Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 802.967
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jučer sam dobio mob (naručen preko banggooda) i početni dojam je ok,

 

do sad sam koristio LG GT540 i koristil sam njegov punjač za cubota,

 

dobiveni usb kabel za cubota je ok ali slušalice i šteker su očajni

 

nema krčenja kod razgovora, case dobro sjedne na mob, wi-fi radi dobro i brzo, 3g sam podesio TELE2 i radi ok (ZAGREB)

 

GPS naravno ne radi, nisam stigao napraviti fix

 

sad ćemo vidjeti kak će se ponašati dalje, ak ovak ostane ja zadovoljan

 

PDV plaćen iako je na kutiji naveden MP4 player cca 20$ i sve naljepnice su njemačke, žig....

 

naručeno je previše kineza pa su skužili {#}

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Gps bez fixa je loš, neupotrebljiv. Samo prati upute i trebao bi ti onda raditi

Trebaš samo proći kroz tutorijal i trebalo bi biti ok. Nije baš da su skužili nego ima ljudi (i na ovom forumu) koji se hvale da im je došao bez pdv-a doma iako su oni carini "poslali pismo s brojem pošiljke i računom-unaprijed, da bi im brže došlo".

Zbog takvih ljudi i oni koji ih zovu "hoću li platiti pdv ako je paket preko Njemačke pošte a zapravo iz Kine" uzrokuje da sada zaustavljaju i pošiljke koje su doista iz Njemačke i Švedske te otvaraju iako je riječ o EU članici.

Nemojte kontaktirati carinu sve dok ne dobijete obavijest s PCP brojem. Slušalice su besplatne jer uz većinu mobitela ni ne dolaze pa mogu proći za povremeno slušanje glazbe ali ništa više.

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Zanima me kakva je baterija, dali može izdržati 10 sati da svira glazbu an slušalice(dok sam na poslu), i kakve su slike u mračnijim i nočnim uvjetima?

 

Hvala na pomoči {#}

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

je li ovo zadnja verzija stock roma:

 

Z18IC_CQ_89_W_H1.00_V04_09292013?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
To sam i ja skuzil, ali mi je sumnjivo jer je datoteka teska skoro 700 megabajta. Kaj se tice lika gore kaj je kupil sgs2 za 1600 - bacen novac da bolje nisi mogao xD Vec sam spomenuo Motorolu Moto G. 1600 za 4 godine star uredjaj ahaaaaaaj xD
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Jel itko vraćao mobitel natrag za Kinu?
Na koju adresu se šalje?
Ovi sa banggooda mi ne šalju adresu (5 puta sam ih tražio adresu),a prije 3 dana su mi rekli da ga pošaljem sa tracking numberom i od tada ni traga ni glasa od njih.
 
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
ukay1000 kaže...
To sam i ja skuzil, ali mi je sumnjivo jer je datoteka teska skoro 700 megabajta. 

 

Ne prolazi mi flashiranje sa tom verzijom.

Pokušat ću danas sa onom od 395 mb

15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Moje iskustvo sa samsung romom je sljedeće:

-S jedn strane super, radi stabilno i brzo

- Trg play ne radi kao ni ostale google aplikacije. Svašta sam pokušao ali ne pomaže.

 

Zato ga zgazio sa drugim.

 

Instalirao ovaj:

 

http://www.needrom.com/mobile/xyz-x1-nexus-5-style/

 

Pa ćemo vidjeti

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2013 15:16 (mmmnnn).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
mmmnnn kaže...

Moje iskustvo sa samsung romom je sljedeće:

-S jedn strane super, radi stabilno i brzo

- Trg play ne radi kao ni ostale google aplikacije. Svašta sam pokušao ali ne pomaže.

 

Zato ga zgazio sa drugim.

 

Instalirao ovaj:

 

http://www.needrom.com/mobile/xyz-x1-nexus-5-style/

 

Pa ćemo vidjeti

zanima me ćemu potreba za custom romom, mislim šta to custom rom ima a stock nema?

dosad nisam instalirao nijedan, jer nevidim potrebu.

ja sam sve mane, koje se meni nisu svidjele popravio s gravitiboxom.

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
16 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Cisto radi usporedbe da znate da GT99 ima bolji wifi signal nego HTC One X xD sunce mu j***m sad moram pr0n gledat koristeci 3G -_- :(
LoL West : KeiichiAssassin ; Nordic: ExpNinja
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
xDISORDERx kaže...

zanima me ćemu potreba za custom romom, mislim šta to custom rom ima a stock nema?

dosad nisam instalirao nijedan, jer nevidim potrebu.

ja sam sve mane, koje se meni nisu svidjele popravio s gravitiboxom.

Custom ROM obično ima više dodatnih opcija npr. zamisli da je GravityBox sastavni dio OS-a, a ne zasebna aplikacija (ili modul) - iako se u ovom primjeru manje - više svodi na isto, custom rom obično ima i tweak-ove za fluidniji rad i/ili baterija duže traje i sl.

Meni je najbolji custom rom za Cubot-a bio BaiduOS v35 - posebno mi se svidjelo što se mob može staviti u sleep tako da 2 puta dodirneš zaslon umjesto pritiska na power tipku - vidio sam da je dostupna i verzija v38, ali više nemam Cubot pa ga ne mogu isprobati.

Lewa OS mi je također odličan, nažalost V5 je za Cubot imala previše bug-ova za svakodnevno korištenje.

Najveći problem je što za Cubot - kao i za veliku većinu mobitela baziranih na MTK SoC - nije dostupan izvorni pa se u tom slučaju može napraviti samo port nekog custom roma-a na Cubot.

 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
xDISORDERx kaže...
mmmnnn kaže...

Moje iskustvo sa samsung romom je sljedeće:

-S jedn strane super, radi stabilno i brzo

- Trg play ne radi kao ni ostale google aplikacije. Svašta sam pokušao ali ne pomaže.

 

Zato ga zgazio sa drugim.

 

Instalirao ovaj:

 

http://www.needrom.com/mobile/xyz-x1-nexus-5-style/

 

Pa ćemo vidjeti

zanima me ćemu potreba za custom romom, mislim šta to custom rom ima a stock nema?

dosad nisam instalirao nijedan, jer nevidim potrebu.

ja sam sve mane, koje se meni nisu svidjele popravio s gravitiboxom.

 

Imo sam problema sa restartiranjem pri nižim temperaturama.

Sa samsungovim romom mi se nije restartirao ali mi smeta što ne radi trg play.

15 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Potraži google play 4.4.21. Skini i kopiraj taj apk file u mob. Nađi ga u file manageru i instaliraj. Meni radi bez ikakvih problema.
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

 

Imam 2 mjeseca Cubot gt99 i dosada je sve bilo u redu, 2-3 restarta sveukupno. no zadnjih tjedan dana svaki dan najmanje jednom. iste aplikacije, isti način korištenja sve isto.

 

čitam po forumu da se navedeno može riješiti custom rom-om?

 

ujedno imam problem s instalacijom gravity boxa... instaliram prvo xposed i idem na framework update i za app_process mi ostaje prazno.. tako da stalno piše da je potreban update i gravity box ostaje cijeli bijeli ekran i ništa ne radi...

 

molim pomoć i za problem resetiranja i način instalacije gravity boxa--- hvala...

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja sam imao isti problem

jel ti gor na baru siva icona za wi fi

ako je moras napraviti sljedece uđeš u recovery mode i obrišeš chache,rebootaš mobitel pričekaš par minuta pa ces vidjeti dal ti radi

kod mene nije radilo pa sam vratio na stock rom http://www.needrom.com/mobile/cubot-gt99/

kad to skines radis isto ko za custom rom

a ako ti kaze da je error

napravi to

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Neki dan sam dopustio da mi se baterija isprazni skroz do kraja stavio sam preko noći da se puni ali je napunio samo do 12% i onda se baterija samo polako praznila iako je bio mobitel na punjaču (LED lampica je gorila). Sad se skroz izgasio i ne mogu ga upaliti nikako.

 

Što mislite što je problem? Nije vajlda crkla baterija....

Nemam pojma što raditi

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

pokušaj sa punjačom od drugog mobitela.

Prije je problem u punjaču

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Da i ja mislim da je vjerojatno onaj šugavi kineski kabal problem.

 

Kupit ću sutra punjač za samsung pa ću vidjet kako ide.

16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Btw ja koristim punjač od Sonija jer je definitivno velika mana kineskih mobitela što štede na tim punjačima.

NI ti kabeli nisu najbolji jer se zna dogodoti da izgubi kontakt ako ga povučeš sastrane ili ne uguraš u mob da sjedne kako treba.

 

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Na dva tjedna starom Nexus 7 2013 model mi krepal taj kabel. Odvratna kvaliteta. Sve vise i vise proizvode smeca.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Dobio sam mobitel i ev da kazem prve dojmove, kasnije cu malo opsirnije dok se malo bolje upoznam sa uređajem. 

Display je sjajan i velik, cista slika, rezolucija super. Mobitel je prilicno velik i ne bas tako ugodan za drzati, vjerovatno zato sto ima ostre ivice. Nakon sto stavim masku osjecaj je malo ugodniji. Brzina mobitela je super, ne zastajkuje pri bilo kojoj radnji. 

Kamerom nisam zadovoljan, blic je solidan. Kazu da uređaj dolazi sa 4GB međutim meni je dostupno samo 1.1GB od kojih je 400MB bilo odmah zauzeto. Wifi signal je ne bas tako dobar 3 od 4 crtice iako sam metar od rutera. GSM signal super, 3G jos nisam isprobao. MicroSD slot radi. GPS ne radi kako sam primjetio, ali nadam se da ce to pomoci onaj fix sa prethodnih stranica, ali nisam se jos imao vremena sa tim baviti. Svi utori rade super i nema klimanja. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jučer mi je došla obavjest s carine da su zaprimili mog cubota. Poslao sam im sve potrebno na mail, ali nisam dobio nikakav povratni mail da su ga oni pimili (na mail mislim). dali je to normalno ?

Mislim valjda imaju neki sustav koji automatski odgovara na mailove koje primi 10004.zagreb.

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUW: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Koristim cubota kojih mjesec dana, par puta je bila situacija da nije htio reagirati na tipku za paljenje, ali vađenjem baterije je upalio.. Zna se zamrznuti tu i tamo, dali  se to moze rjesiti kako?

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Kupio sam punjač za samsung i napunio mobitel sve ok radi sada.

 

Mobitel imam već 5 mjeseci i najveće mane su mu što GPS ne radi i što poklopac škripi.

Nikad mi se nije sam od sebe resetirao a samo jednom se bio zamrznuo (5 dana nakon što sam ga kupio)

 

Nadam se da će tako moć izdržat još koji mjesec.

 

Razmišljam možda prodat cubot i nadoplatit malo i uzet si moto g.

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imam jedni pitanje

imam stock rom i sam od sebe internet icona u status baru je postala siva

probao sam i obrisat cache i napravio sam facory reset ali opet ne radi

imali tko prijedlog kako da to riješim

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Na mom kubotu je onaj samsungov rom. Takvog sam ga kupio. Želim staviti stock rom, ali mi uvijek prilikom odabira update .zip from sd card, ili update .zip from internal sd card (na kojima su mi duplirani romovi) javlja grešku update aborted. Koristim CWM for Cubot GT99. Čitao sam po forumima da formatiranje sd kartice pomaže, no meni nije pomoglo. Molim vas za pomoć. Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

@AmonZero, u roku 24 sata (radni dan) bi trebao stići auto-reply:

 

Poštovani/a, 

 

Potvrđujemo primitak traženih dokumenta i obavještavamo Vas da je Vaša pošiljka stavljena u carinski postupak.

Nakon okončanja carinskog postupka,  pošiljka će Vam biti dostavljena na adresu navedenoj na pošiljci.

U slučaju potrebe za eventualnim dodatnim dokumentima, ponovno ćemo Vas kontaktirati.

 

 

Napomena: ovo je automatski generirana poruka kojom potvrđujemo primitak traženih dokumenata. U slučaju daljnje komunikacije zanemarite gornji tekst.

 

 

S poštovanjem,

 

Hrvatska pošta d.d.

Sektor međunarodnih poslova

Pošta carinjenja Zagreb

Branimirova 4

HR-10004  Zagreb

Tel: +385 1 498 1625

       +385 1 498 1622

Fax:+385 1 498 1480

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.12.2013 23:52 (fly_bug).
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Koje micro SD kartice ste uzeli za navedeni model ? (veličina i klasa)

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUW: slinA
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja koristim Transcendovu od 16Gb, klasa 6. Kupio na akciji u Linksu prije 2g za oko 80kn

Moja recenzija Cubota GT99 na anton008.com Ako tko želi 10$ ili 10% kupone za Banggood nek se javi na pp.
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Samsung 32GB, mislim da je klasa 6.

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice