Ve-mil serviseri računala zaključana tema

poruka: 42
|
čitano: 16.184
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus, pirat, XXX-Man
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

Evo danas dobih ovaj mail, pa ga odlućih podjeliti sa kolegama forumašima (osobno nisam morao nositi računalo nikada na servis pa tako ne znam kako postupaju ali eto..):

 

Subject: VE-MIL servis iliti žalosna priča o tome kako nas varaju

Ovo je priča o slučaju popravka računala u servisu informatičke firme Ve-mil na zagrebačkim Vrbanima.

 

Naime moje stolno računalo je jedan dan (26.06.2008) otkazalo poslušnost. Kvar je ukratko bio da se računalo upali, disk se zavrti, monitor se upali i monitor vrlo brzo ode u standby. S obzirom da sam u međuvremenu bio na godišnjem, a da garancija od 3 godine na pojedine komponente nije istekla (disk, procesor, monitor) odlučio sam se odnijeti računalo na popravak i to sam učinio po povratku s godišnjeg 01.08.2008. Računalo je uredno zaprimljeno i nakon 7 dana sam dobio SMS sljedećeg sadržaja:

"Vaše računalo je popravljeno i spremno za isporuku".

Dolazim u Ve-mil i tražim da mi isporuče računalo, na što zaprimač računala donosi računalo(kućište) koje nije moje.

Više sreće imade u sljedećem pokušaju, te uz kućište donosi i papir na kojem piše ''neispravna matična socket939, neisplativ popravak''.

Uz sve doda još i sljedeće: "Istekla je garancija od 2 godine za vašu matičnu Gigabyte .... socket939 prije pola godine...

Ja:"Pa jel moguće da kupim tu matičnu kod Vas te da je ugradite?"

Odgovor:"Ne, gospodine socket939 više nemamo u ponudi, niti ćemo ga imati!"

Ja:"Jel mogu pitati što ste radili s računalom, kako ste utvrdili neispravnost matične?" Na to dolazi drugi iskusniji, i naravno bezobrazniji kolega odgovarajući da nemam pravo na zamjenu, da mi je garancija istekla i da ukratko odj.... u skokovima, jer mušterije čekaju u redu iza mene.

Drugi serviser samo tupo gleda i vjerojatno u sebi mantra: pa kupi, kupi, kupi, kupi novo računalo. I to u Ve-milu na sniženju, ženju, ženju za 4444 Kuna, una, na, a....

Ponizno preuzimam kućište računala i odlazim doma. Potražih matičnu sa socketom 939 za amd na 'nabava.net' od svih firmi no ne imadoh sreće, jer je nitko nema u ponudi više.

Ispričam cijelu storiju kolegi u firmi koji se u slobodno vrijeme bavi sklapanjem računala, te me on nagovori da rastavim sam računalo i vidim u čemu je stvar.

To i učinih, otvorih kućište, počistih prašinu unutar njega, izvadih ddr ramove i grafičku vani iz utora na matičnoj ploči,  te ih vratih u utore. Upalih računalo i BINGO ? SVE RADI KAO PODMAZANO.

 

Zaključak: Matična ploča je ispravna i uvijek je bila, no serviserima u Ve-milovom servisu se najvjerojatnije nije dalo ni otvorit računalo, nego kad su vidjeli da je istekla garancija za matičnu napisali su da je ona ?krepala" i na taj način me skinuli s dnevnog reda.

 

I baš zato, gospodo iz Ve-mila, ovaj mejl ide na pola adresara pa ćemo vidjet koga ćete ubuduće varati...

 

Poštovani i dragi prijatelji, molim da ovaj mejl proslijedite na što više adresa i da gornju gamad od dućana i pripadajućeg servisa izbjegavate u što širem luku za vlastito dobro.

 

Lijep pozdrav svima i hvala na trudu.

 

Miha

 

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Ih, ko je vidio spamat e-mail adrese... fino stavis na http://reklamacije.net/ i sigurno neće proći nezapaženo :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ve-mil serviseri računala

Čuj to je velika firma, mogu zamisliti koliko im dođe računala na reklamaciju. Naravno da to ne opravdava ovakvo ponašanje a nađe se pacijenata sa obje strane. Ni HG- Šrot nije ništa bolji. Kapitalisti žele jeftine radnike, pa evo ima sada malo dobre reputacije kao ovaj emajl. Ima među serviserima u redu ljudi, a ima i onih koji to rade preko one stvari, bahati su i bezobrazni. Ima bezbroj takvih primjera i u ostalim područjima ljudskih djelatnosti, poput automehaničara, liječnika...

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ve-mil serviseri računala

Ja nema nista gore od drskih prodavaca i tome slicno, par puta dodjem da mu fino supacm jednu samarcinu pa da se nauci tko je musterija i kako se sa musterijama postupa...strasno....

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
protjeran
offline
RE: Ve-mil serviseri računala
mislav_01 kaže...

Ja nema nista gore od drskih prodavaca i tome slicno, par puta dodjem da mu fino supacm jednu samarcinu pa da se nauci tko je musterija i kako se sa musterijama postupa...strasno....

  Reci ti njemu, kupac je uvijek u pravu.
Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
offline
RE: Ve-mil serviseri računala
mogo je kupit sam2 proc ide i na njega
intel q6600@3.8GHz,500gb hard,4gb ram@840MHz 4-4-4-12 corsair520w,8800gts(g92) oc@9800gtx+
15 godina
neaktivan
offline
RE: Ve-mil serviseri računala
the_tux kaže...
mislav_01 kaže...

Ja nema nista gore od drskih prodavaca i tome slicno, par puta dodjem da mu fino supacm jednu samarcinu pa da se nauci tko je musterija i kako se sa musterijama postupa...strasno....

  Reci ti njemu, kupac je uvijek u pravu.
 Nemora kupac biti u pravu, ali ako se ja kulturno i pristojno ponasam kada udjem u bilo koju trgovinu ocekujem takav tretman i od djelatnika trgovine. I naravno ako se to dogodi sa zadovoljstvom cu se vratit u tu trgovinu, ista je prica sa konobarima / restoranom. Nezelim da kad nesta pitam da te prodavac tretira ko budalu i preokrece ocima dok ga pitas za savijet ili da ti nesta pokaze...
Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Baš sam jučer dobio isti taj mail.

 

To je strašno.

 

Nešto slično sam i ja doživio isto u Vrbanima, nisam mogao vjerovati.


Prije mi se to događalo i to više puta meni i mojim prijateljima/poznanicima i to u HGspotu, pa smo promijenili firmu i od onda kupujemo u Vemilu.

 

Mislim da više ni u Vemilu nećemo kupovati, jer sam se razočarao.

Cvarcy.com
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Iz osobnih iskustava, na području Splita, Hgspot ima bezobrazne prodavaće, dok Vemil ima kradljivce u servisu. Nekako mi se lakše nosit s ovim bezobraznim, budući da njima samo napravim skandal kad mi nešto odbruse, onda shvate tko je kupac a tko radnik, pa mi se potiho ispričaju. Nije takav problem ni s Vemilom, budući da uvijek sam ustvrdim kvar prije nego dođem po neki dio, tako da nakon što im u facu spucam što točno ne radi i zašto, odrade svoj posao crvenih obraza. Uz sve to moram priznat da mi često dođe da zatražim mali razgovor sa šefom, jer je sramota da se to događa.

Why so serious???
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

Ma ljudi to nije normalno kaj rade ti u Vemilu.

 

Ovako riknula mi je matična. Odnio ja to na garanciju u Vrbane, i nakon dva tjedna dođe poruka da dođem po matičnu.

Dođem ja po nju i veli mi frajer u servisu da matična radi normalno. Reko a dobro što sad, još njim se ispričam i velim da je vjerojatno moja greška,

da je valjda izgorilo napajanje.

Dođoh kući, sve ponovno spojim kad ono neradi. I što sad, uzeh komp i otiđoh do prijatelja da sprobamo komponentu po komponentu. Prvo napajanje, radi normalno, grafu radi normalno,

memoriju radi normalno; stavimo mi njegove komponente na matičnu "koja radi normalno" kad ono neradi. Pa što je sad dal smo mi glupi ili ovi u Vemilu.

 

Naravno ljut i iživciran do krova brzo u auto i ponovno do zagreba, inaće iz Zaboka sam ( oko 35 km od Zagreba). Dođoh dolje, rekoh da sam danas bio tu u vezi matične s garancije za koju su rekli da normalno radi,

rekoh ovom na preuzimanju da su mi rekli da matična normalno radi nakon što je bila na garanciji, i da ju ja doma spojio i neradi, sprobao sve komponente kod frenda i ponovo neradi. Tada dođe neki iz servisa, objasnim ja njemu,

i onda me čak pozvo da vidimo što je s tim. Spoji tip to, kad matična neradi za koju su prije nekoliko sati rekli da normalno radi. Ispričali se oni i rekli da je došlo do pogreške.

I pitam ja njih što sad, a oni ništa morate to ostavit na garanciji. Pitah ja njih da što sam ja budala koja badava dolazi dvaput bezveze u Zagreb, a oni meni a nemožemo tu ništa .....

I ništa poslali oni meni nakon tjedan dana da dođem po matičnu, ali za sreću onda je radila.

 

I što bi njim čovjek onda napravimo, na sud mi se neda, razumijem da su pogreške moguće, ali nije ni meni svejedno badava dolazit u Zagreb i trošit svoje pare.

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

evo jos jedne primjedbe kod servisa vemila na vrbanima

 

frendu se pokvarila maticna i otide on tamo, preda on maticnu uz garanciju i sve to.

nakon nekoliko dana on dode po maticnu, serviser mu kaze da je dobio novu i zadovoljan ode doma.

a kad je dosao doma, sav se izcudio kad isti problem ko sto je imo kod stare maticne. maticna ne radi.

pogleda on bolje maticnu i vidi da je to stara maticna i kao da je stari serijski broj jos skinut i zaljepljen je novi.

vrati se on u vemil i kaze njima da su mu podmetnuli staru maticnu i tip iz servisa tvrdi da nije, da je to nova al kao al da ce provjerit sta je s tom kao ''novom'' .

i nakon par dana rekli su da ni ta ''nova'' maticna ne radi i napokon mu dali novu maticnu koja je radila.

pa zamislite si vi te lopove, mislili su zato kaj ima 15 godina da nece skuzit da su mu podmetnuli staru maticnu, i da su se bar ispricali ili rekli da je doslo do zabune,

serviser se jos hoce svadat i tvrdi da je nova maticna.

 

Intel Core 2 Duo E8200 Corsair 2x2GB kit 1066MHz HD4870 512GDDR5 520HX Corsair
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ve-mil serviseri računala
hara_zg kaže...

...mislili su zato kaj ima 15 godina da nece skuzit...

 

 Ti su mi najbolji, kad vide nekog od 15ak godina misli da mu može sve uvaliti, a recimo nezna da možda taj netko od 15ak godina zna možda i više od njega.
Kublach
16 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

pa vidiš da su to isto i meni napravili

"Imam sve karakteristike ljudskog bica; meso, kosti, kozu, dlake, ali nijednu emociju - osim pohlepe i gadjenja. Kad me vidite imate osjecaj da je to jaka osoba sa cvrstim stavovima i jakom voljom. Ali kad mi pogledate u oci, ja jednostavno nisam tamo..."
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

ja sam odnio rame pod garancijom jel su mi rikli i oni su 7 dana isprobavali rame dali rade i na kraju mi dali nove i dodem ja podignut gore na servis u vrbanima svoje rame i kaj vidim kak jebu jednog covjeka u mozak lik im predo printer na popravak a oni mu dodali jedan modni detalj crtu preko poklopca izgleda ko od kljuca i tak jadnog covjeka jebali 30min i na kraju mu rekli da ih nek tuzi...

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Ve-mil serviseri računala
UBIZEC cORPORATION kaže...

ja sam odnio rame pod garancijom jel su mi rikli i oni su 7 dana isprobavali rame dali rade i na kraju mi dali nove i dodem ja podignut gore na servis u vrbanima svoje rame i kaj vidim kak jebu jednog covjeka u mozak lik im predo printer na popravak a oni mu dodali jedan modni detalj crtu preko poklopca izgleda ko od kljuca i tak jadnog covjeka jebali 30min i na kraju mu rekli da ih nek tuzi...

 E, ovo je već prevršilo svaku mjeru.
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

ma taj ve-mil i hg-spot su najjadniji stvarno, ljudi padaju na reklame pa oni tak ljepo zaraduju i prosiruju se i pravi ducani propadaju.

i da sad kad imaju para zaposle neke obrazovane ljude ili barem pristojne, oni zaposljavaju neobrazovane kretene( cast iznimkama)

ja do sad nisam cuo i imo nikakvih problema s linksom osim sto su malo neprofesionalni al to je zato sto su mali.

a mislim da cu ubuduce kupovat u adm.u

Intel Core 2 Duo E8200 Corsair 2x2GB kit 1066MHz HD4870 512GDDR5 520HX Corsair
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

E zato ja svim poznanicima sređujem kompove. Nikad nisam trazio da mi plate, ali ponekad se dobije onako prijateljskih 50 kuna. Svi sretni i zadovoljni. :)

Gentoo user. :')
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

Moje dosadašnje iskustvo me uči:

 

Ako imaš prijatelja koji se time bavi ili se ti time baviš NIKAD nemoj nositi komp na "detekciju kvara" ako imaš garanciju po komponentama niti plačati da ga sastavljaju u dućanu i sl. To je samo branje para i kidanje živaca.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
A damn!

E ova me tema potakla na razmišljanje...upravo sam sastavio konfu frendu u ve-milu...sad si itekako premišljam dal da odustanem i skočim u drugi dučan...ovo je stvarno SRAMOTA...VELIKA SRAMOTA...a fuck...moram poslati pokvarene slušalice na servis...pogodite koji...naravno VE-MIL...Viče

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: A damn!
Jerkenovski kaže...

E ova me tema potakla na razmišljanje...upravo sam sastavio konfu frendu u ve-milu...sad si itekako premišljam dal da odustanem i skočim u drugi dučan...ovo je stvarno SRAMOTA...VELIKA SRAMOTA...a fuck...moram poslati pokvarene slušalice na servis...pogodite koji...naravno VE-MIL...Viče

 Probaj LINKS
Kublach
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

gle ja zaobilazim taj ducan u sirokom luku jedno nesto sitno ak tamuzmem ak nigdje ne nadem preporucujem ti slozi konfu u nekom drugom ducanu s kompovima ima ih dosta jel gledaj to vrijeme kaj ces utrosit na slaganje nove konfe za novi ducan manje ce te kostat neg da imas veze s BAGROM(topli savjet)Namigiva

http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uvjeren!

Hvala vam...uvjerili ste me..Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

Teško je danas pronaći dobar PC Shop.

 

Ja kupujem godinama u Vemilu u Varaždinu i imam samo riječi pohvale za njih. Čak su mi nekoliko puta napravili detekciju kvara i servis besplatno. Makar je od svih komponenti samo matična imala garanciju.

 

Naručio sam monitor u petak i rekao mi je tip u Vemilu neka dođem po njega u ponedjeljak da ga isprobamo i uvjerimo se da je sve u redu s njim. Stvarno samo riječi pohvale za dečke u Vemilu iz Varaždina.

 

Sad kako je drugdje u Vemilu ne znam. Ja sam super zadovoljan. :D

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

1. Odnesite stvar koja je crkla u servis.

2. Maltretirajte ih svaki dan. Bar tri puta dnevno zovite i pitajte da li je kvar riješen (ova taktika često pali, jer kad ste tolko dosadni, jednostavno ne žele da se vratite ponovo)

3. Ukoliko stvar nije riješena, ne svađajte se. Nazovite zastupnika za proizvod i objasnite o čemu se radi, a ako je prodavač ujedno i zastupnik ili zastupnika nije briga, pošaljite mail direktno proizvođaču. Naime, večina naših prodavača se nada, u biti zna, da ne znate ili vam se jednostavno neda zafrkavati sa time. Međutim kako je konkurencija ipak jaka, tako svaki proizvođač drži do sebe, i ne želi si dopustiti '' crne mrlje ''. Moguče je da će prodavač platiti penale ili čak izgubiti pravo prodaje proizvoda (potonje se desilo sa nekoliko zastupnika i prodavača automobila kod nas), a to je za prodavača noćna mora. Nakon toga možete očekivati nekoliko stvari : dobit ćete zamjenski proizvod, bit će vam popravljen kvar u istom dućanu ili ćete biti upučeni u drugi dućan.

 

Meni je upalilo sa Sonyjevim fotićem i Canonovim printerom pa vi vidite.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Zato ja ne kupujem konfe u takvim ducanima vec samo komponente pa si sam slazem :D Uglavnom, ja sam radio par mjeseci u VEMILu. Ono kaj me smeta kod VEMILa je da zaposljavaju ljude koji nisu strucni tj. nemaju blage kaj prodaju. Takodjer, mijenjaju ljude svakih dva, tri mjeseca koliko sam skuzio... svaki put me neki drugi prodavac doceka :D

 

VEMIL i HgSpot izbjegavam koliko je to moguce (to je uglavnom kad nadjem neki drugi ducan koji je jeftiniji :D ). Dobra iskustva imam sa Linksom i Optimum Racunalima. Mali ducani i mozda bas zato su mi dobri :) Dok ne postanu "veliki" pa se razbahate... onda ce se i oni pridruziti ovom duo grandisimu :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Ve-mil serviseri računala

Zato ja već jako dugo nisam kupil ništa za PC vulgaris a vjerovatno niti neću. Da samo znate kako ta bagra uistinu radi, zgadilo bi vam se.

Svi prodavači u nas su bez znanja, bez dobre volje tj. često puta garancija znači jedno debelo ništa. Osim toga, svi, a bilo ih je, koji su htjeli pružiti potpunu uslugu nisu mogli naći dovoljno kupaca jer glupi rvat ide i na drugi kraj grada ako mu je 5 kuna jeftinije, odnosno kakovi ljudi takovi dućani.

Garancijom prolazite dobro ako vam rikne nekakav proizvod koji je još uvijek aktualan, no ako vam rikne matična koje nema u ponudi, onda ste često na mukama i morate zahtjevati svoja prava.

 

Kupujte brand  poput HPa ili IBMa kod certificiranog zastupnika i ovakovih problema nema.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Prije par godina lik X je kupio računalo... inače se kuži u računala, ali nije imao vremena, nego je rekao nek' mu slože oni. Dođe računalo doma, on da će ugradit SCSI kontroler... otvori kučište, a u kučištu polovna ploča puna prašine... lik ode u dućan s kučištem i pokaže im da i kućišta lete i to u policu s monitorima iza prodavača.

Nije im platio uništeni monitor (sva sreća tada nije bilo LCD-a) nego su oni njemu još platili cijeli komp.

 

Trgovina nije vemil nego jedna druga.:)

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 0:49 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Jebeš knjigu žalbe ha? :)

Μολὼν λαβέ! "Swift as the Wind, Silent as a Forest, Fierce as Fire and Immovable as a Mountain."
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Ve-mil serviseri računala

Do sad sam sve kompove kupovao u VeMil-a u Splitu, osim par komponenti koje su kupljene u HG Spotu. HG Spot mi je nikakav jer nikad nemaju nista na lageru.

 

Sta se tice VeMila i garancije, da, svaki komp sam uzimao na komponente radi dulje garancije. Jednom sam cak kupio krivu memoriju, otiso u Vemila, zamolio covjeka ako moze stornirat racun i dat mi novu memoriju, kaze covjek nema greske.

 

Prijatelju crkla maticna, odem sa njim u Vemila, ne da nisu nista provjeravali nego su isti sekund dali novu zapakiranu plocu. Isto tako mogu reci za jednu TV karticu, cijela serija je imala gresku, covjeku su dali drugi model, skuplji 200 kn...

 

Nije to da je Vemil u globalu los, eventualno taj vas iz Vrbana... Ja sam sa Splitskim prezadovoljan, i ova dva momka koja rade tamo se stvarno trude i pomoc ti i savjetovat te. 5/5 za Vemil u ST!

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ve-mil serviseri računala

Ja sam također imao jako dobra iskustva s VeMilom u Splitu, ali i s HGSpotom iako HGSpot gotovo nikad ništa nema.

Liniću i Šukeru je nakon n-te svađe odbrosio: "Ko pit bulovi ste!" Na to mu je Šuker, prisno uzvratio: "Najveći pitbul si ti!", na što je Bago ne trepnuvši ispalio: "Ne, pokraj vas sam pudlica!"
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.10.2008 8:07 (naxeem).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice