Samsung T220HD - pomoć zaključana tema

poruka: 13
|
čitano: 3.496
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Samsung T220HD - pomoć
pitanje

Treba mi pomoć oko dotičnog monitora. Kupio sam ga, postavio u dnevnu sobu, spojio antenski kabl od kablovske i scart iz dvd playera i slika je...pa...sranje Plač. Naime, sve je ok sa prepoznavanjem televizijskih kanala i zvuk je odličan ali boje...uzas...kao da se neko poigrao sa gamma podesavanjima. Prevrnuo sam uputstvo uzduz i poprijeko i nista nisam nasao. Ako neko zna o cemu se radi, molio bih da mi pomogne.

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung T220HD - pomoć

Pa probaj s onim tipkama na desnom rubu monitora,malo se poigraj s njimaNamigiva

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
autorov komentar

Druze, probao sam i nista. Sve moguce opcije u meniu sam izkliko. Boje su ko da je ukljucen watercolor filter. Pomazite, ukucani ce me se odreci :p.

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć

Kakva mu je slika kad ga spojis na kompjuter?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
autorov komentar

Perfekcija. I preko VGA i preko DVI kabla. Ne znam sta da radim.

 

edit: Zapravo ista stvar. Najbolji opis: kao da je ukljucen filter vodenih bojica. Uzas. Tek sad ne znam sta da radim.

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Poruka je uređivana zadnji put sub 22.11.2008 16:19 (boyan.sharic).
15 godina
neaktivan
offline
Samsung T220HD - pomoć

Najbolje ti ga je probati da ga imas ukopcanog u komp i onda upaiti tv.ako ni tada nije bolja slika,probaj posuditi od nekoga tv turner da i staviti ga u komp(normalno preko dvi-a spojiti sa izlazom na graficku) i pogledati kakva je slika..ili pogledat kod nekod drugog tko ima npr kabelsku kakva ce kod njega biti slika.sumnjam da je monitor kriv za slikuIzlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
Imam T220 obicnu verziju ,i u PS mi bela (pozadina na kojoj trebam crtati ) bila jako siva ali sve ostalo ok bilo ,skinuo sam Adobe Gama program i drndao ga i nista ...posle nekoliko pokretanja PS odjedanput mi bela postala bela kakva i treba da bude..nekako se monitor "trgnuo" i krenuo da redovno radi :D ,ga drndat mozda isto treba da se "trgne iz sna" :)
K'eni pa te vat' ;)
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
boyan.sharic kaže...

Perfekcija. I preko VGA i preko DVI kabla. Ne znam sta da radim.

 

edit: Zapravo ista stvar. Najbolji opis: kao da je ukljucen filter vodenih bojica. Uzas. Tek sad ne znam sta da radim.

Tek sad ne kuzim. Hoces reci da ti je slika kao vodenim bojicama nacrtana bez obzira gledas li na njemu televiziju ili je monitor spojen na kompjuter? Kak se monitor ponasa kad prebacis MagicBright na Sport ili Movie?

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
autorov komentar
mbaksa kaže...
Tek sad ne kuzim. Hoces reci da ti je slika kao vodenim bojicama nacrtana bez obzira gledas li na njemu televiziju ili je monitor spojen na kompjuter? Kak se monitor ponasa kad prebacis MagicBright na Sport ili Movie?

 

 Da. Slika je ista (kao slikana vodenim bojicama) bez obzira da li je spojen na PC (bilo VGA, bilo DVI kablom) ili na antenu. Movie, Standard...nije bitno...samo se kontrast i svjetlina promjene a boje i dalje ostaju sugave. Imam kablovsku i na CRT telki je sve ko grom. A prica sa "trganjem" monitora? Pa nisam ga platio (i to onako, bas finu svoticu) da ga cekam da se "trgne"?! Dva dana se mucim s njim i upravo sam ga spakovao da ga vratim. Ne znam sta bi drugo.
Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2008 0:46 (boyan.sharic).
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
boyan.sharic kaže...
Da. Slika je ista (kao slikana vodenim bojicama) bez obzira da li je spojen na PC (bilo VGA, bilo DVI kablom) ili na antenu. Movie, Standard...nije bitno...samo se kontrast i svjetlina promjene a boje i dalje ostaju sugave. Imam kablovsku i na CRT telki je sve ko grom. A prica sa "trganjem" monitora? Pa nisam ga platio (i to onako, bas finu svoticu) da ga cekam da se "trgne"?! Dva dana se mucim s njim i upravo sam ga spakovao da ga vratim. Ne znam sta bi drugo.
Probaj eventualno u ekranskom izborniku jos Image Reset i Color Reset pa ako ni to ne pomogne, nema druge nego da vratis monitor. Nije to nista cudno - uredjaji su danas jako slozeni i proizvode se u velikim kolicinama, a kontrola kvalitete nije na razini, pa je normalno da ce tu i tamo netko dobiti neki pokvaren uredjaj. Evo, recimo ja sam reklamirao maticnu plocu, utvrdili su da je neispravna i dobio natrag drugu, novu maticnu plocu, koja je takodjer bila neispravna (u daleko gorem stanju od one prve) - vratio i tu i konacno dobio proizvod bez greske.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
autorov komentar

Hvala ali i to sam probao. Nema šta, monitor ceka ponedeljak. Hvala Vam!

 

Može lock

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.11.2008 15:45 (boyan.sharic).
16 godina
moderator
offline
RE: Samsung T220HD - pomoć
boyan.sharic kaže...

Može lock

Necu lockat, zanima me kako ce proci reklamacija pa - javi kad i kako se stvar rijesila. Namigiva
16 godina
neaktivan
offline
Samsung T220HD - pomoć
autorov komentar

Samo da prijavim da je stvar riješena. Morao sam malo duže čekati da im dodje drugi uredjaj i kad sam ga postavio, slika je kristalno čista, nema ni govora o watercolor efektu. Hvala svima koji su učestvovali. Eto, ni veliki Samsung nije bezgrešan Iznenađen

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35) Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz RAM: 2 x 1024MB @ 1066MHz Hard Drive: 320 GB Total Video Card: NVIDIA GeForce 9600 GSO 768 GDDR3 Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024 Operating System: Windows XP Professional Service Pack 3
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice