Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

poruka: 16
|
čitano: 9.494
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

molio bih dobre duše da podijele iskustva sa Apex ili Nova Launcherom na Android ICS-u. Jel korištenjem Launchera smanjujem vijek baterije? Zahvaljujem unaprijed.

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

Ja ti preporučujem od ta dva apex, free verzija ima više mogućnosti od nove i mislim da zauzima manje rama iako je i nova sasvim solidan launcher.

Što se tiče trajanja baterije ovisi možeš li isključiti defaultni launcher da se ne vrti u pozadini dok koristiš drugi launcher, ako bude radio u pozadini zauzimat će nešto rama i trošiti nešto baterije ali to je gotovo neprimjetno, ugl. ako defaultni launcher ne možeš ugasiti kao proces dok koristiš apex/novu makni iz njega sve widgete, shortcute i screenove koje možeš jer što manje imaš stvari na launcheru koji ne koristiš manje će on rama zauzimati.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

ja sam kupio apex pro verziju i ok je sve dok ne radim backup postavki launchera. tad se dogadja force close. to mi se dogadjalo i na free verziji, pa sam odlucio kupiti pro misleci da se to nece dogadjati. apex mi ima vise mogucnosti, tema nego nova pa sam zato odlucio uzet apex. stupio sam u kontakt sa proizvodjacem, poslao logove, al update-a ni fix-a jos nema. kod nove nisam imao taj bug pa se sad grizem sto ipak mozda nisam njega uzeo.

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
14 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

jel se tp meni cini ili launcheri usporavaju moj android? koristim xperiu mini, android 4.0.4., na defaultnom launcheru sve ok, kad upalim apex, ponekad zablokira na par sekundi, dugo mi ucitava npr. telefon za pozivanje ili neku aplikaciju koju pokrenem, i totalno mi uspori sustav, trosi vise bateriju. jel to moguce ili ja buncam?

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini
djdino0402 kaže...

jel se tp meni cini ili launcheri usporavaju moj android? koristim xperiu mini, android 4.0.4., na defaultnom launcheru sve ok, kad upalim apex, ponekad zablokira na par sekundi, dugo mi ucitava npr. telefon za pozivanje ili neku aplikaciju koju pokrenem, i totalno mi uspori sustav, trosi vise bateriju. jel to moguce ili ja buncam?

 

Moguće je,da.Svaki launcher ima određene zahtjeve prema sistemu,znači RAM memoriji,procesoru..Moguće da ovaj launcher pojede malo više rama pa mu onda treba malo više "lufta za rad" .. Inače koristim XPERIU X8 isto sa ICS 4.0.4 ali naravno neslužbenim i stavio sam si home launcer od Sony Ericssona koji mi se čini prilično fluidan.. :)

XPERIA X8 - JellyBean Mini
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

super je sonyev launcher, brz, fluidan, sve 5, ali apex mi ima puno vise mogucnosti, tema, prilagodjavas ga stvarno kako ti zelis. cak sam i platio 5 $ za pro verziju, al primjetih te nedostatke... steta... :(

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
12 godina
protjeran
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

Launcheri se stavljaju da promjene sam izgled sucelja, ali i preformanse. Ja sam stavio Apex Pro i S3 mi se ubrzao. Predinstalirani launcher ti se nece vrtiti u pozadini. Samo odi u meni, aplikacije i zaustavi ga. Ja imam također napravljen backup i nista se ne smrzava. Ako ti se smrzava, obrisi cache (predmemoriju) od prethodne verzije.

daniel
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

odradio sam to, zaustavio predinstalirani launcher, ali nema razlike. nije to jako usporavanje, al vidim da mi xperia bolje radi na sonyu nego ma apexu. s apexom imam i problem force closeanja kad hocu napraviti backup postavki i izgleda. pa cak i kad kliknem na about apex pro.

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
14 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

eh da mogu, trazio bih povrat novca. totalno me razocarao apex, deinstalirao sam ga zbog milijun bugova. rusi se, blokira, gubi se, i najvaznije, bateriju doslovce jede ko lud. nikad vise, blagoslovljen defaultni launcher 

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini
djdino0402 kaže...

eh da mogu, trazio bih povrat novca. totalno me razocarao apex, deinstalirao sam ga zbog milijun bugova. rusi se, blokira, gubi se, i najvaznije, bateriju doslovce jede ko lud. nikad vise, blagoslovljen defaultni launcher 

Žao mi je što si imao takvo iskustvo s njim, meni se još nikada nije srušio a koristio sam ga n 5-6 romova već.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

zanemario bih i rusenje jer nije bilo tako cesto, al, brate mili baterija mi ode u trenu, jedva izdrzi dan. to je bila kap koja je presudila. ne znam, mozda je do samog uredjaja, hardwaresko nepodrzavanje u nekim procesima... inace ga pteporucujem svima, fakat je super.

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
15 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

za brži apex:

1. skineš apex.apk file

2. sa root explorerom ga staviš u   /system/app

3. permissions staviš 0644 (rw-r--r--)

4. napraviš reboot

 
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

fora je u tome što mi mob. nije rootan, ipak, hvala na savjetu!

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
15 godina
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

Tko god koristi Apex, nadam se da ga nije update-ao, totalno se skrši i samo fc-ovi lete... 
koristim CM9 i syiah 4.1.5 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini

Nakon skoro 3 mjeseca, ponovno sam instalirao Apex Launcher. I moram reci da sam izuzetno zadovoljan koliko su se potrudili poboljšati ga. Radi predobro, ne rusi se, nemam lagga, perfektno!!!!! Defaultni launcher je jedna velika nula prema ovome sto se tice fluidnosti i brzine rada... Odusevljen!!!! :)

Bog je stvorio mene jer zna što je lijepo, a Vas jer ima dobar smisao za humor
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Apex ili Nova Launcher @ Xperia Mini
Dali netko zna jel Google Now launcher podržava obavijesti o propuštenim sms,pozivima...tj.da u kutu sms ikone piše broj nepročitanih poruka.Probao sam dosta launchera između ostalih i one koje navodno to mogu ali nisu radili kao što tovradi na stock Zopo pokretaču.
i ja ću postati pretplatnik Bug-a,kad se zaposlim
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice