Desktop PC na wireless router - najbolje rješenje

poruka: 5
|
čitano: 13.906
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Desktop PC na wireless router - najbolje rješenje

Situacija je ovakva: ima T-Šrotov Thomson TG782i wireless router (internet+MaxTV+telefon) na koji se bežično spajam s laptopa.

Želio bih da se i sa PC-jem mogu bežično spajati jer mi je nezgodno razvlačenje LAN kabela po kući. E sad me zanima koje je najbolje rješenje za tu svrhu?

Da li da uzmem internu PCI wireless karticu, USB Wireless adapter ili možda strujnu utičnicu (HomePlug)?

Neki kažu da je USB Wireless dovoljan, neki da je bolja interna kartica... Ovaj HomePlug je dosta skup.

PC (Windows 7) i router udaljeni su mi 10-ak metara (2 zida između). Međutim, kod nas na otoku signal nije bajan, pa ne znam bi li i koliko izgubio na njegovoj jačini. Jer kad se laptopom spajam na router iz sobe (4-5 metara udaljenosti, 1 zid prepreke), jačina signala mi padne na 4/5 crtica. Ne vjerujem da bi ga trebalo pojačavati...

 

Vidim da se preporučuje ovaj USB Wireless adapter:

http://www.protis.hr/products/details/wireless-adapter-usb-airlive-wl1600usb-5dbi-antenna/14337

 

Što se tiče internih PCI wireless kartica... Da li one sve dolaze s antenom ili ju je nekad potrebno kupiti posebno?

 

I još nešto: hoću li se moći istovremeno spajati wireless s PC-a i laptopa (konekcija ima WPA2 zaštitu)?

 

Hvala!

 

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.1.2012 1:28 (bjede).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Desktop PC na wireless router - najbolje rješe

Taj usb wireless adapter je čisti d*ek. Frend je praktički proplakao kad je moj wireless usb od 0.27$ (!!!) prešišao takav airlive (signal je bio jači po 10-15 dB) sa upola manjom antenom.

 

Svaka wireless PCI kartica dolazi sa antenom, ne moraš ju zasebno kupovati ali možeš kupiti veću tj, jaču. Spajanje istovremeno nekoliko uređaja će ti raditi bez problema (ovisi o tome koliko će oni koristiti net - brzina se dijeli). Dakle, ako imaš 4mbit, desktop će dobiti 2 a laptop 2.

 

A što se tiče te situacije sa zidovima... Bit će ti zanimljivo. Pogledaj sa laptopom kakav signal hvataš od rutera kod desktopa i tome dodaj 15-20% (to ti je dobitak na signalu eksterna kartica/usb u odnosu na laptop). Ako je konekcija zadovoljavajuća, kupi neku PCI wireless da se ne zamaraš sa USBom (ionako je riječ od desktop PCju).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop PC na wireless router - najbolje rješe

Signal na laptopu kad ga stavim kraj PC je 4/5.

Možete li mi onda preporučiti neku internu wireless karticu, po mogućnosti što jaču? Valjda bi dovoljno bilo 10 db? I da ima kabel za antenu da eventualno mogu promijeniti njezinu lokaciju ako signal ne bude najbolji. To je cjenovni rang do nekih 200 kn?

Može li se svim internim wireless karticama skinuti antena da bi kasnije eventualno stavila neka jača?

 

A koje je ovo "čudo"?

http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=10766

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2012 14:07 (bjede).
15 godina
neaktivan
offline
Desktop PC na wireless router - najbolje rješenje

bratiču kupio neku samostojeću antenu / ap za laptop preko USBa. Imao je neku turbo antenu jake snage i mogu ti reći da je presretan bio jer je napokon iza dva zida počeo imati jak signal na laptopu.

tako da bez veće antene nema sreće...

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Desktop PC na wireless router - najbolje rješe
diablo2211 kaže...

bratiču kupio neku samostojeću antenu / ap za laptop preko USBa. Imao je neku turbo antenu jake snage i mogu ti reći da je presretan bio jer je napokon iza dva zida počeo imati jak signal na laptopu.

tako da bez veće antene nema sreće...

Znači to je antena od USB adaptera? Koliko jaka? 10 dBi?

 

 

EDIT:

Otvorio sam novu temu, djelomično povezanu s ovom, jer sam pročitao da bi preko Homeplug uređaja mogao dobiti MaxTv na drugom tv-u (pokraj ovog PC-a o kojemu je riječ).

Pa ako tko zna šta o tome, nek' napiše:

http://www.bug.hr/forum/topic/ostale-mrezne-teme/maxtv-2-tv-preko-homepluga/135384.aspx?page=0&jumpto=2611355&sort=asc&view=flat

Ako netko zna gdje ima za uzeti podlogu CoolerMaster Dual-sided, nek javi na PP. Hvala!
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2012 23:42 (bjede).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice