Digitalna obrada - alternative

poruka: 6
|
čitano: 11.984
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
protjeran
offline
Digitalna obrada - alternative

Pozdrav ljudi, htio bih poslušati par savjeta od ljudi koji imaju više iskustva sa različitim programima za obradu slika.

Naime, nekih 10tak godina bavim se izradom raznih dizajnova u Adobe Photoshopu.

Zadnjih nekoliko verzija me toliko živcira jer su toliko gladne memorije da sam odlučio maknuti se od ove platforme i završiti suradnju za sva vremena.

Ali, koju alternativu odabrati?

Luminar, Affinity Photo/Designer, Capture One?

Za i protiv? Plusevi i minusi? Koju vi platformu koristite i zašto je favorizirate?

Hvala!

who died and made you king?
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Digitalna obrada - alternative
Zrinjski kaže...

Pozdrav ljudi, htio bih poslušati par savjeta od ljudi koji imaju više iskustva sa različitim programima za obradu slika.

Naime, nekih 10tak godina bavim se izradom raznih dizajnova u Adobe Photoshopu.

Zadnjih nekoliko verzija me toliko živcira jer su toliko gladne memorije da sam odlučio maknuti se od ove platforme i završiti suradnju za sva vremena.

Ali, koju alternativu odabrati?

Luminar, Affinity Photo/Designer, Capture One?

Za i protiv? Plusevi i minusi? Koju vi platformu koristite i zašto je favorizirate?

Hvala!

S vremena na vrijeme koristim Affinity i meni je dobar. Nisam dizajner, pa ti ne mogu više pomoći. Ovih dana su pustili v2 svih aplikacija i imaju 40% popusta, pa isprobaj da stigneš uloviti ako ti odgovara.

14 godina
offline
Digitalna obrada - alternative

Nije li jednostavnije uzeti jači hardver nego kompletno mijenjati softver? Morat ćeš učiti rad s novim i bar na neko vrijeme će ti pasti produktivnost.

 

P. S. pod moj PC ti piše 8GB RAM. Jel to neki vic?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 19:50 (jozef).
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Digitalna obrada - alternative

Ja sam godinama muku mučio s Illustratorom da bi dom pronašao u Affinity Designeru. V2 je riješio puno problema koje AD ima već neko vrijeme, a i sad je na akciji. PS i LR mi i dalje ostaju za Foto...

 
1 0 hvala 1
3 godine
offline
Digitalna obrada - alternative

Nema alternative, sve su drugorazredne, Pro app trazi i adekvatni hardwer, ako si na win10/11 s 8gb rama to ti je kao ih niti nemaš.nhf

Inace ja sam na high end I7 Pc mašini s 32gb rama i radi sve više manje bec večih mušica!

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2022 20:13 (Boris grozni).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Digitalna obrada - alternative
Zrinjski kaže...
jozef kaže...

Nije li jednostavnije uzeti jači hardver nego kompletno mijenjati softver? Morat ćeš učiti rad s novim i bar na neko vrijeme će ti pasti produktivnost.

 

P. S. pod moj PC ti piše 8GB RAM. Jel to neki vic?

 Imaš pravo, 1000€ je lakše pljunut, da.

 

Šta bi ti to trebalo značit jel to neki vic, ne kuzim?

 

vic je to što se žališ na Photoshop a imaš 8GB RAMa. Nitko razuman ne bi očekivao da će mu PS dobro raditi na takvom računalu. Nije do programa, svaki drugi će stvarati jednaki problem, osim ako misliš raditi na sličicama VGA rezolucije u 8 bita. Kakvih 1000€? 32GB RAMa je malo više od 100€
16GB je minimum za PS, 32-64 ako radiš s velikim fajlovima ili imaš još aplikacija otvorenih u pozadini.
Kod ozbiljnog posla se prvo bira SW, a hardver se onda kupuje po zahtjevima softvera.

Moj PC  
4 2 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice