4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.057
|
čitano: 1.139.460
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...

Ma da samo kupi mob za 200€ koji će podržavati sve agregacije koje podrzava router od cca 250-300€ tipa ZTE MC801a. A probaj mobitelom pa ćeš vidjeti bit će ti problem i napraviti kućnu mrežu ako će ti trebati. 

 ja u kuci imam mrezu sa Fritzbox uredajima koje sam donjeo iz njemacke,

 

sve radi perfektno osim sto je internet dsl, i sto niti jedan Wifi access point ne wifi hotspot od mobitela. mobiteli su Iphone.

 

to bas mroa biti opcija u ruteru, te se tako podesit, da se mobitel spoji preko kabela na AP, ili ruter.

 

tu dolazi do drugoga problerma. kada mobitel radi tokom dana i daje net drugom uredaju te prima 4 ili 5G dali ce mu baterija izdrzat bez obzira sto se isti puni na USB kabel.

Ne slušaj nikoga, ostani svoj
15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Marko219 kaže...

Pozdrav svima,

Procitao sam dosta postova na ovoj temi i svaka cast clanovima na znanju, posebno DDavorinu!

Posjedujem ruter Huawei B818 sa Vodafonovim firmwaerom. Preferirana mreza je podesena na Auto, ali imam problem sto mi se cesto ruter prebaci sa 4G mreze na 3G, te onda moram rucno u postavkama podesiti na 4G only i potom se vrati na 4G i sve funkcionise normalno.
Ukoliko ostavim postavke na 4G only, nakon nekog vremena mi totalno nestane signala, pa opet rucno moram podesiti na Auto, te ruter onda uhvati 4G mrezu i opet sve radi normalno..
Da li neko ima ideju kako bih mogao rijesiti ovaj problem?

Pozdrav i hvala unaprijed!

Prvo trebaš vidjeti kakvi su ti radio uvjeti na samoj mikrolokaciji, RSRP i SINR su ti tu bitni, to možeš vidjeti i preko skripte koju imaš za skinuti ( ima link negdje u ovoj temi ).

Možeš to provjeriti i sa mobitelom tako da instaliraš aplikaciju Network Cell Info sa play store-a pa provjeriš navedene parametre.

Vjerojatno si na rubu pokrivanja za 4G pa ti uređaj radi reselekciju na 3G tehnologiju.

Ako su ti radio uvjeti loši onda je jedini spas korištenje vanjskih antena.

Daj neku adresu i kojeg operatera koristiš pa će se onda moći još dodatno vidjeti sve vezano za pokrivanje ( probaj i sa CellMaperom provjeriti kakvo je pokrivanje od operatera kojeg koristiš )

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Operater je m:tel BiH. Pokrenuo sam skriptu, ali stvarno mi nije jasno nista od ovih parametara. Ruter je udaljen oko 350m od bazne stanice i nema vecih prepreka izmedju.

Na 3G mrezu mi se prebacuje i po danu i po noci.

https://postimg.cc/gallery/Lhbx3yV

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Marko219 kaže...

Operater je m:tel BiH. Pokrenuo sam skriptu, ali stvarno mi nije jasno nista od ovih parametara. Ruter je udaljen oko 350m od bazne stanice i nema vecih prepreka izmedju.

Na 3G mrezu mi se prebacuje i po danu i po noci.

https://postimg.cc/gallery/Lhbx3yV

 Zadaj mu preko skripte  samo B3 i bit će ti na 4G nema više prebacivanja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2024 17:14 (DDavorin).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Pokušao sam to već i nakon par sati je totalno izgubio signal, nije se prebacio na 3G mrezu, tek kad sam u postavkama podesio Preferred network na Auto, vratio se opet na 4G

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Marko219 kaže...

Pokušao sam to već i nakon par sati je totalno izgubio signal, nije se prebacio na 3G mrezu, tek kad sam u postavkama podesio Preferred network na Auto, vratio se opet na 4G

 Problem ti je u samom routeru sad jeli je do FW ili hardvera to treba istražiti.

6 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Kakav je novi ruter Xiaomi 5G CPE Pro što ga nude u HT?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
neci43 kaže...
Kakav je novi ruter Xiaomi 5G CPE Pro što ga nude u HT?

 Doslovno dvije stranice prije sam kratko napisao nešto o njemu LINK

15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
ono najbitnije, ima slabo ethernet ulaza i nema podrške za antene(doduse neznam jel to ima ijedan 5g router)
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dado16 kaže...
nema podrške za antene(doduse neznam jel to ima ijedan 5g router)

 

Ima Teltonika RUTX50, u to 4x SMA ulaza za 4 vanjske antene za 4G, 5G SA i NSA, trenutno imam spojene P-60 MIMO (dvije antene) a uskoro ću dodati i svoje stare P-56 MIMO da iskoristim puni 4x4 MIMO na HT-u

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
nema podrške za antene(doduse neznam jel to ima ijedan 5g router)

 

Ima Teltonika RUTX50, u to 4x SMA ulaza za 4 vanjske antene za 4G, 5G SA i NSA, trenutno imam spojene P-60 MIMO (dvije antene) a uskoro ću dodati i svoje stare P-56 MIMO da iskoristim puni 4x4 MIMO na HT-u

 Uff, svaka čast , ali koliko košta svo to zadovoljstvo, od rutera pa antena pa pretplate za nadam se dobre i stabilne brzine, isplati li se sve to

i na kraju moraš gledati direktno u baznu da bi imao onaj pravi 5G na 3600 Mhz

3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
nema podrške za antene(doduse neznam jel to ima ijedan 5g router)

 

Ima Teltonika RUTX50, u to 4x SMA ulaza za 4 vanjske antene za 4G, 5G SA i NSA, trenutno imam spojene P-60 MIMO (dvije antene) a uskoro ću dodati i svoje stare P-56 MIMO da iskoristim puni 4x4 MIMO na HT-u

 Uff, svaka čast , ali koliko košta svo to zadovoljstvo, od rutera pa antena pa pretplate za nadam se dobre i stabilne brzine, isplati li se sve to

i na kraju moraš gledati direktno u baznu da bi imao onaj pravi 5G na 3600 Mhz

 

Ha čuj, meni koji radim od kuće i generiram veliki data promet isplativo :)

 

Pisal sam već al evo opet

 

Teltonika RUTX50 mi daje 320/130 Mbps na HT 4G na 4CA preko Iskra P-60 MIMO (2x2 MIMO, B1+B3+B20+B28), podržava i 5CA ali moraju biti spojene 4 vanjske antene (a tada može raditi i 4x4MIMO), 550 € router, ludi 5CA modem koji podržava sve kombinacije agregacija (B3+B3 i B20+B28)

 

5G N78 još nije dostupan na tornju na koji se kačim al sam testirao router na drugoj lokaciji na udaljenom tornju di je radio 5CA na N78 i davao stabilno 200/100 Mbps na HT lošem signalu sa omnicama koje dolaze s routerom

 

tarifa Simpa internet tjedan, nekih 32 € na mjesec (s tim da HT bar dvaput godišnje ima akciju pa tu tarifu daje na mjesec dana u 50% cijene)

 

 

Puštam preko tog čuda na YT 24/7/365 livestream, to mi generira oko 6-8 TB na mjesec, tri kamere :)

Drugi routeri su mi se rušili samo zbog tolikog prometa, svakih par dana, haha

 

Da ne spominjem da su još uvijek rijetki routeri koji podržavaju agregaciju B20+B28 a imam toranj sa 4 banda (B1, B3, B20, B28), Teltonika to sve iskorištava max.

Još kada budu 4 antene tj. 5CA, treba bi agregirati B3+B3+B1+B20+B28 di dobijem dodatnih 10 MHz bandwidtha a na 4x4 MIMO bi to u DL-u moglo popeti 500+ Mbps na samo 4G, vidjet ćemo nadam se ovog ljeta :D

 

Ima cell lock, band lock, API, info o MIMO i modulaciji, AT komande modemu, kroz web UI vidiš sve agregacije, SSH, telnet, sve

 

Na 91. stranici sam stavio slike i isto opisao ukratko

 

 

EDIT:

eh da, nedostatak je što što ima samo 5x gigabitne LAN portove i WiFi 5 što ne valja ako negdje uspijem testirati 5G N78 di bi modem sa 4 vanjske antene mogao gurati i 2 Gbps 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 15:22 (Tirkiz).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
Marko219 kaže...

Pokušao sam to već i nakon par sati je totalno izgubio signal, nije se prebacio na 3G mrezu, tek kad sam u postavkama podesio Preferred network na Auto, vratio se opet na 4G

 Problem ti je u samom routeru sad jeli je do FW ili hardvera to treba istražiti.

 Da li postoji mogucnost postavljanja nekog drugog firmwarea na njega, ili eventualno fabrickog od Huaweia?

12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Marko219 kaže...
DDavorin kaže...
Marko219 kaže...

Pokušao sam to već i nakon par sati je totalno izgubio signal, nije se prebacio na 3G mrezu, tek kad sam u postavkama podesio Preferred network na Auto, vratio se opet na 4G

 Problem ti je u samom routeru sad jeli je do FW ili hardvera to treba istražiti.

 Da li postoji mogucnost postavljanja nekog drugog firmwarea na njega, ili eventualno fabrickog od Huaweia?

 Da ako ima USB priključak preko kojeg se sve radi.

15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
barni kaže...
Tirkiz kaže...
dado16 kaže...
nema podrške za antene(doduse neznam jel to ima ijedan 5g router)

 

Ima Teltonika RUTX50, u to 4x SMA ulaza za 4 vanjske antene za 4G, 5G SA i NSA, trenutno imam spojene P-60 MIMO (dvije antene) a uskoro ću dodati i svoje stare P-56 MIMO da iskoristim puni 4x4 MIMO na HT-u

 Uff, svaka čast , ali koliko košta svo to zadovoljstvo, od rutera pa antena pa pretplate za nadam se dobre i stabilne brzine, isplati li se sve to

i na kraju moraš gledati direktno u baznu da bi imao onaj pravi 5G na 3600 Mhz

 

Ha čuj, meni koji radim od kuće i generiram veliki data promet isplativo :)

 

Pisal sam već al evo opet

 

Teltonika RUTX50 mi daje 320/130 Mbps na HT 4G na 4CA preko Iskra P-60 MIMO (2x2 MIMO, B1+B3+B20+B28), podržava i 5CA ali moraju biti spojene 4 vanjske antene (a tada može raditi i 4x4MIMO), 550 € router, ludi 5CA modem koji podržava sve kombinacije agregacija (B3+B3 i B20+B28)

 

5G N78 još nije dostupan na tornju na koji se kačim al sam testirao router na drugoj lokaciji na udaljenom tornju di je radio 5CA na N78 i davao stabilno 200/100 Mbps na HT lošem signalu sa omnicama koje dolaze s routerom

 

tarifa Simpa internet tjedan, nekih 32 € na mjesec (s tim da HT bar dvaput godišnje ima akciju pa tu tarifu daje na mjesec dana u 50% cijene)

 

 

Puštam preko tog čuda na YT 24/7/365 livestream, to mi generira oko 6-8 TB na mjesec, tri kamere :)

Drugi routeri su mi se rušili samo zbog tolikog prometa, svakih par dana, haha

 

Da ne spominjem da su još uvijek rijetki routeri koji podržavaju agregaciju B20+B28 a imam toranj sa 4 banda (B1, B3, B20, B28), Teltonika to sve iskorištava max.

Još kada budu 4 antene tj. 5CA, treba bi agregirati B3+B3+B1+B20+B28 di dobijem dodatnih 10 MHz bandwidtha a na 4x4 MIMO bi to u DL-u moglo popeti 500+ Mbps na samo 4G, vidjet ćemo nadam se ovog ljeta :D

 

Ima cell lock, band lock, API, info o MIMO i modulaciji, AT komande modemu, kroz web UI vidiš sve agregacije, SSH, telnet, sve

 

Na 91. stranici sam stavio slike i isto opisao ukratko

 

 

EDIT:

eh da, nedostatak je što što ima samo 5x gigabitne LAN portove i WiFi 5 što ne valja ako negdje uspijem testirati 5G N78 di bi modem sa 4 vanjske antene mogao gurati i 2 Gbps 

 

E da, sve si lijepo objasnio, hvala na tome, reklo bi se pametnom dosta, potpuno opravdano , interesantan taj ruter teltonika u svakom pogledu ali zato je i cijena paprena ali ono šta vrijedi i košta.

Čudi me da hvataš Band 28 ( kanal 9460 ) kada Tmobile to još nije puštao u mrežu, ovaj koji ti hvataš nije sa istog tornja gdje je i B20 ili L800, na rijetkim mikrolokacijama su pustili nešto malo taj B28,vjerojatno kao testno, A1 to ima pušteno u puno većem opsegu kao i Telemach

Tmobile je zakon u N78 kao i Telemach dok A1 tu dosta kasni

radio uvjeti su ti super i dobro da ti je tako i da možeš sve maximalno iskorititi, još kada dobiješ i N78 ( ako ) to će biti to 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 17:37 (barni).
12 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Konačno se Mikrotik pomaknuo i krenuo žešće u segmentu 4G i 5G routera sa Mikrotik Chateau 5G ax sad jedino vidjeti koje agregacije podržava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
barni kaže...

 

Čudi me da hvataš Band 28 ( kanal 9460 ) kada Tmobile to još nije puštao u mrežu, ovaj koji ti hvataš nije sa istog tornja gdje je i B20 ili L800, na rijetkim mikrolokacijama su pustili nešto malo taj B28,vjerojatno kao testno, A1 to ima pušteno u puno većem opsegu kao i Telemach

Tmobile je zakon u N78 kao i Telemach dok A1 tu dosta kasni

radio uvjeti su ti super i dobro da ti je tako i da možeš sve maximalno iskorititi, još kada dobiješ i N78 ( ako ) to će biti to 

 

 

 

HT već dugo posvuda uvodi B28 kao 4G band, imaš na cellmapper karti :)

 

Kod mene sva 4 banda (uključujući i taj B28) su na istom tornju, tj eNB-u 

 

EDIT: aha, na slici taj B28 ima slabiji signal pa si stekao dojam da je možda na drugom tornju, ne, to je sve isti toranj i isti signal, samo u trenutku screenshotanja je ispo slabiji, haha, jer se taj dio refresha svakih par sekundi di signal varira

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2024 18:23 (Tirkiz).
15 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
Tirkiz kaže...
barni kaže...

 

Čudi me da hvataš Band 28 ( kanal 9460 ) kada Tmobile to još nije puštao u mrežu, ovaj koji ti hvataš nije sa istog tornja gdje je i B20 ili L800, na rijetkim mikrolokacijama su pustili nešto malo taj B28,vjerojatno kao testno, A1 to ima pušteno u puno većem opsegu kao i Telemach

Tmobile je zakon u N78 kao i Telemach dok A1 tu dosta kasni

radio uvjeti su ti super i dobro da ti je tako i da možeš sve maximalno iskorititi, još kada dobiješ i N78 ( ako ) to će biti to 

 

 

 

HT već dugo posvuda uvodi B28 kao 4G band, imaš na cellmapper karti :)

 

Kod mene sva 4 banda (uključujući i taj B28) su na istom tornju, tj eNB-u 

 

EDIT: aha, na slici taj B28 ima slabiji signal pa si stekao dojam da je možda na drugom tornju, ne, to je sve isti toranj i isti signal, samo u trenutku screenshotanja je ispo slabiji, haha, jer se taj dio refresha svakih par sekundi di signal varira

 Pa upravo ako i gledaš CellMapper Tmobile je tu najmanje zastupljen sa B28 u odnosu na ostala 2 operatera, npr u Rijeci nema ništa, dok u Istri na par baznih stanica, po otocima isto jedva tu i tamo

 Da kod tebe je sve isti PCI pa onda vjerojatno i je sa istog tornja, premda ti i taj PCI nije uvjek isti na pojedinim sektorima i  na dosta njih je različit po pojedinim carrierima

 da po signalu sam mislio da je sa nekog drugog tornja jer je za taj band malo bolji rsrp nego za B20

 nemaš 2600 band B7 ?, šteta

11 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
benko kaže...

Nije mi baš jasno zašto je tako, pa za te novce kupim cijeli mobitel koji podržava 5G....mislim da cu tako i napraviti na kraju.

Jer cijene u odnosu na 4G outere su doslocno 3-4x veće ,ne razumijem zašto.

 bolje kvalitetni 4G ruter nego mobitel koji podrzava 5G.

16 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
To mi nije opcija jer kao sto rekoh 4G signal je toliko zakrcen da se ne moze nista (niti s ruterom niti s mobitelom)
Zasto je toliko lose mobitel koristi kao hotspot?
Treba mi da povezem jedan laptop i televizor.
Dual bandovi niti neka ekstramna udaljenost signala mi ne treba, sve je unutar dvije sobe.
Na TVu hocu gledati netflix na laptopu surfati.
Trust Me, I'm an Engineer :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2024 12:44 (benko).
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
benko kaže...
To mi nije opcija jer kao sto rekoh 4G signal je toliko zakrcen da se ne moze nista (niti s ruterom niti s mobitelom)
Zasto je toliko lose mobitel koristi kao hotspot?
Treba mi da povezem jedan laptop i televizor.
Dual bandovi niti neka ekstramna udaljenost signala mi ne treba, sve je unutar dvije sobe.
Na TVu hocu gledati netflix na laptopu surfati.

 A koji 5G mob ćeš kupiti za to?

16 godina
online
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
DDavorin kaže...
benko kaže...
To mi nije opcija jer kao sto rekoh 4G signal je toliko zakrcen da se ne moze nista (niti s ruterom niti s mobitelom)
Zasto je toliko lose mobitel koristi kao hotspot?
Treba mi da povezem jedan laptop i televizor.
Dual bandovi niti neka ekstramna udaljenost signala mi ne treba, sve je unutar dvije sobe.
Na TVu hocu gledati netflix na laptopu surfati.

 A koji 5G mob ćeš kupiti za to?

 Mislio sam uzeti rabljeni Galaxy A52

Trust Me, I'm an Engineer :)
11 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

ekipa sta smo rekli za ZTE MF289F sa njemačkim/vodafone firmware-om?

jel bolji/losiji od Huawei B818?

 

imam priliku kupit jedan za 45€ pa bih ga poklonio punici ak bude internet bolje radio. Pretpostavljam da telefonski priključak na njemu radi ili?

 

EDIT:

ipak losiji od B818. Par po mom testiranju od prije nekoliko mjeseci. 
steta. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 19:16 (chorba69).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Hrvatski Telekom počinje s gašenjem 3G mreže na području Osijeka i okolice

 

"Gašenje 3G mreže na području Osijeka, Đakova, Donjeg Miholjca, Darde i Valpova odvijat će se od 18. do 22. ožujka 2024. godine."

 

https://www.tportal.hr/tehno/clanak/hrvatski-telekom-pocinje-s-gasenjem-3g-mreze-na-podrucju-osijeka-i-okolice-20240201

https://www.hrvatskitelekom.hr/gasenje-3G-mreze

 

 

EDIT:

gašenjem 3G mreže ne gase se 3G frekvencije, nego se prenose na 4G ili 5G, tako da ćemo dobiti još jedan band na koji se možemo spojiti ili za agregaciju - band B8 (ako postane 4G band) ili N8 (ako postane 5G band)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2024 20:39 (Tirkiz).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Na A1 sam, dobio sam novi router, ZTE MF279D. Ne nađem opciju da ga stavim u bridge mode. B535 koji sam do sada imao je imao tu opciju. Jel se ne ovom to nekako drugačije zove? Jel ima netko taj router da zna možda?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
jel itko testirao od a1 neograniceni internet tjedan, sto navodno nema nikakvih limita... jel jos uvije throttlaju servise kao netflix?
battletag:MasnaKrvavic#2275 steam:Hitman
16 godina
offline
4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Ekipa, ima li netko za preporučiti uređaj koji može uhvatiti WiFi signal i proslijediti ga dalje putem LAN kabela ali da je za vanjsku upotrebu? Imam Mi Range Extender AC1200 koji to može ali on je samo za unutra.

Starlink is Skynet!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Da ne bi bilo zabune jer neki pišu WIFI ( 2,4 i 5GHz) a zapravo se radi o mobilnoj LTE mreži 3G/4G/5G ?

Ako je WIFI na 5GHz i spajaš se na udaljeni AP može poslužiti ovako nešto:

https://www.nabava.net/antene/ubiquiti-litebeam-ac-gen2-cpe-cijena-5ghz-23dbi-lbe-5ac-gen2-508381781

16 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

Router jest 4G, a uređaj koji odašilje wifi signal je Unifi AC Mesh. Sad mi treba nešto što ću namontirati na drugom objektu da uhvati taj signal i pošalje ga kabelom unutra. Ova antena to može?

Starlink is Skynet!
12 godina
offline
Re: 4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene
dinos3 kaže...
Tirkiz kaže...
dinos3 kaže...

Može li b818 lockati celije?

I može li se provjeriti na koje mi je agregacije trenutno spojen? Imam huawei manager i huactrl
Imam b818, udaljen od tornja 200tinjak metara. Probao lockati razanorazne bandove ili više njih (b1, b3, b20 su na tom tornju) i dobivam najcesce 15mbps DL, nekad 20, nekad 10, što je katastrofa. Probao i ruter na tvornicke vratiti da nije nešto do toga, ali opet isto. Na routeru je original FW (nije finski ili vodafone)
Na huawei P20 pro dobivam 40-50DL.
Mislio sam da je do A1 kartice, ali zašto bi onda dobivao solidne brzine na mobitelu, a ovaj ruter je mašina u usporedbi s ovim mobitelom što se tiče interneta.

B818 nemre lockati ćelije.

Nemreš dobiti popis agregiranih ćelija, samo vidiš main ćeliju/enb.

Jesi u mobu provjerio cellmapper/netmonster aplikacijom jel se mob spaja na isti toranj kao router? Netmonster ti prikaže i koje agregacije koristi mob

 

 

kran kaže...
Jel pašu oni konektori priključci SMA (muški) što se dobiju na kablu uz kupnju antene p56 za ruter Huawei B535-235
I da li treba nešto u postavkama rutera uključiti/podesiti kada se spoje antene na njega.

Pašu.

U postavkama routera > System treba ručno odabrati da se koriste vanjske antene

 Hvala za ovaj netmonster.
Preko netmonstera pogledao koje agregacije koristi mobitel na a1 i te agregacije forsirao na router preko huactrl i evo sad dobivam preko rutera oko 80DL-60UP.
Btw a1 mi hvata 3 agregacije na mobu, a Tcom 4 tak da bi vjv s Tcom karticom dobio vece brzine (iako ne mora značiti), ali sam za sad zadovoljan jer nisam neki heavy user. Ne mogu provjeriti kakva je brzina na toj Tcom kartici jer nemam mb/novaca na njoj jer mi služi samo za pozive.

Čisto za info.. Probao danas Tcom karticu ide 160DL-60UP (Huawei B818) 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice