"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.380
|
čitano: 5.916.460
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
9 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel itko kupio Jiayu S3 ili neki drugi mobitel preko to2c Croatia & BIH Warehouse?

Za koliko dana, nakon narudžbe, mu je isporučen i je li isporuka prošla bez ikakvih dodatnih plaćanja (PDV, poštarina)?

 

Prema navodima sa njihova sajta trebala bi biti isporuka bez ikakavih dodatnih plaćanja.

Ja sam uplatio mobitel prije 8 dana i od početka je status narudžbe "processing" bez promjene

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Kalisto kaže...

Jel itko kupio Jiayu S3 ili neki drugi mobitel preko to2c Croatia & BIH Warehouse?

Za koliko dana, nakon narudžbe, mu je isporučen i je li isporuka prošla bez ikakvih dodatnih plaćanja (PDV, poštarina)?

 

Prema navodima sa njihova sajta trebala bi biti isporuka bez ikakavih dodatnih plaćanja.

Ja sam uplatio mobitel prije 8 dana i od početka je status narudžbe "processing" bez promjene

 Kao prvo - ne čitate uopće komentare, ne samo ti, već svi vi koji idete kupit sa te stranice! 
MOBITELI JOŠ NISU DOŠLI NA SKLADIŠTE!! Prije 15 dana je rečeno da će mobiteli doć za 15-45 dana na skladište i od trenutka kad su dostupni oni će ga poslat i vi ćete ga dobit unutar 3-7 dana ( Zaboravi ovo što piše 2 dana).  Ovo je trenutno preorded !!

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.6.2015 14:31 (molnyi).
11 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav,

 

pročitao sam zadnjih 20-ak stranica, no svejedno moram pitati :)

 

Trebao bih preporuku nekog najosnovnijeg mogućeg smartphonea. Bitno mi je da ima bar 1 GB rama i bar 8 MP kameru.

 

Na WOW shopu sam našao INEW V1 za 800 kuna (2 godine garancije), no dosta ljudi kaže da to i nije najbolje rješenje.

 

Može li se naći što bolje preko webshopova u cjenovnom rangu do 1000 kuna?

 

Alternativa su mi Xiaomiji Redmi 1S s njuškala, no možda bi rađe nešto provjereno i novo. Na ibuygou je 95 dolara, no nažalost poštarina je 30-ak dolara :(

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako ti moze Xiaomi Redmi 1s bit alternativa Inew-u? Redmi 1s je jedan od najprodavanijih i najpouzdanijih mobitela.

Naruci ga odavde 1s za oko 900kn i uzivaj.

11 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Clueso kaže...

Kako ti moze Xiaomi Redmi 1s bit alternativa Inew-u? Redmi 1s je jedan od najprodavanijih i najpouzdanijih mobitela.

Naruci ga odavde 1s za oko 900kn i uzivaj.

Alternativa mi je bio pošto je taj Inew nov i ima garanciju, a Xiaomiji koje sam gledao na njuškalu nemaju.

 

U svakom slučaju zahvaljujem na linku :)

Skladište je u UK pa nema carine što je definitivno prednost.

 

Vjerojatno uzimam od tuda, no kupujem dva uređaja, a djevojka bi htjela LG Spirit:

 

http://www.ekupi.hr/LG-Spirit-4G-LTE-crni-pametni-telefon-612800.aspx

 

Nekako bi po specifikacijama bili podjednaki. Ne znam što bi bila bolja kupovina. Taj LG ili Xiaomi s navedenog linka?

 

Isprike na malom offtopicu.

10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Milo H. kaže...

 

Vjerojatno uzimam od tuda, no kupujem dva uređaja, a djevojka bi htjela LG Spirit:

 

http://www.ekupi.hr/LG-Spirit-4G-LTE-crni-pametni-telefon-612800.aspx

 

 

 Zanimljivo, kao simpa ima rasprodani isti taj paket a ekupi salje od 02.07.2015. :D

14 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ja sam načelno pitao je li netko kupovao mobitel preko to2c Croatia & BIH Warehouse i da prenese svoje iskustvo od plaćanja do isporuke ako takvih forumaša ima. Mislio sam na kupovinu ovih dana ili prethodnih mjeseci. Nije mi poznato od kada se može kupovati u to2c Croatia & BIH Warehouse. Pročitao sam komentare na stranici i rokovi koji se navode tamo i koje si ti naveo mi djeluju neprofesionalo jer je preveliki razmak od do.

 

Korektno bi bilo, da su sa sajta to2c nakon narudžbe poslali mail i naveli barem tjedan u kojem se može očekivati isporuka, a to nisu učinili.

 

Ti si u svom odgovoru nastupio kao da si glasnogovrnik to2c-a, a kupci te već "dvadesti" put pitaju isto: "Kad će isporuka?" pa si se u ljutnji  počeo i derati na kupce.

Drugi put ako pitanje smatraš suvišnim ignoriraj ga!

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 2:10 (Kalisto).
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ne derem se, niti išta slično. Ljudi dole ne pitaju za bezveze. Znači vjerojatno mobitel još nije stigao na skladište i zato piše processing, kad stigne oni će ga poslat i dobit ćeš ga u roku 3-7 dana.  Gle zašto bi bilo neprofesionalno? Pa piše ovo " Lenovo K3 Note Croatia & BIH  Warehouse is Pre Sale" - znači automatski si mogao znat da ćeš čekat neko vrijeme.

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Bacio sam oko na zadnjih par stranica i vidio preporuke za Lenovo K3 note-po specsima ispada super mobitel, ali koliko pročitah, neki problemi s kamerom?

 

Također, ima mob i iz EU skladišta pa da provjerim prije-to znači da je mob 189$ i da nema nikakvih carina, poreza itd na to, je li tako?

http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

Je li to provjeren shop?

 

Ima li neki bolji mobitel u tom rangu? Vidio neke usporedbe s Mi4i, ali čini mi se da je pobjednik lenovo...

Can't find a better Jam!
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 17:19 (Gunner_V).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

 Ne isplati se sa gearbesta uzimat kad do kraja mjeseca na honorbuyu LINK za iste pare + besplatna dostava... za 2-3 dana kod vas doma...

@Lenovo nije pobjednik - Xiaomi mi4i ima daleko bolji ekran, bolji software + manje bloatware-a, bolju kameru. Jedina mana Xiaomi-a je što ne utor za sd karticu.
Da, nema nikakvih nameta države. Nećeš pogriješiti sa tim lenovo, samo eto taj bloatware će te brzo izludit :)

 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 20:34 (molnyi).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kako prolazi ovo glasanje?

14 OnePlus One
6 Asus Zenfone 2
1 Zopo ZP999
4 Jiayu S3 Advanced
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 20:44 (ministar).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
molnyi kaže...

 Ne isplati se sa gearbesta uzimat kad do kraja mjeseca na honorbuyu LINK za iste pare + besplatna dostava... za 2-3 dana kod vas doma...

@Lenovo nije pobjednik - Xiaomi mi4i ima daleko bolji ekran, bolji software + manje bloatware-a, bolju kameru. Jedina mana Xiaomi-a je što ne utor za sd karticu.
Da, nema nikakvih nameta države. Nećeš pogriješiti sa tim lenovo, samo eto taj bloatware će te brzo izludit :)

 

 

Da, izgleda da sam ga zamjenio s jednim od drugih Xiaomija- bolji je Mi4i ali je i dosta skuplji.

 

A jel ima neki 5", octacore, 2gb mob koji bi ušao u konkurenciju Lenovo k3 note? Mislim da bi mi 5,5" ipak bilo malo previše.

 

I kakva su iskustva s http://www.coolicool.com shopom-koliko sam vidio i pročitao, platiš 12$ i oni ti vrate novce za carinu/pdv.

Can't find a better Jam!
14 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio sam Jiayu S3 sa Minedeal-a. Javim kada dođe.

Frka85
Moj PC  
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Gunner_V kaže...

 

 

Također, ima mob i iz EU skladišta pa da provjerim prije-to znači da je mob 189$ i da nema nikakvih carina, poreza itd na to, je li tako?

http://www.vickmall.com/europe-warehouse-original-lenovo-k3-note-k50-t5-5-5-1920x1080-fdd-lte-mtk6752-octa-core-smart-phone-android-5-0-2gb-ram-16gb-rom-13-0mp-camera-gps.html

 

Je li to provjeren shop?

 

 

 Bio na chatu s kinezom, reko da je EU warehouse germany, a meni eto lenovo stize iz grcke :D Pa cemo da vidimo, prvi put kupujem kod njih. I da, paket direkt doma dolazi jer je porijeklo EU (promet unutar EU).

15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Jel itko upoznat s ovim:

http://www.stonexone.com/

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 21:17 (MarioVk).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Čini mi se predobro da bi bilo istinito xD

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pohvalno za Talijane, ali čini se malo preskupo za to kaj se nudi - skoro 2300 kn, a u toom rangu hardvera već ima za 1800-2000 kn uređaja, rekao bih...

15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
frulex kaže...

Pohvalno za Talijane, ali čini se malo preskupo za to kaj se nudi - skoro 2300 kn, a u toom rangu hardvera već ima za 1800-2000 kn uređaja, rekao bih...

 Ma koji to?

13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Aj dobro, nisam baš detaljno gledao specke na prvu, vidio sam ovlaš 3GB i 5.5" ekran, sad vidim detaljnije da su svašta unutra nametali, to je onda OK cijena...

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/06/27/alcatel-ot-idol-3-5-5-recenzija/

Mobitel best buy za novce za koje se prodaje.. Pogledajte po youtube-u i svi ga samo hvale (pocketnow, erica griffin, android authority itd...)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 17:41 (molnyi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
molnyi kaže...

http://www.smartphonehrvatska.com/2015/06/27/alcatel-ot-idol-3-5-5-recenzija/

Mobitel best buy za novce za koje se prodaje.. Pogledajte po youtube-u i svi ga samo hvale (pocketnow, erica griffin, android authority itd...)

 Mozda kod nas, al oneplus ga i dalje mete a dode isto ako uzmes 64gb verziju...
Ima dosta drugih mobitela koji su puno bolji od ovoga, eto i ovaj talijan za 300€

Jedina prednost idola je sto se moze kupit kod nas u nasim trgovinama..

12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pardon, zaboravio sam navest  -  U hrvatskoj, u dućanu ! :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 18:14 (molnyi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

UMI eMax u dolasku, na korak do kućnog praga. Uskoro i detaljnije o mobitelu, di, sta kako. :)

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 27.6.2015 18:17 (majdo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

baš mi treba informacija za emax iz prve ruke: kamera, kvaliteta zvuka, gps, notifikacije za vanjske aplikacije: viber-whatsapp,...

imam popust od 11$ pa bi izašao oko 158$ što je prihvatljivo

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nadam se samo da nece biti na carini kao zadnji mobitel, 30+ dana.. Ugl cim dodje, cim ga detaljno istestiram sve ću i objaviti na forumu :)

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mstar S100 kojega sam na Geekbuyingu uhvatio na flash saleu za 76 dolara je na carinu stigao 19.6,a naručen je još 4.6.
Tek 23.6 je otvoren i dan poslije sam dobio obavijest te poslao račun.
I jučer 26.6 je obrađen i poslan dalje.

Tako da nije bilo praznika već bi ovaj tjedan bio gotov.
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gledam malo shopove i mobitele i naiđem na ovo pa me zanima jel to sa svim mobitelima tako ili je ovo iznimka?

 

meizu meizu
 

Pošto se radi o androidu, factory reset je potreban tu i tamo, pa ne bi htio ostati bez osnovnih funkcija androida.

 

I ima li neki 5", octacore, 2gb mob koji bi ušao u konkurenciju Lenovo k3 note? Mislim da bi mi 5,5" ipak bilo malo previše.

 

Can't find a better Jam!
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Šta ti znači taj octacore? Ja ću ti preporučit mobitel koji ima octacore a npr. Zenfone 5 koji ima dual core ga pojede...  Imaš npr. Xiaomi mi4i ali košta više :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice