Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 17.419
|
čitano: 2.671.273
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
Re: Koji monitor kupiti
Xanndros kaže...

moze neka preporuka za 24 i/ili 27'' 1440p monitor? 144hz max, 75 min :)

hvala!

Xanndros kaže...

do 3k po mogucnosti : )

klik

11 godina
neaktivan
anarky1988 kaže...
crazy_luđak kaže...

Trazim IPS 32in 1440p monitor s freesync/g-sync (svejedno, ali bitno da ima jedno od toga). Hz mi nisu bitni, povremeno igre, vecinom multimedija i programiranje. BITNO mi je da ima barem podesavanje po visini i nagibu.

pljunut cu kolko treba, do 4-5000kn jer ce mi to biti main monitor narednih par god, ali me zanima sto dobivam za te novce, u odnosu na best buy AOC Q3279VWFD8 koji vec ticka sve navedene boxove - osim ergonomije - nema podesavanje po visini. 

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

Morao sam staviti kutiju od tenisica i tipkovnice da mi bude ok :) onda je bio potres... sad planiram opet ga kupit :/ oči su mi bile u sredini monitora tako mi je nekako najviše odgovaralo . Čini mi se da ako nemaš koji metar+ od monitora da je malo prevelik... 

Ma velicina m ne brine, samo znam prosli monitor je bio nepodesiv pa sam se trajno odrekao hrvatske gramatike kako bi mi bio u visini ociju. I danas osjecam posljedice toga, a sve se bojim da bi ovaj put ulogu preuzeo engleski rjecnik...

23 mjeseca
crazy_luđak kaže...

Jos za vas koji imate AOC-a: koliko vam je visok radni stol i dokle vam ide AOC? Jel u razini ociju, vise, nize?

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

5 godina

Da nije 72cm visina stola? 62 je fakat nisko

11 godina
neaktivan
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Kod mene je ploča stola na visini 62 cm. Monitor se može štelati po visini i meni bi osobno odgovaralo da ga mogu spustiti još jedno 2 cm niže, ali to je već u razini cjepidlačenja. Gledam ga s nekih 70-80 cm udaljenosti, visok sam 187 cm.

Jel pricamo o istom monitoru? AOC Q3279VWFD8 se samo tilta, ne namjesta se po visini (osim ako podmetanje knjige ne smatras stelanjem po visini, ali knjiga se kupuje zasebno)

23 mjeseca
crazy_luđak kaže...
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Jel pricamo o istom monitoru? AOC Q3279VWFD8 se samo tilta, ne namjesta se po visini (osim ako podmetanje knjige ne smatras stelanjem po visini, ali knjiga se kupuje zasebno)

Da, imaš pravo, imam još jedan manji AOC na custom stalku pa sam pomješao... Uglavnom, rađe bih da je mrvu niže.

9 godina
crazy_luđak kaže...
BigD_Cro kaže...
crazy_luđak kaže...

Kao da je problem staviti neku encikopediju ili složiti neki stalak za male pare....

5 godina
Koji monitor kupiti

imam aoc 24" 144hz 1080p, curved

htio bih preci bar na 1440, 144hz

curved mi se svida pa nebi bilo lose da je i novi takav, al nije uvjet

dvoumim se izmedu 27 i 32, nekako vise vuce na 32

igre - cs:go, anno 1800, assasins creed, civ 6,

cifra - do 500e

preporuka?

0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
duxx369 kaže...

imam aoc 24" 144hz 1080p, curved

htio bih preci bar na 1440, 144hz

curved mi se svida pa nebi bilo lose da je i novi takav, al nije uvjet

dvoumim se izmedu 27 i 32, nekako vise vuce na 32

igre - cs:go, anno 1800, assasins creed, civ 6,

cifra - do 500e

preporuka?

https://www.nabava.net/monitori/benq-ex3203r-monitor-cijena-va-315-16-9-75636631

11 godina
odjavljen
Sumnjam da vrijedi 1500 kn vise od aoc cq32g1, a i za te pare se tu i tamo moze ugrabiti onaj popularni lg koji je puno bolji monitor.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
11 godina
5 SAMSUNG LC24FG73FQUXEN
1 AOC C24G1
8 godina
Koji monitor kupiti

Probaj nac 24g2 aoc..on je tu u rangu cijene...imas jedan na njuskalu

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
Koji monitor kupiti

prodao sam svoj monitor i sada trebam pod hitno novi kupiti.

moja konfa: 16gb ddr4, ryzen 5 1600x, rtx2060

Ono što igram je warzone (75hz mi je prihvatljivo probao sam), football manager i s novim monitorom i vecom rezolucijom bi se vratio malo strategijama

civ6, starcraft, remaster command and conquer...

Pod broj jedan sam nekak zapikirao AOC Q3279VWFD8 ali sam sada još naletio na

Samsung LC27JG50QQUXEN koji je taman na gornjoj granici mog buđeta od 2000kn, a prednost naspram AOC-a je veci ppi na 27", 144hz, ali je VA i curved.

Mozda mi je zgodno to što bi na 27" u fps igricama(ako dodju zahtjevnije) mogao spustiti rezu da bi dobio veci refresh rate, a na strategijama i dalje iskoristiti 1440p.

Konfu sljedecih godinu dana ne planiram nadograđivati, nakon toga plan mi je novi proc i onda kasnije mozda grafa, nisam prezahtjevan korisnik.

Osim za igrice komp mi sluzi za osnovne stvari, surfanje i rijetko koji film jer imam tv pokraj.

Ima li jos koja opcija osim ta dva monitora u tom nekom buđetu?

Svaki savjet je dobrodošao.

bubnut cu i anketu

6 AOC Q3279VWFD8
0 SAMSUNG LC27JG50

0 0 hvala 0
5 godina
Koji monitor kupiti

Molim misljenje o AOC G2590VXQ, u kombinaciji s rx580 i r1600, lagani gaming, lagani rad.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
Damir22 kaže...

Molim misljenje o AOC G2590VXQ, u kombinaciji s rx580 i r1600, lagani gaming, lagani rad.....

kakav rad? ako je nesto oko fotki/videa nebi preporučio s obzirom da je TN matrica

5 godina
Koji monitor kupiti

Ma ne, ono, word, pp, škola, i igranje za klinca.....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
Koji monitor kupiti

Trazim monitor koji ce služiti prvenstveno za grafičko dizajniranje

U ovom trenutku sam u nedoumici između ova dva monitora:

U2520D ili PD2700Q

Sama veličina ekrana mi i ne igra neku ulogu

Benq nešto je veći od ovog Della i podržava 10 bit-ne boje , ali Dell ima nešto veći ppi i bolji Anti-Glare coating, a meni je prostorija dosta osvjetljena.
Na stranicama od Benq-a piše da je ovaj monitor kalibriran u tvornici, što mi odgovara jer nemam spektometar.

0 0 hvala 0
9 godina
chimeraFo kaže...

U2520D ili PD2700Q

Benq nešto je veći od ovog Della i podržava 10 bit-ne boje , ali Dell ima nešto veći ppi i bolji Anti-Glare coating, a meni je prostorija dosta osvjetljena.
Na stranicama od Benq-a piše da je ovaj monitor kalibriran u tvornici, što mi odgovara jer nemam spektometar.

"grafičko dizajniranje" ili DTP podrazumijeva rad u sijasetu softvera a pod obavezno Photoshop, Indesign, Illustrator itd....Za to je bolje što veći monitor sa što većom rezolucijom i wide gamut spektrom boja. Minimum 27" i 1440p. Ovaje Benq je ok za te pare.

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.5.2020 22:40 (gnomisa).
11 godina
odjavljen
chimeraFo kaže...

U2520D ili PD2700Q

Molim te nemoj uzeti monitor manji od 27 inča za bilo kakav ozbiljan rad na kompu.

10 godina
Koji monitor kupiti

Poz,

Ako moze mala pomoc :)

Planiram uzeti lg 27gl850-b ali me zanima prije svega da li itko od vas ima ovaj monitor?
Vidim da pise da ima 1ms odziv sto nije istina vec se krece negdje oko 4ms, pa me zanima vase misljene povodom toga( oni koji imaju taj monitor) kako se ponasa u FPS igrama?

LG claims that the 27GL850 has a 1ms GtG speed when using the ‘Faster’ overdrive preset.

There are four overdrive modes in total: Off, Normal, Fast, and Faster.

While the Faster mode may technically get to 1ms (or close to it), it introduces a lot of pixel overshoot (inverse ghosting) which is basically unusable ITD....

Sad tu ima postavki oko overdrive moda da se postavi na HIGH ali onda dolazi do ghostinga, loš kontrast itd 

Trenutno sam na TN (1ms) a prelazak na ovaj IPS(1ms) ne znam da li mi se isplati.

Poz

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.5.2020 13:40 (psihoroba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
Naravno da se isplati, ni taj tn ti nema pravi 1ms, to je samo marketing.

Taj lg ima najbolji odziv od svih ips panela, i komotno bi mogao raditi na 240 hz. Relna razlika izmedu tog monitora i prosjecnog brzog tn panela je oko 1 ms sto nema sasne da osjetis, pogotovo na 144 hz.
12 godina
Koji monitor kupiti

Ja ga imam na preporuku kolege Jakova i oduševljen sam, iako sam imao sitnih problema na početku - uglavnom sa postavkama i starom grafom, fržao sam sve na "faster" pa su se pojavili upravo problemi o kojima pričaš.

Ne igram fps igre, te ti tu ne mogu pomoć, ali u odnosu na prethodni 1200p 60Hz TN monitor bez ikakvog adaptive synca, ovo je najbolja stvar u koju sam investirao.

Slika je vrlo oštra, boje su savršene, sync radi bez greške, a 144Hz (čak i kad padne ispod 70, ovisno o igri i postavkama) radi briljantno, slika je toliko oblja nego prije, trzanja nema, teško je opisat.

E, sad, ta vaša "fps"ovska osjetljivost na input lagg i vrijeme odziva i slično, ne mogu puno komentirat, to moraš isprobat sam, ono što mogu reć je da je monitor vrh.

Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
Koji monitor kupiti

Bok!

Koje je vase misljenje o AOC 24G2U 23.8", IPS matrica, 1080p, 144 Hz? Napokon je posto dostupan ponovno kod nas, a kolko sam cito to je best buy monitor.

U pravilu gaming monitor te opeceniti rad od programiranja do gledanja filmova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
djdragon95 kaže...

Bok!

Koje je vase misljenje o AOC 24G2U 23.8", IPS matrica, 1080p, 144 Hz? Napokon je posto dostupan ponovno kod nas, a kolko sam cito to je best buy monitor.

U pravilu gaming monitor te opeceniti rad od programiranja do gledanja filmova.

Super je monitor, ali ako ga planiraš koristiti za nešto osim gaminga, odi na 27" verziju. 24" je premalo za rad i multimediju...

10 godina

Ono sto sam citao je da 1080p najbolje izgleda na 24", tj. da je to najoptimalnija rezolucija, te da se na 27" moze vidjeti onaj grain kao. Mislim ima i 27" verzija istog monitora tako da je i to opcija.

9 godina
psihoroba kaže...

Planiram uzeti lg 27gl850-b ali me zanima prije svega da li itko od vas ima ovaj monitor?
Vidim da pise da ima 1ms odziv sto nije istina vec se krece negdje oko 4ms, pa me zanima vase misljene povodom toga( oni koji imaju taj monitor) kako se ponasa u FPS igrama?

Eto imam ga i ja, sam panel je odličan slika vrhunska isto i boje (ne trebaš nešto previše podešavati nakon paljenja) oštrina odlična.

Ako ti cijena nije problem tople preporuke.

11 godina
odjavljen
djdragon95 kaže...

Ono sto sam citao je da 1080p najbolje izgleda na 24", tj. da je to najoptimalnija rezolucija, te da se na 27" moze vidjeti onaj grain kao. Mislim ima i 27" verzija istog monitora tako da je i to opcija.

Imao, nije strašno, a puno više ti znači veći prostor nego to što će biti nešto zrnatija slika.

10 godina
Koji monitor kupiti

Kako je sad najednom 24" premalo za posao? Dtp i multimediju su ljudi radili i na manjim monitorima pa se moglo. Stvar navike i prilagodbe. Naravno da je na 27 ugodnije raditi, posebno ako je veća reza, ali govoriti da se na 24" ne može i da će faliti prostora je prenemaganje. Istina je da su jako pale cijene i da se više nego ikada isplati ispružiti za veću dijagonalu i kvalitetniji panel, no nije da se mora

0 1 hvala 0
6 godina
Koji monitor kupiti

Jel se može uopće više dobaviti 27G2U - bar ja ne vidim nigdje na netu - ima samo u futuri IT ali je cijena preko 2500,00kn. Prije su bili ispod 2000kn.

0 0 hvala 0
10 godina
Baldric kaže...

Prije su bili ispod 2000kn.

Zbog koronasranja su cijene išle gore. Jedan od monitora koji sam kupio prije 2 mjeseca sada košta cca 200 kn više, tak da sumnjam da budeš našao za taj novac za koji si mogao kupiti prije

E-mail:
Lozinka:

vrh stranice