Oči peku...

poruka: 15
|
čitano: 12.608
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Kupio sam lg w2242t lcd i užasno me peku oči već nakon 10 min. gledanja u njega. Najgore je ako je pozadina bijela, to mi najviše smeta za oči. Dosada sam imao Samsung Syncmaster 957mb i nikad me nisu pekle oči, čak ni nakon nekoliko sati gledanja u njega. Može li se to kako podesiti, da ne smeta tolko za oči?

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Oči peku...
razorinc kaže...

Kupio sam lg w2242t lcd i užasno me peku oči već nakon 10 min. gledanja u njega. Najgore je ako je pozadina bijela, to mi najviše smeta za oči. Dosada sam imao Samsung Syncmaster 957mb i nikad me nisu pekle oči, čak ni nakon nekoliko sati gledanja u njega. Može li se to kako podesiti, da ne smeta tolko za oči?

 pa podesi ga, odnosno smanji kontrast!!
Intel e5200 3.0 GHz, ati 4850, Hitachi 160GB, MB ECS P43T-A2, 4GB Buffalo, fortron 400W ,Xp sp3
16 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Smanji svjetlinu i kontrast pa probaj, i dobro osvjetli sobu

Prodajem kravu, crna metalik boja, HI-FI mukanje, sportski rep i alu kopita.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Mozda ti je frekvencija osvjezavanja mala?Stavi ma max koju monitor podrzava.

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
RE: Oči peku...

Probaj kalibrirati monitor prateći ovaj guide.

I'm fat, you're ugly! I can diet.
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Možda ti pomogne fortemanager

http://www.lge.com/products/sidemenu/list/wide%20lcd%20monitor_PRD%7COVIEW_overview%7Clist.jhtml

 

Malo mi čudno to sa očima. Prije nekih mjesec dana svom starome sam kupio LG W2042S i nema nikakvih problema.

 

Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja. - J. Krishnamurti
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Oči peku...
archer02 kaže...

Možda ti pomogne fortemanager

http://www.lge.com/products/sidemenu/list/wide%20lcd%20monitor_PRD%7COVIEW_overview%7Clist.jhtml

 

Malo mi čudno to sa očima. Prije nekih mjesec dana svom starome sam kupio LG W2042S i nema nikakvih problema.

 

 Pa jednostavno ako ga peku oci, nek zamjeni oci, nek nađe neke polovne(i ima samo polovnih),mislim da su danas oci po povoljnoj cjeni(joke).

Malo se igraj sa opcijama u monitoru.
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Smanjio i kontrast i svjetlinu ali ništa. Ako idem na manje slika više nije lijepa i onda to više nije užitak. Trenutna rezolucija mi je 1680x1050, više od 60Hz nejde.

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oči peku...
razorinc kaže...

Smanjio i kontrast i svjetlinu ali ništa. Ako idem na manje slika više nije lijepa i onda to više nije užitak. Trenutna rezolucija mi je 1680x1050, više od 60Hz nejde.

  Smanji rezoluciju i nakon toga povećaj frekvenciju na bar 70HZ.

Prije si imao CRT od 19", a sada LCD od 22". Točno?
Koju grafičku imaš? Možda nije dovoljno jaka za veći monitor, a ako je, onda probaj staviti druge drivere.
Poruka je uređivana zadnji put sub 14.2.2009 16:19 (klimama).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oči peku...

smanji kontrast i više trepči imaš na guglu da ako se zabuljiš u ekran da ti se oko suši dok ga ti treptanjem vlažiš  trepći sinkoSmijeh

proc: AMD Athlon 64 6000+ BOX, dual core 3.1 GHz , SckAM2 Grafa: ATI Sapphire Radeon HD 4670 Matična: ASRock AM2XLI-eSATA2 Memory: ddr2 2 GB Napajanje: SmartBox 500 W
15 godina
neaktivan
offline
RE: Oči peku...
troglavibager kaže...

smanji kontrast i više trepči imaš na guglu da ako se zabuljiš u ekran da ti se oko suši dok ga ti treptanjem vlažiš  trepći sinkoSmijeh

  Ako nemaš ništa pametno za reći rađe šuti. Tražio sam savjet onih koji bi mi mogli pomoći da riješim problem. Ako mi ne možeš pomoći na krivoj si temi sinko!
Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

default postavke su za osljepit! malo samanji brightness i contrast.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Oči peku...
razorinc kaže...
troglavibager kaže...

smanji kontrast i više trepči imaš na guglu da ako se zabuljiš u ekran da ti se oko suši dok ga ti treptanjem vlažiš  trepći sinkoSmijeh

  Ako nemaš ništa pametno za reći rađe šuti. Tražio sam savjet onih koji bi mi mogli pomoći da riješim problem. Ako mi ne možeš pomoći na krivoj si temi sinko!
 Pa troglavibager je u neku ruku i u pravu. Ako ti se oci suse, znaju peci a jedan od nacina da to rjesis je i treptanjem.
Imas mnogo stvari o kojima trebas voditi racuna kako bi ugodnije radio pred monitorom.
Pored namjestanja monitora kako bi ti ugodnije bilo gledanje u njega, moj savjet ti je i ako si u zamracenoj sobi, da nabavis neku lampu, stavis je na stol i usmjeris svjetlost u zid iza monitora. Na taj način oči upijaju i drugi izvor svjetlosti a ne samo svjetlost iz monitora. Mene su znale oci peci kad u mraku gledam u monitor, gledam film ili igram igre, ovako je dosta bolje i manje naprezem oci.
Probaj odmaknuti monitor na oko 30 - 50 cm od sebe.

http://playstation.bloger.hr/post/10-savjeta-kako-zastititi-vid-za-vrijeme-igranja/155480.aspx





"Float like butterfly, sting like a bee" "Suffer now and live the rest of your life a champion" - Muhammad Ali
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Bio je frend kod mene, on ima samsunga, kaže da stavrno nakon nekog vremena se nemože gledati u njega. A smanjio sam kontrast i svjetlina ispod normale i ljepote slike. Sve u svemu nisam zadovoljan lg-om nikako, ja mislim da će na prodaju.

Phenom 9850, Gigabyte ma78g-ds3h, Gigabyte 4850 1GB ddr3, kingmax 2GB 800Mhz
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Oči peku...

Ja imal isti problem sa samsungom 2232BW. Svjetlost sam morao imati na 30 isto tak i kontrast na 30, sve iznad toga je bilo nepodnosljivo.Takodjer puno je lakse bilo gledati uz ukljucenu stolnu svjetiljku. Prodal sam ga. evo sad buljim u striji 17 CRT bez problema, par sati, a sa samsungom bi mi oci vec bile "uzasno teske". Takodjer uskoro dobivam naocale jer mi je doktor preporucio za rad na racunalu prilikom sistematskog pregleda. mozda je to bio uzrok. u nalazima pise astigmatizam.  Moram jos malo proguglati o tome da vidim kaj je to.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice