HTC Sensation

poruka: 1.258
|
čitano: 348.050
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
HTC Sensation

Taj recovery ima  neki mod koji dozvoljava flashanje i u s:on..

 

Pogledaj teme od mike1986, na pocetku ti nudi firmware koji trebas flashati.

ja
 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
HTC Sensation

Poz svima, evo jucer sam presao na sensationa sa s2 pa me zanima bi li trebao flashati vipers rom ili ostati na stocku?

malo me zivcira sto je stock spor a i sense se restartao jednom pa me zanima koliko je stabilan vipers i je li bolje da idem na ics ili jb verziju?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC Sensation

Stavi ili od ivice ili od sebastiana.

ja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

A kako najlakše otključati bootloader, rootati i instalirati cwm?

Skinuo sam ovaj KGS Utility koji se pokreće u cmd-u ali nema opcije za otključavanje bootloadera.

I još nešto, vidio sam da se priča i o nekakvom HBOOT-u i S-OFF-u pa me zanima treba li i to napraviti?

Mislim ViperS 3.1.2 flashati.

I kojim redoslijedom to sve raditi?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC Sensation

Ako ti nitko ne odgovori, javim ti se kad dodjem doma.

ja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

Evo sve dobro prošlo nakon višesatnog mučenja (najviše sa flashanjem recoverya), stavljen je ViperS 3.1.2 i odlično radi :)

Bar 10x bolje od stock sense ICS-a.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
HTC Sensation

Koliko ja znam za instaliranje custom rom-a nije potreban s-off nego otkljucan bootloader,rootan mob sa recovery-em

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Sensation
herc1988 kaže...

Koliko ja znam za instaliranje custom rom-a nije potreban s-off nego otkljucan bootloader,rootan mob sa recovery-em

Nije nužan s-off, ali ako ga nemaš, možeš puno manje romova flashati nego sa s-on.

Rootan ne treba biti, ali treba imati custom recovery.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
12 godina
odjavljen
offline
Re: HTC Sensation
S-OFF sluzi iskljucivo za flashanje drugih kernela, mjenjanje hboot verzija, downgrade radio verzija i slicno.. nema nikakve veze sa romovima (osim onih u kojima se nalazi custom kernel). Iako se sa S-ON isto mogu flashati kerneli uz pomoc custom recoverya 4ext koji zaobilazi tu sigurnost. Tako da ako si pocetnik uopce ti netreba s-off jer sa s-off postoji mogucnost da napravis brick od moba dok je to sa s-on skoro pa nemoguce
14 godina
offline
Re: HTC Sensation
Robilad kaže...
S-OFF sluzi iskljucivo za flashanje drugih kernela, mjenjanje hboot verzija, downgrade radio verzija i slicno.. nema nikakve veze sa romovima (osim onih u kojima se nalazi custom kernel). Iako se sa S-ON isto mogu flashati kerneli uz pomoc custom recoverya 4ext koji zaobilazi tu sigurnost. Tako da ako si pocetnik uopce ti netreba s-off jer sa s-off postoji mogucnost da napravis brick od moba dok je to sa s-on skoro pa nemoguce

Moj je već bio s-off kad sam ga dobio tako da nisam imao brige oko toga :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
15 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

Što se mog tiče - sve sam uspio, flashanje uredno radi s onim recoveryem.

Stavio sam CM, ali nisam baš zadovoljan baterijom. Imate li kakve preporuke za ROM+kernel?

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

Nisam ni ja zadovoljan sa baterijom, ~3.5 h screen-a na ViperS-u.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
Šef kaže...

Što se mog tiče - sve sam uspio, flashanje uredno radi s onim recoveryem.

Stavio sam CM, ali nisam baš zadovoljan baterijom. Imate li kakve preporuke za ROM+kernel?

Hyper non-sense + stock kernel koristim sa "set cpu" aplikacijom za podešavanje štednog načina rada.

 

Ma neznam na sensationu baterija uvijek kratko traje šta god napravio. Uvijek mi je maksimalno 2-3h screen time (cijeli dan usage) i to s 1900mah baterijom.

 

Najgore je surfanje preko wifi ili 3g i kad je brightness na max, bateriju pojede dok kažeš keks.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.11.2013 21:20 (Hyperion).
14 godina
offline
HTC Sensation

Evo sad mi se itekako poboljšala baterija kada je prošlo par battery cycle-ova. :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

imam ovaj mob par mjeseci i prije jedno mjesec dana kamera je prestala raditi sama od sebe, znaci kad kliknem na nju nista se ne desava, i onda sam probao sve nanovo, onda je mob zapeo u bootloopu i nakon sto sam nasao jedan programcic sve sam instalirao nanovo, rootao ga, otkljucao bootloader, instalirao recovery i sve super bilo

 

i sad mi je opet kamera prestala raditi sama od sebe, pa me zanima jel netko ima takvih problema? inace prezadovoljan sam mobom

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
HTC Sensation

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531054

Sense 5 rom za sensation, upravo skidam pa ćemo vidjeti kako ide.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: HTC Sensation
xxxxx kaže...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531054

Sense 5 rom za sensation, upravo skidam pa ćemo vidjeti kako ide.

Aj pa ga usporedi sa sense 4 ako si ga imao prije, još ako je ViperS onda super :)

Ja jedino nisam prešao još na njega jer mi je ružniji od četvorke.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
15 godina
offline
Re: HTC Sensation
EZY-E kaže...
xxxxx kaže...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531054

Sense 5 rom za sensation, upravo skidam pa ćemo vidjeti kako ide.

Aj pa ga usporedi sa sense 4 ako si ga imao prije, još ako je ViperS onda super :)

Ja jedino nisam prešao još na njega jer mi je ružniji od četvorke.

Zasada je brz, možda i brži od četvorke, blinkfeed je fora ali rom je još nov pa nije totalno istestiran na bugove tako ako ga budeš stavljao pripremi se na to.

Još uvjek nisu ubačene sve venom feature, venom tweaks nema sve opcije, od igara sam isprobao asphalt 8 - solidno se vrti, bateriju još ne mogu komentirati jer nisam dovoljno koristio.

Nema baš nekih ogromnih razlika između sučelja, ali mi se sviđaju brze postavke u notifications baru.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
14 godina
offline
Re: HTC Sensation
xxxxx kaže...
EZY-E kaže...
xxxxx kaže...

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2531054

Sense 5 rom za sensation, upravo skidam pa ćemo vidjeti kako ide.

Aj pa ga usporedi sa sense 4 ako si ga imao prije, još ako je ViperS onda super :)

Ja jedino nisam prešao još na njega jer mi je ružniji od četvorke.

Zasada je brz, možda i brži od četvorke, blinkfeed je fora ali rom je još nov pa nije totalno istestiran na bugove tako ako ga budeš stavljao pripremi se na to.

Još uvjek nisu ubačene sve venom feature, venom tweaks nema sve opcije, od igara sam isprobao asphalt 8 - solidno se vrti, bateriju još ne mogu komentirati jer nisam dovoljno koristio.

Nema baš nekih ogromnih razlika između sučelja, ali mi se sviđaju brze postavke u notifications baru.

Aj nastavi samo javljati dojmove. :)

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation
12 godina
offline
HTC Sensation

:) treba se biti zahvalan na tome.

 

Za razliku od s2/s3/s4 , na htc sensationu stvarno imas kernel developere.

 

Sebastian je doslovno portao kernel iz nicega, dok se na samsungu bitchassuje: "oh, give us sources please"..

 

On je doslovno rewritao par drivera, portao 3.4.x kernel. lol..to je stvar.

 

ja
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
HTC Sensation

Momci moze neki link za guide za rootanje sensationa. Hboot je 1.27.0000 ali nikak nemrem unlockat bootloader prek htc dev stranice. ima li jos koji nacin? thanks unaprijed

prodajem/mjenjam galaxy note vrlo povoljno!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
HTC Sensation

prodao sam svoj sensation i javio mi se novi vlasnik ( poznanik ) da mu ne radi ekran, kaže da ga je čistio ( izvadio bateriju i sim ) i dok je ponovo vratio unutra da mu ekran ne radi. Notification led radi i ekran se zasvjetli na sekundu i izgasi. Htio bi mu pomoci, al me prvo zanima dal me trolla pa ga je zbrickao ili mu je pao. Ako iko zna šta je otišlo bez da ga nosi u servis bio bi mu zahvalan, lp

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: HTC Sensation
Leon93 kaže...

prodao sam svoj sensation i javio mi se novi vlasnik ( poznanik ) da mu ne radi ekran, kaže da ga je čistio ( izvadio bateriju i sim ) i dok je ponovo vratio unutra da mu ekran ne radi. Notification led radi i ekran se zasvjetli na sekundu i izgasi. Htio bi mu pomoci, al me prvo zanima dal me trolla pa ga je zbrickao ili mu je pao. Ako iko zna šta je otišlo bez da ga nosi u servis bio bi mu zahvalan, lp

Da se odmah razumijemo, ne držim nikom stranu, ali tebi malkac ipak obzirom si forumaš dajem nazivnu prednost!

 

Ako si ga prodao, a nemam razloga sumnjati u drukčiju soluciju, u najdobroj namjeri, prodavao si ga na način "ono što vidiš, to kupuješ i to plaćaš", tako da pretpostavljam da je bio ispravan kao curica u trenutku prodavanja. Vjerujem da si ga i prodao a barem prije dva tjedna ako ne i više dana, zar ne?!?!

Ako si ga prodao nekom nepoznatom, JA mu osobno nebih vjerovao, jer osobno prodajem samo onu stvar za koju nisam too much osobno povezan, ali da je minimalno 93% u stanju kakvu sam je kupio, recimo da je možad bakterija slabija, možda kakva mića ogrebotina, nešto takvoga. 

Što je ta osoba radila sa mobom da danas, to nje moja, u stvari tvoja briga, osim ako nisi dao garanciju na ispravnost {#} ?!

 

Ako si prodao prijatelju, poznatoj osobi za koju znaš da nije munjena pa razbija mobom orahe, u tom slučaju, svaka pomoć je dobrodošla, ipak, prijateljstvo se mora uzgajati.

 

Ad boldano, osobno pazim i mazim svoj mob kao oko u glavi i NE čistim ga skorom nikada, obzirom se nema gdje zaprljati, jedino kada radim update i moram izvaditi memorijsku karticu. A i onda najčešće vidim da ima jako malo nečistoće u i oko moba i poklopca. 

 

Moje mišljenje je ovako odokativnom metodom da trola, obzirom sam uočio da ima na forumu preko nekoliko članova koji su još vrlo jako zadovoljni ovi mobom, I rest my case!

ATJ Lučko
14 godina
offline
HTC Sensation

Ma ne namjeravam ja napravit povrat novca, s rabljenim se zna (viđeno kupljeno), plus 3 tjedna korištenja. Al pokušat ću pomoći kolko mogu..

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: HTC Sensation
CISTIO je sirok pojam. Jel mozda kompresorom ispirio?
Tko zna sta je radio. Ako ima garanciju ajd.
ja
13 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

imam navedeni mobitel i baterija mu se jako prazni, kupio sam novu zamjensku i ista priča..jel nekaj s mobom ili?? hvala

by Težak
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HTC Sensation
k510 kaže...

imam navedeni mobitel i baterija mu se jako prazni, kupio sam novu zamjensku i ista priča..jel nekaj s mobom ili?? hvala

Koja zamjenska je u pitanju?

Ohne Audi geht es nicht..
13 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

onyx..1700 mah 

by Težak
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HTC Sensation

Prvi put cujem. Kad si vec uzimao, morao si uzeti anker 1900mah bateriju. Kosta nekih 150kn na ebay-u, a drzi puno dulje od orginalne.

A to znam iz vlastitog iskustva jer imam navedenu..

Ohne Audi geht es nicht..
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2013 22:30 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
HTC Sensation

kolega kuzim ja tebe, uzet cu ovu od 2450mah, jedino sad ne znam da nece opet isto biti..ako me razumiješ..da je možda nešt do telefona a ne baterije.

by Težak
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice