Izdvajanje dijelova slike

poruka: 6
|
čitano: 9.629
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Izdvajanje dijelova slike

molim za pomoć !..

kako da izdvojim djelove slike npr ovako kao na filmiću pa da mogu kasnije koristiti ....kao na filmiću

i dali se to uopče može u photoshopu ..

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zvbMJXPZEXo

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Izdvajanje dijelova slike

Može, odabereš lasso tool na lijevoj strani ekrana (možeš birati kakav lasso želiš sa desnim klikom na crni trokutić same ikone lassa) i kada si gotov sa selekcijom desni klik na tu selekciju i biraj u padajućem izborniku new layer via copy.Pa onda sačuvaš tu sliku sa tim novim layerom u Psd formatu.I kada je ponovo otvoriš biti će ti sačuvana ta izrezana selekcija, naravno u obliku layera koji možeš onda kopirati i po drugim slikama kako želiš.

 

Same slike sa layerima ti je najbolje staviti u neki folder, pa im pristupati mini bridgeom u Photoshopu, naročito ako imaš puno slika sa layerima koje koristiš često u drugim slikama.Inače mi je najbolji i najjednostavniji program za rad sa layerima tj objektima Corel Photoimpact X3.

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Izdvajanje dijelova slike

pozdrav

zanima me kako isjeći određene dijelove ovakove slike http://mars.nasa.gov/multimedia/interactives/billionpixel/?image=PIA16918&view=cyl i spre,iti ih u svoje dokumente

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.6.2014 1:51 (komplikator).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izdvajanje dijelova slike

To se radi na razne naćine. Neznam točno šta ti treba no najbolje to raditi preko maski jer neuništavaš ništa. Laso i sl. fore su desktrutivni naćini. Maska nije ako si fulo samo odmaskiraš nazad dio koji ti treba. Također kasnije moš fiše fora raditi. Možeš to napraviti u bilo kojem od programa za grafičku obradu. No mislim da to tebi treba unutar filma, ako je to slučaj onda u nekom od programa za obradu videa. Ako ti trebaju u tom obliku to će oduzet puno vremena jer moraš svaki frajm obrait, a 30-35 frajmova je obično po sec pa ti računaj.

 

Uglavnom ako ti treba slika uzmi neki od programa za obradu grafike, ako je video onda moraš nać program za obradu videa koji to može. Ako je neš jednostavnije mogu ti ja to napravit, ako je neš kompliciranije morat ćemo ona se nać na nekoj kavici.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Izdvajanje dijelova slike
WebDev kaže...

To se radi na razne naćine. Neznam točno šta ti treba no najbolje to raditi preko maski jer neuništavaš ništa. Laso i sl. fore su desktrutivni naćini. Maska nije ako si fulo samo odmaskiraš nazad dio koji ti treba. Također kasnije moš fiše fora raditi. Možeš to napraviti u bilo kojem od programa za grafičku obradu. No mislim da to tebi treba unutar filma, ako je to slučaj onda u nekom od programa za obradu videa. Ako ti trebaju u tom obliku to će oduzet puno vremena jer moraš svaki frajm obrait, a 30-35 frajmova je obično po sec pa ti računaj.

 

Uglavnom ako ti treba slika uzmi neki od programa za obradu grafike, ako je video onda moraš nać program za obradu videa koji to može. Ako je neš jednostavnije mogu ti ja to napravit, ako je neš kompliciranije morat ćemo ona se nać na nekoj kavici.

Šta dijeliš savjete kad ne znaš.

 

1.Kakav te "destruktivni naćin" kreiranja novih layera lassom spopao.Označiš lassom dio slike koji želiš i kreiraš novi layer.A taj novi layer možeš potom mijenjati i pejstat kamo hoćeš, sa time da nisi ništa promijenio na samoj slici.Daleko da se neda raditi i sa maskama, ali ti u principu ne trebaju.Ne za najobičnije izdvajanje objekata na slici, i promjene na tim novim objektima tj, layerima.

 

2.Ako misli čovjek izolirati dio video materijala ne mora se više raditi frame by frame, za one koji znaju, tako nešto se radi rotoskopingom.Konkretno ima rotobrush u Adobe After effectsu, da je jednostavno i brzo, nije, da ti treba zvijer od kompjutora da bi relativno brzo rotoskopirao, treba.Ali definitivno nije neki strašno dugotrajan proces kao što je nakada bio.

 

3.Dobar ti je i zadnji savjet "uzmi si nekaj za obradu grafike, a ak ti treba za obradu videa, onda nekaj za video".Koja si ti manga.{#}

Svaki politički sustav je idila.A idila je po svojoj prirodi svijet za sve.Stoga oni koji ne žele živjeti u toj idili, su negatori idile kojima je mjesto u zatvoru.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Izdvajanje dijelova slike
komplikator kaže...

pozdrav

zanima me kako isjeći određene dijelove ovakove slike http://mars.nasa.gov/multimedia/interactives/billionpixel/?image=PIA16918&view=cyl i spre,iti ih u svoje dokumente

   zapravo problem je što ovo čudovište od slike ima 1,5 GB, (kompilacija od 850 slika ) i nakon što sam napravio download ne mogu je otvoriti. Jel ima neki program,softwer s kojim se ovo može riješiti?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice