Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

poruka: 7
|
čitano: 3.929
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 mjeseci
offline
Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

 Planiram kupiti rabljeni mob, na sto sve pripaziti

Mozda tema bude od pomoci jos kome

 

Konkretni oglas - ima jos godinu garancije (od 3, bila je neka akcija kad je samsung davao 3g, provjerih), racun iz t-coma, mob je ok pofotkan, izgleda ok, moze se isprobati i pogledati, imei na kutiji i racunu identican (provjerit cu slaze li se na telefonu)... 

 

Kako pogledam stanje baterije i sto je prihvatljivo? 

 

Spojim se na net, nazovem nekoga, isprobam fotoaparat, prosecem i vidim lovi li signal... sto jos? 

Trebam li provjeriti nekako u tcom da nije vec servisiran? 

 

Pretpostavljam da je uvijek lutrija, ali drzim si fige da bas ne naletim na pokvareno jajce😀

 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

Meni je nekako najvaznije ko mi je donija taj mob.

Jel normalan covik ili klosar.

 

 

Uz ovo sta si ti nabroija, takoder upali neku svjetlu pozadinu na mobu i vidi da nema neprirodnih bjelih tocaka na njoj (to zna vlaga napravit).

Takodjer ako je mob vracen na tvornicke, samo udji u trg play i vidi trazi li acc od prijasnjeg vlasnika ili mozes normalno svoj upisat.

 

Pogledaj i konektor punjaca da nije iskrivljen, zastopan. 

Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti
Vidi na ekranu ima li burn in (ako je OLED u pitanju)
 
0 0 hvala 1
14 mjeseci
offline
Re: Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

Moze li se sto uciniti ako trazi njegov acc u google play? 

Pretpostavljam da ima neki nacin  izmjene acc? 

9 godina
offline
Re: Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti
Ako je mobitel vraćen na tvorničke postavke, ne može tražiti njegov profil za Play Store. Ako nije, samo vratiš opet na tvorničke i to je to.

Kod rabljenih mobitela gledaj da ga možeš uživo vidjeti i da ima još garancije i to mi je najveći savjet. Kupio valjda 15 rabljenih mobitela proteklih godina, što za sebe, što za obitelj/prijatelje i nikad problema nije bilo.

Ne znam koji model gledaš, ali ako se možeš malo protegnuti pogledaj na Njuškalu one nove neotvorene mobitele koji su ljudi dobili za produženje ugovora i slično, pa prodaju jeftinije nego u trgovini. Tad ćeš ti biti prvi s garancijom i prvi koji ga koristi, a imati ćeš potpuno novu i zdravu bateriju.
 
0 0 hvala 1
14 mjeseci
offline
Re: Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

Na zalost, zapilila sam za mob kojeg vise nema novog S21 ultru.  😀 22 mi je malo preskupa jos, a Pixel 7 mi ne sjeda izgled fotki. 

 

Gledam od prvog vlasnika, ima jos garanciju, u komunikaciji covjek djeluje ok, odmah je pristao da ga pogledam u zivo, imei odgovara modelu i racunu...

 

Kupovala sam i ja od preprodavaca nove i rabljene od obicnih ljudi, do sad se nisam zeznula :) ali sad su mobiteli slozeniji nego ikada, a ovaj je ipak i stariji, pa me malo trta... 

A uvijek ga valjda mogu opet prodati za mjesec dana i 400 kn manje ako naletim na lose nesto... :)

14 mjeseci
offline
Kupovina rabljenog mobitela - na sto paziti

Evo, da dam neki zakljucak temi. Treci oglas na koji sam se javila, covjek je djelovao ok iako je bio oprezan da ne oda nista o sebi pa ni ime 🙄 mobitel je djelovao ok, sve na njemu uredno, uredno smo se nasli... i nakon 5 min kupila ultru s21.  Pogledala sam malo po njemu, izgledalo je sve na mjestu. Nisam imala sto razmisljati jer nebi bila nista pametnija. 

Za sad zadovoljna, sve se cini ok. 

Jedino jos moram provjeriti za nedaj boze je li stvarna treca godina garancije, uz mobitel je dobio i sat i tu trecu dodatnu godinu navodno, pa samo da to provjerim. 

 

Prethodna dva oglasa su isto bila ok, jedna zena je odustala od prodaje, drugi je trazio 1000 kn vise. 

 

Za sad vec 3 mobitela i laptop preko oglasa rabljeni i svi su bili ok. 

Na kraju je mozda najvaznije kako je netko napisao, pogledati osobu koja prodaje i izgkeda li krkabski ili normalno :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice