top mobitel i shvatiš da su ti narasle magareće uši jer mu svaki tjedan netko nađe krupni problem. Ali to jedino nije jasno pokondirenim tikvama. Za njih se rade svakog tjedna najave za dva modela unaprijed (Iphone 16 i 17 i Samsung S25 i S26). Jer oni donose najveću zaradu po prodanom primjerku. Bjesomučni konzumerizam.

 

 Aj ne malti majke ti. Svaki telefon se radi da se na njemu zaradi. Nema pomaka? Jel ti znaš razliku između flagshipa i midrangera? Mislim iz tebe jednostavno pršti ne znanje. Svaka daljnja rasprava sa tobom je suvišna, pogotvo kad kreneš sa pravima o svojem mišljenju. A još nisi naučio da je mislit drek znati.

 

Ne, nema bitnih pomaka i to svatko tko makar površno prati tržište mobitelima zna. Pomaci su sitni i diže se halabuka oko tih sitnica ne bi li se mobitel bolje prodao jer nemaju više što smisleno ugurat u njih. A u taj rog pušu recenzenti koji se prodaju za besplatni put na predstavljanje nekog modela mobitela. Rijetko koji ima kičmu napisati ili snimiti recenziju u kojoj će opisati mobitel kakav zaista jest. Slično trgovcima automobilima. Sada je na redu AI hype koji je već dobrano počeo i guranje svakakvog smeća povezanih s time u mobitele.

 

Isto tako poslušaj mišljenja ljudi koji se bave mobitelima dugi niz godina i koji (makar na YT-u) jasno kažu kako današnji mid rangeri nisu isti kao prije godinu dana kada su štekali u nekim aktivnostima i da danas to više nije slučaj.

 

 Opet isto. Ti stalno nešto misliš a dume nemaš. Flasghip nikad neće biti isti kao midrange jer će u protivnom nestat sa tržišta. I onda ne bi ga nitko imao razloga kupovat. To su neke stvari koje ti sa svojim neznanjem ne možeš shvatit pa moraš uzimat tuđa mišljenja za arguemnt.

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
Cryogenic kaže...
ocean77 kaže...

Mene takvi upisi ovdje nimalo ne diraju, iskreno me briga ako netko sere sto nekolicina nas kupujemo top modele, dok mogu kupovat cu...kada ne budem vise mogao necu.

Smatram da koristim uglavnom puni potencijal tog mobitela (ne koristim ga jedino za igre), sluzi mi za posao, volim fotografiju opcenito pa koristim i puni potencijal kamera a isto tako ne zamjeram ako netko kupi flagship, iPhone npr. da ga stavi na stol u kaficu i time se istakne...tko sam ja da sudim, neka svatko radi kako hoce i uzme si sto mu se svida...za kes ili na rate...svatko zna svoje.

 Fulao si ceo fubal kako se kaže, koga briga šta ti kupuješ naravno, kolko čitam nije riječ ko šta kupuje, riječ je o pljuvanju entry mid range mobitela koji su stvarno dobri a po njima se pljuje, entry mid level mob može sve ko i flagship,( u zadnjih godinu-dvije-tri) ovdje se tolko umanjuju ti mobiteli da je smiješno, ljudi su uvjereni da će dobit extra bolje ako daju 1000 eura za flagship od mobitela koji košta 200-400 eura. Sve možeš na mobu za 200-400 eura, tipa kolega kupio Xiaomi Redmi Note 13 pro plus , AMOLED, 68B colors, 120Hz, 200 mp pixela fotografija, prezadovoljan je. I na ovom možeš iskoristit puni potencijal tog mobitela. Kako je netko napisao u firmi su nabavili mob od 50 eura i zamisli sve se može radit na tom od 50 eura. Sad davat 600 eura više za mob je po meni notorna glupost. Ali nemojte, ne doslovno ti, znaju koji, nemojte pljuvat jeftinije mobitele. Ako nije flagship, mob ne valja? Upravo to i žele da tako razmišljate da samo kupujete flagshipove i da vam uzmu pare iz džepa. Samsung ponovo na tronu prodaje mobitela, eto zbog čega.

 Ne može sve i ne može na duže staze. To kaj ti za sebe misliš da je tako ne znači da je kod drugih tako. Puni potencijal ne može iskoristi nitko a to u konačnici nije ni bitno. Ako imaš para, želju i para za flagship šta koga briga šta može sa jefinijim ili ne. Kompromise neka si slaže onaj koji nema para ni želju za flagshipom.

Top modeli se rade da se na njima više zaradi jer su pojedinci spremni plaćati mobitele sve više i više, bez velikog pomaka u razvoju. Malo više se titra oko tih kupaca (jer je takvima ego na prvom mjestu), stavi se premaz titana na okvir, malo se promiješaju kamere, staviš malo više RAM-a i vozi. Proizvođači zbog takvih kupaca trljaju ruke jer imaju veću maržu i time veći profit. I onda kupiš top mobitel i shvatiš da su ti narasle magareće uši jer mu svaki tjedan netko nađe krupni problem. Ali to jedino nije jasno pokondirenim tikvama. Za njih se rade svakog tjedna najave za dva modela unaprijed (Iphone 16 i 17 i Samsung S25 i S26). Jer oni donose najveću zaradu po prodanom primjerku. Bjesomučni konzumerizam.

 

 Aj ne malti majke ti. Svaki telefon se radi da se na njemu zaradi. Nema pomaka? Jel ti znaš razliku između flagshipa i midrangera? Mislim iz tebe jednostavno pršti ne znanje. Svaka daljnja rasprava sa tobom je suvišna, pogotvo kad kreneš sa pravima o svojem mišljenju. A još nisi naučio da je mislit drek znati.

 

Ne, nema bitnih pomaka i to svatko tko makar površno prati tržište mobitelima zna. Pomaci su sitni i diže se halabuka oko tih sitnica ne bi li se mobitel bolje prodao jer nemaju više što smisleno ugurat u njih. A u taj rog pušu recenzenti koji se prodaju za besplatni put na predstavljanje nekog modela mobitela. Rijetko koji ima kičmu napisati ili snimiti recenziju u kojoj će opisati mobitel kakav zaista jest. Slično trgovcima automobilima. Sada je na redu AI hype koji je već dobrano počeo i guranje svakakvog smeća povezanih s time u mobitele.

 

Isto tako poslušaj mišljenja ljudi koji se bave mobitelima dugi niz godina i koji (makar na YT-u) jasno kažu kako današnji mid rangeri nisu isti kao prije godinu dana kada su štekali u nekim aktivnostima i da danas to više nije slučaj.

 

 Opet isto. Ti stalno nešto misliš a dume nemaš. Flasghip nikad neće biti isti kao midrange jer će u protivnom nestat sa tržišta. I onda ne bi ga nitko imao razloga kupovat. To su neke stvari koje ti sa svojim neznanjem ne možeš shvatit pa moraš uzimat tuđa mišljenja za arguemnt.

Flagship je mamac da se ljudima izvuče više novca iz džepa, jer s mid rangerom danas možeš napraviti sve što i s flagshipom. Nekada davno, samo je top Nokia imala sve, dok su svi modeli srednje i niže klase bili zakinuti za neke mogućnosti. Danas uzmeš mid rangera i imaš sve što ti je potrebno. A dobar dio ljudi uzme entry level i zadovoljan je njime, jer pokriva sve njihove potrebe. Laži o zoomiranju Mjeseca uspješno se prodaju naivcima koji baš moraju imati najskuplje. Kao i kad aluminij premažeš slojem titana i prodaš ga X00% skuplje odabranoj ekipi. Onda ta ista ekipa stavi takav preskupi mobitel u navlaku ili etui i sve prednosti nekakvih boljih materijala nestanu u sekundi. Ali ne i činjenica da je netko preplatio x4, x5, x6 nešto nešto što mu samo pumpa ego. Ali dok je takvih kojima treba pumpanje ega, dotle će biti i preskupih mobitela. Apple će u Iphoneu 16 još mrvicu stanjiti bezele (Border Reduction Structure (BRS). Strašno važan napredak. To će skupo naplatiti. Nekima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2024 11:40 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
millennial kaže...
 nisam naletio na ništa slično, ali kod nas ljudi često kažu "nisam dovoljno bogat da bi kupovao jeftino". 

 I apsolutno se slažem s tom uzrečicom. Na kraju krajeva, volim nešto skuplje platit samo da nebih za godinu dana to morao opet kupovati, jer mi je stvarno svaki shoping tlaka. Naravno, ako se to isplati skuplje platiti. Samo je bitno znati kad nešto skuplje plaćaš jer je cijena stvarno opravdana, a kad skupo plaćaš jer su marketing stručnjaci uspjeli napraviti magarca od tebe. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
zelenapaprika kaže...
Memphis kaže...
Cryogenic kaže...
ocean77 kaže...

Mene takvi upisi ovdje nimalo ne diraju, iskreno me briga ako netko sere sto nekolicina nas kupujemo top modele, dok mogu kupovat cu...kada ne budem vise mogao necu.

Smatram da koristim uglavnom puni potencijal tog mobitela (ne koristim ga jedino za igre), sluzi mi za posao, volim fotografiju opcenito pa koristim i puni potencijal kamera a isto tako ne zamjeram ako netko kupi flagship, iPhone npr. da ga stavi na stol u kaficu i time se istakne...tko sam ja da sudim, neka svatko radi kako hoce i uzme si sto mu se svida...za kes ili na rate...svatko zna svoje.

 Fulao si ceo fubal kako se kaže, koga briga šta ti kupuješ naravno, kolko čitam nije riječ ko šta kupuje, riječ je o pljuvanju entry mid range mobitela koji su stvarno dobri a po njima se pljuje, entry mid level mob može sve ko i flagship,( u zadnjih godinu-dvije-tri) ovdje se tolko umanjuju ti mobiteli da je smiješno, ljudi su uvjereni da će dobit extra bolje ako daju 1000 eura za flagship od mobitela koji košta 200-400 eura. Sve možeš na mobu za 200-400 eura, tipa kolega kupio Xiaomi Redmi Note 13 pro plus , AMOLED, 68B colors, 120Hz, 200 mp pixela fotografija, prezadovoljan je. I na ovom možeš iskoristit puni potencijal tog mobitela. Kako je netko napisao u firmi su nabavili mob od 50 eura i zamisli sve se može radit na tom od 50 eura. Sad davat 600 eura više za mob je po meni notorna glupost. Ali nemojte, ne doslovno ti, znaju koji, nemojte pljuvat jeftinije mobitele. Ako nije flagship, mob ne valja? Upravo to i žele da tako razmišljate da samo kupujete flagshipove i da vam uzmu pare iz džepa. Samsung ponovo na tronu prodaje mobitela, eto zbog čega.

 Ne može sve i ne može na duže staze. To kaj ti za sebe misliš da je tako ne znači da je kod drugih tako. Puni potencijal ne može iskoristi nitko a to u konačnici nije ni bitno. Ako imaš para, želju i para za flagship šta koga briga šta može sa jefinijim ili ne. Kompromise neka si slaže onaj koji nema para ni želju za flagshipom.

Top modeli se rade da se na njima više zaradi jer su pojedinci spremni plaćati mobitele sve više i više, bez velikog pomaka u razvoju. Malo više se titra oko tih kupaca (jer je takvima ego na prvom mjestu), stavi se premaz titana na okvir, malo se promiješaju kamere, staviš malo više RAM-a i vozi. Proizvođači zbog takvih kupaca trljaju ruke jer imaju veću maržu i time veći profit. I onda kupiš top mobitel i shvatiš da su ti narasle magareće uši jer mu svaki tjedan netko nađe krupni problem. Ali to jedino nije jasno pokondirenim tikvama. Za njih se rade svakog tjedna najave za dva modela unaprijed (Iphone 16 i 17 i Samsung S25 i S26). Jer oni donose najveću zaradu po prodanom primjerku. Bjesomučni konzumerizam.

 

 Aj ne malti majke ti. Svaki telefon se radi da se na njemu zaradi. Nema pomaka? Jel ti znaš razliku između flagshipa i midrangera? Mislim iz tebe jednostavno pršti ne znanje. Svaka daljnja rasprava sa tobom je suvišna, pogotvo kad kreneš sa pravima o svojem mišljenju. A još nisi naučio da je mislit drek znati.

 

Ne, nema bitnih pomaka i to svatko tko makar površno prati tržište mobitelima zna. Pomaci su sitni i diže se halabuka oko tih sitnica ne bi li se mobitel bolje prodao jer nemaju više što smisleno ugurat u njih. A u taj rog pušu recenzenti koji se prodaju za besplatni put na predstavljanje nekog modela mobitela. Rijetko koji ima kičmu napisati ili snimiti recenziju u kojoj će opisati mobitel kakav zaista jest. Slično trgovcima automobilima. Sada je na redu AI hype koji je već dobrano počeo i guranje svakakvog smeća povezanih s time u mobitele.

 

Isto tako poslušaj mišljenja ljudi koji se bave mobitelima dugi niz godina i koji (makar na YT-u) jasno kažu kako današnji mid rangeri nisu isti kao prije godinu dana kada su štekali u nekim aktivnostima i da danas to više nije slučaj.

 

 Opet isto. Ti stalno nešto misliš a dume nemaš. Flasghip nikad neće biti isti kao midrange jer će u protivnom nestat sa tržišta. I onda ne bi ga nitko imao razloga kupovat. To su neke stvari koje ti sa svojim neznanjem ne možeš shvatit pa moraš uzimat tuđa mišljenja za arguemnt.

Flagship je mamac da se ljudima izvuče više novca iz džepa, jer s mid rangerom danas možeš napraviti sve što i s flagshipom. Nekada davno, samo je top Nokia imala sve, dok su svi modeli srednje i niže klase bili zakinuti za neke mogućnosti. Danas uzmeš mid rangera i imaš sve što ti je potrebno. A dobar dio ljudi uzme entry level i zadovoljan je njime, jer pokriva sve njihove potrebe. Laži o zoomiranju Mjeseca uspješno se prodaju naivcima koji baš moraju imati najskuplje. Kao i kad aluminij premažeš slojem titana i prodaš ga X00% skuplje odabranoj ekipi. Onda ta ista ekipa stavi takav preskupi mobitel u navlaku ili etui i sve prednosti nekakvih boljih materijala nestanu u sekundi. Ali ne i činjenica da je netko preplatio x4, x5, x6 nešto nešto što mu samo pumpa ego. Ali dok je takvih kojima treba pumpanje ega, dotle će biti i preskupih mobitela. Apple će u Iphoneu 16 još mrvicu stanjiti bezele (Border Reduction Structure (BRS). Strašno važan napredak. To će skupo naplatiti. Nekima.

 Brljezgaš. 

Ima razloga zašto je nešto vrhunsko, a nešto osrednje. 

Očito nisi nikad kupio flagship pa ne znaš.

12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...

Flagship je mamac da se ljudima izvuče više novca iz džepa, jer s mid rangerom danas možeš napraviti sve što i s flagshipom. Nekada davno, samo je top Nokia imala sve, dok su svi modeli srednje i niže klase bili zakinuti za neke mogućnosti. Danas uzmeš mid rangera i imaš sve što ti je potrebno. A dobar dio ljudi uzme entry level i zadovoljan je njime, jer pokriva sve njihove potrebe. Laži o zoomiranju Mjeseca uspješno se prodaju naivcima koji baš moraju imati najskuplje. Kao i kad aluminij premažeš slojem titana i prodaš ga X00% skuplje odabranoj ekipi. Onda ta ista ekipa stavi takav preskupi mobitel u navlaku ili etui i sve prednosti nekakvih boljih materijala nestanu u sekundi. Ali ne i činjenica da je netko preplatio x4, x5, x6 nešto nešto što mu samo pumpa ego. Ali dok je takvih kojima treba pumpanje ega, dotle će biti i preskupih mobitela. Apple će u Iphoneu 16 još mrvicu stanjiti bezele (Border Reduction Structure (BRS). Strašno važan napredak. To će skupo naplatiti. Nekima.

 Nema ti smisla objašnjavati, većina ljudi su ovce i misle da je sve oko njih radi njihovog interesa i da bi njima bilo dobro. Za svaku cijenu šta vide misle da to tako mora biti. Valjda će im doć jednom u životu da stvari nemoraju biti kako su postavljene od cijena hrane ili tehnike. Jednostavno ne vide šumu od drveta, prst u uho i upale Netflix i gledaju po cijele dane sve sezone  i zabole ih kolko ih ko krade na razne načine. Ja sam radio godinama u jednom lancu trgovina u Zagrebu i naručivao robu od 120 dobavljača, spuštao im nabavne cijene i dizao maržu artikala što je moguće više po statistici prodaje artikala na dnevnoj, tjednoj i mjesečnoj bazi. Samo to im je u interesu, što je moguće veća marža po artiklu. Kompanije jedva čekaju da ih oderu što je više moguće da prikažu veći profit, najbitnije im je ko je uspješniji i ko će prikazati veći profit. A sa druge strane snobovi sretni kad izvade flagshipove na stol u kafiću da im se podigne ego. Za kompanije win win situacija. Dali im je bitan pojedinac ili krajnji korisnik, naravno da da, to se vidi iz malih milion nepriznatih reklamacija i odugovlačenja da ne vrate novac i sa abnormalnih visokim cijenama gdje ljudi na kraju kolko vidim i opravdavaju te lopove govoreći kako je to flagship i da je to "opravdano normalna kupovina".

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2024 13:16 (Cryogenic).
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne dam mi se uopće više raspravljat sa tudumima koji briju da ekipa koja si kupi flagship su ovce. To samo pokazuje iz kakvog kamenjara dolaze. A sa flagship su vidli u izložbenom salonu i to im je jeidni doticaj sa takvim telefonima u životu.

 
2 1 hvala 1
12 godina
suspendiran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...

Ne dam mi se uopće više raspravljat sa tudumima koji briju da ekipa koja si kupi flagship su ovce. To samo pokazuje iz kakvog kamenjara dolaze. A sa flagship su vidli u izložbenom salonu i to im je jeidni doticaj sa takvim telefonima u životu.

Bolje bit tudum sa više para u đžepu . Rekao sam većina ljudi su ovce koji nasjedaju na marketing, pa marketing je tu da ljudi nasjednu na marketing,  ako si se prepoznao tvoj problem, znači imaš razloga prepoznati se. A moj kamenjar je Zagreb i zdrav razum, i prestao sam kupovati flagshipe kad sam skonto da i onaj dosta jeftin mob može sve ko i flagship. Uživaj.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2024 15:43 (Cryogenic).
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Cryogenic kaže...
Memphis kaže...

Ne dam mi se uopće više raspravljat sa tudumima koji briju da ekipa koja si kupi flagship su ovce. To samo pokazuje iz kakvog kamenjara dolaze. A sa flagship su vidli u izložbenom salonu i to im je jeidni doticaj sa takvim telefonima u životu.

Bolje bit tudum sa više para u đžepu . Rekao sam većina ljudi su ovce koji nasjedaju na marketing, pa marketing je tu da ljudi nasjednu na marketing,  ako si se prepoznao tvoj problem, znači imaš razloga prepoznati se. A moj kamenjar je Zagreb i zdrav razum, i prestao sam kupovati flagshipe kad sam skonto da i onaj dosta jeftin mob može sve ko i flagship. Uživaj.

 Jeftin mobitel ne moze sve isto ko flagship 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Brljezgaš. 

Ima razloga zašto je nešto vrhunsko, a nešto osrednje. 

Očito nisi nikad kupio flagship pa ne znaš.

 

Imao sam flagship koji se na kraju raspao od upotrebe nakon samo 2 godine. I to mi je bilo vrijedno i važno iskustvo. Nakon toga više nisam kupovao mobitele te kategorije jer je to bacanje novca u vjetar. To je *ebeni telefon s dodatnim mogućnostima. Nije smisao mog života.

 

 

 

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
domac5 kaže...
Cryogenic kaže...
Memphis kaže...

Ne dam mi se uopće više raspravljat sa tudumima koji briju da ekipa koja si kupi flagship su ovce. To samo pokazuje iz kakvog kamenjara dolaze. A sa flagship su vidli u izložbenom salonu i to im je jeidni doticaj sa takvim telefonima u životu.

Bolje bit tudum sa više para u đžepu . Rekao sam većina ljudi su ovce koji nasjedaju na marketing, pa marketing je tu da ljudi nasjednu na marketing,  ako si se prepoznao tvoj problem, znači imaš razloga prepoznati se. A moj kamenjar je Zagreb i zdrav razum, i prestao sam kupovati flagshipe kad sam skonto da i onaj dosta jeftin mob može sve ko i flagship. Uživaj.

 Jeftin mobitel ne moze sve isto ko flagship 

 Još jedan akademik. Dosta jeftin, a ne nužno jeftin ili najjeftiniji. Kako bi rekli u susjednoj BiH: kontaš? :-D

4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
BinHex kaže...
millennial kaže...
 Samo je bitno znati kad nešto skuplje plaćaš jer je cijena stvarno opravdana, a kad skupo plaćaš jer su marketing stručnjaci uspjeli napraviti magarca od tebe. 

 To je ona nijansa koji oni ne mogu shvatiti.

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Lp, ako može savjet bio bih zahvalan. Gledam dati nekakvih 500tinjak eura za mobitel. Trenutno mi je najviše zapao za oko polovni Iphone 13 pro , gledam da ima oko 90% baterije. Što mislite , ići u tom smjeru ili nešto drugo novije ( gledam na njuskalo i fb marketplace) . Do sada sam koristio Iphone xr.

Hvala unaprijed na savjetima

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
MaciStyle kaže...

Lp, ako može savjet bio bih zahvalan. Gledam dati nekakvih 500tinjak eura za mobitel. Trenutno mi je najviše zapao za oko polovni Iphone 13 pro , gledam da ima oko 90% baterije. Što mislite , ići u tom smjeru ili nešto drugo novije ( gledam na njuskalo i fb marketplace) . Do sada sam koristio Iphone xr.

Hvala unaprijed na savjetima

 Ako je u dobrom stanju, zašto ne. Baterija se promijeni. Ja bih ju odmah promijenio.

4 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Investirajte svoje vrijeme u gledanje ovog videa. U njemu se spominju putovanja (to je za onog koji ne bi potrošio 1000 EUR-a na putovanje), znanje s 20, 30, 50 godina, stanje tržišta, stanje mobitela iz 2019. i sada itd. Sve ono što se ovdje napisano, ali je dočekano na nož od nekolicine stručnjaka. Oba sugovornika već imaju godina i nešto sijede kose.

 

 

Jasno, tko ne poštuje nikoga i ništa, ni ovo mu neće biti dobro.

 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Benchmark ne gledam odavno jer su im plaćene recenzije, a Tonijeve recenzije su za djecu....

Moj PC  
5 0 hvala 0
2 godine
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Marques Brownlee:"Good phones aren't getting cheap, it is cheap phones that are getting good"

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...

Investirajte svoje vrijeme u gledanje ovog videa. U njemu se spominju putovanja (to je za onog koji ne bi potrošio 1000 EUR-a na putovanje), znanje s 20, 30, 50 godina, stanje tržišta, stanje mobitela iz 2019. i sada itd. Sve ono što se ovdje napisano, ali je dočekano na nož od nekolicine stručnjaka. Oba sugovornika već imaju godina i nešto sijede kose.

 

 

Jasno, tko ne poštuje nikoga i ništa, ni ovo mu neće biti dobro.

 Potrošio sam svoje vrijeme gledajući video uzalud. Osim ponovonog vraćanja u Yugu i kako je onda bilo sve lijepo do kuknjave kako je njihov posao težak. Do putovanja o kojima svi sve znamo. To kaj su sjedi ne znači da su upravu, bave se mobitelima kraće od mene. Kako je kolega Vepar rekao. Tonijeve recenzije su za djecu i sad mi je jasno zašto. Čovjek radi u strukovnoj školi.

14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

A da ne pričam o tome kako govore da je mrwhowestheboss za djecu a sve su preuzeli od njega i njemu sličnima. Onda da bar šute ...

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
zelenapaprika kaže...
thebatman kaže...

 Brljezgaš. 

Ima razloga zašto je nešto vrhunsko, a nešto osrednje. 

Očito nisi nikad kupio flagship pa ne znaš.

 

Imao sam flagship koji se na kraju raspao od upotrebe nakon samo 2 godine. I to mi je bilo vrijedno i važno iskustvo. Nakon toga više nisam kupovao mobitele te kategorije jer je to bacanje novca u vjetar. To je *ebeni telefon s dodatnim mogućnostima. Nije smisao mog života.

 

 

 

 E i? Da ne bi trebao 10 godina trajat?

zelenapaprika kaže...
BinHex kaže...
millennial kaže...
 Samo je bitno znati kad nešto skuplje plaćaš jer je cijena stvarno opravdana, a kad skupo plaćaš jer su marketing stručnjaci uspjeli napraviti magarca od tebe. 

 To je ona nijansa koji oni ne mogu shvatiti.

 Ono što ti nemožeš shvatit da je cijena izmedju flagshipa i midrangera jadnih 400 - 500e, za te novce šteta ne imati najbolje.

zelenapaprika kaže...
MaciStyle kaže...

Lp, ako može savjet bio bih zahvalan. Gledam dati nekakvih 500tinjak eura za mobitel. Trenutno mi je najviše zapao za oko polovni Iphone 13 pro , gledam da ima oko 90% baterije. Što mislite , ići u tom smjeru ili nešto drugo novije ( gledam na njuskalo i fb marketplace) . Do sada sam koristio Iphone xr.

Hvala unaprijed na savjetima

 Ako je u dobrom stanju, zašto ne. Baterija se promijeni. Ja bih ju odmah promijenio.

 Bravo, super savjet, promjenit odma bateriju koja kosta ohoho na tom modelu, iako je ne treba minjat jos godinu dana sigurno. Zasto mu nisi preporucio xiaomi note 12 za 220e i da ustedi mudro novce?

zelenapaprika kaže...

Investirajte svoje vrijeme u gledanje ovog videa. U njemu se spominju putovanja (to je za onog koji ne bi potrošio 1000 EUR-a na putovanje), znanje s 20, 30, 50 godina, stanje tržišta, stanje mobitela iz 2019. i sada itd. Sve ono što se ovdje napisano, ali je dočekano na nož od nekolicine stručnjaka. Oba sugovornika već imaju godina i nešto sijede kose.

 

 

Jasno, tko ne poštuje nikoga i ništa, ni ovo mu neće biti dobro.

 Za putovanje ne bi potrosio ni centa, a ni sekudu gledajuci pecu koji je sve samo ne objetkivan i ako ne platis nema recenzije.

5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Ono što ti nemožeš shvatit da je cijena izmedju flagshipa i midrangera jadnih 400 - 500e, za te novce šteta ne imati najbolje.

 Nije to 400-500 EUR vec duplo ili više....500 eur doplate nije puno ako dajes 5000 EUR ali je puno ako dajes na cifru od 400-500 EUR. A nista nije ni blizu duplo bolje.....Al da se razumijemo svako ima pravo da kupi sta zeli za svoje pare naravno....

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
zelenapaprika kaže...
thebatman kaže...

 

 Za putovanje ne bi potrosio ni centa, a ni sekudu gledajuci pecu koji je sve samo ne objetkivan i ako ne platis nema recenzije.

 Pa ne troše ni oni. Imaju sve plaćeno. Zato mogu laprdat o tome i radit vlogove jer im gledanost recenzija opada. Više ni ne žele recenzirat mobitele koje ne dobe đabe na test što prije nije bio slučaj.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 9:13 (Memphis).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Posmatrač kaže...
thebatman kaže...

 Ono što ti nemožeš shvatit da je cijena izmedju flagshipa i midrangera jadnih 400 - 500e, za te novce šteta ne imati najbolje.

 Nije to 400-500 EUR vec duplo ili više....500 eur doplate nije puno ako dajes 5000 EUR ali je puno ako dajes na cifru od 400-500 EUR. A nista nije ni blizu duplo bolje.....Al da se razumijemo svako ima pravo da kupi sta zeli za svoje pare naravno....

 Ja kupio novi prošlogodišnji flagship za 500€. Da se razumijemo, nema tog midrangera kojeg bi kupio za te pare umjesto njega. Sve nije duplo ali sve je bolje. To se vidi i osjeti.

16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Issova majko koja prepirka i oko čega 

Sve ih bacit u bunar i flagship i midrange, low range, bolje je bez njih.

Nešto da nas pogodi i stisne RESET

Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Memphis kaže...
Posmatrač kaže...
thebatman kaže...

 Ono što ti nemožeš shvatit da je cijena izmedju flagshipa i midrangera jadnih 400 - 500e, za te novce šteta ne imati najbolje.

 Nije to 400-500 EUR vec duplo ili više....500 eur doplate nije puno ako dajes 5000 EUR ali je puno ako dajes na cifru od 400-500 EUR. A nista nije ni blizu duplo bolje.....Al da se razumijemo svako ima pravo da kupi sta zeli za svoje pare naravno....

 Ja kupio novi prošlogodišnji flagship za 500€. Da se razumijemo, nema tog midrangera kojeg bi kupio za te pare umjesto njega. Sve nije duplo ali sve je bolje. To se vidi i osjeti.

 Uradio si isto sto sam i ja godinama radio. Od kako su flagshipi presli 500 EUR. to mi je suma gdje podvlacim crtu. Sada imam Honor70 koji je fantastican mob. Nema bezicno punjenje i to je manje vise to. Poredio brzinu otvaranja aplikacija ip 15 pro max ili kako se vec oznacava i nisam vidio skoro nikakvu razliku. Neke aplikacije cak otvara i brze....

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Dečki, dosadni ste... Počnite sa savjetima ljudima koji mobitel kupiti za novce koje čovjek ima/hoće/može dati, za što i postoji ova grupa
Sva druga vaša flozofiranja su potpuno nepotrebna i obično proser...nje
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Naše recenzije su retardirane i plaćene kao i Peca iz benchmarka. Mob.hr (Krešo) i Mislav su posebna priča. Kad ih se sjetim kako su hvalili Nou, zato što ih je plaćao onaj kriminalac Kralj... Toni je šarlatan koji nema pojma, a ona dvojica iz bajtboxa su smijurija. Krevelje se kao klauni...

Meni jedini relevantan je Techtablets. Čovjek ozbiljno radi posao i većinu toga kupuje sam. Uostalom, Xiaomi ga je uzeo na zub jer je bio jako kritičan.

Moj PC  
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Slažem se. Techtablet mi je najmjerodavniji. Ne hebe živu silu. Bio je čak u svađi i sa Xiaomiem jer je bio iskren i realan.

Toni mi je baš to, za djecu. Lik otvoreno zna lagat u vezi recenzija i nabrijavanja SOT-a. Mislav je besraman sa hvaljenjem nekih brandova, baš otvoreno. Benchmark kad vidim recenziju od 40 minuta, mrak mi na oči padne. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.4.2024 13:54 (Fulir1987).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice