Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

poruka: 27
|
čitano: 16.890
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Dosta sam čitao po sajtovima i forumima o ovoj novoj mreži i ljudi su nezadovoljni em slaba podrška i da je dosta skupa mreža iako rekalmiraju jeftino,mnogi sajtovi pišu da je to mreža za bogatiju mladež ili bolje rečeno zlatnu mladež samo mi nije jasno ta zltana mladež ima love i za drugu mrežu koja nudi dodatne kerifeke od mobilne tehnologije...dali netko sa ovog forumu ima iskustva sa bonbon mrežom?????


A za ono razgovarajte besplatno između bonbon korisnika svaki mjesec to ispada da tu uslugu platite 480 kuna godišnje,po principu da je obavezno svaki mjesec nadoplatiti minimalno bon od 40 kuna da bi se razgovaralo free...


A sa druge strane mi to izgleda  na neku vrstu neobvezajuču pretplatu jer kupiš svaki mjesc bon od 40 kuna i on traje 40 dana,tako da ako hoćeš da ne propadnu kune opet sljedeči mjesec moraš kupiti bon 40kn/40dana zapravo imaš fore 10 dana između mjeseca da nadoplatiš nove kune..ajd da bon traje 3 mjeseca več nekak...a da ne govorim bonovi od 10/10 dana  ili 20 kuna/20dana...


I podrška kao sam čuo sa drugih forumaša je katastrofa,da bi instalirali gprs,mms postavke morate zvati sa drugog mobitela...i da ima je glavna komunikacija preko fejsa...


Nisam baš našao od furumaša neke pozitivne kritike osim par njih koji su kupili sebi i curi bonove da bi komunicirali besplatno,vjerojatno su mislili na virtualno razgovaranje po 3-4 sata sa curom možda je i virtualni sex u pitanju Smijeh šalim se,ja i moja curu ne komuniciramo  virtualno nego nam taj mob. služi samo ak je nešto hitno i dogovor kada se nađemo,idemo van i tak to....

 
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Namam šta drugo nadodati..Pročitao si ih skroz.Makar većina to nije.Reklamiraju se kao jeftini a ubiti su skuplji od mnogih operatera.Ne cijenom poziva po minuti nego stavkama za obnovu i tim nekim klauzulama.Ukratko teško sranje

Prije sam bio umišljen sad sam savršen
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Pa ja se nebih složio... Nekim koji dosta razgovaraju sa istom osobom, ovo je vrlo dobro... pozivi prema svim mrežama su isti, što se ni vip ni t-mobile nemogu pohvaliti time... podrška nije kao kod ove dvije mreže, ali ako netko ima facebook ili twiter, odgovor se dobije u roku od 5 minuta... Što se tiče tog razgovaranja free... ti nemoraš svaki mjesec nadoplatiti, ako ne želiš, time nečeš izgubiti tu mogućnost....

13 godina
protjeran
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
goranbm kaže...

Pa ja se nebih složio... Nekim koji dosta razgovaraju sa istom osobom, ovo je vrlo dobro... pozivi prema svim mrežama su isti, što se ni vip ni t-mobile nemogu pohvaliti time... podrška nije kao kod ove dvije mreže, ali ako netko ima facebook ili twiter, odgovor se dobije u roku od 5 minuta... Što se tiče tog razgovaranja free... ti nemoraš svaki mjesec nadoplatiti, ako ne želiš, time nečeš izgubiti tu mogućnost....

da ali da si pročitao  i napisao sam bonbon kao neobavezajuča pretplata,al ajd molim te ne vjerujem da če osobe propustiti jedan mjesec dai m propadne bon u 097,čemu kupovat taj bonbon ak ne misliš nadoplačivat,u redu na sve se mreže nadoplati al ni jedan mreža nema da kad kupiš npr bon od 50 kuna da traje 50 dana u bonbon slučaju 40 dana...i kažeš da nemaju sve mreže istu cijenu prema svima zaboravio si tomato koji prema svim mrežama ima cijenu 45 lipa ako se kupi bon mjesečno od 100 kuna iznosi 28 lipa, a s druge strane vip...kojem je cijena prema svim mrežama 91 lipa o ako se kupi bon od 100 kuna onda je cijena 39 lipa prema svim mrežama...a vidim da je bonbon prema svim mrežama cijena 70 lipa... i jedan korisnik se sa drugog forumas žalio da su mu uzimali 50 lipa po poruci a ne kak su napisali u cjeniku

 

A ovo da možeš razgovar sa drugom osobom free ima i t-mobile,kupiš karticu ne na pretplatu nego simpa i platiš opciju dugi razgovori platiš opciju 25 kuna i razgovaraš unutar mreže besplatno 1000 minuta mjesečno... ista stvar ako želim razgovarat unutar mreže kupim dvije simpa kartice i svaki mjesec mi uzmu za te dvije kartice 50 kuna odnosno 25 kuna po svakoj i razgovaramo free međusobno i karticu ako kupim simpa od 50 kuna neče trajat 50 dana nego 3 mjeseca...

 

a za fejs podršku mislim,šta ako me nešto zanima i imam problema sa mrežom a nisam pri kompjutoru,ili one osobe koje uopče nemaju internet...

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.10.2010 21:02 (sinizgb).
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

A kažem svakome je njegov izbor, ti sad drobiš nebuloze ovdje.. A to što forumaši drugdje kenjaju o bon bon mreži, ja ju imam od početka i uopće nema problema snjom, sve je kako je rečeno.... 50 lipa su inače poruke u drugu državu..... A na sve te cijene prvo nadodaj uspostavu pozviva, pa onda radi usporedbe....

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.10.2010 10:34 (goranbm).
13 godina
protjeran
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
goranbm kaže...

A kažem svakome je njegov izbor, ti sad drobiš nebuloze ovdje.. A to što forumaši drugdje kenjaju o bon bon mreži, ja ju imam od početka i uopće nema problema snjom, sve je kako je rečeno.... 50 lipa su inače poruke u drugu državu..... A na sve te cijene prvo nadodaj uspostavu pozviva, pa onda radi usporedbe....

ti briješ nebuloze jer svi drugi forumaši su buda... samo ti pametan,ja i dalje vjerujem večini  a ne tebi,kome će duže trajati bon meni na tomatu ili tebi na bobnbonu??? Ali ti spadaš možda u one bogatiju mladež pa je tebi svejedno...

A druga stvar kao šta rekoh nemaju svi internet kao ti pa da budu 24 sata uz net da bi dobili neku podršku preko fejsa...

14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Koji si ti klaun.....  To što ti znaš samo za Tomato... to je tvoj problem... mene briga što ti misliš, ja znam da se meni račun mjesečno smanjio za 40kn .... a ti pričaj šta očeš i vjeruj šta očeš.... A podrška nije samo na internetu, ima i telefonska podrška :) A što se tiče, ovoga "bogatija mladež" ... meni je svaka kuna važna, i puno mi znači.... I da znaš moju situaciju bilo bi ti jasnije :)

13 godina
protjeran
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
goranbm kaže...

Koji si ti klaun.....  To što ti znaš samo za Tomato... to je tvoj problem... mene briga što ti misliš, ja znam da se meni račun mjesečno smanjio za 40kn .... a ti pričaj šta očeš i vjeruj šta očeš.... A podrška nije samo na internetu, ima i telefonska podrška :) A što se tiče, ovoga "bogatija mladež" ... meni je svaka kuna važna, i puno mi znači.... I da znaš moju situaciju bilo bi ti jasnije :)

Ne vrijeđaj sa klaunom i drugim izrazima jasno???? Ovdje klaun i naivac samo ti ispadaš jer nema argumenata nego samo svoje trubiš bez primjera u cijenama  i dosta sa tvojim klaunovskim izrazima jer ću i ja početi  tebe vrijeđati i nebude dobro jer će netko zaraditi ban...OK

A ovo da znam samo za tomato izgleda da ti znaš samo za 097,jer sam u jednom postu iznad  ti objasnio cijene drugih mreža za koje ti očito neznaš a bome niti cjenik tih mreža jer i druge mreže osim 097 imaju iste cijene prema svim mrežama...

 

I ispravak netočnog navoda: nemožeš izmišljat da ti se mjesečni račun samanjio za 40 kuna jer mreža je sa početkom rada počela 1. listopada 2010,pa prema tome je logično da ni mjesec dana nije prošlo a ti več znaš da ti se račun smanjio... jedino ako nisi prorok...

 

Sigurno si do sada koristio simpu kojem je cijena prema drugim mrežama 1,99kn (minuta)

I nemam ništa protiv 097 mreže i dobro je da što više mreža dođe na naše tržište  al činjenica je da se mnogi žale,misliš da ja nebi kupio bonbon broj da je tak jeftin al računica baš i nejde tome u prilog... i  obračunska jedinica u bonbon-u je 60+60

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 1:02 (sinizgb).
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Evo ti onda argumenti....

 

I u vezi ovoga, kopirao sam iz tvog prvog posta:

 

1) argument

 

A za ono razgovarajte besplatno između bonbon korisnika svaki mjesec to ispada da tu uslugu platite 480 kuna godišnje,po principu da je obavezno svaki mjesec nadoplatiti minimalno bon od 40 kuna da bi se razgovaralo free...

 

U kojoj mreži za 480 kuna godišnje možeš razgovarati 12000 minuta unutar mreže godišnje, a da pritom ne potrošiš ni lipu?? Znači ostane ti 480 kuna za potrošnju razgovora prema drugim mrežama, za poruke, za surfanje?? I kad sam rekao da mi se račun smanjio znam o čemu pričam, i nisam vidovit.... u ovih 20-tak dana koliko postoji bon bon, potrošio sam 600- minuta ragovora, a nisam potrošio ni lipe, 20 kuna mi je otišlo na pozive prema drugim mrežama i poruke... i kad usporedim, koliko sam minuta razgovora mjesečno imao dok sam koristio simpu i vip, vidi se vrlo lijepa razlika.... ti meni jesi naveo cijene razgovora u ostalim mrežama... ali u tim tarifama koliko je SMS?? MMS?? uspostava poziva?? Kad usporediš sve cijene, vidjet češ da većina tarifa u ostalim mrežama nudi jeftine razgovore, onda su poruke skuplje, ako su poruke jeftinije, skuplji razgovori.... Po tom pitanju, Bonbon mreža ima nekako izjednačen odnos i po tome mislim da su bolji od ostalih... A pošto koriste T-mobile infrastrukturu, mislim da i u pokrivenosti signalom su u rangu sa ostalima, ako ne i malo ispred....

 

2) Argument

 

A ovo da možeš razgovar sa drugom osobom free ima i t-mobile,kupiš karticu ne na pretplatu nego simpa i platiš opciju dugi razgovori platiš opciju 25 kuna i razgovaraš unutar mreže besplatno 1000 minuta mjesečno... ista stvar ako želim razgovarat unutar mreže kupim dvije simpa kartice i svaki mjesec mi uzmu za te dvije kartice 50 kuna odnosno 25 kuna po svakoj i razgovaramo free međusobno i karticu ako kupim simpa od 50 kuna neče trajat 50 dana nego 3 mjeseca...

 

Duge razgovore samkoristio jednom i nikad više, istina cijena 25 kuna mjesečno... razgovaraš 100 minuta unutar mreže, onako čini se bajno... Ali malo ljudi vidi da se svaki put naplati uspostava poziva.... kako vjerujem da nečeš iskoristiti 1000 minuta od jednom, obavit češ bar 50 poziva minimum.... što ti dođe još približno 12 kuna.... znači uplatit češ 50kn bon, uzet će ti 25kn + 12kn za ove uspostave poziva, i na kraju mjeseca ostane ti 13 kuna na računu, u bon bon mreži, uplatiš bon od 40 kuna i na kraju ti ostane 40 kuna.... Toliko o besplatnim razgovorima...

 

3) Argument

 

...ako kupim simpa od 50 kuna neče trajat 50 dana nego 3 mjeseca...

 

Naravno da za one kojima bon od 50 kuna izdrži 3 mjeseca, nije ova mreža... ali ja sam na t-mobileu mjesečno trošio 50 - 100 kuna, tako da onima koji isto toliko troše, to i nije problem...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 10:50 (goranbm).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
goranbm kaže...

5 dana na forumu, a tako pametan :)

 

Za bubnut glupost vrijeme nije faktor :D

13 godina
protjeran
offline
Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

@goranbm sve mi je jasno koristio si simpa kao šta rekoh najskuplju opciju pogotovo 1,99kn po minuti prema drugim mrežama i vip ko zna koju tarifu jer ih ima više u VIP-u  pa si odjedanput prešao na 097 i presretan si... Ja sam probao t-mobile pretplatu,vip pretplatu,tele2 pretplatu,simpa,vip na bonove,tele2 na bonove...pa ono mislim ako nisam tako preglup mislim da se kužim donekle u cjenike,I mislio sam ja preći na 097 ali sam prvo čitao po raznim sajtovima iskustva forumaša sa 097 mrežom prije nego se zaletim napamet...

 

 

I ako te to zadovolji u pravu si u svemu,pa čak da i mjesec traje 20 dana...

 

I kao šta rekoh u 097 obračunska jedinica je 60+60 ako kužiš šta je to: http://www.image-server.ru/upload_image/75949869e624c903d76d2bae5a39e0c4.jpg

Ali tko voli 097 neka izvoli nemam niš protiv te nove mreže,ali činjenica je da i ostale mobilne mreže hladnokrvno gledaju na bonbon,jer da je tak jeftin 097 odmah bi napravili korekciju cijena svojih usluga...

 

 

 

Tele2 iznajmljuje od t-mobile infrastrukturu barem jesu mislim da još to rade...

 

I ovo "5 dana na forumu, a tako pametan :)"  svaka čast... 5 dana na foruma i preko 27 godina života i ja tako pametan... I za razliku od tebe koji si 12 mjeseci na forumu a ja 5 dana i u tih 5  dana sam dao i pokoji savjet dok si ti u tih 12 mjeseci samo u svojim temama/postovima  pisao: prodajem,mjenjam,kupujem,procjena odnosno tvoja  tematika na ovom forumu je oglasnik : http://www.image-server.ru/upload_image/a4577d108f4500607805f8790585712e.png

 

Pozdrav i nemam više nemjere raspravljat sa tobom... I svaka je pohvala za bonbon dobrodošla u ovoj temi,samo se nisam mogao složiti sa @goranbm u nekim stvarima ...

 

 

 

Ja zasada koristim ovo:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2010 14:16 (sinizgb).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

malo kasnim sa pitanjem, ali bolje ikad nego nikad. volio bih da mi netko kaže što mogu očekivati od tog bonbona, kakva je usluga i ono šta me također podosta zanima, a to je kako im funkcionira internet tj. da li funkcionira i kakva je kvaliteta te usluge. namjena bi broja bila brbljanje s dragom i pretpostavljam da bi mi se više isplatilo utući 40 kn u dvije kartice, nego je zvrcat preko mobitela (različite smo mreže što još više košta) ili fiksnog. jasno, pod uslovom da su njihove informacije na sajtu točne, a ne još jedan marketinški trik, što je i prvotni razlog zbog kojeg postavljam pitanje. i za kraj još jedno pitanje... čuo sam glasinu (vjerojatno netočnu, al ne boli pitati) da se bonbon sim može umetnuti u mobitele kodirane na t-mobile mrežu. dobro bi mi došlo ako bi netko potvrdio ili opovrgnuo tu informaciju tako da znam da li se trebam bacat u dekodiranje drugog mobitela ili to neće biti potrebno. 

 

15 godina
online
Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Nisam je isprobao pa nemogu reći, ali nebi koristio mrežu koja ima teh. podršku preko facebooka, kao da ju je napravila grupa klinaca.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
Molim?Preko Facebook-a?Kad je meni potrebna podrška od Bonbona,ja ih zovem na njihovu centralu i agent mi se uredno javi i mi riješimo problem....
proxpgamer_world's best gamer
15 godina
online
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
proxpgamer kaže...
Molim?Preko Facebook-a?Kad je meni potrebna podrška od Bonbona,ja ih zovem na njihovu centralu i agent mi se uredno javi i mi riješimo problem....

Kao što rekoh nisam isprobao, govorim ono što sam čuo.

 

Ako ga koristiš mogao bi napisati svoja iskustva s mrežom, da pomogneš liku koji je pisao iznad mog posta.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
16 godina
neaktivan
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Pa ovako...

Koristim Bonbon vec neko vrijeme i stvarno se (barem meni) osjeti usteda...

Sto vise korisnika ima bonbon to je povoljnije jer sa vise njih mozes pricati besplatno...

Sto se tice kartice u t-mobile mobitele, to radi najnormalnije jer je bonbon sestrinska (spada pod T-mobile) firma, kao sto je Tomato od Vipa...

Jos jedna stvar je ta da ako trebas za surfanje, mozes koristiti karticu i u USB web'n'walk sticku od t-mobila...

Ja sam sa svojom cijelom obitelji presao na 097 jer sad svi pricamo besplatno, a sto je ipak povoljnije od svega ostalog...

A i poruke su jeftine...

 

 

14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
xxxxx kaže...

Nisam je isprobao pa nemogu reći, ali nebi koristio mrežu koja ima teh. podršku preko facebooka, kao da ju je napravila grupa klinaca.

 

Ovako Facebook je samo jedna od mogucnosti podrske... Moguce je takodjer preko Twitera, Chata na njihovoj stranici, e-maila i naravno preko telefona... Isprobao sam sve nacine, i kako god da se postavi pitanje, odgovor se dobije u roku od 5 do 10 minuta... osim naravno na telefon gdje se jave odmah.... Mnogi ce reci da je mreza bezveze, ali istina da se osjeti usteda pa cak i u kratkom roku.... ja najbolje znam koliko pricam i koliko trosim i to je to... u mom slucaju su neki ljudi s kojima jako puno pricam, isto presli na bonbon, pa mi se isplatilo....

14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
Dal je ko kupio mobitel SE x8 kod njih? Jel moze kartica 098 u njega?
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

u vezi signala , pito sam ih na facebooku kakva je pokrivenost i rekli su da ista kao i kod t moba,jer koriste njihov "signal"

http://www.youtube.com/watch?v=AUXvLhhVZW0 dj darac electro mix 2010
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
x18x05x kaže...
Dal je ko kupio mobitel SE x8 kod njih? Jel moze kartica 098 u njega?

moze

West Side
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
x18x05x kaže...
Dal je ko kupio mobitel SE x8 kod njih? Jel moze kartica 098 u njega?

 Uzmi iste sekunde, ne razmišlja ni trena. Cijena je brutalno dobra.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
13 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

hvala svima na korisnim odgovorima :)

15 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
vexx5555 kaže...

 Uzmi iste sekunde, ne razmišlja ni trena. Cijena je brutalno dobra.

S obzirom da je cijena nezaključane X8ice 170 Eura, ne bih baš reko da je 1000 kn neka brutalna cijena za taj mob...

Every hole is a goal!
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
Bukva kaže...

S obzirom da je cijena nezaključane X8ice 170 Eura, ne bih baš reko da je 1000 kn neka brutalna cijena za taj mob...

 Pošto pričaš o eurima, sigurno je cijena negdje vani. Ja još nisam nigdje vidio X8 kod nekog drugog domaćeg operatera i prema tome....

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
Isplati se uzeti taj mob i stavit 98 karticu u njega?
15 godina
odjavljen
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon
x18x05x kaže...
Isplati se uzeti taj mob i stavit 98 karticu u njega?

 Naravno.

Ukoliko vam je mobitel u kvaru, ili ga želite prodati, zovite ovaj broj- 091 172 6697
14 godina
offline
RE: Nova peta mobilna mreža u hrvatskoj "bonbon

Pogledaj malo po oglasnicima kakve su cijene koristenih uredaja... mislim da se isplati svakako uzeti ovaj mobitel....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice