MEIZU M2 Note

poruka: 1.882
|
čitano: 339.675
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
zoharbizo kaže...

Čekajte official 7.0 koji će izaći za M1 i M2, uskoro, neće se ići na 6.0 upgrade nego direktno na 7.0 :)

 Kolega,odakle ti ta informacij?dal je to negdje "ofišl" ili samo nagađanja?

13 godina
offline
MEIZU M2 Note

Potvrđeno na par Meizu foruma od strane admina i od strane par siteova vezano za model i drivere za chipset.

root
 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Nedostaje opcija "WLAN always on"

Dok je access point na koji je telefon prijavljen u dometu sve je u redu, Wi-Fi je stalno uključen, čak i kad telefon spava. Kad izađem van dometa, na primjer izađem iz kuće i zatim se vratim, telefon neće automatski da se poveže na access point sve dok je u sleep režimu. To se desi tek kad ga uzmem u ruke i otključam. Ovo je funkcionisalo na mom starom Samsungu, a čini mi se i na ovom Meizu M2 note sa Flyme 4.5.4U. Inače sada sam na najnovijem Flyme 5.1.9A. Ovo mi predstavlja problem, jer dok ne otključam ekran nisam dostupan na Viber-u, a ne stužu ni notifikacije. Gledao sam Samsung, Xiaomi i Alcatel sa Androidom 5 i svi odreda imaju opciju "WLAN always on" ili sličnu u Settings-WLAN-Advanced settings, samo je na mom telefonu nema. Probao sam razne druge opcije, uključujući i to da onemogućim isključivanje WLAN-a u Security-Power-Customize mode, ali bezuspješno. Ili ja ne vidim nešto očigledno ili je ovo, po mom mišljenu, veliki nedostatak ovog modela.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
zoharbizo kaže...

Potvrđeno na par Meizu foruma od strane admina i od strane par siteova vezano za model i drivere za chipset.

 Ajde de,, vidicemo ? ;)

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
joka1 kaže...

Uspio napraviti update flyme 5.1.8.0 G sa 5.1.8.0A 

Ista je procedura za M1 note kao i za M2 note...  Prije nego pocnete update flyme , mobitel se treba unroot(korjenska dozvola).. Ja sam to ucinio sa KingRoot,zatim otisao na ovu stranicu....  https://forum.meizufans.eu/topic/2599/guide-how-to-install-i-international-firmware-on-your-chinese-mainland-meizu  ..... i skinuo shid.sh za m1note,tko ima m2note skine za m2note i skinuo u all files sa racunala,ako skidate sa mobitelom onda cete trebati maknuti iz download u all files,tako je i za m2note. Instalirao Terminal Emulator i otvorio.. Zatim upisao su,pa enter, pojavio se znak ljestve #  iz znaka $ ...Ako se ne promjeni u znak ljestve onda niste unrootali mobitel i necete uspjeti nadograditi G verziju.. Poslije upisete slijedece ..za m1note sam upisao  sh /sdcard/chid.sh  ako ne radi onda sh /storage/emulated/0/chid.sh tako i za M2note,enter ..izmedju sh i kose crte treba biti razmak za jedan znak i mobitel se automatski resetira.Zatim skinete update za G verziju od 688mb ili 694mb sad probate pa vidite koju ce pokrenuti..otvorite all files i kliknete na Update 5.1.8.0G i pocinje instalacija.. Nema vise kineskih hijeroglifa i dosadnih aplikacija.. Ima hrvatski meni,super ili koji drugi zelite..sve radi super.

 

Sa ove stranice sam skinuo G verziju od 688mb  koja radi.. https://yadi.sk/d/U3fQjamyuAHsA

 Napravio update sa A na G i nakon instalacije flyme 5.1.8.0 G mobitel mi se optimizirao sa flyma računom i u appguarantine imam zamrznute kineske app. Jel to znači da moram sve pobrisati sa flym računa i napraviti čistu instalaciju da nestanu te kineske app?

 

Za one kojima ne uspijeva update sa A na G možda kod skidanja update.zip imate iza ovog imena u zagradama 1 (1) koji treba izbrisati jer i meni nije htio dok to nisam napravio!

11 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Nista ja nisam brisao prije,samo sam oznacio clear data,i sve je automatski izbrisano nakon instalacije G verzije i moras ponovo unositi svoje podatke.Jedino sto su mi ostale slike i glazba. Kad sam instalirao recimo Viber ili WhatsApp pitao me zelim li povratak starih chatova.. treba instalirati google play store i ostalo sto zelis po zelji,nema vise kineskih prograama ni aplikacija,ima hrvatski meni ,super,kao i ostale jezike.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2016 18:03 (joka1).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Da li si imao sihronizaciju kontakta, app i ostalog sa flyme računom i ako jesi da li si to izbrisao prije upgrade?

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
stoop kaže...

Da li si imao sihronizaciju kontakta, app i ostalog sa flyme računom i ako jesi da li si to izbrisao prije upgrade?

 Nisam nista brisao,nakon instalacije pitalo me za sihronizaciju.

9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Molim za pomoć

 

Na mobu je još stari flyme 4.5.4,ako sam dobro shvatio,skinem global verziju Flyme 5.1.8.0G,stavim na root telefona,idem na update.zip,stisnem,označim clear data i instalacija se pokreće??

 

To je to??

 

ima li najnoviji flyme nedostataka,bitno je da poruke,viber,i internet rade bez problema

 

Hvala

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
To je to, radi odlično.
15 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
joka1 kaže...
stoop kaže...

Da li si imao sihronizaciju kontakta, app i ostalog sa flyme računom i ako jesi da li si to izbrisao prije upgrade?

 Nisam nista brisao,nakon instalacije pitalo me za sihronizaciju.

 Sad gledam u appGuarantine više nema kineskih app.

Samo ne mogu u flyme acc naći nigdje sihronizaciju!?

9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

flyme 5.1.8.0G skidam sa njihove službene stranice ili??      http://forum.flymeos.com/thread-6717-1-1.html

Da li ima google market na tom novom flyme

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Nema Google Playa, ali nije neki problem.

Lako se instalira.

Sve ostalo je super.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
acerRI kaže...

Nema Google Playa, ali nije neki problem.

Lako se instalira.

Sve ostalo je super.

 instalira se direktno sa njihove aplikacije za app ili??

8 godina
offline
Re: MEIZU M2 Note
Da.
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Ne znam jel to problem samo kod mene ili.... poruke iz messengera mi ne dolaze...bas moram imat otvorenu aplikaciju onda dolaze...cim zatvorim nista....

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Cak kad hocu izvaditi onako ikonu da stoji na ekranu...ni to ne zeli napravit...zadnji flyme je skinut itd...
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Je li ti "zalokan" messanger?

Imas onaj lokot na app, kada ides obrisati otvorene aplikacije?

 

Napravi i ovo, trebalo bi rijesiti stvar.

Copy/pastem sa druge teme da ne pisem ponovno.

 

Najprije zakljucajte aplikacije pa odite na Security > Battery
Zatim klinite gore desno na kotacic i iskljucite opciju "Disable linked launch"
restartajte telefon i sve bi trebalo biti ok sto se tice notifikacija

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Pod security ni nema battery....zakljucana mi nije.... ne znam vise kak da to rjesim...a bitno mi je to...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Nasao sam kako to rjesit...istoi problem se dogadja i na xiaomi...evo link.... 

 

http://www.gizchina.com/2014/09/09/fix-facebook-messenger-chat-heads-showing-miui-6/

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

E sad drugi problem...kad je mob zakljucan...ne dolaze poruke.... tj ni kad je otkljucan.... kao da ode u stand bye...cim otvorim messenger dodju sve poruke...kak sad to rjesit

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
Migi86 kaže...

Pod security ni nema battery....zakljucana mi nije.... ne znam vise kak da to rjesim...a bitno mi je to...

 Kako nema??

Moar biti, napravi jedan screenshot, bas me zanima.

 

Zakljucaj app sa lokotom,

Odi na Sigurnost > Potencija ako ti je na HR mobitel

Klikni na kotacic gore desno  i iiskljuci "onemoguciti internaktivnu..."

 

Takodjer pod "potencijom" odi na upravljanje stanja mirovanj i provjeri da li su ti aplikacije koji ti trebaju uljucene.

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 9:41 (acerRI).
9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Napravio sam update na najnoviju global.sve je uredno prošlo,instalirao google play usluge,i sad nastaje problem,kad idem na gogle market(da ga aktiviram) stoji na provjeri informacija i ne ide dalje,nisam ni unesao podatke jer nije došlo do toga dijela,ideje??

 

 

 

Riješeno deinstalacijom i ponovnom instalacijom

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.9.2016 10:01 (MrleRi).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
acerRI kaže...
Migi86 kaže...

Pod security ni nema battery....zakljucana mi nije.... ne znam vise kak da to rjesim...a bitno mi je to...

 Kako nema??

Moar biti, napravi jedan screenshot, bas me zanima.

 

Zakljucaj app sa lokotom,

Odi na Sigurnost > Potencija ako ti je na HR mobitel

Klikni na kotacic gore desno  i iiskljuci "onemoguciti internaktivnu..."

 

Takodjer pod "potencijom" odi na upravljanje stanja mirovanj i provjeri da li su ti aplikacije koji ti trebaju uljucene.

 sve sam to napravio....i svejedno mi ne dolaze poruke kad je zakljucan mob...

8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Restartao telefon kada si sve to napravio?

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

sad kada sm ga update,kako ga ponovo root

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: MEIZU M2 Note
jesam... i mislim da mi poruke dolaze kad je na punjacu 😁
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Skroz cudno, trebalo bi raditi.

Kada si instalirao, jesi radio clean install i nadogradnju?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Sad radi...ali ono cudno...nekad stignu poruke nekad ne....i koje sve aplikacije bi trebao tak podesit? .... nemam se bas vremena previse igrat stim...ali najradije bi vratio na flyme 4.5 ili tak nest...jer sam prosle godine imao obicni m2 i sve je radilo na njemu bez ikakvog podesavanja...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
MEIZU M2 Note

Problem je najvjerovatnije u Google Appsima.

Nisu integrirani kao systemski fajlovi, jer su naknadno instalirani.

 

Kod ostalih, gdje su google apps predinstalirane nema tih problem jer su dio sisitemskih appliakcija.

 

Probaj jos ovo ako ti je rootan mobitel.

 

http://en.miui.com/thread-237159-1-1.html

 

 

 

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice